2017./2018. mācību gads

 

 

 

Riebiņu vidusskolas pedagogu ārpusstundu aktivitāšu un sasniegumu uzskaitījums 2017./2018.m.g. šeit
Riebiņu vidusskolas izglītojamo ārpusstundu rezultatīvo aktivitāšu uzskaitījums 2017./2018.m.g. šeit
Riebiņu vidusskolas skolēnu sasniegumi sportā 2017./2018.m.g. šeit

 

30.06.2018 | Sertifikātu izsniegšana

30. jūnijā notika sertifikātu izsniegšana Riebiņu vidusskolā 12. klases izglītojamajiem. Fotogalerija

 

30.06.2018 | 9. klases izlaidums

9. klases izlaiduma fotogalerija apskatāma šeit.

 

17.06.2018 | 12. klases izlaiduma sarīkojums aizritējis

Spilgtākie notikumi no 12. klases izlaiduma sarīkojuma apskatāmi fotogalerijā

 

9. klases izlaidums

 

11.06.2018 | Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-14 vecuma grupai

6. jūnijā Ogrē norisinājās LČ vieglatlētikā U-14 vecuma grupā. Mūsu skolas audzēknis Ilja Smoļins tajās uzrādīja augstus rezultātus. Tāllēkšanā Ilja ierindojās 7.vietā, gandrīz sasniedzot savu personīgo rekordu - 4,67m. 80m skrējienā arī atzīstams sniegums, finālskrējienā uzrādīts 13. labākais laiks (11,18).

 

12. klases izlaiduma sarīkojums


 

 

08.06.2018 | Velopārgājiens

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena. 1.jūnijā Latvijā un mūsu novadā norisinājās arī Veselības un sporta nedēļa. Ņemot visu vērā, piektās klases kolektīvam tika sarūpēts īpašs notikums – velopārgājiens dienas garumā ar  vecāku un skolas atbalstu.
Latvijas skaistās ainavas var brīnišķīgi izbaudīt, braucot ar velosipēdu. Tā darījām arī mēs. Ceļojot ar divriteni, dabas ainavas un apskates objekti ir ieraugāmi labāk nekā steidzoties ar auto. Smagās piknika somas gan brauca Karīnas Semeņugas tēta mašīnā mums līdzās. Izbraucām rītā no skolas pagalma, pusdienas ieturējām Feimaņu ezera krastā, bet vakariņas jau baudījām savās mājās. Kopā nobraucām 50 km.
Paldies visiem par sportisko garu, kopābūšanu un veselīgi pavadītu dienu! Fotogalerija

 

05.06.2018 | Preiļu novada atklātais čempionāts vieglatlētikā

2. jūnijā Preiļu stadionā notika kārtējās vieglatlētika sacensības. Ar panākumiem sveicam šādus Riebiņu vidusskolas skolēnus: I.Smoļins- 2.vieta tāllēkšanā, 80m un lodes gr.; V.Pauniņa- 3.v. šķēpa m., A.Klindžāne- 3.v. lodes gr. un 2.v. šķēpa m., A.Leitāne- 3.v. šķēpa m. un, A.Valters- 2.v. augstlēkšanā un 60m, N.Baikovs- 1.v. tāllēkšanā, 3.v.-augstlēkšanā, 2.v.- 400m, U. Pauniņš - 3. vieta - 400m, G.Pokšāns- 1.v. 1000m soļošanā. Lai veiksmīgi arī nākamie starti! Fotogalerija

 

05.06.2018 | Latvijas veselības un sporta nedēļa

Latvijas veselības nedēļas ietvaros no plkst. 11.10-13.20, mūsu skolā - 30.05., notika dažādas aktivitātes. Pasākuma mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistot pēc iespējas vairāk cilvēku  fiziskās aktivitātēs. Tādēļ vēlējāmies noskaidrot, cik daudz mēs varam katrs izdarīt -  cik darba metru varam noiet kopā?
Klases darbojās pēc iepriekš sastādītā plāna. Tika spēlētas sporta spēles un rotaļas, pildīti individuālie uzdevumi, skrietas stafetes, izieta šķēršļu josla un “ekstremālā” trase. Notika arī orientēšanās skolas un ciema teritorijā. Tiesneši katrā uzdevumā noietos metrus sareizināja ar skolēnu skaitu. Brīvajā laikā uz betona plāksnēm tika zīmēts „veselīgs uzturs”.
Pēc kārtīgi padarīta darba visi iestiprinājās ar gardām pusdienām, par ko jāpateicas mūsu čaklajām virtuves darbiniecēm! Pasākuma izskaņā notika virves vilkšanas sacensības. Galu galā uzvarētāji bija visi, jo kopā tika noieti 165131m! Fotogalerija

 

