2015./2016. mācību gads

Jaunumi

Riebiņu vidusskola 2016./2017.mācību gadā aicina pievienoties draudzīgajai skolas saimei jebkuru interesentu, īpaši 1. un 10.klašu skolēnus.

1. klases skolēni var izvēlēties mācības:

 • pamatizglītības vispārizglītojošā programmā, kods 2101 11 11
 • pamatizglītības mazākumtautību programmā (1.varianta 2.modelis), kods 21011121

10. klašu skolēniem piedāvājam:

 • Vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programma, kods 31 0140 11
 • Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma, kods 3101 10 11
 • Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma, kods 3101 10 12 vakarskola    
 • Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma, kods 3101 10 13 neklātiene  

Bērnu mācībām var pieteikt  personīgi Riebiņu vidusskolas  lietvedībā.
Lietvedības darba laiks  9:00 - 16:00

 

 
 

14.07.2016 | IN MEMORIAM

2016. gada 13. jūlijā stāja pukstēt Riebiņu vidusskolas pensionētās skolotājas Aleksandras Ivanovas sirds. Miers iestājās gudra, darbīga, zinoša cilvēka sirdī, kas daļu sava mūža cīnījās ar nopietnu sirdskaiti un prata priecāties par Riebiņu pļavu skaistumu, bērnu un mazmeitas panākumiem, kolēģu sasniegumiem. IN MEMORIAM skatīt šeit. 

 

 
 

08.07.2016 | Jaunrades un pētniecisko darbu konkursss "Jāņa Streiča kino pasaule – manai dvēselei un mūsu laikmetam"

2016. gada 26. septembrī izcilais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks un gleznotājs Jānis Streičs svin 80 gadu jubileju. Rīgas Kino muzejs un Nacionālais kino centrs (NKC) visu 2016. gadu pasludinājuši par Jāņa Streiča kinogadu.
Tādēļ Latgales skolu jaunatne tiek aicināta saturīgi pavadīt arī lietainos vasaras vakarus un piedalīties Riebiņu vidusskolas izsludinātajā zīmējumu, jaunrades un pētniecisko darbu konkursā Jāņa Streiča kino pasaule – manai dvēselei un mūsu laikmetam.
Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar Riebiņu novada domi, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Nacionālo kino centru, Rīgas Kino muzeju un biedrību "Ekrāns".
Konkursā tiek aicināti piedalīties skolēni, studenti un jaunieši, lai radītu un izveidotu savdabīgu un unikālu dāvinājumu mūsu novadniekam jubilejā - Labākie darbi tiks apkopoti jaunrades darbu izdevumā, kas tiks uzdāvināts J. Streičam 80 gadu jubilejā. Elektroniskā formātā šo izdevumu saņems katra skola un augstskola, kuras audzēkņi piedalījušies konkursā. Eseju, jaunrades darbu un ilustrāciju autori tiks apbalvoti.
Studentu un jauniešu pētniecisko darbu grupā tiks pasniegta Daugavpils Universitātes speciālbalva. Žūrijas komisijā darbosies kultūras, mākslas un kino jomas eksperti, augstskolu docētāji un pedagogi.
Darbi jāiesūta līdz 10.septembrim.
KONKURSA NOLIKUMS nosūtīts Latgales skolām, kā arī pieejams Latgales augstskolu mājaslapās.

Riebiņu vidusskolas darba grupas koordinatore – Diāna Bravacka.
E-pasts:  rvs-konk@inbox.lv
Konkursa nolikums

 

 
 

01.07.2016 | Sertifikātu izsniegšana

1.jūlijs - sertifikātu izsniegšana Riebiņu vidusskolas dienas, vakarskolas un neklātienes absolventiem. Fotogalerija

 

 
 

Riebiņu vidusskolas pedagogu aktivitāšu uzskaitījums 2015./2016.m.g. šeit.

Riebiņu vidusskolas izglītojamo ārpusstundu rezultatīvo aktivitāšu uzskaitījums 2015./2016.m.g. šeit.

Riebiņu vidusskolas izglītojamo sporta aktivitāšu uzskaitījums 2015./2016.m.g. šeit.

   

22.06.2016 | Izlaidumu laiks ir aiz horizonta...

Riebiņu vidusskolā ir pagājis izlaidumu laiks 9. un 12. klases izglītojamajiem.

Fotogalerija (9. klase, 12. klase)

 

 
 

20.06.2016 | Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Līdz ar mācību gada noslēgumu sportistu aktivitātes vis nebeidzas. 5.jūnijā Iecavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupai. 80m skrējienā savas skriešanas prasmes demonstrēja Evelīna Upeniece. Tās viņai bija pirmās šāda līmeņa sacensības, kas ļāva gūt pieredzi un stimulu turpmākai izaugsmei. 17.-18. jūnijā savukārt norisinājās LČ U16 vecuma grupai. Labus rezultātus lodes grūšanā uzrādīja A. Briška (10,64) un A.Paško (9,39). Tas, protams, ir tālu  no līderu uzrādītajiem metieniem. Pietrūka arī līdz saviem personīgajiem rekordiem, bet nevar apstāties pie sasniegtā, vasarā jāuzņem spēkus un jāsāk gatavoties Jaunatnes olimpiādei.

 

 
 

15.06.2016 | Mazais ceļojums uz Lietuvu

Pavisam nesen Lietuvā tika atklāts unikāls tūrisma objekts,. Tā ir pastaigu taka virs koku galotnēm Anīkščos (Anykščiai). Taka ir 300 metrus gara un 21 metrus augsta. Uzkāpām 36 metrus augstajā skatu tornī un baudījām pasakainas meža ainavas.
Labirintu parks—3 dažādu veidu labirinti, kuros pārbaudījām savas orientēšanās spējas , cepām šašliku
Privātais “Eņģeļu muzejs”. Muzeja kolekcija aizsākusies no kādas kundzes eņģeļu dāvinājuma. Kolekcija nepārtraukti tiek papildināta ar dažādos veidolos atainotiem eņģeļiem – tās ir skulptūras, gleznas un Lietuvas tautas mākslas darbi.
Anīkšču panorāma no 33 metru augstuma – kāpām Anīkšču Sv. Mateja baznīcas tornī. Dievnams ir augstākā dvīņutorņu baznīca Lietuvā, būvēta 1909.g., arh. N.Andrejevas. Dievnams apvieno gan reliģiskās funkcijas, gan tūrisma pakalpojuma sniegšanu. 
"Zirgu muzejs". Šeit uzzinājām par cilvēka un zirga saikni ikdienas dzīvē, par lauksaimniecības darbarīkiem. Teritorijā izvietotas Lietuvai tik raksturīgās koka skulptūras, ir iekārtotas dažādas seno amatu prasmju demonstrēšanas vietas. Kafejnīcā “Pasagele” ieturējām maltīti.
Katram var gadīties nonākt stereotipu ietekmē, ka spilgti ceļojuma iespaidi noteikti gūstami vienīgi tālumā, un, jo tālāk no mājām, jo iespaidi būs krāšņāki, redzētais – skaistāks, izjustais – valdzinošāks un atmiņā paliekošāks… Protams, lai baudītu eksotiku, ir jābrauc uz tāltālām zemēm, bet burvīgs, atmiņā paliekošs, interesantiem iespaidiem un aizraujošiem piedzīvojumiem bagāts var būt arī ceļojums uz mūsu kaimiņvalsti Lietuvu. Paldies visiem, kas bija kopā! Fotogalerija

 

 
 

15.06.2016 | CSDD “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2016” Latvijas fināls

No 1. līdz 2. jūnijam Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās CSDD “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2016” Latvijas fināls, kurā dalību ņēma arī Riebiņu vidusskolas 5. klases komanda „Ceļotāji”, kuras sastāvā bija Evelīna Upeniece, Sintija Verza, Artjoms Kitajevs un Ēriks Ļeonovs, skolotāja Inna Zenovjeva.

Rezultātā sacensību dalībnieki ieguva ne tikai pozitīvas emocijas un iespaidus, bet arī pieredzi, ar kuras palīdzību katrs skolēns varēs justies uz ceļiem drošāk un pārliecinošāk.
Paldies ikvienam, kurš atbalstīja un palīdzēja īstenot šo notikumu! Fotogalerija

5.a klases audzinātāja Marta Račko

 
 

08.06.2016 | Ceļojums pa Raiņa vietām

Riebiņu vidusskolas 6., 7. un 8. a klases skolēni nesen atgriezās no ekskursijas pa Raiņa vietām Latgalē. Mācību ekskursija bija iespējama, pateicoties Monreālas latviešu biedrības rīkotajam ekskursiju konkursam „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi! ”. Jāpiebilst, ka Riebiņu vidusskolai tāda iespēja bija dota jau trešo reizi.
Ekskursijas mērķis: iepazīstināt skolēnus ar izcilā dzejnieka Raiņa dzīvesvietām Latgalē, apmeklēt Latvijas novadus un muzejus, radot interesi par muzejiem kā kultūrvēstures materiālu krātuvēm un glabātavām.
Šoreiz mēs bijām izvēlējušies Raiņa vietas Latgalē, jo šis mācību gads sākās ar Raiņa un Aspazijas jubilejas svinībām 2015. gada septembrī, tāpēc loģiski bija mācību gada beigās apmeklēt izcilā latviešu dzejnieka dzīvesvietas, kuras atrodas samērā netālu no Riebiņiem. Vairāk lasiet Riebiņu vidusskolas avīzes "Varavīksne" maija numurā. 

 
 

03.06.2016 | Aicinām uz 9. klases izlaidumu

Liekas, ka liepas vēl šūpo
Bērnības priekus un bēdas...


Jutīsimies pagodināti redzēt jūs mūsu 9. klases izlaidumā,
š.g. 11. jūnijā, plkst. 18:00 Riebiņu Kultūras centrā!

Programmā:

Svinīgā daļa
Fotosesija
Kafijas galds
Balle kopā ar Gundaru

 9. klases skolēni,
audzinātāja Natālija un vecāki

 

 
 

03.06.2016 | Aicinām uz 12. klases izlaidumu

Es jau vēl nepieprotu,
Es tik vēl mācos
Zīmēt brīvu vēju
Un putna lidojumu.
Jau pilna ir debesu lapa
Neveikliem ķekšiem un kāšiem,
Bet es tik vēl mācos un mācos.....
 

Priecāsimies par kopābūšanu
12.klases izlaidumā
š.g. 4.jūnijā plkst. 18.00
Riebiņu novada kultūras centrā.


12.klases skolēni un viņu vecāki
 

 

 
 

03.06.2016 | ZZ čempionāts

„ZZ čempionāts”- lieliska iespēja atpūties un pārbaudīt savus spēkus klasei!
Ar klasi nebijām domājuši, ka tiksim „ZZ čempionāta” pusfinālā, un kur nu vēl finālā! No 2000 komandām tikai 180 klases tika to labāko sarakstā, kas 28.maijā devās uz Jūrmalu, lai cīnītos par galvenajām balvām. Mēs bijām to laimīgo vidū! Vairāk
Uzskatām, ka tā ir lieliska iespēja piedalīties šādā čempionātā, jo, kopīgi veicot uzdevumus, radās klases vienotības sajūta un uzlabojās attiecības visu skolēnu vidū. Pēc šī pasākuma mūsu klasē ir aktuāla devīze „Viens par visiem un visi par vienu”! Fotogalerija

 
 

03.06.2016 | Veselības nedēļa

Veselības nedēļa šogad skolā sākās ar aktivitāti „Lec bumba vai lec pats!”, kas bija paredzēta 6.-11.kl. skolēniem. Futbolisti varēja parādīt savas prasmes bumbas žonglēšanā, savukārt citi – lēcienos ar lecamauklu. Uzsitām 343 reizes pa bumbu un uzlecām ar lecamauklu 3361 reizi. No žonglētājiem vislabākais izrādījās Sandis Sparāns ar 75 uzsitām piespēlēm. Koordinētākais un izturīgākais lēcējs, kurš uzstādīja grūti pārspējamu rekordu, bija Artūrs Stabulnieks, pēc kārtas nekļūdīgi uzlecot 366 reizes. Vairāk
Paldies visiem brīvprātīgiem un radošiem cilvēciņiem kas darbojās, lai pasākums izdotos interesants un savdabīgs. Fotogalerija
 

Pasākuma organizatore M.Pokšāne

 
 

25.05.2016 | Kross ar Anitu Kažemāku

Skaistā dienā un burvīgā atmosfērā noritēja otrais „Kross ar Anitu Kažemāku”. Šoreiz dalībnieku skaits bija pāri 90. Skrējēju pulkam no Riebiņu, Preiļu novadiem piebiedrojās Līvānu sporta kluba pārstāvi. Visvairāk dalībnieku bija uz 1000 m distanci zēniem 2005.-2006.g.dz.- sešpadsmit. 11 mūsu skolas skolēni tika aicināti uz goda pjedestāla. Bet šis pasākums nevienu neatstāja bez dāvanas. Anitas sarūpētais - „Venden” ūdens, biezpiena sieriņš ‘Mazulis’, kā arī spēka putra ar tēju no Riebiņu vidusskolas virtuves bija katram dalībniekam. Daudzi atzina, ka šī tradīcija jāturpina, jo ir skaisti būt un vērot, ka esam kopā un spējam cīnīties, priecāties, būdami dažādu paaudžu pārstāvji. Kā kuplākā ģimene Guntara Ormaņa piemiņas balvu saņēma Adamoviču ģimene. Četri šīs ģimenes pārstāvi skrēja, bet viens veiksmīgi meta bumbu grozā. Ar rezultātiem var iepazīties šeit. Vairāk bildes var apskatīties mājas lapā www.riebini.lv. Paldies tiesnešiem lieliem un maziem par kvalitatīvu darbu un organizatoru komandai par profesionālu attieksmi. Fotogalerija

Mārīte Pokšāne,
Riebiņu vidusskolas sporta skolotāja

 
 

20.05.2016 | Informatīvi izglītojoša mācību nodarbībā par tehnoloģijām un inovācijām

Lexus hibrīdautomašīnu kampaņas ietvaros 13. maijā mūsu skolas 7.-11. klašu audzēkņiem bija iespēja piedalīties informatīvi izglītojošu mācību nodarbībā par tehnoloģijām un inovācijām, kuru vadīja Pauls Irbins un Kristaps Skutelis. Viesi pēc lekcijas uzdāvināja skolai 5 grāmatas: "Skolēnu enciklopēdija", "365 dabaszinību eksperimenti", "Ilustrētā skolēnu enciklopēdija", "Nacionālie parki un rezervāti Latvijā" un "Periodiskās fabulas. Ķīmisko elementu raibie piedzīvojumi". Grāmatas papildinās skolas bibliotēkas krājumu un būs pieejamas visiem lasītājiem. Fotogalerija

Anna Meluškāne,
Riebiņu vidusskolas bibliotekāre

 
 

20.05.2016 | Velodesants "Pēdas"

27. maijā plkst. 9:00 Riebiņu vidusskolā aicinām 8.- 12. klases skolēnus piedalīties velodesantā "Pēdas".  
Brauciena laikā iepazīsimies ar cilvēkiem, kuri atstājuši pēdas savā dzimtajā novadā.

 
 

Zvaniņa dienas svētki

Ir skola jāatstāj un jāiet tālāk,

Kur sabangota laika upe trauc...

13. maijā plkst. 9:00 9. un 12 klases skolēni aicina uz Zvaniņa dienas svētkiem. Visi tiek mīļi gaidīti! Fotogalerija

 
 

06.05.2016 | Pavasara kross ar Anitu Kažemāku

Pavasaris tuvojas, tāpēc ir jākustas aizvien aktīvāk. Aicinām piebiedroties skriešanas cienītājus un 21.05. piedalīties pavasara krosā Riebiņos Anitas Kažemākas vadībā. Nolikums

 
 

06.05.2016 | Latvijas Veselības nedēļa Riebiņu vidusskolā

Pasākuma programma:

 1. Pirmdien zibakcija - lēkāšanas un futbola faniem “Lec bumba vai lec pats!” 6.-11.kl.
 2. Otrdien - Zaļi dzīvo 1.-5.kl.-"Sakoptā vidē sportot ir skaisti‘;
 3. Trešdien - dinamiskās pauzes Riebiņu vsk. dienas garumā;
 4. Ceturtdien - nopeldēsim 2016m Daugavpils Olimpiskajā centrā, noiesim vairāk kā 2016 m;
 5. Piektdien - velodesants “Pēda” 8.-12.kl.

 
 

06.05.2016 | Brauciens uz Itāliju

No 28.04. līdz 02.05. Riebiņu vidusskolas pārstāvjiem – 12. klases skolniecēm Anastasijai Jemeļjanovai, Gundai Pastarei un angļu valodas skolotājām Natālijai Smukšai un Martai Račko bija iespēja piedalīties Riebiņu novada domes realizētajā starptaustiskajā projektā “ Youvol Town Twinning”, kas norisinājās Itālijas pilsētā Liberi un kurā piedalījās delegācijas no Latvijas, Albānijas un Itālijas.
Piecu dienu laikā tika organizētas konferences un diskusijas par tēmu “ Young Civic Participation & Volunteering” – saistībā ar jauniešu iespējām un brīvprātīgo darbu vietējā kopienā un Eiropas līmenī. Skolotāja Natālija, ņemot dalību konferencē ”Young Civic Participation: Meanings, Aspects and Weaknesses”, dalījās ar informāciju par jauniešu iespējām un aktīvu līdzdalību Riebiņu novada dzīvē, akcentējot Riebiņu vidusskolas pieredzi un piedāvātās iespējas.
Savukārt Anastasija un Gunda savā prezentācijā dalījās ar pieredzi par Riebiņu novada jauniešu īstenotajām aktivitātēm brīvprātīgā darba jomā un izvirzīja nākotnes vīzijas, kas skar jauniešu ne tikai Riebiņu novadā, bet visā Latvijā. Rezultātā katrs dalībnieks ieguva pieredzi un zināšanas par jauniešu piedalīšanās iespējām gan savā novadā, gan Eiropas mērogā. Fotogalerija

Vēlamies teikt PALDIES Riebiņu novada domei par aicinājumu iesaistīties projektā un skolas direktorei Inetai par atbalstu un iespēju ņemt dalību projekta norisē!
 

Projekta dalībnieces Marta Račko, Natālija Smukša

 
 

06.05.2016 | Lielā talka

Riebiņu vidusskolas audzēkņi un viņu skolotāji atbalstīja ikgadējās Lielās talkas ideju, piedaloties savas iestādes teritorijas sakopšanā.
Draudzīgi un čakli strādājot saliedētā komandā, sakopām skolas apkārtni. Darbs atstāja uz bērniem pozitīvu iespaidu un veica audzinošu funkciju, jo bērni redzēja sava darba rezultātus  Mēs, pieaugušie, ticam, ka talka palīdzēs bērnu sirdīs rasties apzinīgas attieksmes pret dabu iedīgļiem, rosinās sargāt dabu un mīlēt savu dzimteni.
Īpaši pateicamies skolas tehniskajiem darbiniekiem un mājturības skolotājiem Rutai Vjaksei un Valērijam Jurkānam!
 

 
 

06.05.2016 | Folkloras kopu skate

29. aprīlī Līvānos  notika Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Dienvidlatgales novada reģionālais sarīkojums jeb folkloras kopu skate  “Ni vīnam tōdu zyrgy”
Sarīkojumu (skati) vērtēja ekspertu komisija. Tika vērtēta  folkloras kopas priekšnesuma piederība tradīcijai un atbilstība vecumam, lokālās tradīcijas izpratne, kopas interaktīvā darbība – sadarbība ar auditoriju, kopas radošā izaugsme, sevis dabiska pasniegšana, situācijas izjūta, vizuālais tēls, priekšnesumā lietoto folkloras žanru daudzveidība, priekšnesuma muzikalitāte, atraktivitāte un pievilcība, priekšnesuma atbilstība laika ierobežojumam (7 min.), folkloras kopas dalībnieku aktivitāte folkloras konkursos. Visas Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopas saņēma uzaicinājumu piedalīties Nacionālajā sarīkojumā Saldū, 21., 22.maijā.
Ekspertu komisija piešķīra 1. pakāpes diplomu Riebiņu vidusskolas folkloras kopai “Jumalāni” (vad. Ārija Bergmane-Sprūdža, Rita Pudāne).  Apsveicam!
 