01.06.2018 | Mācību gada noslēgums

30. maijā skolā notika mācība gada noslēguma pasākumus, kurā godināja labāko mācībās, ārpusstundu pasākumos un sportā skolēnu ģimenes. Tika nosaukti labākie skolēni mācībās un, protams, tradicionāli TOP 10: Ritvars Vjakse (7.b klase), Viktorija Nagle (6. klase), Evija Bergmane Sprūdža (7.a klase), Agnija Jemeļjanova (7. a klase), Dana Patrejeva (6. klase), Evelīna Upeniece (7.b klase), Sintija Verza (7.b klase), Lāsma Jurkāne (6. klase), Matīss Upenieks (5. klase), Laura Zalāne (10. klase). Fotogalerija 

 

01.06.2018 | Zaļās Jostas vides svētki Tērvetes dabas parkā

Uz šiem skaistajiem svētkiem braucienu bija nopelnījuši 3.klases skolēni par darbu konkursā ”Tīrai Latvijai” un makulatūras vākšanu, 4. klases skolēni par uzvaru konkursā „Mūsu mazais pārgājiens”, 6. klases skolēni Andrejs Vinogradovs un Aleksandrs Rukmans arī par dalību konkursā „Tīrai Latvijai”. Fotogalerija

 

01.06.2018 | IeM konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls

Maija beigās ar teorētiskām un praktiskām ar drošību saistītām aktivitātēm noslēdzās Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls. Par titulu “Visdrošākā klase 2018” cīnījās 11 komandas no visas Latvijas, tostarp arī “Drošie septītie” no Riebiņu vidusskolas.
Fināla dienu ieskandināja Nikolaja Puzikova melodiskās dziesmas, bet turpinājumā skolēni apmeklēja astoņas uzdevumu stacijas. Priecēja fakts, ka staciju tiesneši saskatīja un pozitīvi novērtēja komandas saliedētību uzdevumu veikšanā, entuziasmu un kreativitāti.
Šoreiz nedaudz pietrūka praktisko iemaņu, lai izcīnītu uzvaru, bet, kā atzina skolēni, tā bija lieliska motivācija papildināt zināšanu bagāžu un nākamgad mēģināt uzlabot rezultātus.
Sakām lielu PALDIES ikvienam, kas mūs atbalstīja. Paldies šoferim O. Gvozdevam! Fotogalerija

 

01.06.2018 | Ciemos pie ģitārmeistara Jāņa Kuzminska

29.maijā, Riebiņu vidusskolas 7. un 8. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt ģitārmeistara Jāņa Kuzminska darbnīcu Kaunatas novadā. Šis brauciens notika Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko organizēja karjeras speciāliste Lolita Šmukste.
Pieredzējušais amatnieks novadīja meistardarbnīcu “Koks un mūzika”, iepazīstināja ar personīgo izaugsmes ceļu, sniedza koka mūzikas instrumentu meistara amata prasmju paraugdemonstrējumus, kā arī iepazīstināja ar uzņemējdarbības aspektiem amatniecības jomā. Skolēniem bija iespēja praktiski izmēģināt amata prasmes, pašiem uzspēlējot ģitāru. Meistardarbnīcas laikā skolēni ar interesi klausījas amatnieka Jāņa stāstījumā un guva iedvesmu.
Pirms brauciena mājup pacilātā noskaņojumā skolēni devās uz blakusesošo augstāko Latgales virsotni - Lielo Liepu kalnu. Brauciens bija izdevies! Fotogalerija

 

30.05.2018 | Konference “Dokumentārais mantojums: kolektīvās atmiņas nesējs”

2018. gada 29. maijā Rundāles pilī norisinājās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas sadarbības tīklu konference “Dokumentārais mantojums: kolektīvās atmiņas nesējs”.
UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas sadarbības tīklu pārstāvji ir UNESCO Asociēto skolas, tīkls "Stāstu bibliotēkas" un tās institūcijas, kas glabā UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" vērtības. Tā kā esam UNESCO ASP dalībskola, direktore Ineta Anspoka un direktora vietniece Rita Pudāne arī apmeklēja šo interesanto pasākumu. Fotogalerija

 

30.05.2018 | Starpnovadu ekoskolu forums “Caur vidi uz labāku dzīvi” Balvu VĢ

Mācību gada izskaņā Riebiņu vidusskola saņēma ielūgumu no Balvu VĢ piedalīties starpnovadu EKO forumā. Uz forumu devās komanda „Saulītes”: Kristīne Laizāne, Jūlija Vaivode , Laura Stabulniece, Viktorija Grikova un arī Ekoskolas koordinatore skolotāja Ilze Grigule. Foruma moto bija „Caur vidi uz labāku dzīvi”.
 Komandai bija jāizpilda arī mājasdarbs – jāizveido prezentācija par savu skolu un jāpagatavo veselīgs našķis. Mēs taisījām pašceptus auzu cepumus. Padomājām arī par komandas kopīgu tēlu un labu garastāvokli.
Balvu ģimnāzijā mūs sagaidīja atraktīvi jaunieši un daudz dažādu aktivitāšu. Mēs gan sportojām, gan risinājām uzdevumus erudīcijas spēlē. Diena pagāja jautri un interesanti. Komandu kopvērtējumā mūsu komanda ieguva pirmo vietu, un mēs bijām ļoti lepnas. Ieguvām daudz atziņu, jaunas zināšanas un draugus.
Paldies Balvu VĢ par uzaicinājumu un mūsu skolas direktorei par atbalstu!

 

30.05.2018 | 4. un 8. klases ekskursijas

Par nopelnīto balvu konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" 4. un 8.klase devās ekskursijās. 8. klases fotogalerija 4. klases fotogalerija Vairāk

 

28.05.2018 | Atklātā jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā

Sestdien, 26. maijā, Preiļu stadionā notika Latgales mēroga sacensības - Atklātā jaunsardzes čercīņa vieglatlētikā. Katram dalībniekam bija jāveic četras disciplīnas: tāllēkšana, bumbiņas mešana, 60m skrējiens un garāka distance, atkarībā no sportista vecuma. Savu medaļu krājumu papildināja vairāki mūsu skolas audzēkņi. Nikita Baikovs – 1.v., Anastasija Leitāne - 2.v., Viktorija Pauniņa – 2.v., Arturs Valters – 3.v. un Raivis Šeršņovs ieguva diplomu par izcīnīto 6.vietu. Turam īkšķus par šiem un pārējiem skolas sportistiem, kuri 2.jūnijā startēs Preiļu novada atklātajās sacensībās vieglatlētikā! Fotogalerija

 

28.05.2018 | ZZ čempionāta finals

Saspringts un darbīgs izvērties skolas noslēgums mūsu skolas klašu kolektīviem, kas startēja ZZ čempionāta finālā Ropažos. Riebiņu vidusskolas 5., 6. un 7.klases bija to 540 uzaicināto pulkā, kas fināla pasākumā baudīja saspringto sacensību atmosfēru un relaksējās brīvajā laikā, piepildot saturīgi un izzinoši savu dienu. Lai arī mājup atgriezāmies šoreiz bez specbalvām, katrs novērtēja labi un saturīgi pavadīto dienu, kas ļāva izbaudīt sauli, ūdeni, labu draugu kompāniju un saliedēja klašu kolektīvus.
Esam gandarīti, ka Riebiņu vidusskolas karogs bija pamanāms - mēs nevairījāmies no priekšplāniem! Pateicamies mūsu atbalsta komandai - vecākiem, brāļiem un māsām, kas palīdzēja mums ceļā uz finālu un arī finālā. Paldies skolas virtuves meitenēm - mēs bijām krietni iestiprinājušies! Arī skolas direktorei Inetai gribam teikt paldies par pašiniciatīvu, iesaistoties 6.klases dalībnieku pulkā pusfināla laikā!
Mēs, 5. un 6. klases audzinātājas Mārīte un Diāna, ceram, ka skolēnu darbotiesprieks pieaugs ar katru jaunu piedalīšanos šādos pasākumos, bet mēs varēsim savus skolēnus balstīt šādā viņu personības izaugsmes ceļā.

Arī septītā klase lieliski izbaudīja sacensību atmosfēru ZZ čempionāta finālā Ropažos. Tā bija piedzīvojumiem piepildīta un emocijām bagāta diena, par ko pateicamies visiem, kas mūs atbalstīja un palīdzēja nokļūt līdz finālam. Liels PALDIES no 7.klases un audzinātājām Martas un Skaidrītes! Fotogalerija

 

28.05.2018 | Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena Riebiņu vidusskolā

Tā kā esam gan Ekoskola, gan UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskola 22.maijs mums ir divkārši nozīmīga diena, jo ik gadu šajā datumā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena.
Riebiņu vidusskolā šajā dienā īpaša uzmanība tika pievērsta kukaiņiem, kuri sastopami mūsu apkārtnē.
Šajā dienā atcerējāmies arī par augiem, jo tuvojas vasara un ir jāzina, kādas puķes vīt Jāņu vainagā, kuras ogas var ēst, kuri ir indīgi augi. Fotogalerija

Ilze Grigule, bioloģijas skolotāja, Ekoskolas koordinatore

 

25.05.2018 | Festivāls "Apskauj mani, māmuliņa"

Anitas  Randares  deju  kolektīvs   no   Riebiņu  vidusskolas š. g.  19. maijā piedalījās  5. Starptautiskajā  bērnu  un  jauniešu  festivālā ”Apskauj  mani , māmuliņa”. Pateicības vārdi festivāla  organizatoru un  Dagdas  novada  IKSN  vārdā (Marija  Micķeviča) šeit.  Fotogalerija

 

25.05.2018 | Ritvars Vjakse – 2.vietas ieguvējs konkursā „Vēsture ap mums”

„Vēsture ap mums”  ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss, ko Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – HistoryNetworkofYoungEuropeans).
2017./2018. mācību gadā konkurss bija veltīts gaidāmajai Latvijas simtgadei, konkursa tēma „Svētki un svinēšana”, apzinot dažādas svētku tradīcijas. Konkursa pamatdoma tika pamatota ar  latvju dainas rindām: „Saimeniek, svētki nāk, sēsties galda galiņā...”.
Konkursa dalībnieku uzdevums bija   atrast un izpētīt vēstures avotus par svētkiem un to daudzveidīgajām svinēšanas tradīcijām Latvijā. Pētījums varēja būt veltīts jebkurā Latvijas vēstures periodā svinētiem svētkiem gan mājās, gan skolā, novadā, pilsētā, valstī. Ritvars izvēlējās tēmu „Vakarēšana” ar mērķi - analizējot interneta un grāmatu resursus, intervējot vakarēšanas pasākuma dalībnieci, izzināt vakarēšanas tradīcijas, to īpatnības, kā arī noslēgumā praktiski izveidot spēli par vakarēšanu. Vairāk Fotogalerija
 