 
 

06.05.2016 | ZZ čempionāts 2016

Sveicam  "ZZ Čempionāta 2016" finālistus - Riebiņu vidusskolas 5.b klases kolektīvu un klases audzinātāju Antru Molčanovu!
Skolas saime 5.b klasei vēl veiksmi    "ZZ Festivālā" Jūrmalas kūrortsvētkos  28.maijā.
 "ZZ Čempionāta" pusfināla sacensības norisinājās Valmierā Jāņa Dāliņa stadionā. Bērni un jaunieši demonstrēja savu fizisko gatavību, aso prātu, radošumu un neatlaidību, cīnoties par 54 vietām finālā  Neskatoties uz to, ka mūsu komanda ir mērojusi simtus kilometru no savas dzimtās vietas, lai piedalītos "ZZ Čempionāta" pusfinālā, visi bija modri un ar veiklību paveica vienu uzdevumu pēc otra. “Mūsu skolas komanda ir pati labākā!” Paldies skolotājai Skaidrītei Vulānei par personīgo ieguldījumu, novada domei par transporta pakalpojumiem!
 

 
 

06.05.2016 | Krievu valodas skolotāju pieredzes apmaiņa

28. aprīlī  Riebiņu vidusskolā pieredzes apmaiņā viesojās Aglonas, Preiļu, Vārkavas, Riebiņu novada izglītības iestāžu krievu valodas skolotāji.
Ar savām inovatīvajām idejām, metodiskajām izstrādēm un iniciatīvām pieredzē dalījās mūsu krievu valodas skolotājas Inna Kabare un Anna Meluškāne.  Pateicamies par atbalstu skolas direktorei Inetai Anspokai, direktora vietniecēm Ritai Pudānei, Natālijai Smukšai un Silvijai Avotiņai, kā arī skolas ēdnīcas kolektīvam!
Pieredzes apmaiņa ir ļoti svarīga gan skolu savstarpējai sadarbības attīstībai, gan jebkura pedagoga profesionālajai izaugsmei.  Pateicības vārdi, semināra pozitīvā gaisotne bija labs enerģijas lādiņš atlikušajam darba cēlienam.

 

 

06.05.2016 | Nākamo pirmklasnieku viesošanās pie mums

26. aprīlī  Riebiņu vidusskolā  viesojās  nākamie pirmklasnieki kopā ar saviem vecākiem.
Nākamo skolēnu un viņu vecāku iepazīšanās ar skolu, ar savu nākamo klases audzinātāju, citiem skolotājiem un skolasbiedriem tiek rīkota katru pavasari. Tā ir iespēja kliedēt bažas un drošu sirdi izdarīt pareizo izvēli. 4.klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Anitu Randari bija sagatavojuši nelielu koncertiņu, direktora vietniece Natālija Smukša uzrunāja ciemiņus. Pateicamies direktora vietniekam Guntim Tjarvjam par sagatavoto informatīvo materiālu.

 

 
 

06.05.2016 | Konkursa „Latgales reģiona vācu valodas skolotājs 2015/2016“ laureāti

25. aprīlī Daugavpils Latviešu kultūras centrā notika svinīgs pasākums, kurā tika godināti konkursa „Latgales reģiona vācu valodas skolotājs 2015/2016“ laureāti. Tostarp arī mūsu skolas skolotāja Natālija Smukša (Riebiņu vidusskolas vācu valodas skolotāja) – par aktīvu un motivējošu vācu valodas mācīšanu un par sava priekšmeta popularizēšanu Latgales reģionā.
 

 
 

06.05.2016 | Vēstures valsts olimpiādes laureātu apbalvošana

22. aprīlī notika Vēstures 9. un 12. klašu valsts olimpiādes laureātu
apbalvošana Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē.
Riebiņu vidusskolas 9. klases skolniece Rasma Ormane Vēstures Valsts olimpiādē ieguva II pakāpi. Apbalvošanas pasākumā piedalījās arī vēstures skolotāja Ārija Pudule, kas palīdzēja Rasmai sagatavoties visiem vēstures olimpiādes posmiem. 
 

 
 

06.05.2016 | Batumi Valsts Universitātes folkloras kopa “Tirini” (Gruzija) viesošanās Riebiņu vidusskolā

20. aprīlī  Riebiņu vidusskolā un Riebiņu KC ar koncertprogrammu viesojās Batumi Valsts Universitātes folkloras kopa “Tirini” (Gruzija). Ansamblī piedalās dažādu fakultāšu studenti, kurus vieno mīlestība pret gruzīnu folkloru. Ansambļa pamatrepertuārs ir baznīcas dziedājumi un gruzīnu tautas dziesmas. Ansamblis “Tirini” aktīvi piedalās labdarības pasākumos un studentu festivālos Gruzijā. Pateicamies par atbalstu skolas ēdnīcas kolektīvam un direktora vietniecei Natālijai Smukšai!

 
 

06.05.2016 | Projekts "Sporto visa klase"

Vēlamies apsveikt 3. klases kolektīvu un viņu vecākus, jo šī klase ir viena no 77 klasēm, kuru Latvijas Olimpiskā komiteja ir apstiprinājusi dalībai projektā "Sporto visa klase" 2016./2017.mācību gadam, kā arī apsveicam ar to, ka veicās inventāra izlozē un tiks saņemts futbola bumbu komplekts! Izlozes rezultātā iegūtais inventārs klasēm tiks izsniegts 2016.gada oktobrī.
Projektam apstiprināto skolu/klašu saraksts pielikumā.
Lai viss noritētu godīgi, ekipējuma/inventāra izlozē piedalījās un izlozi veica pārstāvji no:
1. LR Izglītības un zinātnes ministrijas
2. SIA "Latvijas Mobilais Telefons"
3. VAS "Latvijas dzelzceļš"
4. SIA "Sportland"
5. Āgenskalna sākumskolas
6. Latvijas Olimpiskās komitejas

 
 

06.05.2016 | Skolu sporta mači

Sirdī mājo prieks un laime,
Ka sportiska mums skolas saime.
Te ik katrs vieglatlēts
Vēlas palikt nepārspēts:
“Ar smaidu sejā lecām, skrējām,
Katrs darījām, ko spējām.
Dienas beigās prieciņš tika-
Medaļas mums kaklā lika!”
                                          S.Vulāne
         Izskanēja pēdējie skolu sporta mači. Šoreiz dažādu apstākļu dēļ skolas komanda nebija pilnā sastāvā, tāpēc starp vidusskolām kopvērtējumā ierindojāmies 5.v. No startējušiem 28 skolēniem 19 atgriezās ar medaļām. Bijām spēcīgi lodes grūšanas sektorā, garo un īso distanču skriešanā, tāllēkšanā un stafetes skrējienā. Sacensību programma neļāva izpausties barjerskrējiejiem un šķēpa metējiem. Fotogalerija Ar rezultātiem var iepazīties šeit.

 
 

02.05.2016 | Riebiņu vidusskolas ekskursija uz Rīgu

Aprīlī Riebiņu vidusskolas skolēniem, kuriem ir augsti sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs, ārpusstundu aktivitātēs, konkursos un sportā, bija iespēja piedalīties bezmaksas ekskursijā uz Rīgu.  . Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Eiropas Māju. ES mājā vārējām uzzināt par Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas darbu. Uzzinājām, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas, ieguvām informāciju par brīvprātīgo darbu un studijām ārpus Latvijas. Interesanta diskusija notika par Eiropas Parlamenta un ES Padomes vienošanos būtiski ierobežot plastmasas maisiņu lietojumu, kurā skolēniem bija dota iespēja izteikt savu viedokli. Tikšanās organizatori piedāvāja skolēniem gatavoties Eiropas eksāmenam, kurš notiks 9.maijā.
Ļoti labu iespaidu atstāja „Gaismas pils” apmeklējums,  kura laikā iepazināmies ar jauno bibliotēkas ēku . Nākamajā apskates objektā – Rīgas lidostā – iejutāmies cilvēku ādā, kuriem vajag iziet pasu un dokumentu kontroli, kad šķērso lidostas teritoriju. Dažādas izjūtas un emocija raisīja Latvijas Nacionālā teātra apmeklēšana. Izrādes „Raiņa sapņi” moto ir "Tu mani vēl nepazīsti. Atnāc vismaz vienreiz! Tavs Rainis". Un mums bija tāda iespēja - redzēt, dzirdēt, izbaudīt.
Šī diena, piepildīta ar informāciju, ar emocijām, noteikti paliks atmiņā, dos iespēju aizdomāties par to, kas es esmu, ko es gribu, ko es varu, kā arī turpināt strādāt savai izaugsmei. Skolēni atzinīgi novērtēja ekskursijas izvēlētos objektus un laika plānojumu. Skolēni pateicās Riebiņu vidusskolas karjeras speciālistei Innai Zenovjevai un skolas direktorei Inetai Anspokai par lielo ieguldījumu ekskursijas organizēšanā un realizācijā.   Fotogalerija

Natālija Smukša, Riebiņu vidusskolas 9.klases audzinātāja

Inna Zenovjeva, Riebiņu vidusskolas sociālo zinātņu MK vadītāja
 

 
 

EKO skolas programmas ietvaros

EKO skolas programmas ietvaros, Riebiņu vidusskola aicina vākt visa veida nolietotas, salūzušas un nokalpojušas ELEKTROIERĪCES.
Tās jānodod skolā neizjauktā veidā laika posmā no 25.aprīļa līdz 28.aprīlim.
Organizatori nodrošinās savākto elektroiekārtu izvešanu 2016.gada 28.aprīlī.

 
 

Aicinām pirmklasniekus

2016. gada 26. aprīlī plkst. 14:30 Riebiņu vidusskola aicina ciemos topošos pirmklasniekus kopā ar vecākiem.

 • Jūs iepriecinās neliels skolēnu sniegtais koncerts
 • Iepazīsieties ar 1.klases atrašanās vietu, savu audzinātāju Anitu un skolas direktori Inetu
 • Izzināsiet skolas telpas

Būsiet mīļi gaidīti!
 

 
 

27.04.2016 | Pavasara kross

Aprīlī Aglonā tika aizvadītas starpnovadu skolu sacensības pavasara krosā. Skolas godu aizstāvēt devās sešpadsmit labākie skrējēji. Ar godalgas iegūšanu sveicam Arturu Stabulnieku, kurš izcīnīja 2.vietu! Fotogalerija

 
 

25.04.2016 | Sveicam

Sveicam folkloras kopas „Jumalāni” kapelu (Diānu Berovsku, Ievu Boļšakovu, Eviju Meluškāni (10. kl.), Elīnu Cakuli, Jacentu Rudzāti, Natāliju Svjatohu (11. kl.)) – ar iegūto II pakāpi tradicionālās muzicēšanas konkursā „Klaberjakte 2016” finālā, 5. a klases skolnieci Veru Guļbenovu ar iegūto I pakāpi un Dižās dziedātājas goda titulu tradicinālās dziedāšanas konkursa „Dziesmu dziedu, kāda bija 2016” finālā un folkloras kopas dejotājas – Himēnu Dzeni (3. a kl.), Eviju Bergmani – Sprūdžu, Veru Guļbenovu (5. a kl.), Evelīnu Upenieci, Sintiju Verzu (5. b kl.), Samantu Losevu, Angeliku Zakutajevu (6. kl.), Viktoriju Pauniņu (7. kl.) – ar iegūto I pakāpi meiteņu deju programmā tradicionālo deju konkursa „Vedam danci 2016” finālā!

 
 

24.04.2016 | Sveicam

Sveicam 5. - 6. klases skolēnu komandu Evelīnu Upenieci, Ritvaru Vjaksi, Annu Mariju Vilcāni un Raivi Luriņu  ar iegūto 1. vietu Riebiņu novada vispārizglītojošo skolu komandu dabaszinību konkursā „Zini vai mini”, kuru organizēja Rušonas pamatskola.  Īpašs paldies skolotājai Dignai Prodniecei! Fotogalerija

 
 

24.04.2016 | Mājsaimniecības olimpiāde

Uz  9. – 12.kl. 4.atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara!” 2.kārtu, kura notika 13. aprīlī LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, tika uzaicināts 21 dalībnieks. Ļoti lepojamies, ka viņu vidū bija arī Riebiņu vidusskolas 10.kl.skolniece Ieva Boļšakova. Fotogalerija

Ruta Vjakse, mājsaimniecības skolotāja

 
 

24.04.2016 | Līderu diena 2016

2016. g. 15. aprīlī Riebiņu vidusskolas skolēni piedalījās projekta „Esi līderis!” organizētajā pasākumā „Līderu diena 2016”.
Līderu dienas moto  „Citādi redzi, dzīvo un domā!”. Pulciņa „Esi līderis!” skolēni ar skolotāju Sandru Eiduku apmeklēja Zinību pili, Dabaszinātņu akadēmiskajā centra Rīgā, Jelgavas ielā1. Ekskursijas laikaā skolēni apmeklēja visus 7 stāvus, iepazinas ar modernām iekārtām bibliotekā un pabija uz ēkas jumta priecajoties par Rīgas panoramu.
Līderu dienas atklāšana notika LU Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19, Rīgā.
Lekcija, diskusija „Citādi redzi, dzīvo un domā!”  ar politiki, TV raidijuma vadītaju ”Vai nauda aug kokos?”, pasniedzēju Juri Pūci sniedza praktiskas ievirzes biznesa procesos saistibā ar naudas izmantošanu sabiedrībā. Fotogalerija

 
 

22.04.2016 | Sveicam

Sveicam 4. klases skolēnu komandu Danu Patrejevu, Sofiju Vilcāni, Lāsmu Jurkāni un Viktoriju Nagli ar iegūto 3. vietu Daugavpils Universitātes radošo darbu konkursā "Mana vācu valodas Ābece". Īpašs paldies skolotājai Natālijai Smukšai!

 
 

11.04.2016 | Lāses kauss

"Lāses Kauss" ir vienas no populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem, kuras šogad tiek organizētas jau piecpadsmito reizi. Sacensībām ir divi posmi - atlases sacensības, kas notiek visā Latvijā un finālsacensības, kur piedalās labākās komandas no Latvijas pilsētām un novadiem. Finālsacensības tradicionāli tiek organizētas Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē un ir kļuvušas par volejbola svētkiem, jo paralēli volejbola sacensībām, kas vienlaicīgi notiek uz 16 laukumiem, bērniem un jauniešiem ir iespēja pierādīt sevi arī dažādās atrakcijās, viktorīnās un citās aktivitātēs. Ik gadu finālsacensībās tiek aicināti piedalīties arī dažādi mūziķi. Šogad tie bija MUSIQQ, kas brīvbrīžos jauniešu priecēja ar dziesmām. Laiks no 5.30, kad iekāpām autobusā uz Rīgu un līdz 23.00, kad izkāpām Riebiņos, paskrēja ļoti ātri un aizraujoši. Svētku diena!!! Paldies meitenēm par komandas garu un direktorei par tehnisko atbalstu. Par komandas izjūtām vairāk lasiet skolas avīzē. Fotogalerija

 
 

11.04.2016 | Volejbola spēle

Riebiņu vidusskolas divas komandas pirmo reizi izmēģināja savus spēkus volejbola spēlē. 2. - 3. kl. kolektīvā tika atlasīti 4 veiklākie zēni un paņemtas 4 meitenes. 4. - 5. klašu kolektīvs bija prasmīgāks šajā spēlē, tāpēc arī atlase bija emocionālāka. Spēles notika Līvānos. Šoreiz veiksme nebija mūsus pusē. Atgriezāmies ar jaunu pieredzi un sajūtu, ka ir labi pavadīta sacensību diena.

 
 

11.04.2016 | Skolēnu pētniecisko darbu „Vide ap mums” noslēguma pasākums

8. aprīlī mūsu skolā notika Riebiņu novada skolēnu pētniecisko darbu „Vide ap mums”, kas veltīts Latvijas simtgadei, noslēguma pasākums.
Tā pirmajā daļā skolu komandas prezentēja savus pētījumus par novada cilvēkiem celtnēm, tūrisma objektiem, piemiņas vietām. Pēc tam komandas iesaistījās spēlē pa stacijām, kurās bija iespēja daudzveidīgi ne tikai parādīt savas zināšanas, bet arī iegūt jaunu informāciju.
 Skolēnus vērtēja ļoti kompetenta žūrija: Iveta Šņepste, Riebiņu un Preiļu novada tūrisma informācijas centra speciāliste, Vadims Maksimovs, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciālists vēstures jautājumos, Liene Ustupe, Riebiņu novada multifunkcionālā iniciatīvu centra vadītāja. Fotogalerija

 
 

11.04.2016 | Sveicam

Sveicam 10. klases skolnieku Andreju Holopovu ar iegūto atzinību 15. atklātajā Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkursā. Īpašs paldies skolotājam Guntim Tjarvjam!

 
 

11.04.2016 | Sveicam

Sveicam 9. klases skolnieci Austru Elizabeti Katkeviču ar iegūto II pakāpi Latgales reģiona skatuves runas konkursā. Īpašs paldies skolotājai Diānai Bravackai!

 
 

11.04.2016 | Satiec savu meistaru

No 1. līdz 3. aprīlim visā Latvijā  notika pasākums „Satiec savu meistaru”, kas ir 2009.gadā aizsāktās tradicionālo prasmju skolas turpinājums un iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā un citās pasaules valstīs. Pasākuma ietvaros daudzās Latvijas vietās varēja iepazīt dažādu amatu meistaru zināšanas un prasmes. Atsaucoties Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja aicinājumam arī Riebiņu vidusskolas 7. un 8. klašu skolēni piedalījās pasākuma aktivitātēs. Fotogalerija

Digna Prodniece
dabaszinību un bioloģijas skolotāja
 

 
 

06.04.2016 | Tradicionālās muzicēšanas konkurss “Klaberjakte”

Riebiņu vidusskolas folkloras kopai “Jumalāni” izcili panākumi gūti tradicionālās muzicēšanas konkursā “Klaberjakte”. Konkursa mērķis ir daudzveidīga, lokālās tradīcijās sakņota tautas muzicēšanas repertuāra apgūšana, pārmantošana un popularizēšana, tradicionālās muzicēšanas aktualizēšana. Tautas mūzikas instrumentu izmantošanas tradīciju popularizēšana folkloras kopu dalībnieku individuālā muzicēšanā un kapelu darbībā. Folkloras kopa “Jumalāni” (Evija Meluškāne, Ieva Boļšakova, Jacenta Rudzāte, Natālija Svjatoha, Elīna Cakule, Diāna Berovska), kuru vada skolotājas Ārija Bergmane-Sprūdža un Rita Pudāne, ieguva 1.pakāpes diplomu un ceļazīmi uz konkursa finālu Rīgā. Fināla sacensībās Riebiņu vidusskola startēs arī tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija” un deju kon-kursā “ Vedam danci!” Apsveicam!
 