Riebiņu vidusskolas vēstures skolotāja – Ārija Pudule

 

24.05.2018 | 11. Līvānu novada atklātais vieglatlētikas čempionāts

19. maijā, jau 11.gadu pēc kārtas, notika Līvānu novada atklātais vieglatlētikas čempionāts. Tas pulcēja ne vien pašmāju, bet arī kaimiņvalstu Lietuvas un Baltkrievijas vieglatlētus. Sacensībās piedalījās arī mūsu skolas sportisti: U. Pauniņš, A. Briška, V. Pauniņa. Sveicam Viktoriju ar izcīnīto 3.vietu lodes grūšanā! Diemžēl sporta traumu guva un no sacensībām izstājās R. Šeršņovs. Fotogalerija
 

 

24.05.2018 | Folkloras programma „Pulkā eimu, pulkā teku”

Klāt maijs – klāt bērnu un jauniešu folkloras programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” Nacionālais sarīkojums. Jau trīsdesmit ceturto reizi šie folkloras svētki kopā pulcēja gandrīz 1500 dalībniekus no visas Latvijas. Paldies visiem atbalstītājiem skolā, novada domē un mājās, kas dod iespēju piedalīties tik vērienīgā pasākumā.

Pirmajā dienā piedalījāmies svētku atklāšanas koncertā „Vysi muni gosti beja”. Vakarā apmeklējām koncertu „Saskanēja man dziedot, sīkus dančus dancojot”.

20.maijā mēs kopā ar visiem dalībniekiem piedalījāmies gājienā uz Latgales mākslas un amatniecības centru, kur notika Novadu koncerts „Kā tur bija, tā tur bija cīrulīša kāziņās”. Arī mēs bijām tā dalībnieki! Fotogalerija

Rita Pudāne, folkloras kopas „Jumalāni” vadītāja
 

 

21.05.2018 | Pēdējais zvans

18. maijā Riebiņu vidusskolā aizritēja Pēdējais zvans 9. un 12. klases skolēniem. Fotogalerija

 

17.05.2018 | Latvijas jauno satiksmes dalībnieku forums 2018

Sveicam Latvijas jauno satiksmes dalībnieku foruma 2018 pirmās kārtas uzvarētājus: Matīsu Upenieku, Normundu Rubinu, Anastasiju Leitāni, Martu Oļesju Kolodinskīti. Dalībnieki: Himēna Dzene, Vadims Škuratovs (5.kl.). Fotogalerija
30. maijā plkst. 11.00 notiks otrās kārtas sacensības Preiļos.

 

17.05.2018 | Latgales mākslas un amatniecības centra apmeklējums

17. maijā Riebiņu vidusskolas 7. un 8. klašu skolēni viesojās Latgales mākslas un amatniecības centrā Līvānos. Šis brauciens tika organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Skolēniem bija iespēja gides pavadībā aplūkot radošo meistardarbnīcu „Zaigo stikls varavīksnes krāsās”, iepazīties ar stikla pūtēju profesiju, vērot amata prasmju paraugdemonstrējumus kā arī iepazīties ar izglītības un karjeras iespējām šajā profesijā. Katrs uzzināja daudz jaunu un interesantu lietu, un varbūt arī aizdomāsies par kāda amata apguvi. Paldies par lielisko iespēju karjeras konsultantei Lolitai Šmukstei! Fotogalerija

 

17.05.2018 | Izstādes “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” atklāšanas pasākums

16. maijā Rīgā Latvijas Dabas muzejā notika izstādes “Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem” atklāšanas pasākums. Šo izstādi rīko “Zaļā josta” un tajā apskatāmas ļoti daudzas oriģinālas un interesantas idejas, kā var izmantot nevajadzīgo kartonu, izveidojot no tā praktiskas lietas – interjera priekšmetus, mācību palīglīdzekļus, gaismas ķermeņus, rotaļlietas un citus izstrādājumus no kartona pārpalikumiem. Kopumā konkursam tika pieteikti aptuveni 1000 darbi no vairāk nekā 100 mācību iestādēm visā Latvijā. Arī Riebiņu vidusskolas 7.b klases skolnieks Ritvars Vjakse piedalījās šajā konkursā ar paša izgatavotu kravas automašīnu – pašizkrāvēju, kas darbojas ar elektromotoru un ir aprīkota ar hidraulikas mehānismu.
Atklājot izstādi, tika apbalvoti labāko darbu autori, un Ritvars tika izvirzīts starp labākajiem, vispārējo izglītības iestāžu audzēkņu vidū ieņemot godalgoto 2.vietu.
Video
Prieks un lepnums par to, ka Ritvara radošais darbs tika atzinīgi novērtēts! Fotogalerija
Šī iedvesmojoša un noderīgām idejām bagāta izstāde būs skatāma līdz 10. jūnijam.

 

15.05.2018 | Izstāde „Atmoda”

Turpinot izstāžu ciklu, veltītu Latvijas simtgadei, gaitenī pie skolas bibliotēkas aplūkojama izstāde „Atmoda”. Tas ir fotovēstījums par laika posmu no 1987. gada līdz 2007. gadam.
80. gadu vidū sākās tautas atmoda, 1990. gada 4. maijā LPSR Austākās Padomes deputāti nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, 1991. gada 21. augustā tika atjaunota Latvijas valstiskā neatkarība. Šis laiks 20. gadsimta vēsturē ierakstīts kā „Dziesmotā revolūcija” Baltijā.
Pārmaiņas skāra arī skolas. Pionieru un komjauniešu laiks ir beidzies, skolā ienāk jaunas tradīcijas, jauni svētki, jaunas idejas un izaicinājumi, kuru īstenošanā piedalās gan skolēni, gan skolotāji. Fotogalerija

 

15.05.2018 | Riebiņu vidusskolas skolēni un ”Fizmix Experiments”

Iekļūstot Latgales labāko komandu topā, Riebiņu vidusskolas skolēni 50 reģiona komandu konkurencē kvalificējās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam. Bet lielā fināla izspēlē vienuviet tikās  teju 500  skolēni no visas Latvijas. Komandas “Smarts” sastāvā bija Juris Kokins, Jānis Pauls Sondors, Raivis Luriņš, Dominiks Rukmans un Viktorija Pauniņa.  12. maijā Rīgā tikās  visu Latvijas reģionu spēcīgākās komandas. Gandarījums un prieks, ka arī mēs bijām to vidū. Vairāk Fotogalerija

Paldies par atbalstu braucienam uz konkursu Rīgā  skolas direktorei Inetai Anspokai, 8.klases audzinātāja Allai Solovjovai un Marijai Tarasovai.

 Skolēnus konsultēja fizikas skolotāja Laila Vibornā

 

15.05.2018 | „Pavasara kross ar Anitu Kažemāku” jau ceturto gadu pēc kārtas

Pie Riebiņu vidusskolas 12. maijā jau ceturto gadu pēc kārtas saulainā dienā pulcējās skrējēji no visas Latvijas. Skrējēji  bija gan lieli, gan mazi, gan iesācēji, gan jau profesionāli sportisti, jaunākajam dalībniekam tikai 4 gadi.
 Sacensību dalībnieki bija no tuvākām un tālākām vietām: Preiļiem, Dagdas, Viļāniem, Feimaņiem, Silajāņiem, Rušonas, Sīļukalna, Jūrmalas, Drabešiem, Rīgas un, protams, no pašiem Riebiņiem. Sacensību dalībnieku pulku pirmo gadu bija papildinājis Sporta klubs “Ašais”, kas ir viens no Latvijas vadošajiem sporta klubiem jauniešiem. FotogalerijaViss raksts 

 Anita Kažemāka
 

 

13.05.2018 | Māmiņu dienas koncerts

Ko lai māmiņai es veltu?
Šodien svētku diena klāt.
Uzzīmēšu sauli zelta,
Steigšu viņai dāvināt!
 

Riebiņu kultūras centrā izskanējis tradicionālais koncerts Māmiņas dienai. Tajā daudzkrāsaino dziesmu un deju pūru saviem vismīļākajiem cilvēkiem dāvināja skolas deju kolektīvu dalībnieki, dziedātāji un muzikanti. Pasākumā piedalījās arī nākamie pirmklasnieki no bērnudārza un kultūras centra popgrupa „Marmelādes”. Fotogalerija
Paldies skolas deju kolektīvu vadītājai Anitai Randarei un mūzikas skolotājai Ārijai Bergmanei - Sprūdžai, kā arī, protams, visiem sadarbības partneriem!
Sveicam visas māmiņas svētkos!

 

13.05.2018 | Starpnovadu skolu sacensības vieglatlētikā

Virkne diplomu izdaiļo skolas stendu ar mūsu sportistu sasniegumiem un panākumiem, kuri tika iegūti 8. - 9. maijā Preiļos starpnovadu skolu sacensībās vieglatlētikā. Divu dienu garumā stadionā valdīja nemitīga rosība. Katrs centās sasniegt pēc iespējas augstākus rezultātus dažādu distanču skriešanā, soļošanā, tāllēkšanā, 3-soļlēkšanā, lodes grūšanā, šķēpa mešanā, barjerskriešanā un augstlēkšanā. Lūk arī sacensību rezultāti. Foto mirkļi no sacensībām ir skatāmi fotogalerijā.