 
 

06.04.2016 | Lāču ballīte

Pavasarī mostas un līksmo visi – zāle, koki, kukaiņi, zvēri. Tā viena draiska Lāču mamma, pamodusies no ziemas miega, devās uz Riebiņu vidusskolas 1. klasi un sarīkoja pavasarīgi jautru ballīti, kurā piedalījās pirmklasnieki un viņu mīļākie lāčuki. Fotogalerija 

 
 

06.04.2016 | Starptautiskā ANO simulācijas spēle „Strong Youth – Peaceful Tomorrow”

Nozīmīgs starptautisks notikums jauniešu izglītībā – ANO simulācijas spēle “Stipri jaunieši – mierpilnai pasaulei”, ko īsteno UNESCO LNK, UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija, notika no 2. līdz 4. aprīlim Valmierā un Rīgā. Tajā vairāk nekā simts jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas, tostarp arī Riebiņu vidusskolas 9. klases skolniece Rasma Ormane un 12. klases skolnieces Anastasija Jemeļjanova un Gunda Pastare, iepazina ANO darbības pamatprincipus un, simulējot ANO komiteju darbu, runāja par civiliedzīvotāju aizsardzību, klimata pārmaiņām, kiberdrošību, vārda un mediju brīvības nodrošināšanu, savukārt Riebiņu vidusskolas komanda diskutēja par dzimumu līdztiesības veicināšanu dažādās pasaules valstīs, pārstāvot Turcijas politikas vadlīnijas šajā jautājumā.
Īpašu paldies sakām Riebiņu vidusskolas angļu valodas skolotājai Natālijai Smukšai, kas mudināja piedalīties un atbalstīja skolas komandu, skolas direktorei Inetai Anspokai par transporta organizēšanu un skolas pavārei Anitai Cakulei par palīdzību Turcijas tradicionālā ēdiena gatavošanā. Fotogalerija

Anastasija Jemeļjanova, 12. klases skolniece
 

 
 

06.04.2016 | Cīruļputenis 2016

Neskatoties uz sacensību nosaukumu „Cīruļputenis - 2016”, 2.aprīlī laiks bija saulains - kā radīts skriešanai. Nu jau desmito gadu šīs sacīkstes pulcēja aktīvākos skrējējus no Latvijas un arī Lietuvas. Malači arī mūsu skolas sportisti, kuri nebaidījās piedalīties un izrādīt konkurenci skriešanā. Viena apļa distancē (2km.) braši turējās kupls pulks 2-as un 1-as klašu zēni: Raitis D., Emīls B., Gatis P., Nils P., Nikita B. Divu apļu trasē-4.km. savus spēkus izmēģināja Aivis G., Pjotrs H, Raivis Š. un Karīna K. Astoņu kilometru skrējienā 4. vietu ieguva Arturs S., kurš tik garu distanci veica pirmo reizi. Ik gadu labākie seši skrējēji katrā vecuma grupā saņēma T-kreklu ar skrējiena simboliku no a/s „Preiļu siers”. Šogad apbalvojamo sarakstā iekļuva A. Stabulnieks un P. Hritonenka, kuri finišēja sestie savā vecuma grupā. Visus dalībniekus sildīja tēja un biezpiena sieriņš. Ar rezultātiem var iepazīties Preiļu mājas lapā. Fotogalerija
Turpināsim kustēties un jau 21. maijā „Krosā ar Anitu Kažemāku” skriesim 1000 vai 3000 m.
 

 
 

05.04.2016 | Izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2016”

Ceturtdien, 31. martā Rēzeknē notika reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2016”. Tā ir iespēja gūt informāciju par mācību iespējām, sev piemērotākās izglītības un darba tirgū pieprasītas profesijas izvēli, tikties ar uzņēmējiem. Izstāde notika Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”.
Savu veikumu izstādes apmeklētājiem rādīja arī reģiona Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Pateicība Riebiņu vidusskolas SMU „Pearl” (Margarita Zabalujeva, Marina Skačkova), „Rainbow bands” (Jūlija Vaivode) un „Jautrie papīrīši” (Juris Kokins, Raivis Luriņš) par dalību izglītības iestāžu izstādē „Izglītība un karjera 2016”, skolotājai Innai Zenovjevai par uzņēmību un skolēnu atbalstīšanu! Fotogalerija

 
 

05.04.2016 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolnieci Rasmu Ormani ar iegūto 1. vietu starpnovadu angļu valodas olimpiādē 6. - 9. klasēm. Īpašs paldies skolotājai Natālijai Smukšai.

 

 
 

05.04.2016 | Starpnovadu skolu sacensības florbolā

Marta nogalē Preiļos notika starpnovadu skolu sacensības florbolā 2002.-2003.g.dz. zēniem. Pieteiktas bija 6 komandas. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Preiļu 1.psk.-1.kom. Otrajā vietā ierindojās Preiļu 1.psk.-3.k. un 3. vietu izcīnīja Galēnu psk. Tālāk sekoja Preiļu 1.psk.-2.k., Līvānu 1.vsk. un Riebiņu vsk. Lai gan nācās piedzīvot vairākus zaudējumus, mūsējie cīnījās godam. Komandas sastāvā bija: Artis Pastars, Juris Vaivods, Raivis Šeršņovs, Raivis Luriņš, Harijs Griboniks, Aivis Golubevs, Dāniels Ivo Leitāns un Dominks Rukmans. Par rezultatīvāko komandā kļuva Raivis L. ar diviem skaisti gūtiem vārtiem.

 

 
 

01.04.2016 | Dzejas komiksu konkurss "Pavasara vēsmas"

Riebiņu novada centrālā bibliotēka aicina bērnus piedalīties dzejas komiksu konkursā "Pavasara vēsmas".

 • Zīmē uz vienas A4 formāta lapas
 • Zīmē jebkurā tehnikā (izņemot datortehniku)
 • Pie zīmējuma norādi vārdu, uzvārdu un klasi
 • Darbiņus nes uz Riebiņu novada CB līdz 21. aprīlim


Labāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas!

 
 

01.04.2016 | Stafešu sacensības „Drošie un veiklie”

Uz karstām pēdām steidzam ziņot par patīkamiem notikumiem, kas norisinājās mūsu skolā. Stafešu sacensības ar nosaukumu „Drošie un veiklie” pulcēja 6 komandas, kurās piedalījās 2004. g. dz. un jaunāki skolēni. Riebiņu vidusskolas komandu veidoja četrpadsmit 4. - 6. klašu skolēni, kuriem bija jāveic stafetes ar vingrošanas, florbola, futbola, basketbola un vieglatlētikas elementiem. Septiņās dažāda veida stafetēs savu devumu komandai sniedza katrs skolēns. Harijs Griboniks un Aivis Golubevs parādīja labu meistarību florbola bumbiņas vadīšanā ar nūju. Futbola bumbas driblā teicamu sniegumu demonstrēja Ilja Smoļins un Artjoms Kitajevs. Basketbola driblā izveicīgas roku veiklībā bija Evelīna Upeniece un Dana Patrejeva. Pildbumbas nešanā ātra bija Laura Andra Silkāne un Viktorija Nagle. Stafetē ar vingrošanas riņķi meistarīgi uzdevumu veica Ēriks Ļeonovs un Evija Bergmane - Sprūdža. „Vēzītī” ašu rāpošanu un līšanu caur solu demonstrēja Uldis Pauniņš un Sintija Verza. Stafešu skrējienā noderēja Maksima Piskunova un Sofijas Vilcānes žiglās kājas. Komandas vienotība, spēja atbalstīt biedrus, kā arī ieguldītais treniņš atmaksājās - tika izcīnīta 2. vieta un gūtas patīkamas emocijas! Fotogalerija

 
 

01.04.2016 | Ūdens stundas Riebiņu vidusskolā

Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada. UNESCO LNK aicina ikvienu skolu, interešu apvienību un organizāciju visā Latvijā iesaistīties Pasaules ūdens dienai veltītajos pasākumus. Šogad Pasaules ūdens dienas tēma ir „Ūdens un darbs”. Jāņem vērā, ka gandrīz ikviena nozare zināmā mērā ir atkarīga no ūdens vai tā kvalitātes un pieejamības.
Interesanti! Radoši! Aizraujoši! - ar šādu moto tika atzīmēta Pasaules ūdens diena Riebiņu vidusskolā. Ūdens stundu  aktivitātēs iesaistījās 5.- 6. klašu skolēni dabaszinībās un 7. - 9. klašu skolēni bioloģijā. Vairāk

Fotogalerija

 
 

30.03.2016 | Vecāku diena

2016. gada 6. aprīlī Riebiņu vidusskolā notiks vecāku diena.

Dienas kārtība:

 • Mācību stundu apmeklējumi
 • Kopsapulce Rozā zālē plkst. 10.00
 • Tikšanās ar klašu audzinātājiem
 • Individuālas sarunas ar mācību priekšmetu pedagogiem


Cien. vecāki !

Aicinām mūs uzklausīt un Jums izteikt savu viedokli par pašreizējo darbu.
 

 
 

30.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolnieci Rasmu Ormani ar iegūto II pakāpi 22. vēstures valsts olimpiādē 9. klasēm. Īpašs paldies skolotājai Ārijai Pudulei.

 
 

23.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 7. klases skolnieci Danu Novikovu ar iegūto 3. vietu Riebiņu novada 5. - 7. klašu informātikas olimpiādē. Īpašs paldies skolotājam Guntim Tjarvjam.

Fotogalerija

 
 

22.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 12. klases skolnieci Marinu Skačkovu ar iegūto III pakāpi un 11. klases skolnieci Natāliju Svjatohu ar iegūto III pakāpi Latgales reģiona zinātniski pētniecisko darbu konkursā Daugavpils Universitātē. Īpašs paldies skolotājām Sandrai Eidukai un Allai Solovjovai.

 
 

21.03.2016 | IN MEMORIAM

Veneranda Staričenoka

21.04.1929.- 19.03.2016.

Dziedot dzimu, dziedot augu, dziedot mūžu nodzīvoju...
 

2016. gada 19. marts ir skumja diena ne tikai piederīgajiem un draugiem, bet arī lielai sabiedrības daļai, jo mūžībā aizgāja gaišs cilvēks, Riebiņu vidusskolas pensionētā skolotāja Veneranda Staričenoka.
Dzīves sākums ir Vārkavas puses Ančkinos - „Bernāni”, kur kārts šūpulis un ieaudzināts krietnums, darba mīlestība un izglītības alkas. Nākamā skolotāja izglītību ieguva universitātē Rīgā, lai pēc tam visu mūžu Latgalē mācītu bērniem latviešu valodu un literatūru. Visi skolotājas Venerandas audzēkņi saņēma ne tikai zināšanas, bet arī sirds siltumu, dzīves mācību un mīlestību pret dzimto zemi un tautasdziesmu. In memoriam skatīt šeit.
 

Riebiņu novada dome un Riebiņu vidusskolas kolektīvs
 

 
 

15.03.2016 | Supermeitene 2016

11. martā skolā norisinājās konkurss 9. – 12. klašu meitenēm. Par titulu „Supermeitene 2016” sacentās Darja Komlačeva (9. klase), Anastasija Kuzmenko, Diāna Berovska (abas 10. klase) un Žanna Kirilova (12. klase). Konkursa sagatavošanu un vadīšanu uzņēmās skolēnu pašpārvalde, pasākumu vadīja Gunda Pastare un Ernests Zalāns, bet katra konkursa vērtēšanā tika uzaicināts eksperts, kas vislabāk varētu pārzināt attiecīgo jomu.
Titulu „Supermeitene 2016” ieguva Žanna, bet skatītāji par savu simpātiju atzina Diānu. Fotogalerija
 

 
 

15.03.2016 | Vecmāmiņu pēcpusdiena

Vecmāmiņ, vecmāmiņ, rūpju tev daudz,
Vienmēr kāds tevi meklē un sauc!

9. martā vecmammas, vecmāmiņas, omas, omītes, babiņas (kā nu kuru uzrunā mazbērni) kuplā skaitā ieradās mūsu skolā uz viņām veltītu pasākumu.
Tā mērķis bija šajā dienā likt vecmāmiņām justies īpašām, ļaut paskatīties uz saviem mazbērniem no malas, gūt daudz pozitīvu emociju, vērojot īpaši viņām veltītu koncertprogrammu. Fotogalerija

 
 

15.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 6. klases skolnieku Juri Kokinu ar iegūto 3. vietu un 9. klases skolnieku Meinardu Rudzātu ar iegūto atzinību starpnovadu mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 5. - 9. klasēm. Īpašs paldies skolotājam Valērijam Jurkānam.

 
 

15.03.2016 | 1. starptautiskā un 6. starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konference

16. martā Viļānu vidusskolā notiks 1. starptautiskā un 6. starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konference “Skolēnu kompetenču pilnveides iespējas mācību un audzināšanas procesā”.

Riebiņu vidusskolu pārstāvēs skolas direktore un skolotāji:

 • Ineta Anspoka (tēma "Skolas loma pašvaldības ilgtspējīgai attīstībai")
 • Inna Kabare (tēma "Spēļu elementi krievu valodas stundas struktūrā");
 • Irēna Ormane (tēma "Radošais darbs - skolēnu mācību motiviācijas veicinātājs. Latviešu valodas un literatūras skolotāju pieredzes apkopojums");
 • Silvija Avotiņa (tēma "Skolēnu lasītprasmes, radošuma un iztēles attīstīšanas iespējas sākumskolā");
 • Ruta Vjakse (tēma "Radošie akcenti skolēnu iztēlei, pašapziņai un veiksmīgai saskarsmei vizuālās mākslas stundās");
 • Inna Zenovjeva (tēma "Izziņas darbības aktivizācija un mācīšanās prasmju attīstīšana izmantojot Skolēnu Mācību Uzņēmumus");
 • Valērijs Jurkāns (tēma "Mākslinieciskās kokapstrādes nodarbības interešu izglītībā");
 • Ārija Pudule (tēma "Vides nometnes kā izziņas process skolēnu prasmju attīstībā un attieksmes veidošanā").

Sekcijas

Dienas kārtība


 

 
 

11.03.2016 | Brīvdienas izglītojamajiem

Laika posmā no 14. - 18. martam 1. - 11. klases izglītojamajiem ir pavasara brīvdienas.

Lai jauka un pārsteigumiem pilna atpūta!
 

 
 

11.03.2016 | Žetonu vakars

12.klases Žetonu vakars ir atskaites punkts par paveikto un sapņains skatiens nākotnē. Savu prieku un smeldzi 12.kl. skolēni izdejoja, izrunāja un izdziedāja patiesā pateicībā skolotājiem un vecākiem. Viņi lepojas, ka ir uzauguši te, ka ir mācījušies Riebiņu vidusskolā visus divpadsmit gadus. Kopīgajā dziesmā ''Antracīts'' ir vārdi, kas apliecināja, ka viņi ir pieauguši un apzinās dzīves jēgu, ka ļoti mīl dzīvi.
Kā mīļa atmiņa katram būs direktores Inetas Anspokas dāvinātā pildspalva ar skolēna vārdu, ar skolas vārdu un novada logo Tas būs kā apliecinājums un pierādījums varēšanai un piederībai. Īpašs paldies skolas direktorei  par labajiem vārdiem, kuros viņi sajuta atbalsi no šiem gadiem, ticību viņu spējām gan eksāmenos, gan dzīvē.
Paldies 12.klases skolēniem un viņu vecākiem. Paldies pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem. Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja un bija kopā ar mums 2016.gada 4.martā. Fotogalerija
 

12.klases audzinātāja Ruta Vjakse

 

 
 

11.03.2016 | Starpnovadu atklātā krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde ir aizritējusi

2.martā Riebiņu vidusskolā norisinājās Latgales reģiona 1.atklātā krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde 8.-9. klašu skolēniem. Olimpiādē piedalījās 49 izglītojamie no Dagdas, Varakļāniem, Kaunatas, Aglonas, Vārkavas, Viļāniem, Sutriem, Preiļiem, Priežmales, Pelēčiem, Riebiņiem, Dravniekiem, Rušonas un  Galēniem.  Riebiņu novada valodas MA vadītāja, Riebiņu vidusskolas krievu valodas skolotāja Inna Kabare izveidoja uzdevumu paketi, iekļaujot darbā 6 daļas: klausīšanās, lasīšana, valodas lietojums, tradīcijas, rakstīšana, amatniecība krievu tautas folklorā. Dalībnieki tika sadalīti divās grupās: A (dzimtā latviešu valoda) un B (dzimtā krievu valoda). Krievu valodas kā svešvalodas augsto zināšanu līmeni  apliecina iegūto punktu skaits. Riebiņieši var lepoties ar savu sniegumu — B grupas 8. klašu skolēnu vidū 2. vietu ieguva Jūlija Vaivode (skolotāja Inna Kabare) un 2.vietu starp A grupas devītklasniekiem izcīnīja Jana Novikova (skolotāja Anna Meluškāne).
Visiem olimpiādes dalībniekiem un viņu skolotājiem tika dota iespēja iepazīties ar skolu, skolas tradīcijām, interešu izglītības virzieniem un baudīt siltas pusdienas. Mācību priekšmetu olimpiādes ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.
Liels paldies skolas kolektīvam un personīgi direktorei Inetai Anspokai par atbalstu un palīdzību manas iniciatīvas atbalstīšanā, olimpiādes sagatavošanā un norisē.

Fotogalerija

Rezultāti

Riebiņu vidusskolas valodu MK vadītāja Inna Kabare
 

 
 

11.03.2016 | Florbola sacensības 8. - 9. klasēm

Florbolisti nebeidz pārsteigt! Dramatiski notikumi izvērtās Preiļu 1.psk. zālē, kur 10.martā par godalgotām vietām florbolā cīnījās 8.-9.klašu zēni. Pirmā spēle pret Līvānu komandu lika mūsējiem sapurināties, jo nācās piekāpties ar rezultātu 0:3. Otrajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara pār Preiļu 1.psk.-2.komandu (0:4). Atbildīgā mačā pret Preiļu 1.psk.- 1.komandu- zaudējums ar rezultātu 3:2. Nu tikai bija palikušas cerības uzvarēt Galēnu pamatskolas zēnus un izcīnīt trešo vietu. Spriedze pieauga ar katru spēles laika minūti. Tikai papildlaikā Konstantīnam Škuratovam izdevās iesist „zelta” vārtus. Komandas prieks bija neaprakstāms. Spēle beidzās ar rezultātu 3:2. Komandas sastāvā spēlēja un vārtus guva Sandis C.(3), Dainis G.(3), Kostantīns Š.(2), Sandis S.(2), Adriāns B., Ivans P., Dairis L., vārtos - Meinards R. Fotogalerija

 
 

11.03.2016 | Sveicam!

PATEICĪBAS par veiksmīgu sniegumu X Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumos krievu valodā kā svešvalodā, kuri notika 4. martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā, saņēma 9. klases skolniece Jana Novikova un 10. klases skolnieks Andrejs Holopovs. Skolēnus konsultēja skolotājas Anna Meluškāne un Inna Kabare.

 
 

11.03.2016 | Preiļu novada čempionāts vieglatlētikā telpās

05.03.2016. Preiļu 2.vsk. manēžā norisinājās Preiļu novada čempionāts vieglatlētikā telpās, kur pulcējās labākie vieglatlēti no malu malām, tostarp arī mūsu skolas sportisti. Kārtējo reizi nepārspējams lodes grūšanā bija Armands Briška, raidot 4 kg smagu lodi 11,48m tālu, tas ierindojās 1. vietā. Trešo vietu ar rezultātu 9,00m ieguva Jegors Gorbans. Viktorijai Pauniņai lodes grūšanā - 5.vieta, rezultāts - 7,50 (3kg), taču arī viņa nepalika bez medaļas. Augstlēkšanas disciplīnā Viktorija pārvarēja 125 cm augstumu un ieguva 3. vietu.

 
 

09.03.2016 | Sveicam!

3. martā notika Varakļānu, Viļānu, Riebiņu starpnovadu 6. skolēnu zinatniski pētniecisko darbu konference. Sveicam 12. klases skolnieci Marinu Skačkovu ar iegūto 1. vietu sociālo zinību jomā ar tēmu "SMU darbība JAL programmas ietvaros", 10. klases skolnieci Eviju Meluškāni ar iegūto 3. vietu sociālo zinību jomā ar tēmu "Atpūtas iespējas RVS Riebiņu pagastā", 10. klases skolnieci Diānu Berovsku ar iegūto 1. vietu humanitāro zinību jomā ar tēmu "Pirtis un pirts tradīcijas Riebiņu pagastā", 10. klases skolnieci Ievu Boļšakovu ar iegūto 1. vietu humanitāro zinību jomā ar tēmu "Senie amati manā dzimtā", 11. klases skolnieci Līgu Struku ar iegūto 2. vietu humanitāro zinību jomā ar tēmu "Latgaliešu valoda kā nozīmīgs kultūrvēsturisks elements, tās attīstība un nozīme mūsdienās", 10. klases skolnieku Andreju Holopovu ar iegūto 2. vietu humanitāro zinību jomā ar tēmu "Riebiņu vecticībnieku vesture vārdos un nosaukumos", 11. klases skolnieci Elīnu Cakuli ar iegūto 2. vietu dabaszinību jomā ar tēmu "Skaņas ierīču daudzveidība un to ietekme uz dzirdi". Īpašs paldies skolotājām  Silvijai Avotiņai, Inārai Drongai, Irēnai Ormanei, Innai Kabarei, Ārijai Bergmanei - Sprūdžai, Skaidrītei Vulānei, Allai Solovjovai!

 
 

Sveicieni 8. martā, mīļās Riebiņu vidusskolas dāmas!

 

 
 

07.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 4. klases skolnieci Viktoriju Nagli ar iegūto 1. vietu, 4. klases skolnieci Lāsmu Jurkāni ar iegūto 2. vietu un 4. klases skolēnu Aleksandru Rukmanu ar iegūto 3. vietu  Riebiņu novada 4. klašu kombinētajā olimpiādē! Īpašs paldies skolotājai  Anitai Randarei!

 
 

04.03.2016 | Sveicam!

Sveicam 8b. klases skolnieci Jūliju Vaivodi ar iegūto 2. vietu un 9. klases skolnieci Janu Novikovu ar iegūto 2. vietu Starpnovadu atklātajā krievu valodas (svešvalodas) olimpiādē 8. - 9. klasēm! Īpašs paldies skolotājām Innai Kabarei un Annai Meluškānei!

 
 

04.03.2016 | Starpnovadu sacensības florbolā vidusskolām

Izskanēja pirmās starpnovadu sacensības florbolā. Šoreiz laukumā tikās 4 komandas no trim novadiem. Pirmo spēli sākām ar PVĢ 1 komandu un cietām smagu sakāvi. Bet tā bija tikai punktos, jo nākošai spēlei ar PVĢ 2komandu bijām galvu augstāki. Spēle gāja no rokas, skaisti gūti vārti un uzvara. Uz pēdējo spēli izgājām ar Aglonas vsk. komandu cīnīties par trešo vietu. Paši neticējām, bet jau no pirmām minūtēm bijām vadībā. Spraigā cīņā pārsvars tika noturēts un sudrabs kaklā. Vis rezultatīvākais uzbrucējs – Dainis Griboniks. Ļoti skaisti vārti izdevās Arturam Stabulniekam, Raivim Meluškānam un Sandim Sparānam. Vārtsarga lomu uzņēmās - Vladislavs Stabulnieks. Bumbiņa tā i lipa pie viņā rokām. Māris Paldiņš, Konstantīns Škuratovs un Sandis Catlakšs bija neaizstājami aizsardzībā. Bez viņiem mūsu uzbrucēji nebūtu droši pie pretinieku vārtiem. Apsveicam. Fotogalerija
 

02.03.2016 | Biznesa spēļu konkurss "Ceļš uz bagātību!"

Riebiņu vidusskolas 10. un 11. klašu skolēni 2016. gada 29. februārī viesojās Rēzeknē biznesa spēļu konkursā "Ceļš uz bagātību!". Konkursa ietvaros skolēni iepazinās ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs.
Konkursā piedalījās 2 komandas no Riebiņu vidusskolas.
Komanda „Pērles” (Ieva Boļšakova, Diāna Berovska, Līga Struka) ieguva atzinības rakstus un veicinasanas balvas.
Komanda „Bagātību meklētāji” (Elīna Cakule, Margarita Zabalujeva, Jacenta Rudzāte) ieguva 3. vietu biznesa spēlē ”Karpu audzētava”. Konkursā piedalījās 33 komandas no Latgales. Komanda „Bagātību meklētāji” turpinās ciņu par Latvijas līdera titulu 2016. gada 1.aprīlī Rīgā. Lai veicas! Paldies skolotājai Sandrai Eidukai!

02.03.2016 | Dāvināšanas prieks

Cienījamie vecāki!
Jau piekto gadu Starptautiskajā sieviešu dienā skolā tiek organizēta labdarības akcija „Dāvināšanas prieks”. Tās apmeklētājiem ir iespēja bez atlīdzības saņemt apģērbu, apavus u.c. noderīgas lietas.
Arī šogad 8.-11.martā
aicinām iegriezties Riebiņu vidusskolas Multicentrā (1.st. pretī kancelejai) uz akciju
„Dāvināšanas prieks”
Priecāsimies par ikvienu apmeklētāju!
(Par atslēgu interesēties pie Sanitas Upenieces kancelejā.)

29.02.2016 | Skatuves runas un vokālās mūzikas konkurss „Balsis”

24. februārī notikušajā Riebiņu novada skatuves runas konkursā un vokālās mūzikas konkursā „Balsis” veiksmīgi uzstājušies visi mūsu skolas dalībnieki. 1. klases skolniece Laila Putāne (sk. Silvija Avotiņa) ieguva III pakāpi, 2. klases skolnieks Gatis Pokšāns (sk. Ināra Dronga) un Evija Bergmane - Sprūdža (sk. Irēna Ormane) no 5. a klases – II pakāpi, savukārt 9. klases skolniecei Austrai Katkevičai (sk. Diāna Bravacka) visaugstākais sasniegums – I pakāpe un iespēja pārstāvēt Riebiņu novadu konkursa pusfinālā, kas notiks Jēkabpilī. Mūsu vokālais duets Lāsma Jurkāne un Vera Guļbenova (sk. Ārija Bergmane -Sprūdža) saņēma II pakāpes diplomu. Sveicam visus dalībniekus un viņu skolotājas! Fotogalerija
    

29.02.2016 | Starpnovadu atklātā krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde

2. martā plkst. 10:00 Riebiņu vidusskolā notiks strapnovadu atklātā krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde. Piedalīsies 50 dalībnieki no 15 skolām.
    

29.02.2016 | Vispasaules volejbola dienas zibakcija

Riebiņu vidusskola iesaistījās Zibakcijā volejbola spēlē par godu vispasaules volejbola dienai. Pa dienu notika trīs spēles katra līdz 29 punktiem. Pirmie 8, klases skolēni cīnījās savā starpā, pēc tam uzspēlēja 2. klase  un dienu noslēdza  vidusskolēnu komandas. Interesants pasākums vienoja vairākus sportistus pie volejbola tīkla. Bijām vieni no vairākiem, kas dienā ne tikai mācījās, strādāja bet arī kopā uzspēlēja. Urrrā!!! Uzvarētāji visi! Fotogalerija 

Sporta skolotāja Mārīte Pokšāne      

 
 

24.02.2016 | Sacensības "Lāse 2016"

Vairākus gadus skolas zēnu komandas startēja sacensībās „LĀSES”    kausa izcīņā skolu komandām volejbolā, bet tikai šogad „LĀSES 2016”  sacensībās un vēl meiteņu komandai izdevās izcīnīt kausu un ceļa zīmi uz fināla sacensībām Rīgā. Šīs dienas zvaigžņu labvēlība, meiteņu gribasspēks un tieksme izmēģināt jaunu pieredzi, skolotājas uzmundrinājums aizveda pie nebijušā rezultāta. Sacensībās tika aicinātas startēt vidusskolnieces no Vārkavas, Aglonas, Līvānu, Preiļu un Riebiņu novadu. Atsaucās tikai Preiļu 2. vidusskolas komanda. Paldies viņām par iespēju uzspēlēt un vinnēt ar rezultātu 24:12. Ar direktores svētību plānojam neatlaidīgi gatavoties un 9.aprīlī startēt Skonto hallē fināla spēlēs. Komandā spēlēja: Lāsma Mazjāne,  Marina Skačkova, Žanna Kirilova, Evija Meluškāne, Anastasija Kuzmenko un Diāna Berovska.            

 
 

24.02.2016 | Literāra pēcpusdiena

 
 

24.02.2016 | Tautas bumbas sacensības

16. februārī Preiļos notika „Tautas bumbas” sacensības, kurās dalību ņēma arī Riebiņu vidusskolas zēnu komanda. Sastāvā: I. Smoļins, M. Žukovs, U. Pauniņš, A. Kitajevs, A. Kolesņikovas, Ē. Ļeonovs, R. Vjakse, A. Golubevs, H. Griboniks un R. Leitāns. Lai gan sacīkstēs neizdevās sasniegt augstus rezultātus, galvenais, protams, bija piedalīties un gūt sacensību pieredzi. Jāturpina pilnveidoties un tiekties uz labāko!  

 
 

19.02.2016 | Bibliotēkzinību stunda

Š

 
 

17.02.2016 | Sveicam!

Šodien veiksmīgi noslēdzies liela darba cēliens vidusskolēniem - notika zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana. Tagad ar labākajiem darbiem var pārstāvēt mūsu skolu starpnovadu konferencē Varakļānos, kā arī citur. Fotogalerija

 
 

17.02.2016 | Aktivitātes

 
 

15.02.2016 | Sveicam!

Sveicam 6. klases skolnieku Raivi Luriņu ar iegūto 1. vietu, 5. b klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto 2. vietu, 6. klases skolnieku Juri Kokinu ar iegūto 3. vietu, 7. klases skolnieci Viktoriju Pauniņu ar iegūto 3. vietu un 5. a klases skolnieku Aleksandru Kolesnikovu ar iegūto atzinību  Riebiņu novada matemātikas olimpiādē 5. - 8. klasēm! Īpašs paldies skolotājām Ilzei Dudeničai un Allai Solovjovai! Fotogalerija

 
 

15.02.2016 | Sveicam!

14. februārī Rīgas Sporta manēžā valdīja sportiska atmosfēra. Tur notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-16 grupai. Sveicam Armandu Brišku ar labiem sasniegumiem lodes grūšanā! Savā vecuma grupā viņš iekļuva labāko astotniekā (7.v.) un uzlaboja personīgo rezultātu, raidot lodi 11,48m! Īpašs paldies skolotājai Skaidrītei Vulānei!

 
 

15.02.2016 | Valentīndienas pasākums


12. februārī, tuvojoties Valentīndienai, Riebiņu vidusskolā notika pasākums “Mister Valentine 2016”, kurā piedalījās zēni no 9.-12.klasēm. Par titulu “Mister Valentine” cīnījās pieci zēni – Meinards Rudzāts, Ernests Zalāns un Alvis Pastars no 9.klases, Lauris Uzulnīks no 10.klases, Raivis Meluškāns no 12.klases. Pasākuma laikā zēniem bija jāapliecina sevi dažādos konkursos, piemēram, “Runājošā zvaigzne”, “Dejo ar zvaigzni”, “Uzdāvini sirdi” un citos, lai atklātu savus talantus un parādīt savas spējas un prasmes, ko vērtēja ļoti kompetentā žūrija. Visi zēni turējās godam, bet galveno titulu “Mister Valentine 2016” ieguva 9. klases skolēns Meinards Rudzāts, savukārt titulu “Skatītāju simpātija” ieguva 12. klases skolēns Raivis Meluškāns. Sveicam visus zēnus, kas piedalījās šajā pasākumā, kuri pieradīja to, ka zēni prot daudzas lietas, ir drosmīgi un gatavi daudziem izaicinājumiem! Paldies tiem, kas bija klāt  un atbalstīja zēnus nevieglajā cīņā! Fotogalerija
 

Pasākuma organizatore Natālija Smukša
 

 
 

12.02.2016 | 2016. gada Skolu sacensības telpu futbolā

Ar 2016. gada Skolu sacensību rezultātiem var iepazīties šeit.

Sveicam Riebiņu vidusskolas 8. - 9. klašu grupas komandu ar iegūto 3. vietu.

 
 

12.02.2016 | „Vārkavas balvas” izcīņas sacensības vieglatlētikas trīscīņā

10. februāris iezīmējās ar garu „darbadienu” mūsu skolas sportistiem. „Vārkavas balvas” izcīņas sacensības vieglatlētikas trīscīņā šogad pulcēja kuplu dalībnieku skaitu, tādēļ pasākums ieilga līdz vēlam vakara. Noguruši, toties lepni un gandarīti par saviem panākumiem, bija visi. Daudziem pat izdevās atkārtot vai uzlabot savus personīgos rekordus 30m skrējienā, augstlēkšanā un tāllēkšanā. Kopvērtējuma tabulā, sasummējot visu disciplīnu rezultātus, pie godalgotām vietām tika Andrejs Paško-3.v., Evija Meluškāne-2.v., Armands Briška-2.v., Artūrs Valters-1.v., Evija Bergmane-Sprūdža-3.v., Maksims Piskunovs-3.v., Karina Komlačova-3.v. un Artis Pastars-3.v. Pārējie dalībnieki arī bija malači, paldies visiem par izturību! Fotogalerija

 
 

09.02.2016 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolnieci Rasmu Ormani ar iegūto 3. vietu un 11 . klases skolnieci Elīnu Cakuli ar iegūto 3. vietu starpnovadu  matemātikas olimpiādē 9. - 12. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Marijai Tarasovai!

 
 

08.02.2016 | Valentīndienai veltīts pasākums

 
 

08.02.2016 | Mini zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana

ES brīvprātīgā programma „Augļi skolai” apgādā skolēnus ar augļiem un dārzeņiem, jo tās mērķis ir apturēt augļu un dārzeņu patēriņa kritumu Eiropas Savienībā, palielināt šo produktu ilgtermiņa patēriņu bērnu vidū, kā arī, protams, veicināt veselīgas ēšanas paradumus, kuri tiks saglabāti arī turpmākajā dzīvē.
Programma ne tikai nodrošina augļu un dārzeņu piegādi, bet arī paredz izstrādāt izglītojošas un informatīvas iniciatīvas.
(pēc https://www.zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/statiskas-lapas/programma-augli-skolai-?id=2361#jump http://ec.europa.eu/agriculture/sfs/index_lv.htm)
Mūsu skolā viena no izglītojošajām iniciatīvām ir mini zinātniski pētniecisko darbu izstrāde un to prezentēšana pamatskolas klasēs. Skolēni, izmantojot pētnieciskā darba metodes, tuvāk iepazīst kādu augli vai dārzeni un ar iegūto informāciju dalās ar klasesbiedriem un pārējiem interesentiem. Noderīgi, saistoši, radoši.
Savukārt sākumskolas skolēni šogad gatavoja Ābolspēles – galda spēles, kuras var spēlēt gan stundās, gan brīvajā laikā. Paredzēts, ka pašgatavoto spēļu komplekts paviesosies visās sākumskolas klasēs. Fotogalerija

 

 
 

05.02.2016 | Jauno vieglatlētu sacensības "Mazā balva"

27. janvārī Jēkabpilī norisinājās vieglatlētikas sacensības telpās 2003. - 2004. gadā dzimušiem sportistiem, kur tika atlasīti paši labākie Latgales reģionā, kas 7.februārī būs tiesīgi startēt Latvijas čempionātā U-14 vecuma grupā. Sacensībās dalību ņēma Raivis Luriņš un Aivis Golubevs. Šāda mēroga sacīkstēs zēni nebija līdz šim piedalījušies. Raivis izmēģināja spēkus 3kg lodes grūšanā, uzrādot rezultātu 6,02m. Aivis, savukārt, pārbaudīja savus spēkus skriešanas disciplīnās: 60m barjerskrējienā uzrādīja laiku 13,26 un 1000m distanci veica 04:08,64. Sacīkšu galvenais mērķis bija gūt sacensību pieredzi un uzlabot savus personīgos rezultātus.
3. februārī norisinājās Jēkabpils Sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā “B” grupai. 8. klases skolēni Armands Briška un Andrejs Paško kvalificējās Latvijas čempionātam, kas notiks Rīgā 12.-13.februārī. Lodes grūšanās Armands ierindojās 5.vietā (11,63) un Andrejs noslēdza labāko astotnieku (10,95). Arī augstlēkšanā Andrejs izpildīja normatīvu, pārvarot 145 cm augstumu.
 

 
 

05.02.2016 | Vieglatlētikas sacensības Jēkabpilī

4.02.2016. noslēdzās Jauno vieglatlētu sacensības “Mazā balva”. Laurus plūca: Ignats Vilcāns – 1000m soļošanā 3.v. (7:08,2); Nikita Baikovs – 60m barjerskrējienā 1.v. (12,38); Artūrs Valters – 60m skrējienā 3.v. (9,2); Ilja Smoļins – lodes grūšanā 1.v. (8,00); Evelīna Upeniece – 60m skrējienā 3.v. (9,7); Aivis Golubevs – augstlēkšanā 3.v. (125); Sintija Verza – 1000m skrējienā 2.v. (4:14,7) un lodes grūšanā 3.v. (9,50). Stafetes skrējienā 3. vietu izcīnīja jaunākās grupas zēnu komanda- N.Baikovs, I.Smoļins, A.Valters un G.Pokšāns (rez. 2:11,31).
Triju sacensību kārtu kopsummā labāko trijniekā iekļuva un kausus un medaļas saņēma: Ilja Smoļins - 1.v. lodes grūšana un 3.v. augstlēkšanā, Sintija Verza – 2.v. 1000m skrējienā, Evelīna Upeniece 3.v. 60m skrējienā, Aivis Golubevs 3.v. 60m barjerskrējienā, Nikita Baikovs 2.v. 60m barjerskrējienā.
Ļoti labi un apzinīgi ar tiesnešu pienākumiem tika galā A.Stabulnieks, M.Skačkova, A. Paško, M.Paldiņš, A.Bivbāns, E.Meluškāne, D.Berovska, I.Boļšakova.

 

 
 

05.02.2016 | Futbola sacensības

26. janvārī ar 4.-5.klašu komandu cīņām noslēdzās starpskolu futbola sacensības telpās. Mūsu skolas spēlētājiem veicās visādi- tika piedzīvoti gan rūgti zaudējumi, gan lieliska uzvara. Emocijas un spēlētprieks bija vērojams katra futbolista acīs, un tas ir pats galvenais. Komandas sastāvā bija: Maksims Bondarevs, Maksims Piskunovs, Maksims Žukovs, Artjoms Kitajevs, Dmitrijs Gomovs, Juris Gromovs, Uldis Pauniņš, Ēriks Ļeonovs un Ilja Smoļins. Pretinieku vārtsargu izdevās pārsteigt M. Žukovam un A. Kitajevam.

 
 

05.02.2016 | Sveicam!

Sveicam Riebiņu novada vizuālās mākslas olimpiādē šādus skolēnus:

1. - 4. klašu grupā

 1. Danu Patrejevu - II vieta;
 2. Gunitu Vjaksi - atzinība 1. - 4. klašu grupā.

5. - 8. klašu grupā

 1. Ritvaru Vjaksi - II vieta;
 2. Annu Mariju Vilcāni - atzinība.

10. - 12. klašu grupā

 1. Natāliju Svjatohu - I vieta;
 2. Rasma Ormane - II vieta;
 3. Austra Katkeviča - III vieta;
 4. Anastasija Kuzmenko - atzinība.
Īpašs paldies skolotājām Anitai Randarei, Inārai Drongai un Rutai Vjaksei!