 

11.05.2018 | Medijpratība Eiropas mediju kontekstā

7. maijā Riebiņu vidusskolas vecāko klašu audzēkņi tikās Medijpratību pēcpusdienā "Medijpratība Eiropas mediju kontekstā", lai parādītu IAC projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" ietvaros apgūtās zināšanas un prasmes. Konkursu rīkoja projektā iesaistītās pedagoģes: Ārija Pudule, Nataļja Smukša, Kristīna Tjarvja un Diāna Bravacka. Fotogalerija

 

10.05.2018 | Kross ar Anitu Kažemāku

Mērķi un uzdevumi:

 • Pievērst uzmanību sportam, kā aktīvās atpūtas veidam visai ģimenei;
 • Popularizēt skriešanas sporta veidu novada iedzīvotāju vidū;
 • Noskaidrot labākos skrējējus un aktīvākās ģimenes;

2.Vieta un laiks:

 • Riebiņu vidusskola, 2018. gada 12. maijā plkst. 10:30.

3.Vadība:

 • „Pavasara kross ar Anitu Kažemāku” (turpmāk – kross) tiek organizēts ar Riebiņu novada domes atbalstu, sadarbībā ar Riebiņu vidusskolu.
 •  Galvenais tiesnesis – Anita Kažemāka.

4. Dalībnieki:

 • Sacensībās drīkst piedalīties ikviens dalībnieks, kurš uzņemas atbildību par savu veselības stāvokli skrējiena laikā

Nolikums

 

09.05.2018 | Māmiņu dienas koncerts

 

08.05.2018 | Baltā galdauta svētki

Jau trešo gadu par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai visā valstī tika svinēti Baltā galdauta svētki. To laikā vienkopus aicināti sanākt kaimiņi, kolēģi, vietējā apkaime vai plašāka kopiena, radot ciešāku piederības sajūtu savam novadam un valstij, būt kopā un radīt svētku sajūtu sevī un citos. Ikviens 4.maijā aicināts godināt cilvēka un valsts pamatvērtību – brīvību.
Mēs Baltā galdauta svētkus izdejojām, jo bez dejas un dziesmas kopā sanākšana nav iedomājama. Savu danču un dziesmu pūru izcilāja folkloras kopa „Jumalāni”, sagādājot daudz neviltota prieka un kopības izjūtas visiem klātesošajiem. Fotogalerija

 

08.05.2018 | Bigbank skrien Latvija

Garo 1. maija brīvdienu laiku bija iespēja piepildīt ar sev kāroto.
Tā arī daži mūsu skolēni jau laicīgi izvēlējās pavadīt svētdienu Daugavpils ielās. Skriešanas seriāla „Bigbank skrien Latvija” otrajā posmā mēs noskrējām pusmaratona distanci. Laba, mērķtiecīga un pārbaudīta komanda – Evija Meluškāne(5.5 km), Laura Stabulniece (10 km), Nikita Baikovs(900 m), Gatis Pokšāns (900 m), Arnis Pokšāns (460m) un Mārīte Pokšāne (5,5km). Visi sasniedza savu mērķi, bet Nikita savā vecuma grupā 2006.-2007.g.dz. finišēja pirmais. Fotogalerija
Apsveicam uzvarētājus!
 

 

07.05.2018 | Sveicam

Sveicam 8. klases skolnieku Aivi Golubevu ar iegūto 2. vietu starpnovadu angļu valodas olimpiādē 6., 8. un 9. klasēm. Īpašs paldies skolotājai Martai Račko.

 

03.05.2018 | Akcija "Dāvināšans prieks"

2018. gada 4. maijā plkst. 11.00 Riebiņu vidusskolas foajē norisināsies akcija "Dāvināšanas prieks". Apmeklētājiem būs iespēja bez atlīdzības saņemt apģērbu, apavus u.c. noderīgas lietas. 

Laipni aicināti! 

 

03.05.2018 | Lielā talka 2018

Riebiņu vidusskolā – vienā no Lielās Talkas 2018 pieteiktajām talkošanas vietām – 28. aprīlī sanāca kopā visai kupls brīvprātīgo pulks. Visiem pietika darba, un prieks, ka tik daudziem cilvēkiem rūp apkārtējā vide, tās sakoptība un labiekārtošana. Fotogalerija
 

 

02.05.2018 | Talantu parāde Latvijai

Aprīļa nogalē 6. klase pulcējās uz pašu organizēto pēcpusdienu "Talantu parāde Latvijai", kurā guva pārliecību, ka ikvienam ir kāds talants. Mūsu klase ir diezgan muzikāla, un to uzskatāmi demonstrēja Viktorija, Lāsma un Sofija, spēlējot katra citu mūzikas instrumentu. Viktorija bija papildus izveidojusi arī muzikālo testu, kurā klasesbiedri ne tikai atsvaidzināja savas zināšanas mūzikā, bet arī pierādīja sevi kā uzmanīgus klausītājus. Mūsu klasē ir labi sportisti, un tas atklājās Amandas, Iļjas Smoļina un Iļjas Lavrenova talantu demonstrācijās, turklāt katrs no viņiem aizraujas ar citu sporta veidu. Mūsu klasē aug arī jaunās mākslinieces Anželika un Dana, kā arī izklaidētāji - brīnumu rādītāji un jokotāji - Andrejs un Aleksandrs. Ievērības cienīgs ir mūsu topošā šefpavāra Maksima sniegums, jo viņš prot pagatavot brīnišķīgas "sejiņu pankūkas". Bet klusās atpūtas (un arī sporta) cienītājs ir makšķernieks Lauris, kas mūs iepazīstināja ar makšķerniekam nepieciešamajiem "instrumentiem".  Parādi noslēdza audzinātāja Diāna, demonstrējot savus rokdarbus un muzicējot pie klavierēm. 