 
 

05.02.2016 | Riebiņu novada vizuālās mākslas olimpiāde

4.februārī mūsu skolā norisinājās novada vizuālās mākslas olimpiāde. Tās mērķis bija motivēt skolēnus izzināt un pētīt mākslinieku darbos attēlotās ziemas ainavas, apgūt dažādas ilustrācijas, glezniecības un grafikas tehnikas, kā arī to izteiksmes līdzekļus. Kopskaitā dalībnieki bija 32, no kuriem 12 bija mūsu skolas audzēkņi. Prieks par to, ka lielākā daļa godalgoto vietu palika mūsu skolā. Fotogalerija 

Mākslas jomas MK vadītāja Ārija Bergmane-Sprūdža

 
 

03.02.2016 | Ekselences balva

"Ekselences balvai" izvirzīta mūsu skolas skolotāja Laila Vibornā! "Ekselences balvas" vērtēšanas komisija ir izvērtējusi pieteikumus. Laila Vibornā ir aicināta piedalīties "Ekselences balvas" klātienes kārtā. Sveicam ar panākumu!

 
 

03.02.2016 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolnieci Rasmu Ormani ar iegūto 1. vietu starpnovadu  latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8. - 9. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Ritai Pudānei!


 
 

02.02.2016 | Riebiņu novada Centrālās bibliotēkas aktivitātes

 

Uzklikšķini uz attēla, lai to palielinātu.

 
 

02.02.2016 | Sveicam!

Sveicam 11. klases skolnieci Līgu Struku un 12. klases skolnieci Anastasiju Jemeļjanovu ar iegūto 2. vietu starpnovadu  krievu valodas olimpiādē 10. - 12. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Innai Kabarei!


 
 

29.01.2016 | Konkurss "Rotaļnieks"

Jau ierasts, ka janvārī Līvānos pulcējas Dienvidlatgales folkloras kopu dalībnieki, lai iemācītu jaunas rotaļas pārējiem konkursa dalībniekiem un citiem interesentiem un lai mērotos spēkiem par labākā smīdinātāja titulu, stāstot anekdotes.
No mūsu skolas konkursā piedalījās Diāna Berovska, Viktorija Pauniņa, Evija Bergmane-Sprūdža, Sintija Verza un Gunita Vjakse. I pakāpes diplomus saņēma Diāna, Evija un Sintija, savukārt Viktorijai un Gunitai šoreiz II pakāpe. Neraugoties uz šodien tik populārajām izklaides iespējām, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģijas, rotaļās iešanas tradīcija ir dzīva, un tā bērniem patīk.
Sintija un Evija piedalījās arī anekdošu stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” pusfinālā. Evijai ir lielāka pieredze, jo pagājušajā gadā viņa piedalījās anekdošu stāstnieku konkursā Rīgā un izcīnīja visai prestižo Ekselentā smīdinātāja titulu. Arī šogad Evijai ir I pakāpe un gods doties uz konkursa „Anekdošu virpulis 2016” finālu 1.aprīlī. Tāpat Sintijas stāstītās anekdotes bija smieklīgas un interesantas, taču žūrija viņas sniegumu novērtēja ar II pakāpes diplomu. Fotogalerija

 
 

27.01.2016 | Sveicam!

Sveicam 5. klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto 2. vietu atklātajā Latgales reģiona latviešu valodas un literatūras olimpiādē 5. - 6. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Diānai Bravackai!


 
 

27.01.2016 | 1991. gada barikāžu 25. gadadiena

20. janvārī Barikāžu atceres ugunskurs pulcēja 5. - 12.klases skolēnus, kas bija iepazinušies ar Barikāžu dalībnieku stāstiem un tagad, dzerot tēju pie ugunskura, izstāstīja tos cits citam. Pie ugunskura kopā ar skolēniem bija arī Barikāžu dalībnieki – skolotāja Žanna Ļebedeviča un Riebiņu novada domes deputāts Ivans Ludāns. Arī viņi dalījās savās atmiņās, pārdzīvojumos un domās par nu jau tālo 1991.gadu. Fotogalerija

 
 

25.01.2016 | Aizvadītajā pirmdienā Madonas patērētāju biedrības telpās savu biroju atvēra mūsu skolas absolvente Alina Ikauniece

Madonā Alina ieprecējās no Preiļu puses — Riebiņiem. Iesākumā viņa strādāja par angļu valodas skolotāju Vestienas pamatskolā, pēc tam pieteicās bērniņš, un skolotājas karjera pārtrūka. — Trīs gadus nostrādāju Vestienas pamatskolā, pāris mēnešu aizvietoju skolotāju arī Mārcienas pamatskolā. Tad piedzima mazais, un sāku dzīvot pa māju, — atceras Alina. — Šai laikā radās sapnis maizes darbu apvienot ar to, kas pašai patīk. Ar plašāku rakstu, kurš ir ievietots Madonas novada laikrakstā “Stars”, var iepazīties šeit. 

 
 

20.01.2016 | Riebiņu novada Centrālās bibliotēkas aktivitātes

Riebiņu novada Centrālajā bibliotēkā 29. janvārī plkst. 14:30 tikšanās ar izstādes autori Lolitu Stupāni.
No 11. janvara līdz 1. februārim radošo darbu izstāde.
 

 
 

20.01.2016 | Nobalso par savējiem!

4. klases skolēni, Dana Patrejeva, Viktorija Nagle, Lasma Jurkāne, Sofija Vilcāne, Laura Andra Silkāne, Aleksandrs Rukmans un Iļja lavrenovs, piedalās konkursā “Uzzīmē savu Elvīti!” un cīnās par galveno balvu – lidojumu ar ELVI gaisa balonu .
Šobrīd draugiem. lv  notiek balsojumi. Ja arī tu gribi atbalstīt, ienāc, apskaties  un nobalso! Balsojuma linki šeit.
 

 
 

20.01.2016 | Pasaules Sniega diena

Pasaules sniega dienas pirmā tūre Riebiņu vidusskolā izskanēja 18.janvāra pēcpusdienā. Sākumskolas skolēni baudīja sniega priekus uz ragavām. Nedaudz vēlāk 7. - 12. klašu ātrākie un drosmīgākie zēni spēlēja hokeju. Komandu kapteiņi bija Arturs Stabulnieks (11. kl.), Sandis Sparānam (9. kl.) un Meinards Rudzāts (9. kl.). Par Pasaules sniega dienas hokeja turnīra uzvarētājiem kļuva Sanda komanda, kurā spēlēja Dainis Griboniks (8a. kl.), Raivs Meluškāns (12. kl.), Juris Vaivods (7. kl.) un Mareks Pastars (7. kl.). Nākamās nedēļā laikā tiks piedāvātas aktivitātes slepotājiem. Trase ~ 1.1 km garumā ir gatava, slēpes arī, atliek veltīt laiku fiziskās sagatavošanas procesam. Sacensību distance 2 apļi.
Paldies, sniega dienas organizatoriem - Latvijas Slēpošanas savienībai, par šo ziemas svētku aktualizēšanu. Fotogalerija

 
 

18.01.2016 | Masku balle

Lai gan pasaules slavenākie karnevāli šogad vēl tikai notiks, mūsu skolā masku balles 14. un 15. janvārī jau ir izskanējušas, atļaujot ikvienam uzvesties neikdienišķi, atraisot sevī citu „es”, ļaujoties līksmībai, mūzikai un dejām.
Katras klašu grupas masku balle tās dalībniekus pārcēla uz pili, kur ierāva dažādu notikumu virpulī. Jaunāko klašu skolēni rīkoja svētkus bēdīgajai princesei (fotogalerija), vidējie jokojās un spokojās (fotogalerija), bet vecākie pulcējās uz balli (fotogalerija).

 
 

18.01.2016 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolniekus Rasmu Ormani ar iegūto 1. vietu un Sandi Sparānu ar iegūto 2. vietu Aglonas, Riebiņu, Vārkavas un Preiļu novada apvienības vēstures olimpiādē 9. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Ārijai Pudulei!


 
 

15.01.2016 | Jau piekto reizi Latvijā “Pasaules Sniega diena”

Šā gada 17. janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tiks svinēta “Pasaules Sniega diena 2016”, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Sakarā ar Pasaules sniega dienas aktivitātēm un pasākumiem Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) nākošo pirmdien, 11.janvārī, plkst. 11.00 Olimpiskajā Sporta centrā Rīgā, Grostonas ielā 6, 4.stāvā, rīko preses konferenci, uz kuru ir laipni aicināti mediju pārstāvji, kā arī pašvaldību un skolu  pārstāvji. Vairāk

Esam ļoti priecīgi ka esam vieni no tiem, kuri arī šajā datumā organizē un svin šos svētkus. Ar informāciju par Sniega dienu Riebiņu vidusskolā var iepazīties šeit.

13.01.2016 | Masku balle

Rozā zālē

 • 14.01. plkst. 16.00-20.00 „Spoku pilī” 5.-8.klasei
 • 15.01. plkst. 10.00-13.00 „Svētki pilī” 1.-4.klasei
 • 15.01. plkst. 17.00-21.00 „Balle pilī” 9.-12.klasei
   

13.01.2016 | Ciemošanās pansionātā pareizticīgo Ziemassvētkos

7 января в пансионат "Рушона" ученики Риебиньской средней школы привезли настоящий праздник: звучали рождественские стихи и песни, музыкальные композиции и веселые куплеты.Особенно понравилось зрителям совместное исполнение песен прошлых лет. А зажигательный танец сделал атмосферу праздника еще теплее.

Инна Кабаре

13.01.2016 | Sacensību "Mazā balva" 2. kārta

Noslēgusies sacensību “Mazā balva” 2. kārta. Sveicam jaunākajā grupā veiksmīgi startējošos Nikitu Baikovu 2.v. 60m barjerskrējienā, Artūru Valteru – 3.v. tāllēkšanā (3,89) un Ilju Smoļinu ar izcīnītu 1.v. lodes grūšanā (7,13) un 3.v. augstlēkšanā (100cm). Stafetes skrējienā  ar rezultātu (2:12,99) 2.v. guva Gatis Pokšāns, Nikita Baikovs, Artūrs Valters un Ilja Smoļins. Vecākajā grupā varam sumināt Sintiju Verzu ar iegūtu 2.v. 1000m skrējienā (4:29,0), Aivi Golubevu - 3.v. 60m barjerskrējienā (13,19) un Evelīnu Upenieci - 3.v. 60m skrējienā (10,31). Stafetēs meitenēm iegūta 3.v. (2:10,54). Skrēja Evija Bergmane-Sprūdža, Evelīna Upeniece, Sintija Verza. Arī vecākās grupas zēni ierindojās 3.vietā ar rezultātu (2:08,94). Komandas sastāvā bija Dominiks Rukmans, Aivis Golubevs, Harijs Griboniks un Maksims Piskunovs. 

13.01.2016 | Angļu valodas viktorīna “In the winter morning”

6. janvārī uzreiz pēc Ziemassvētku brīvdienām mūsu skolā notika angļu valodas viktorīna “In the winter morning” 9.-11. klašu skolēniem, kuri ar interesi apgūst angļu valodu un vēlējās paplašināt savas zināšanas un erudīciju par Ziemassvētku un Jaungada tradīcijām, parāžām daudzās Eiropas valstīs , kā arī novēlēt kaut ko īpašu visiem klātesošiem. Mūsu skolas skolēnu komandu vidū (9. klases komanda – Rasma, Alvis, Diāna, Sandis, 10. klases komanda – Lauris, Andrejs, Anastasija, Diāna, 11. klases komanda – Arturs, Elīna, Līga, Jacenta)  bija arī 9. klases skolēni no Dravnieku pamatskolas ar savu angļu valodas skolotāju Inesi Ābolu-Reliņu, kuri laipni atsaucās uz mūsu skolas uzaicinājumu piedalīdies un dalīties zināšanās. Milzīgu paldies vēlētos teikt pasākuma galvenai organizatorei angļu valodas skolotājai Lailai Vibornājai par interesanti un radoši sagatavotiem uzdevumiem, pasākuma vadītājām 12. klases skolniecēm Anastasijai Jemeļjanovai un Gundai Pastarei par izcilu scenārija sagatavošanu un angļu valodas zināšanām, skolas direktorei Inetai Anspokai par sagatavotām balvām un noteikti visiem, kas atrada laiku un iespēju piedalīties pasākumā. Cerams, ka tādi pasākumi kļūs par tradicionāliem mūsu Riebiņu vidusskolā. Fotogalerija

Angļu valodas skolotāja Natālija Smukša

 

04.01.2016 | Pateicība par brīvprātīgo darbu

28. decembrī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) pasākumā tika izteikta publiska pateicība LSK biedriem par brīvprātīgo darbu, kas veikts gada ietvaros. Šis patiešām bija darbu pilns gads - izdalīts simtiem pārtikas paku, sniegta humānā palīdzība, palīdzēts daudzām ģimenēm, kā arī noorganizēti vietējā un Latvijas mēroga pasākumi. Pateicības rakstu par LSK ideju popularizēšanu un pašaizliedzīgu darbu sabiedrības labā saņēma arī Riebiņu vidusskolas skolotājas Alla Solovjova un Inna Zenovjeva. Pasākums tika organizēts, lai radītu gandarījuma sajūtu par paveikto un paši darītāji sajustu tā vērtīgumu.
Brīvprātīgie nesaņem naudu par darbu, nevis tāpēc, ka tie ir nevērtīgi, bet gan tādēļ, ka viņi ir nenovērtējami. Ar šādu domu mēs strādāsim tālāk, lai palīdzētu mainīt pasauli. PALDIES, brīvprātīgie, par jūsu laiku, darbu, pūliņiem un zināšanām! Latvijas Sarkanā Preiļu komiteja īpaši lepojas ar saviem aktīvajiem biedriem! Fotogalerija
 

04.01.2016 | Godināti GADA pedagogi

28. decembrī, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, norisinājās Latgales skolu atbalsta fonda “Veronika” gada noslēguma pasākums. Pasākumā tika godināti goda titula “Gada skolotājs-2015” ieguvēji. Sveicam Riebiņu vidusskolas pedagoģes Ritu Pudāni un Āriju Bergmani-Sprūdžu saņemot diplomu par atbildību, kvalitāti, radošumu un lielu personīgo ieguldījumu izglītošanas un audzināšanas darbā. Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaider piebiedrojās apsveikumiem un pasniedza atzinības rakstus 25 Latgales skolotājiem, kuri šogad savās skolās saņēmuši goda nosaukumu “Gada skolotājs”. “Augstu vērtēju skolotāju darbu, jo sevišķi – reģionos, kur skolotājs sniedz ne tikai zināšanas, bet arī veic sabiedriski nozīmīgu darbu. Tieši tāpēc vēlos pateikties un dāvināt skolotājiem iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē,” norāda Inese Vaidere.
Sakām sirsnīgu paldies skolotājām par lielisku darbu un ieguldījumu izglītības veicināšanā!
Latgales skolu atbalsta fonda “Veronika” darbības mērķis ir reālu un ilgstošu atšķirību mazināšana Latgalē, atbalstot reģiona skolas, uzlabojot skolēnu un skolotāju darba un sadzīves apstākļus. Fotogalerija
 

23.12.2015 | Baltais rīts

I semestra noslēguma pasākums „Baltais rīts” pulcēja visu skolas saimi kopā 19. decembrī. Tajā tika godināti labākie skolēni mācībās: Ritvars Vjakse, Rasma Ormane, Gunda Pastare, Elīna Cakule, Anastasija Jemeļjanova, Evija Bergmane – Sprūdža, Agnija Jemeļjanova, Evelīna Upeniece, Diāna Harlamova, Līga Struka. Tāpat no katras klases tika nominēts „Sirsnīgākais klasesbiedrs”. Pasākumā viesojās kādreizējā Riebiņu vidusskolas skolniece, tagad pazīstama sportiste Anita Kažemāka.. Fotogalerija

23.12.2015 | Riebiņu vidusskolas Skolēnu mācību uzņēmumi Ziemassvētku gadatirgū

Decembrī norisinājās ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas un 77 skolotājus - SMU konsultantus, pārstāvot 66 skolas un 37 dažādas vietas. No Latgales – trīs SMU. Mūsu skolas Skolēnu mācību uzņēmums “Jautrie papīriši” un skolotāja - konsultante Alla Solovjova prezentēja galda spēli, uztaisītu origami tehnikā.
Iespēja apmeklēt tirdziņu bija arī vidusskolēniem - Marinai Skačkovai un Margaritai Zabalujevai. Fotogalerija

21.12.2015 | Rūķu skrējiens

Priekšpēdējā I semestra dienā jau kuru gadu skola pārvēršas par Rūķu skolu: visi – lieli un mazi – ir gatavi piedalīties Draudzīgāko rūķu skrējienā pēc piparkūkas. Vissvarīgākie rūķi šajā pasākumā ir sporta skolotājas Mārīte Pokšāne un Skaidrīte Vulāne. Skrējienā, protams, tiek nominēti ātrākie un draudzīgākie. Šogad par ātrākajiem tika atzītas 8.klases (audz. M. Pokšāne un Ā. Bergmane - Sprūdža) un 9.klase (audz. N. Smukša), bet draudzīgāko titulu ieguva 10. un 11. klase (audz. S. Upeniece un I. Zenovjeva). Īpaša nominācija Sirsnīgākais lielais rūķis tika 12. klases skolniecei Žannai Kirilovai. Pēc skrējiena tēja un piparkūkas bija jo īpaši garšīgas. Un, lai gan tās arī ir sacensības, no visas sirds var apgalvot, ka šeit tomēr pats galvenais ir draudzība – klasesbiedru vidū, starp klasēm, starp lielajiem un mazajiem, bērniem un pieaugušajiem. Fotogalerija


18.12.2015 | Seminārs "Miers sākas ar mani"

10. decembrī – Cilvēktiesību dienā – UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Jaunsilavas pamatskolu organizēja semināru “Miers sākas ar mani”. Tas bija veltīts šobrīd aktuālajai miera un cilvēktiesību izglītības tēmai.
Kopā ar citu UNESCO ASP skolu pārstāvjiem seminārā piedalījās mūsu skolas direktore Ineta Anspoka un direktores vietnieki Rita Pudāne un Juris Čižiks.


18.12.2015 | Sākas balsošana par konkursa „Pieslēdzies savējiem” video

„AFS Latvija” izsludinātais video konkurss „Pieslēdzies savējiem” iegājis finiša taisnē. Video iesniegšana ir beigusies, taču sākusies aktīva balsošana par labākā video titulu. Tai skolēnu komandai, kuras radītais video būs saņēmis visvairāk skatītāju balsis, tiks pasniegta galvenā balva – dienas nometne kopā ar viesskolēniem no ārzemēm. Balsot iespējams līdz 5. janvārim..
Par Riebinu vidusskolas sagatavoto 9. klases video var nobalsot šeit spiežot like zem youtube kanālā ievietoto video.

15.12.2015 | Preiļu novada ziemas čempionāts vieglatlētikā

Visnotaļ veiksmīgi mūsu skolas sportistiem noslēdzās Preiļu novada ziemas čempionāts vieglatlētikā. 12. decembrī Preiļu 2. vsk. manēža bija pulcējušies ne tikai vietējie sacensties gribētāji, bet arī  tālāki viesi no Ilūkstes, Rēzeknes, Krāslavas un citiem Latvijas reģioniem. Nepārspējams 1500m skrējienā bija Arturs Stabulnieks, izcīnot 1. v. (5:07,5). Varam lepoties, ka arī spēka disciplīnā - lodes grūšanā, pārāki bija Riebiņu vidusskolas sportisti. Tie aizņēma visu goda pjedestālu: Armands Briška- 1. v. (17,00), Andrejs Paško- 2. v. (14,50) un Jegors Gorbans - 3. v. (12,52). Savu personīgo rezultātu augstlēkšanā atkārtoja un 2. bronzas medaļu sacensībās ieguva Andrejs Paško (145). Veiksmi un labus sasniegumus novēlam mūsu sportistiem arī turpmākajos startos! Fotogalerija

15.12.2015 | Sacensības telpu futbolā 6. - 7. klašu grupā

9. decembrī norisinājās sacensības telpu futbolā 6. -7. klašu grupā. Riebiņu vidusskolas komandas sastāvā bija: Raivis Luriņš, Aivis Golubevs, Maksims Piskunovs, Harijs Griboniks, Artis Pastars, Juris Vaivods, Artjoms Kitajevs un Dominiks Rukmans. Sacensties gribētāju netrūka. Pavisam pieteikušās bija 11 komandas. Mūsu zēni startēja ļoti labi. Tie, gan, netika labāko četriniekā, taču pietrūka pavisam nedaudz. Apakšgrupā paliekot trešajiem, gala rezultātā mūsējie ierindojās 5.-6.vietā, aiz sevis atstājot vairākas komandas. Labākie vārtu guvēji turnīrā bija A. Pastars un R. Luriņš, katrs gūstot pa 3 vārtiem. Fotogalerija

09.12.2015 | 100 dienas skolā

9. decembrī trīspadsmit pirmklasnieki kopā ar savu skolotāju Silviju Avotiņu aicināja gan sākumskolas skolēnus, gan divpadsmito klasi, gan, protams, savus vecākus uz tradicionālo decembra pasākumu „100 dienas skolā”. Mūsu visjaunākie skolasbiedri rādīja, ko var apgūt pa simt dienām skolā, ja tikai cītīgi visu mācās. Pirmklasnieki prot ne tikai lasīt un rēķināt, bet arī dziedāt, dejot, spēlēt teātri. Vārdu sakot, malači! Fotogalerija

09.12.2015 | XIX stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa fināls Rīgā

5. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās 97 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, galvenokārt no bērnu un jauniešu folkloras kopām, lai stāstnieku konkursa finālā dalītos ar saviem stāstiem un līdzdarbotos mutvārdu stāstīšanas tradīciju atjaunošanā un tālāk attīstīšanā.
Ernests Zalāns ieguva I pakāpi un Dižā stāstnieka titulu, kā arī iespēju nākošgad atkal cīnīties par Stāstnieku ķēniņa titulu.
Daudzi jaunie stāstnieki bija labi sagatavojušies finālam un iepriecināja gan vērtētājus, gan klausītājus, tomēr katrā grupā bija tikai daži, kuri izcīnīja maksimālo punktu skaitu. No 36 pretendentiem vidējā grupā, I pakāpi un Dižā stāstnieka titulu ieguva tikai 12, starp tiem bija arī mūsu 5.a klases skolniece Evija Bergmane-Sprūdža. Fotogalerija

09.12.2015 | Grāmatu pasākums

8. decembra vakars skolas internāta bērniem pagāja ar grāmatu rokās, jo pie mums ciemos bija atnācis īsts grāmatu Rūķis – Riebiņu CB bibliotekāre Svetlana Zahareviča. Sēžot vienā aplī skolas bibliotēkā mēs lasījām grāmatas par ziemu – pa lappusei vai divām no katras grāmatas, bet pēc tam radošajā darbnīcā veidojām sniegpārsliņas, kuras tagad rotā bibliotēkas izstāžu plauktus, radot īstu ziemas noskaņojumu. Fotogalerija

09.12.2015 | Vakarēšana Vārkavā

4. decembrī mūsu skolas folkloras kopa „Jumalāni” posās ceļā uz Vecvārkavu, lai piedalītos folkloras pēcpusdienā „Vakarēšana Vārkavā”. Šis pasākums Vārkavas vidusskolas folkloras kopai „Vuolyudzeite” un tās vadītājiem Helēnai Ērglei un Romualdam Kairānam ir tradicionāls.
Pie „Vuolyudzeites” ciemojāmies ne tikai mēs, bet arī „Pelēcīši” no Pelēču pamatskolas un pieaugušo folkloras kopas no Vārkavas novada: „Dzeipurs” un „Vecvārkava”. Fotogalerija

 
 

08.12.2015 | Draudzīgāko rūķu skrējiens pēc piparkūkas

Noslēgsim mācību gada I semestri ar draudzīgu stafetes skrējienu -17. decembrī. Cerēsim uz sniegu un labiem laka apstākļiem. Vilksim sarkano rūķu cepuri un visi ārā skriesim, lai iegūtu sārtus vaigus, labu noskaņojumu, siltu tēju un gardas piparkūkas. Draudzīgo rūķu skrējiena nolikums šeit.

 
 

08.12.2015 | Sveicam!

Sveicam 9. klases skolnieci Rasmu Ormani ar iegūto 2. vietu Aglonas, Riebiņu, Vārkavas un Preiļu novada apvienības bioloģijas olimpiādē 9. klasēm! Īpašs paldies skolotājai Dignai Prodniecei!


 
 

07.12.2015 | Konkursa "Līderi aug mūsu skolā" video BALSOŠANA SĀKAS!

Jums ir iespēja līdz 15. decembrim nobalsot (pie video atzīmējot ar "patīk") par Riebiņu vidusskolas video, kurš atklāja jaunu topošo līderu skolu!

Šoreiz izvēlēti 8 veiksmīgākie video no: Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Druvas vidusskolas, Auces vidusskolas, Tilžas vidusskolas, Uzvaras vidusskolas un Riebiņu vidusskola.

Spied šeit, lai nobalsotu!

 
 

07.12.2015 | Tehniskās jaunrades dienas

28. novembrī Daugavpilī norisinājās konkurss “Tehniskās jaunrades dienas”, kuru organizēja Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments un Robotikas klubs.
Disciplīnā „Mehānikā - Lidmodeļi", strādājot individuāli, bija jāizveido lidmodelis. Pēc lidmodeļa izgatavošanas sekoja sacensības – lidmodeļa mešana pēc iespējas tuvāk mērķim. Šajā konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja Riebiņu vidusskolas audzēknes — 1. vieta Lāsmai Jurkānei, 3.vieta – Annai Marijai Vilcānei.
“Ķīmijas laboratorijās” dalībnieki varēja pārliecināties, ka ķīmija nav tikai nopietna un nesasniedzama zinātne. Šajā darbnīcā visiem interesentiem bija iespēja apskatīties un pašiem veikt aizraujošus eksperimentus, kas var tikt veikti pat virtuvē. Skolēni veidoja "spoguļus", analizēja šķīdumus, pētīja vielu sastāvu – kādas sastāvdaļas un cik daudz ir atrodamas kādā maisījumā. Arī šajās sacensībās mūsu skolēni bija labākie – 1. vietu izcīnīja Sandis Catlakšs, un 3. vietu – Ivo Sudniks. Fotogalerija

 
 

04.12.2015 | Futbola sacensības

Uz karstām pēdām sveicam mūsu skolas 8. - 9. klašu futbolistus: Adriānu Bergmanu, Daini Griboniku, Sandi Catlakšu, Sandi Sparānu, Ivanu Piskunovu, Iļju Piskunovu, Meinardu Rudzātu un Konstantīnu Škuratovu ar lieliem panākumiem starpnovadu skolu sacensībās telpu futbolā! 12 komandu konkurencē tie izcīnīja 2. vietu. Izšķirošajā cīņā par zelta medaļām nācās piekāpties Preiļu 1. psk. komandai. Spraigā soda sitienu sērijā pretinieki uzvarēja tikai ar viena punkta pārsvaru. Šādu augstvērtīgu rezultātu puiši spēja sasniegt, pateicoties iekšējam sportiskajam komandas garam, saliedētībai, draudzībai un cīņassparam uz laukuma. Jau pirmajā spēlē mūsējie parādīja raksturu, ne vienai komandai negrasoties padoties bez cīņas. Visrezultatīvākais spēlētājs komandā izrādījās A. Bergmans - 5 vāri. Savukārt, I. Piskunovs, S. Catlakšs, S. Sparāns un M. Rudzāts komandas labā guva pa 1 vārtam. Fotogalerija

 
 

02.12.2015 | Sākusies Advente

Sākusies Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks, miera, klusuma un pārdomu laiks. 30.novembra rītā skolas saime pulcējās kopā, lai iedegtu pirmo sveci Adventa vainagā, kas apzīmē mūžību un vienotību, gaismas uzvaru pār tumsu. Kopā ar mums bija arī Riebiņu katoļu draudzes priesteris Česlavs Mikšto. Fotogalerija

 
 

30.11.2015 | Volejbols

6.11.2015. 9 klases zēni piekrita izaicinājumam pacīnīties volejbola sacensībās ar 11 šī vecuma komandām no Vārkavas, Līvānu, Riebiņu un Preiļu novadiem. Komandu meistarība bija diezgan līdzīga, tāpēc uzvarēja drošākie. Kauss tika aizvests uz Līvānu 1. vsk. Mūsu komanda ierindojās 8. - 12. v., bet toties guva pieredzi un vēlmi turpināt pilnveidot savas prasmes volejbola spēlē. Ar vērīgiem vārdiem tika novērtēts mūsu meiteņu darbs tiesāšanā - E. Meluškāne - sekretāre un L. Mazjāne - laukuma tiesnesis.

 
 

30.11.2015 | Viesošanās Saeimas namā

Svinot laikraksta Diena konkursa devīto klašu skolēniem Kas notiek? uzvarētāju dienu Rīgā, piektdien, 27. novembrī, 121 devītklasnieks, tajā skaitā Riebiņu vidusskolas skolēns Ernests Zalāns, kopā ar saviem pavadoņiem, viesojās Saeimas namā un pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Fotogalerija
 

 
 

29.11.2015 | Mārtiņgaiļu sasaukšanās

25. novembra pēcpusdienā Riebiņu vidusskolā notika “Mārtiņgaiļu sasaukšanās”. 1. - 4. klašu skolēni ar savu Mārtiņgaili priekšgalā sacentās “olu” nešanā, spalvu pūšanā, “gaiļu”  maratonā un vēl citās jautrās stafetēs. Norisinājās arī gaiļu cīņas, kur ne viens “putns” nevēlējās padoties, un spraigās cīņās uzvaru izcīnīja 3. klases skolniece Marta Olesja Kolodinskīte. Kā iznesīgākie gaiļi tika nominēti arī Nauris Puduls (1. kl.), Gatis Pokšāns (2. k.) un Dmitrijs Gromovs (4. kl.). Apkopojot stafešu rezultātus 1. kl. ieguva titulu “Draudzīgākā klase”, 2. kl.- “Veiklākā klase”, 3. kl.- “Gailiskākā klase”, 4. kl.- “Ātrākā klase”. Par Mārtiņdienas mielastu bija parūpējies katrs kolektīvs, sarūpējot dārzeņu un augļu paplāti. Daloties ar garumiem un sajūtām pasākums turpinājās ārpus sporta zāles našķojoties un bildējoties. Fotogalerija (Laura Uzulnīka foto).
 

 
 

27.11.2015 | Jaunie vieglatlēti turpina augt

24.11.2015. Preiļu 2. vidusskolas sporta manēžā pulcējās jaunie Preiļu, Vārkavas un Riebiņu novada vieglatlēti. Sacensībās “Mazā balva” 1. kārtā izcīnīja vietas šādi skolēni: Evija Bergmane - Sprūdža - 3.v. augstlēkšana (120), Evelīna Upeniece - 3.v. 60 m skrējiens (10,33),  Anna Marija Vilcāne - 3.v. 1000 m skrējiens (10,33), Dominiks Rukmans - 3.v. augstlēkšana (120), Aivis Golubevs - 3.v. 60 m/b skrējiens (13,12), Ilja Smoļins - 3.v. augstlēkšana (110).  Artūrs Valters izcīnīja divas godalgotas vietas- 3.v. 60m skrējiens (9,67) un  2.v. 60m/b skrējiens (13,49). Stafešu skrējienā vecākajā grupā 3. vietu izcīnīja D. Rukmans, A. Golubevs, H. Griboniks un M. Piskunovs (rez. 2:09,2). Jaunākajā vecuma grupā 2. vietu ieguva: A. Valters, N. Baikovs, G. Pokšāns, I. Vilcāns (rez. 2:21,2). Ļoti veiksmīga debija vieglatlētikas disciplīnās bija 2. kl. komandai. Nav nemaz tik viegli uzvarēt stafetē, kurā 60 m sacenšas kopā ar  4. klases skolēniem. II kārta ieplānota 2016.g. 12. janvārī. Rezultāti Fotogalerija
 

 
 

24.11.2015 | Brauciens uz Līču klinšu sienu

Mēs – 4. klase, vienā no novembra pirmdienas pēcpusdienām devāmies uz Līčiem, lai kāptu pa klinšu, jeb boulderinga, sienu. Boulderings ir kāpšana bez virvēm nelielā augstumā. Tam nav vajadzīgs speciāls aprīkojums un apmācība. Kāpšana bija droša, jo zem sienas ir novietoti drošības paklāji.  Vienlaicīgi var kāpt vairāki cilvēki. Tikt augšā nebija nemaz tik viegli, tomēr dažiem no mums tas izdevās. Kad mēs kāpām augšā, tad sāpēja rokas, bet mēs nepadevāmies. Izrādījās, ka kāpt var ne tikai uz augšu, bet pa krāsainajiem kāpšļiem pārvietoties arī uz sāniem. Mēs labprāt brauktu vēl un vēl. Iesakām jums arī pamēģināt, jo kāpšana ir ļoti interesanta!
 

Viktorija Nagle

  

20.11.2015 | Sveicam!

Lepojamies un sveicam mūsu skolas skolotāju, direktora vietnieci Natāliju Smukšu Valsts svētkos novada Atzinības rakstu saņemot par profesionālu, pašaizliedzīgu pienākumu veikšanu darbā ar bērniem, sadarbībā ar vecākiem un izglītības politikas veidošanā Riebiņu novadā. 

Riebiņu vidusskolas atzinības rakstus pasniedza direktore Ineta Anspoka šādiem darbiniekiem:

 • Anitai Podziņai par apzinīgu darbu skolā, uzticību savai profesijai un profesionālismam, lielu personīgo ieguldījumu gatavojot skolēnus centralizētajiem eksāmeniem;
 • Solvitai Volontei par augstu atbildības izjūtu, prasmi novērtēt un veicināt katras personības izaugsmi mācību un interešu izglītības jomā;
 • Innai Kabarei par atbildīgu izglītības darba organizēšanu, ieguldījumu pieaugušo apmācības sistēmas ieviešanā un pilnveidošanā Riebiņu vidusskolā;
 • Annai Meluškānei par augstu pienākumu apziņu, veiksmīgu sadarbību ar pedagogiem skolā, kā arī citām izglītības iestādēm un sadarbības partneriem;
 • Grigorijam Kuprenovam par godprātīgu darba pienākumu pildīšanu Riebiņu vidusskolā un sakarā ar nozīmīgu dzīves jubileju.

 

  

20.11.2015 | Tēvzemes nedēļa

Ar tradicionālo ierindas skati skolā 17. novembrī un Latvijas 97. gadadienas svinībām Riebiņu novada KC izskanējusi Tēvzemes nedēļa.

Tā sākās ar novada sacensībām "Lāčplēša tvēriens" un "Sarunām krēslas stundā pie melnas miežu kafijas" Lāčplēša dienā. Nedēļas laikā katra klase piedalījās vēstures zinātāju testā, bet 16. novembrī 1. stunda skolā bija veltīta savam novadam. Tāpat visus priecēja zīmējumu izstāde "Mana Tēvzeme" un fotogalerija no ierindas skates vēstures. Ierindas skatei ikviena klase gatavojās ļoti nopietni, taču uzslavas rakstu un ceļojošo kausu saņēma 5., 9., un 11. klase. Savukārt par labākajiem komandieriem tika atzīti Iļja Smoļins (4. klase), Ernests Zalāns (9. klase) un Arturs Stabulnieks (11. klase).  Fotogalerija
 

  

20.11.2015 | Sacensības skrējienā

Šogad valsts svētkus sākām svinēt sportiskā garā. 18.11. plkst 11.00 starta līniju Līvānos šķērsoja Riebiņu vsk. 2. klases skolēni - Gatis Pokšāns un Nikita Baikovs. Zēni piedalījās skrējienā pa Ubaglīci, kurš notika jau 18 gadu un mēroja 500 metrus garo distanci. Dalībnieku skaits 2007. - 2008. dz. g. bija vairāk par 30 skrējējiem. Aivim Golubevam (6.kl.) bija jāmēro divreiz garāka distance - 900 m. Sacensības bija starptautiskas. Samirkuši, bet laimīgi sportotāji atgriezāmies mājās. Gūta jauna pieredze valsts svētku svinēšanā un sacensību gara stiprināšanā. Fotogalerija

 


 

20.11.2015 | Strēlnieku mantojums

Tēvzemes nedēļas laikā literatūras stundās Riebiņu vidusskolas 11. klases skolēniem tika piedāvāts Aleksandra Čaka, strēlnieka un dzejnieka, daiļdarbs „Mūžības skartie”.
Izstaigājuši cīņas takas kopā ar strēlniekiem, izjutuši kaujas niknumu un zaudējuma sāpes, skolēni ar lepnumu lasīja rindas par ceļu uz mājā, uz brīvo Latviju. Kāda būs dzīve Dzimtenē – domāja katrs karavīrs, atgriežoties mājās.  Ir vēsturiskas liecības par to dienu notikumiem, taču paliek jautājums, vai tādu dzīvi iedomājās un par to sapņoja pēc 1. Pasaules kara latviešu strēlnieki.
Riebiņu vidusskolas 11. klases skolēni pārspriedumos meklēja atbildes uz jautājumu par paaudžu atbildību nākotnes priekšā. Skolēnu pārdomas

 


 

15.11.2015 |  Mārtiņdiena

Zeme rīb, rati klaudz
Kas to zemi rībināja?
Nu atnāca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem

11. novembrī stundu sarakstā bija paredzētas izmaiņas – pirmā stunda visās sākumskolas klasēs  Mārtiņstunda. Rozā zālē 1. - 4. klašu skolēnus sagaidīja Saimniece, lai iepazīstinātu ar Mārtiņdienas ticējumiem, tradīcijām un rotaļām. Sadzirdējusi tādu jautrību skolā, kur bijusi, kur ne, ieradās Čigāniete  ar savu Kaķi. Fotogalerija
 

 


 

15.11.2015 |  Dienvidlatgales stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa, 2015" Līvānos

Ikgada folkloras kopu aktīva darbība aizsākas ar Stāstnieku konkursu, kurš tradicionāli notiek rudenī. Arī šogad mūsu skolas folkloras kopas „Jumalāni” dalībnieki aktīvi iesaistījās mūsdienu tautas mutvārdu kultūras uzturēšanā un attīstīšanā, ņemot līdzdalību Dienvidlatgales stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” pusfinālā Līvānos, kas notika 11. novembrī.
Mazā stāstnieka titulu ieguva Agnese Verze no 1.klases. Lielo stāstnieku tituli tika Sintijai Verzai no 5.b klases un Elīnai Cakulei no 11.klases. Savukārt Lielo stāstnieku un ceļazīmi uz Rīgu ieguva Evija Bergmane-Sprūdža – 5.a klase un Ernests Zalāns – 9.klase. Ernests šogad jau sacentīsies par Stāstnieku ķēniņa titulu.
 

Skolotāja Ārija Bergmane-Sprūdža

 


 

15.11.2015 |  Starptautiskie izglītojošie konkursi

Zināšanas palīdz cilvēkam parādīt sevi dažādās dzīves sfērās, bet valodu zināšanas atver jaunas iespējas.
Mūsu skolēni var lepoties ar to, ka runā četrās valodās. Labas krievu valodas zināšanas dod viņiem iespēju piedalīties daudzos starptautiskos projektos un konkursos interaktīvi.
Šogad pirmo reizi mēs piedalāmies Starptautiskajā izglītojošajā konkursā OLIMPIS, kur dalībai rudens sesijā reģistrējušies: Jūlija Vaivode (8.kl), Andrejs Holopovs (10.kl.), Anastasija Kuzmenko (10.kl.), Melisa Rumaka (7.kl.), Margarita Zakutajeva (7.kl.), Dana Novikova (6.kl.), Jana Novikova (9.kl.) un Vadims Škuratovs (3.b kl.).