Diāna Bravacka, klases audzinātāja
 

 

02.05.2018 | Konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfināls

Šī gada 20. aprīlī notika Iekšlietu ministrijas organizētā konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfināls, kurš pulcēja 7. – 8. klašu skolēnus no visas Latvijas, kopā – 20 komandas. Riebiņu vidusskolu pārstāvēja 7. klases komanda „Drošie septītie” (E. Bergmane-Sprūdža, A. Jemeļjanova, A. Mihailova, S. Verza, R. Vjakse) un 8. klases komanda „Riebiņu drošie” (A. Golubevs, H. Griboniks, J. Kokins, R. Luriņš, D. Rukmans).
Pēc pusfināla rezultātiem komanda „Drošie septītie” ir labāko desmitniekā un ir iekļuvusi konkursa finālā, kas notiks šī gada 24. maijā Rīgā.
Paldies direktorei Inetai Anspokai par palīdzību un atbalstu, gatavojoties konkursa pusfinālam! Fotogalerija

Skolotājas Marta Račko un Alla Solovjova
 

 

02.05.2018 | Apbalvošanas ceremonija

Pirmo trīs pakāpju, atzinību ieguvēji un skatītāju simpātiju balvu ieguvēji kopā ar saviem pedagogiem tika aicināti 2018. gada 25. aprīlī plkst. 11.00 uz Mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanu Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Apbalvošanas ceremonijā piedalījās 6. klases skolniece Dana Patrejeva un 10. klases skolniece Laura Zalāne kopā ar skolotāju Anitu Punculi. Laura Zalāne tiek izvirzīta uzstāties ar savu darbu "Izglītojoši attīstošā spēle ’’Koka klucīši’" Latvijas simtgadei" starptautiskajā studentu zinātniski pētniecisko darbu konferencē 17. maijā. Fotogalerija

 

02.05.2018 | 1. maija svētkiem veltīta "Satikšanās ar amatnieku" 

Sagaidot 1. maija svētkus, 26. aprīlī  skolas bibliotēkā 7. un 8. klases skolēni pulcējās uz pasākumu „Satikšanās ar amatnieku”. Tas bija amatnieces un skolotājas Anitas Puncules stāsts par darba mīlestību un prasmi atrast sev interesantu nodarbošanos, par radošumu, izdomu, idejām un iepazīšanās ar unikālu grāmatu - katalogu „Saiminīka prāca” par tuvākajā apkārtnē dzīvojošajiem amatniekiem un viņu darbiem. Fotogalerija

 

02.05.2018 | Sveicam 

Sveicam 12. klases skolnieku Andreju Holopovu ar iegūto 3. vietu 11. atklātajā Latgales reģiona skolu datorātrrakstīšanas konkursā 10. - 12. klašu grupā.  Īpašs paldies skolotājam Guntim Tjarvjam. Fotogalerija

 

27.04.2018 | Aicinājums talkot Riebiņu vidusskolā

2018. gada 28. aprīlī plkst. 9.00 visā Latvijā startēs pavasara sakoptības akcija – Lielā Talka 2018. Riebiņu novadā uz 3. aprīli tika pieteiktas 12 talkošanas vietas, kurās aicinām piedalīties novada iedzīvotājus.
Riebiņu vidusskola – koordinators Juris Čižiks, mob. 29100906. Teritorijas sakopšana.
 

 

25.04.2018 | Jumalānu viesošanās Preiļu PII „Pasaciņa”

25. aprīlī „Jumalāni” viesojās pie Preiļu PII „Pasaciņa” bērniem, lai kopīgi iedziedātu un iedancotu pavasari, kā arī lai mazajiem iemācītu jaunas un interesantas rotaļas. Fotogalerija

 

25.04.2018 | Nodarbību „Karjeras ceļu meklējumos”

24. aprīlī skolas bibliotēkā pulcējās 9. - 12.klases skolēni uz karjeras attīstības atbalsta pasākumu- nodarbību „Karjeras ceļu meklējumos”, lai iepazītos ar metodēm savu nākotnes mērķu uzstādīšanā un prasmju novērtēšanā, lai attīstītu kompetences personības izaugsmei un karjeras lēmumu pieņemšanai. Nodarbības vadīja Inese Zlaugotne no biedrības „Radošuma pils”. Fotogalerija

 

25.04.2018 | Deju konkurss „Vedam danci”

22. aprīlī folkloras kopas „Jumalāni” dejotāji piedalījās tradicionālo deju konkursa „Vedam danci” finālā Rīgā un ieguva III pakāpes diplomu. Uldis Pauniņš skalu dejās izpelnījās Lielā dejotāja titulu. Fotogalerija

 

25.04.2018 | Aicinājums Baltā Galdauta svētku rīkotājiem

Vienotās svinībās aizsāksim mūsu Brīvības mēneša svētkus, kad aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju īpaši apzināties savas un mūsu valsts brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un pilsētā, kā arī izmantot iespēju apmeklēt kādu no Brīvības mēneša norisēm (vairāk informācijas https://lv100.lv/briviba) Vairāk
 

 

25.04.2018 | Starptautiskais festivāls "Apskauj mani, māmuliņa!"