Mūsu skolēni piedalās arī Radošā internetprojekta RUS.EDU konkursos, kur var startēt gan individuāli, gan komandā.
Jau vairāk ka piecus gadus skolas audzēkņi veiksmīgi piedalās starptautiskajā konkursā „Krievu lācītis”. Šogad tas notika 12. novembrī, kopumā konkursā startēja 58 Latvijas skolas, tajā starpā arī no 7 skolēni no Riebiņu vidusskolas (Jūlija Vaivode, Jegors Gorbans, Karīna Komlačova, Jana Novikova, Anastasija Kuzmenko, Anna-Marija Vilcāne, Andrejs Holopovs). No kaimiņu skolām - skolēni no Galēniem, Viļāniem un Aglonas. Skolēnu atbildes „nolasīs” dators tālajā Krievijas pilsētā Kirovā, tāpēc konkursa rezultāti gaidāmi otra semestra sākumā. Turēsim īkšķus par mūsu skolēniem!

Krievu valodas skolotājas Inna Kabare un Anna Meluškāne

 

 


 

15.11.2015 |  Spēka sacensību "Lāčplēša tvēriens" rezultāti

Stiprāko roku īpašnieku sacensībās tika noskaidroti labākie roku spēkā Riebiņu novadā. Riebiņu vidusskola var lepoties ar galvenā kausa ieguvējiem - Arturu Stabulnieku (vec.gr, pievilkās15, atspiedās - 56 reizes) un Ivanu Piskunovu (vid. gr., pievilkās 17 reiz., atspiedās - 60). Otro vietu izcīnīja Juris Vaivods (pievilkās 13 reiz., atspiedās 70), atkārtojot sacensību rekordu pievilkšanās vingrojumā. Trešo vietu izcīnīja Laura Stabulniece (atspiedās 18 reizes un noturējās kārienā 82 sek.) Sacensībās tika uzstādīts jauns atspiešanās rekords meitenēm - 29 reizes. To sasniedza divas 2004. g.dz. dalībnieces - Kristīne Saliniece (Sīļukalna psk.) un Zanda Luīza Lukjanova (Galēnu psk.). Pamatskolas vecumā šīs sacensības iekaroja savu popularitāti, diemžēl vidusskolas posmā un vecākiem jauniešiem intereses un spējas ir atšķirīgas. Paldies karate klubam un trenerim Olegam Komaram par interesantu un aizraujošu sava sporta veida pasniegšanu un mūsu svētku kuplināšanu. Sacensību rezultātiFotogalerija
 

 


 

10.11.2015 |  Spēka sacensības "Lāčplēša tvēriens"

Lāčplēša dienu skolā un novadā kopš 2013. gada atzīmē ar spēka vingrojumiem. Tradicionāli tiks noskaidrots stiprāko roku īpašnieks pamatskolas vecuma meitenēm un zēniem. Vidusskolēni sacentīsies divos vingrinājumos - pievilkšanās pie stieņa (zēniem), noturēšanās uz stieņa (meitenēm) un atspiešanās. Sacensību noslēgumā plkst 14.10 visiem interesantiem būs iespēja vērot karate kluba "Satori" paraugdemonstrējumus. Pasākuma nolikums.
 

 


 

10.11.2015 |  Vides izglītības pasākums ,,Savā Latvijā mēs varam dzīvot ATBILDĪGI!’’

4. novembrī SIA „ALAAS” sadarbībā ar Latgales Ekoskolām – Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju un Dricānu vidusskolu, organizēja interaktīvu pasākumu vides izglītībā „Savā Latvijā mēs varam dzīvot ATBILDĪGI!” Pasākuma mērķauditorija 6. – 12. klašu skolēni.
Dalību interaktīvajā pasākumā ņēma arī Riebiņu vidusskolas Eko pulciņa vadītāja S. Upeniece un 10. klases skolnieces E. Meluškāne, D. Berovska un I. Boļšakova.
Arī Riebiņu vidusskolas Eko pulciņš aicina ikvienu pieņemt atbildīgus lēmumus un rīkoties klimata pārmaiņu mazināšanas labā. Fotogalerija

 


 

10.11.2015 |  Projekts "Esi līderis"

Aicinām uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus un skolotājus piedalīties Vislatvijas skolu projektā „Esi Līderis!”, kurā jau ir piedalījušies 12036 skolēnu no 152 skolām. Projektu dalībnieki ir drosmīgi un mērķtiecīgi kā arī, protams, uz veiksmi tendēti jaunieši visā Latvijā!
Projekts „Esi Līderis!” mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai jauniešus motivētu iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā.
Turklāt, projekts „Esi Līderis!” rūpējas ne tiki par saviem jauniešiem, bet arī par skolotājiem, piedāvājot apgūt bezmaksas dažādas pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas. Programmas saskaņotas un apstiprinātas Izglītības un zinātnes ministrijā.
Piedaloties projektā „Esi Līderis” jauniešiem ir iespēja:

 • Iegūt Valsts akreditētu profesionālās pilnveides apliecība
 • Iegūt iemaņas uzņēmējdarbībā un  projektu veidošanā
 • Sekmēt individuālo konkurenci darba tirgū
 • Veicināt studiju uzsākšanu
 • Iespēja lietderīgi, aizraujoši un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku attīstot savu personību
 • Jaunu kontaktu veidošanas
 • Iespēja piedalīties dažādos konkursos un pasākumos
 • Iespēja piedalīties izzinošos ceļojumos pa Eiropu
 • Un daudzi citi personības un profesionālo prasmju attīstoši pasākumi 3 gadu garumā.

Paralēli skolā apgūstamajiem priekšmetiem – skolēniem ir iespēja ērtā un vienkāršā veidā apgūt vēl 7 komerczinību priekšmetus, kas jauniešu sagatavo turpmākajām dzīves gaitām, darba meklējumiem, studijām vai privātai uzņēmējdarbībai.

Apgūstamie priekšmeti:

 1. Lietišķā etiķete
 2. Mārketings
 3. Uzņēmējdarbības
 4. Lietvedība
 5. Grāmatvedība
 6. Likumdošana
 7. Menedžments
Prezentācija par projektu "Esi līderis" apskatāma šeit.


 

10.11.2015 |  Konference "Sapratne un cieņa klasē, skolā un internetā"

6. novembrī Rīgā augstskolas "Turība" zālē notika Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkotā konference "Sapratne un cieņa klasē, skolā un internetā". Mūsu skolu konferencē pārstāvēja Gunda Pastare , Jolanta Loseva no skolēnu pašpārvaldes un skolotāja Silvija Avotiņa. Galvenās atziņas, kurās der ieklausīties katram:

 1. Internetā nepazūd NEKAS. .
 2. Pirms ievieto informāciju vai foto publiskajā vidē, padomā, vai tu to gribēsi redzēt vai lasīt pēc pieciem gadiem.
 3. Nedari internetā to, ko tu nedarītu reālajā dzīvē.
 4. Šobrīd pasaulē 75% darba devēju ievāc informāciju sociālajos tīklos, pirms pieņem pretendentu darbā.
 5. Atceries - bērnu un pusaudžu interneta uzticības tālrunis 116111

Fotogalerija


 

06.11.2015 |  Ernests Zalāns ir ieguvis 1. vietu laikraksta "Diena" rīkotajā konkursā

Ar prieku paziņojam, ka mūsu skolas 9. klases skolēns Ernests Zalāns ir ieguvis 1. vietu laikraksta "Diena" rīkotajā konkursā 9. klašu skolēniem "Kas notiek?" vērtējumā Latgales reģionā.
Ernests ar skolas pārstāvjiem tiek aicināts uz uzvarētāju svinīgo apbalvošanu pie Latvijas Valsts prezidenta, kas notiks 27. novembrī Rīgā!
 

 

 


 

06.11.2015 |  Konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” laureāti

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā „Mūsu mazais pārgājiens”, kurš šogad notiek jau 9 reizi, piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki, kuri, iepazina meža ietekmi uz savu pagastu, novadu, pilsētu un Latviju.
Starp uzvarētājiem 1.-4. klašu grupā arī mēs – Riebiņu vidusskolas 3.a un 3.b klase! 1.-3.vietas ieguvēji bija aicināti uz noslēguma pasākumu š.g. 4. novembrī plkst.11.00 Mežaparka estrādes telpās. Skolēniem tā bija pārsteigumu un atklājumu diena.
Gandarīti par notikušo, ar dāvanām un Lielo balvu – 300 eiro ekskursijas transporta pakalpojumu apmaksai,  trešo klašu skolēni atbrauca mājās.  Fotogalerija


 

05.11.2015 | Riebiņu novada centrālā bibliotēka aicina

Riebiņu novada centrālā bibliotēka, gaidot Latvijas dzimšanas dienu, aicina bērnus un jauniešus uzdāvināt savu silto smaidiņu mūsu mīļajai Dzimtenei. Gaidīsim Tevi bibliotēkā no 3. novembra līdz 9. novembrim.
 

 

 


 

02.11.2015 | 10. klases iesvētības

Jautrie fotomirkļi no 10. klases iesvētībām vidusskolēnu saimē apskatāmi fotogalerijā.
 

 

 


 

27.10.2015 | Dabas skola

1.-9.klases skolēniem bija izdevība darboties Dabas skolā un iegūt vai arī papildināt zināšanas par dabu. Šādu iespēju bērniem deva Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra darbinieces Regīna Indriķe un Irēna Broliša, kas ar saistošām un interaktīvām nodarbībām viesojās mūsu skolā. Fotogalerija
 


 

27.10.2015 | Aicina Vecāku žūrija

Latvijas Nacionālā bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau ceturto gadu aicina pievērst uzmanību tēvu, lielo brāļu un vectētiņu iesaistīšanai Vecāku žūrijā.
Riebiņu novada centrālā bibliotēka, tāpat kā Riebiņu novada Galēnu, Kastīres, Rušonas, Silajāņu, Stabulnieku un Sīļukalna bibliotēka, ir  iesaistījušās Valsts Kultūrkapitāla fonda un LNB Bērnu literatūras centra īstenotās lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija".
Priecāsimies redzēt mūsu bibliotēkās ne tikai lasošos tēvus, bet arī mammas, jo Lielajos Lasīšanas svētkos Rīgā, kas notiks nākamā gada sākumā, tiks godinātas aktīvākās sievietes, kā Lasīšanas vēstnieces no katra Latvijas novada.
 

Svetlana Zahareviča,
Riebiņu novada centrālās
bibliotēkas vecākā bibliotekāre 

 


 

26.10.2015 | Atbalsta pasākumi mazākajiem skolas biedriem

Viens no Riebiņu vidusskolas skolēnu parlamenta darba virzieniem ir atbalsta pasākumi mazākajiem skolas biedriem. Trešdien no rīta Artūrs, Māris un Evija svēra somas bērniem no 1. līdz 5. klasei. Informāciju par sava  bērna somas svaru, vecāki var uzzināt  bērna dienasgrāmatā. Atgādinām, ka izglītojamajiem, kas jaunāki par 9 gadiem, pieļaujamais somas svars ir 2,5 – 3,5 kg, 9 -11 gadus veciem izglītojamajiem- 3,5 – 4 kg, 12- 13 gadu vecumā pieļaujamais somas svars 4 – 4,5 kg. Silti iesakām vecākiem pievērst uzmanību tam, cik smagu somu katru dienu „stiepj” mazais skolēns. Pārāk smagas mugursomas bērniem izraisa muskuļu sāpes, nelabvēlīgi ietekmē stāju un gaitu. Fotogalerija
                                  

E. Meluškāne, RVS parlamenta vice-prezidente 

 


 

21.10.2015 | Vecāku diena

Riebiņu vidusskolas vadība un
Skolas padome š.g. 22.oktobrī
ielūdz uz VECĀKU DIENU
Riebiņu vidusskolā

Aicinām vismaz vienu vecāku no katras ģimenes apmeklēt skolu šajā dienā un iepazīties ar informāciju par sava bērna sekmēm un ikdienas gaitām pie klases audzinātāja un mācību priekšmetu skolotājiem.

10.00 Vecāku kopsapulce Rozā zālē

Mums ir svarīgas katra vecāka domas, tāpēc būs iespēja izteikt savu viedokli un uzrakstīt priekšlikumus „Laba skola manam bērnam”.
 


 

20.10.2015 | UNESCO nedēļa

12.–18. oktobrī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) jau piekto reizi rīkoja UNESCO nedēļu. Šajā gadā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicināja stiprināt gan individuālu cilvēku, gan institūciju savstarpēju sadarbību Latvijas vērtību stiprināšanā un vietējā mantojuma izcelšanā, uzsverot, ka mantojuma kopšana un saglabāšana nākamajām paaudzēm ir viens no pamatbalstiem sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai.
Atsaucoties UNESCO LNK aicinājumam, radās doma tikties ar Riebiņu senioru biedrību „Riebiņu varavīksne”. Mūsu skolas folkloras kopa „Jumalāni” seniorus uzskata par saviem labiem draugiem, jo ne reizi jau esam ciemojušies pie viņiem. Šoreiz seniores Ženija Pauniņa, Valentīna Skutele, Elizabete Belousova, Valentīna Adamoviča, Olga Ribinicka, Jevģenija Maksimova un Janīna Dzene mēroja ceļu uz skolu, paņēmušas līdzi atmiņu stāstus un fotogrāfijas par saviem skolas laikiem, par skolu vecajā pilī. Savukārt „Jumalāni” viesus sagaidīja ar dziesmām un rotaļām. Fotogalerija

UNESCO nedēļā „Jumalānu” delegācija devās arī uz Riebiņu kapiem, lai godinātu mūsu novadnieku, kordiriģentu, ērģelnieku, skolotāju un folkloristu Aleksandru Vasiļevsku un sakārtotu viņa kapu kopiņu. 


 

20.10.2015 | Pasākums "Maša un Lācis"

Krievu folkloras pulciņš ar savu skolotāju Innu Kabari uz tradicionālajiem Rudens svētkiem aicināja 1. klasi un citus interesentus. Pasākumā piedalījās arī Maša (Diāna Berovska) un Lācis (Andrejs Holopovs), kas sagādāja klātesošiem daudz līksmu brīžu. Fotogalerija

 


 

20.10.2015 | Labo darbu nedēļa

Nupat aizvadījām Labo darbu nedēļu, kad sarosījās gan lieli, gan mazi, un katrs  atrada laiku un  spēku pastrādāt savas skolas un citu labā. Ko mēs paveicām? Skolas teritorija kļuvusi sakoptāka.
Skolēnu parlaments uzrunāja savus skolasbiedrus un aicināja vērīgi palūkoties apkārt un palīdzēt vēl kādam. 7. klase un „Jumalāni” devās uz kapsētu grābt lapas un sakopt folklorista un mūsu novadnieka A.Vasiļevska kapu kopiņu, 8b. klase piedāvāja savu palīdzību Riebiņu CB, 5. klases Agnija un Raita atnāca un apvākoja grāmatas pirmklasniekiem, 12. klase nolēma pacienāt internāta bērnus ar pašceptu ābolmaizi, krievu folkloras pulciņš kopā ar Mašu un Lāci no 10. klases sarīkoja jaukus Rudens svētkus mazajiem, bet folkloras kopas „Jumalāni” dalībnieki tikās ar senioriem, kopā padzēra tēju, noklausījās atmiņu stāstus par veco skolu, kopā muzicēja un jautri pavadīja laiku. Fotogalerija


 

18.10.2015 | Mācību ekskursija uz Ventspili

9.-10.oktobrī mūsu skolas 9., 10.,11.,12.klases skolēni ar saviem klases audzinātājiem devās  divu dienu mācību ekskursijā uz Kuldīgu un Ventspili. Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Kurzemes ģeogrāfijas, vēstures un kultūras faktiem. Skolēni apmeklēja visaugstāko ūdenskritumu Latvijā Alkšupītes ūdenskritumu, visplatāko ūdenskritumu Latvijā Ventas Rumbu, izbaudīja pastaigu pa Riežupes alām un noteikti visus iespaidoja jūras skati Jūrkalnē. Ventspilī ģida pavadījumā, braucot ar kuģīti „Herzogs Jēkabs”, mums bija iespēja izpētīt Ventspils ostu, padarboties Amatu Mājā, uzzināt par Ventspils naudu un dialektu, pastaigāties pa omulīgām Venspils ieliņām un izbaudīt šīs pilsētas viesmīlīgumu. Milzīgu paldies klases kolektīvi saka skolas direktorei Inetai Anspokai par atbalstu ekskursijas organizēšanā un autobusa šoferim Georgijam Kovaļkovam par profesionāla pakalpojuma sniegšanu. Fotogalerija

Natālija Smukša, 9.klases audzinātāja


 

15.10.2015 | Karjeras nedēļa arī Preiļu un Riebiņu novada TIC

Lai aktualizētu jauniešu karjeras izglītības tēmu un rosinātu skolēnus laikus domāt par savas karjeras plānošanu, Preiļu un Riebiņu novada TIC iesaistījās Karjeras nedēļas rīkotajās aktivitātēs. Daudzi jaunieši (9.un 12.klase) no Riebiņu vidusskolas pirmo reizi mūžā ieradās TICā un uzzināja, ko dara tūrisma informācijas centra darbinieki sezonā un nesezonā, uzzināja par novadu prezentējošiem materiāliem un iespēju pašiem piedalīties novada popularizēšanā. Lai jauniešos raisītu interesi par profesiju daudzveidību un vēlmi tās tuvāk iepazīt TIC darbinieki informēja, kur apgūt tūrisma speciālista profesiju un kādas prasmes nepieciešamas šajā jomā strādājošiem.
Pasākuma beigās jauniešiem bija jāatbild uz viktorīnas jautājumiem par Preiļu un Riebiņu novadu, to vēsturi, ģeogrāfiju un tūrisma objektiem, tādējādi uzzinot daudzus interesantus faktus, piemēram, cik ezeru ir Riebiņu novadā, kur atrodas Riebiņu ezers utt. Attapīgākie saņēma balviņas no TIC.

Iveta Šņepste,
Preiļu un Riebiņu novada TIC
Tūrisma organizatore


 

14.10.2015 | Futbola sacensības

Kā ik gadu, septembrī un oktobrī Preiļos norisinājās starpnovadu skolu sacensības futbolā. 1.-3. klašu grupā savus spēkus izmēģināja paši jaunākie skolēni. Dažiem no viņiem tā bija pirmā pieredze sacensībās.
 6.-7. klašu grupā šogad pieteicās 12 komandas. Mūsu skolu pārstāvēja: A.Pastars, P.Hritonenka, J.Vaivods, R.Šeršņovs, R.Luriņš, D.Rukmans, A.Golubevs, H.Griboniks, M.Piskunovs, A.Kitajevs. Zēni cīnījās un spēles aizritēja ar minimālu pretinieku pārsvaru, kas nodrošināja tikai 7.vietu kopvērtējumā. Ar vieniem gūtiem vārtiem izcēlās Artjoms Kitajevs. Ja būtu jānosaka labākais komandas spēlētājs, viennozīmīgi tas būtu Juris Vaivods, viņš komandai palīdzēja ļoti daudz!
8.-9. klašu grupā 10 komandu konkurencē arī tika izcīnīta 7.vieta, finālspēlē pārspējot Sīļukalna psk. ar rezultātu 2:0. Spēlēja: A.Bergmans, D.Griboniks, S.Catlakšs, S.Sparāns, K.Škuratovs, Ilja Piskunovs, Ivans Piskunovs, M.Cakuls, M.Rudzāts. Ar gūtiem vārtiem izcēlās Konstantīns Škuratovs, Dainis Griboniks, Sandis Sparāns, Ivans Piskunovs. Fotogalerija

Skaidrīte Vulāne, sporta skolotāja


 

13.10.2015 | Konference ”Uzdrīksties uzvarēt!”

2015.gada 8.oktobrī Forum Cinemas (13.janvāra iela 8, Rīga) 4.stavā vislielākajā zālē notika  šī gada vērienīgākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference ”Uzdrīksties uzvarēt!”, kuru organizēja Junior Achievmenet Latvija sadarbībā ar Swedbank Latvija.
Riebiņu vidusskolas pulciņš “Esi Līderis!” un 10.-12.klases skolnieki skolotājas Sandras Eidukas pavadībā apmeklēja šo ģeniālo pasākumu, kurš apvienoja tik daudz dažādu, inovatīvu  un radošu personu.
Skolēni iepazinās ar mūsdienu biznesa vadīšanas principiem pateicoties Jāņa Palkavnieka (draugiem.lv runasvīrs) aizraujošam stastījumam. Skolēni  izprata IT tehnoloģiju uzņēmuma pieredzi, veidojot starptautisku uzņēmumu Giraffe 3600. Fotogalerija

Sandra Eiduka, pulciņa “Esi Līderis” vadītāja
 


 

08.10.2015 | Par Karjeras nedēļu 2015

Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir "Atver profesijas durvis!", galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.
Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.
Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Tāpat jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos un laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļā īpaša uzmanība tiks veltīta profesiju iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.
Karjeras nedēļai tuvojoties, VIAA sociālajā tīklā Draugiem.lv ir izveidojusi aizraujošu un interaktīvu spēli "Atver profesiju durvis". Spēle jauniešus iepazīstina ar profesiju daudzveidību, izceļot specifiskās zināšanas, prasmes un personības īpašības, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos dažādās profesijās. Pasākumu plāns
Digitālā spēle "Atver profesiju durvis": www.draugiem.lv/viaa


 

06.10.2015 | Skolotāju diena

Skolotājiem 2.oktobra – Skolotāju dienas – priekšpusdiena solījās būt neparasta, jo ierastā darbdienas stundu saraksta vietā bija šāds:

 1. Tava rīta kafija rozā zālē – noskaņošanās rudenim;
 2. Praktiski radoša rudens sagaidīšana;
 3. Aktīva rudens svinēšana un neliela nostaļgija pēc vasaras.

Toties skolēnu mācību dienas organizāciju savās rokās bija ņēmis parlaments un paredzējis, ka būs individuālas tikšanās un apsveikumi saviem skolotājiem, 4 mācību stundas kārtīga darba un pusdienas ierastajā režīmā. Viss tā arī notika.
Bet bez minētajām aktivitātēm bija arī brauciens ciemos pie tiem kolēģiem, kas jau atdusas kapu kalniņā.
Savukārt 3.oktobrī skolotājiem bija iespēja doties skolas direktores Inetas Anspokas un arodkomitejas priekšsēdētājas Irēnas Ormanes sarūpētajā braucienā uz starptautisku izstādi „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” un radošo darbnīcu „Ziedlapiņu maigums”  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā un Daugavpils teātra izrādi dejā „Tuvība”.
Bet 4.oktobrī visus novada skolotājus sveica Riebiņu novada dome ar grupas „Dricānu dominante” koncertu Riebiņu KC. Fotogalerija

 

06.10.2015 | Starptautiskā veco ļaužu diena

1.oktobrī – Starptautiskajā veco ļaužu dienā – folkloras kopa „Jumalāni” kopā ar skolotājām Ritu Pudāni un Anitu Podziņu devās uz sociālās aprūpes centru „Rušona” Gailīšos, lai sveiktu un iepriecinātu seniorus svētkos visas Riebiņu vidusskolas, direktores Inetas Anspokas un biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” vārdā ar dāvanām, dziesmām un spēlēm. Fotogalerija


 

02.10.2015 | Viktorīna „Iepazīsties ar valodu!”

1. oktobrī Riebiņu vidusskolas 9. klases skolēnu komandai (Rasma Ormane, Diāna Harlamova, Mareks Cakuls un Sandis Sparāns) bija iespēja piedalīties   Eiropas valodu viktorīnā „Iepazīsties ar valodu!”, kas notika Rīgā, Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Riebiņu vidusskolas komanda parādīja sevi kā saliedētu, draudzīgu kolektīvu un ieguva atzinības rakstu , bet, noteikti,  pats galvenais šajā notikumā bija pozitīva pieredze un jaunas zināšanas.
 

Natālija Smukša, svešvalodu skolotāja


 

01.10.2015 | Ir izskanējusi Olimpiskā diena 2015

Ir izskanējusi Olimpiskā diena 2015. Iepazīts no jauna olimpiskais sporta veids - basketbols. Arī šogad, nu jau tradicionāli, Riebiņu vidusskolā Olimpiskā diena pārvērtās par Olimpisko nedēļu. Pirmdien tika spēlēts strītbolu skolas pagalmā, otrdien tika piedāvāta viktorīna „Viss par basketbolu”. Līdz 16. oktobrim var skatīt Rolanda Nagļa un Ivara Nikolajeva sporta sasniegumu izstādi „Uz sportu caur basketbolu”. Galēnu sporta hallē 8.-9.kl. skolēni cīnījās ar vienaudžiem no citām novada skolām par galveno dienas balvu - Lielo hanteli. Mūsu zēnu komanda izrādījās šajā sporta spēlē veiklāka un rezultatīvāka, kā rezultātā ieguva galveno balvu. Fotogalerija


 

29.09.2015 | Riebiņu vidusskola saņem Zaļo karogu

Riebiņu vidusskola ekoskolu kustībā darbu uzsāka 2007./2008. mācību gadā, un jau septīto gadu pēc kārtas saņem Zaļo karogu un diplomu. Zaļais karogs tiek piešķirts tām skolām, kas visprecīzāk īstenojušas programmas nosacījumus un parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot ekoskolu programmas prasības.     
Ipašs paldies klašu audzinātājiem, kas motivējuši savus audzēkņus rīkoties ekoloģiski. Savukārt ikdienas pamudinājumus sniedz koordinatore Sanita Upeniece. Tieši viņa ir tā, kas palīdz mums neapstāties, bet cītīgi virzīties uz mērķi. Zaļais karogs ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko mēs lepojamies.


 

28.09.2015 | Meistarklase

Mācās ne tikai skolēni, bet arī skolotāji. 24. septembrī Riebiņu novada sākumskolas skolotāji tikās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā Preiļos, kur notika meistarklase sviestmaižu un uzkodu gatavošanā, galdu klāšanā, iepazīšanās ar pieejamo literatūru un citas interesantas lietas. Nākošajā dienā 4. Klase jau izmēģināja skolotāju gūtās zināšanas pielietot praksē. Izdevās! Fotogalerija


 

25.09.2015 | Konkursa "Gudrs vēl gudrāks" pusfināls

24. septembrī notika TV konkursa „Gudrs, vēl gudrāks” pusfināls, kurā startēja arī 6.klases skolnieks Juris Kokins. Uz raidījuma ierakstu Latvijas Televīzijā kopā ar Juri devās arī atbalstītāju komanda – Jura klasesbiedri, klases audzinātāja Alla un skolotāja Antra. Kā Jurim veicās, uzzināsim, noskatoties raidījumu „Gudrs, vēl gudrāks” 16. oktobra vakarā. Fotogalerija


 

25.09.2015 | Spāņu diena

Rudenīgi siltā un krāsainā 24. septembra rītā, Eiropas Valodu dienas ietvaros, Riebiņu vidusskolas skolēniem un darbiniekiem bija iespēja iepazīties ar spāņu valodu. Jau no paša rīta visā skolā bija manāmi uzraksti, kuri apzīmēja dažādu priekšmetu, klašu un citu skolas objektu nosaukumus. Fotogalerija


 

23.09.2015 | "Vello rats 2015" aizritējis

19. septembrī notika sacensības riteņbraukšanā "Vello rats 2015". Šogad sacensībās piedalījās 105 dalībnieki, mazājās distancēs sacentās 52 dalībnieki. Ļoti aktīvi bija mūsu skolēni. Kopā no Riebiņu vidusskolas 1. - 7. klases startēja 16 skolēni. Rezultāti. Fotogalerija


 

23.09.2015 | Dzejas dienas

Kā jau ierasts, Dzejas dienas ienāk arī mūsu skolā. Šogad esam ļoti daudz sadarbojušies ar Riebiņu novada centrālo bibliotēku. 12.un 11. klases skolēni tika aicināti uz lekcijām par Raini un Aspaziju ar poētiskiem un rudenīgiem nosaukumiem „Brīdi ieklausies vējā” un „Sajūti rudens elpu”. 15.septembrī 9.-12.klases skolēni kopā ar skolotājām devās uz tikšanos ar vietējiem literātiem Ritu Cvetkovu, Evelīnu Visocku, Margaritu Kroli un Andri Gribušku no mūsu, Riebiņu, un Preiļu novada. Tikšanās laikā arī skatītājiem bija iespēja iejusties dzejdara lomā un uzrakstīt četrrindi, bet par labāko tika atzīts Lāsmas Mazjānes darbs. Pasākumu kuplināja arī teātra pulciņa „tuTEesiĀTRIpatS” dalībnieki, mūsu skolas skolēni: Emīls Bramanis, Elīna Cakule un Evija Meluškāne. Bet 9.klases skolēniem dzejas stunda par Raini „Atrodi prieku dzejā” noritēja līksmā, jaukā gaisotnē. Fotogalerija


 

20.09.2015 | Konkurss "Gudrs vēl gudrāks"

Sveicam 6. klases skolēnu Juri Kokinu, kurš ir piedalījies atlases kārtā konkursā "Gudrs vēl gudrāks" un izvirzīts pusfinālam, kurš notiks 24. septembrī. Video


 

20.09.2015 | Eiropas sporta nedēļas fiziskās aktivitātes

Riebiņu pagasts aktīvi atsaucās Tautas sporta asociācijas aicinājumam piedalīties Eiropas sporta nedēļas fiziskajās aktivitātēs. Pirmdien PII''Sprīdītis" kopā ar audzinātājām radoši vingroja, otrdien novada domes darbinieki un draugi veltīja laiku vispārattīstošo vingrojumu kompleksa izpildei ārā Rolanda Nagļa vadībā.Riebiņu vidusskolas saime pieslēdzās šai kustībai ceturtdien. Paldies radošai komanda par sporta aktivitātēm- R.Naglim, L.Šmukstei, V.Pastaram, S.Vulānei, L.Ustupei un atbalstītājiem -Riebiņu vidusskolas direktorei I.Anspokai, PII ''Sprīdītis" direktorei J.Harlamovai. Fotogalerija
 

M. Pokšāne, pasākuma koordinatore

 

15.09.2015 | Vārkavas novada 7.atklātais čempionāts vieglatlētikā

19. septembrī, sestdien 12 sportiski skolēni un divas aktīvas sporta skolotājas Mārīte Pokšāne un Skaidrīte Vulāne devās uz Vārkavu, lai izcīnītu godalgotas vietas dažādās sporta disciplīnās. Šis jau tradicionāli bija Vārkavas novada 7.atklātais čempionāts vieglatlētikā.
Ar godalgotām vietām izcēlās: Arturs Stabulnieks-1.v.1500m skrējienā (4:55,12), Ieva Boļšakova-3.v. tāllēkšanā (3,74); Lāsma Mazjāne- 1.v. tāllēkšanā (4,02), Andrejs Paško- 3.v. augstlēkšanā (145), Aivis Golubevs- 3.v. 800m skrējienā (3:01,83). Vairākiem skolēniem izdevās gūt pa divām uzvarām: Evija Meluškāne- 1.v. 1500m (6:46,57) un 1.v. lodes grūšanā (3kg) (8.77), Diāna Berovska- 3.v. 100m skrējienā (15,75) un 2.v.- lodes grūšanā (3kg) (8.15), Māris Paldiņš- 2.v. lodes grūšanā (5kg) (9,70) un 1.v. 400m skrējienā (00:59,81), Armands Briška- 2.v. tāllēkšanā (4,52) un 3.v. šķēpa mešanā (600g) (29,34). Arī citi sportisti, kuri šoreiz neierindojās pirmajā trijniekā, nebija zaudētāji. Tie izbaudīja ne vien sacensību garšu, bet arī skaisto rudens pēcpusdienu. Gaidām un ceram gūt vēl labākus rezultātus visās sporta sacensībās, jo ikviens sportists ir pelnījis gūt labus panākumus. Fotogalerija
                                                                         

Diāna Berovska, 10. klases skolniece

 

14.09.2015 | Ātrlasīšanas konkurss "Vārdu spēles"

8. septembris ir Starptautiskā rakstpratības diena, kuru pasaulē atzīmē kopš 1966.gada. Rakstpratība – tā ir prasme lasīt, rakstīt un rēķināt. Lai veicinātu interesi par prasmi labi un ātri lasīt, skolā viesojās Riebiņu novada centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Svetlana Zahareviča un aicināja 6.klases skolēnus mēroties spēkiem ātrlasīšanas konkursā „Vārdu spēles”.
Kā jau konkursā, tika noskaidroti arī uzvarētāji. Tie ir Raivis Luriņš, Anna Marija Vilcāne un Juris Kokins.
 

 

14.09.2015 | Dāvana - Līvu Akvaparka apmeklējums

Tāpat  kā citi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kolektīvi-laureāti, mūsu skolas folkloras kopa „Jumalāni”saņēma skaistu dāvanu par ieguldīto darbu visa mācību gada garumā – brīvbiļeti Līvu Akvaparka apmeklējumam sev izdevīgā laikā. 3.septembrī kopas dalībnieki devās uz akvaparku. Dāvana bija brīnišķīga un četras stundas pagāja nemanot!
Paldies visiem atbalstītājiem, īpaši Riebiņu novada domei, mūsu skolas direktorei InetaiAnspokai , bērnu vecākiem un, protams autobusa vadītājam Aināram Osmanim! Vairāk
 

 

09.09.2015 | Vello rats 2015

Pēc neliela pārtraukuma esam atgriezušies ar 6 velokrosa pasākumu Riebiņos. Pamainījām nedaudz nosaukumu, kā arī garās distances maršrutu. Vello Rats 2015 - 19. septembrī. Velosipēdu draugi aicināti uz Riebiņu vidusskolu lai startētu pa Riebiņiem un Riebiņu pagastu. Katrs dalībnieks var sev atrast kā piemērotu distanci tā arī ātrumu. Mazā distance pa Riebiņu ielām, vidējā - uz kalnainā grunts ceļa, bet garā distance vijās ap Riebiņu ciemu.Tajā ir kā grunts, meža ceļi, takas,tā arī upes un pļavas šķērsošana. Domāju ka diezgan interesanta un emocionāla. Mazie ceļu satiksmes dalībnieki varēs sēžot uz velosipēda pieveikt šķēršļus skolas pagalmā. Lielākie aicināti startēt ne tikai individuāli, bet arī veidot komandu 27 km distancē vai 8 km distancē.
Iesildīties un iepazīt trases varēs svētdien plkst. 11.00 no Riebiņu vsk. kopā ar sk. Mārīti. Sacensību nolikums

 

04.09.2015 | Eiropas sporta nedēļa

No 7.09. līdz 13.09. Riebiņu novads ir piebiedrojies Latvijas Tautas sporta asociācijas aicinājumam piedalīties Eiropas sporta nedēļā. Tāpēc šajā nedēļā tiks pievērsta īpaša uzmanība sportam un fiziskām aktivitātēm, kā neatņemamai sastāvdaļa no cilvēka veselīgā dzīves veida. Pirmdien Riebiņu PII "Sprīdītis" mazuļi un vidusskolas sākumskolēni vingros īpaši cītīgi. Mācīsies, iepazīs un izjus savu ķermeni caur vingrojumiem. Otrdien uz fiz. minūti tiks aicināti novada domes darbinieki. Ceturtdien Riebiņu vidusskolā pēcpusdiena būs veltīta sporta aktivitātēm, kā labu emociju gūšanas avotam. Visas aktivitātes notiks svaigā gaisā. Nolikums skols mājas lapā. Piektdien no plkst. 11.00 līdz 19.00 interesenti aicināti iepazīties ar sportošanas iespējām Riebiņu novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Pakāpieni".Pasākuma nolikums uz vietas. Un sestdien katrs kurš jūt spēku rokās var to pārbaudīt vienā no spēka stacijām. Mums tuvākās būs Līvānos un Varakļānos. Bet svētdienu aicinu pavadīt ģimenes lokā pastaigās vai velo pārgājienos pa Riebiņu ciemu un tā apkārtni. Interesants maršruts ir izveidots velokrosam Vello Ratas 2015. Kā maršruta gids var būt Mārīte Pokšāne (26567991) vai Artūrs Meluškāns (26097971) pēc iepriekšējās vienošanās.

 

28.08.2015 | 1. septembrī - ZINĪBU DIENA

Kaut kur pļavā rīta rasā
Kājas mazgā septembris.
Kaut kur tālumā aiz siliem,
Noskan sapņains skolas zvans.
 

 • plkst. 9.15 klases audzinātāja stunda
 • plkst. 10.00 svinīgā līnija (norises vieta atkarībā no laika apstākļiem – ārā vai skolas vestibilā). Fotogalerija

Informācija par autobusiem 1.septembrī:

 • 7.45 Leščinski - 7.50 Lomi - 8.00 Stabulnieku autopietura - 8.15 Pieniņi - Riebiņi (vad. J.Litaunieks)
 • 8.40 Silajāņu autopietura - Riebiņi (autobuss pa ceļam paņems visus uz skolu brauktgribētājus) (vad. J.Litaunieks)
 • 7.40 Makuši - 7.50 Tiša - 8.00 Gailīši - 8.10 siera rūpnīca - 8.15 Preiļi - Riebiņi (vad. A.Osmanis)
 • 12.00 autobusi uz mājām.
   

 

28.08.2015 | Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015 ir klāt!

Riebiņu novada centrālajā bibliotēkā ir pieejams Bērnu žūrijas vērtējamo grāmatu klāsts atbilstoši katrai vecuma grupai. Lasīšanas veicināšanas programmā arī šogad var iesaistīties ne tikai bērni un jaunieši, bet arī viņu vecāki.
Katrai vecuma grupai šogad tiek piedāvāts izlasīt un novērtēt sešas interesantas un aizraujošas grāmatas. Vecāku žūrijas grāmatu skaits ir nedaudz mazāks – četras.
Tā kā 2015. gads rit Raiņa un Aspazijas jubilejas zīmē, “Bērnu un jauniešu žūrijas” kolekcijā ir iekļauti viņu darbi: Raiņa “Puķu lodziņš” un Aspazijas “Zila debess zelta mākoņos”.
Kļūt par programmas “ Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”  dalībniekiem var Riebiņu novada Galēnu, Kastīres, Rušonas, Silajāņu, Sīļukalna un Stabulnieku bibliotēkās.
Gaidīsim esošos un jaunos grāmatu ekspertus bibliotēkā!  Piedalies un gūsti jaunus iespaidus!
 

Svetlana Zahareviča,
Riebiņu novada centrālās
bibliotēkās vecākā bibliotekāre
 

 

28.08.2015 | 7. un 8. klases velobrauciens

No 18.-19.augustam drosmīgākie 7. un 8. klases skolēni atsaucās piedāvājumam iepazīt Latgali apciemojot Krāslavu. Ceļu mērojām ar velosipēdu. Ceļa garums sastādīja ~160 km. Pateicoties prasmīgi organizētai dienas kārtībai, par ko atbildēja jaunsargu instruktors Valērijs Pastars, ceļojums ļāva gūt gandarījumu un prieku par redzēto un izjusto. Drošības sajūtu vairoja labi velosipēdi no Riebiņu vidusskolas. Paldies I.Anspokai un J.Čizikam par drošiem un pieejamiem braucamrīkiem. Vairāk pielikumā. Fotogalerija

Mārīte Pokšāne, 8.kl. audzinātāja