 

24.04.2018 | Pasaules grāmatu un autortiesību diena

23. aprīlī tiek svinēta Pasaules grāmatu un autortiesību diena, kuras mērķis ir godināt autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai. 1995.gadā UNESCO 23.aprīli ir noteikusi par Pasaules grāmatu un autortiesību dienu.
 Un atkal aktīvā, atsaucīgā un radošā 6.klase pavadīja vienu mācību stundu skolas bibliotēkā, lai uzzinātu par šīs dienas vēsturi, parunātu par autortiesībām un ... paši kļūtu par autoriem – sacerētu savu pasaku. Paldies skolēniem par jaukām, jautrām un brīnumu pilnām pasakām! Fotogalerija
 

Skolas bibliotekāre A.Meluškāne 

 

24.04.2018 | Vokālo izpildītāju - solistu konkurss „Aprīļa pilieni”

19.aprīlī Viļānu vidusskola rīkoja ikgadējo vokālo izpildītāju-solistu konkursu „Aprīļa pilieni”. Šī konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu muzikālo spēju attīstību un radošo pašizteikšanos uz skatuves. Otro gadu arī mūsu skolas labākās dziedātājas piedalījās šajā pasākumā, iegūstot pozitīvu skatuves pieredzi.
Lāsma Jurkāne (6.klase) ieguva 1.pakāpes diplomu, savukārt Anastasija Kuprenova (1.klase) un Karina Semeņuga (5.klase) – 2.pakāpi.
Paldies meitenēm par izturību un labu vokālo sniegumu! Direktorei Inetai paldies par atbalstu! Fotogalerija

Mūzikas skolotāja Ārija Bergmane-Sprūdža
 

 

24.04.2018 | Pavasara stafešu kross

Pavasaris nāk ar jaunām aktivitātēm un izaicinājumiem. 19.aprīlī notika skriešanas sacensības Vārkavas vidusskolas teritorijā. Ar labiem panākumiem rudens krosa stafetes noslēdzās  pašiem jaunākajiem skrējējiem: Helēnai Keitai Jeļņikovai, Katrīnai Dambai, Anastasijai Leitānei, Raitim Danilovam, Arturam Valteram un Nikitam Baikovam. Viņi 6x500m distancē uzrādīja otro labāko rezultātu. 6.-7. klašu grupā izcīnīta 4.vieta, Vecākajās grupās arī bija sīva konkurence. Paldies ik vienam skrējējam, kas pašaizliedzīgi veica distanci, jo tikai kopā izdevās izcīnīt 4. vietu vidusskolu kopvērtējumā. Fotogalerija

 

18.04.2018 | Skriešanas sacensības "Cīruļputenis"

Skriešanas entuziasti sestdienas sauli varēja baudīt Preiļos „Cīruļputenī”. Distances garums atbilstoši vecumam bija no 2 līdz 8 km.
Mūsu skolas komandai ir labi panākumi šajās sacensībās. Vienīgā soļotāja no mūsu skolas – Alīna Litvjakova (11.klase) 5 km distancē izcīnīja 1.vietu. Skrējējiem rezultāti nedaudz zemāki, jo šīs disciplīnas meistari veselības dēļ nevarēja piedalīties sacensībās. Un tomēr Anastasija Leitāne un Evija Meluškāne savās vecuma grupās ieguva attiecīgi 4. un 5. vietu, saņemot savā īpašumā skaistu krekliņu ar sacensību logotipu. Raivis Šeršņovs, Gatis Pokšāns un Vladislavs Leitāns bija grupās ar vislielāko dalībnieku skaitu, un viņiem pietrūka ātruma, lai ierindotos labāko sešiniekā. Arī es izbaudīju skriešanas prieku, grūtības un gandarījumu par paveikto. Paldies organizatoriem par skaisto un profesionālo pasākumu. Visi rezultāti apskatāmi http://www.preili.lv/page/474?news_id=21110 
Vēl mūsu kaimiņi 30.aprīlī aicina uz riteņbraukšanas sacensībām. Pavasarim vārti vaļā, kustamies aktīvāk! Fotogalerija

Sporta skolotāja Mārīte Pokšāne

 

 

18.04.2018 | Folkloras kopu skate

13. aprīlī folkloras kopa „Jumalāni” piedalījās Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojumā skatē „Zynu, zynu tāva sātu” un saņēma I pakāpes diplomu. Apsveicam! Fotogalerija
 

 

18.04.2018 | Izglītojošā ekskursija

12. aprīļa agrā rītā Riebiņu vidusskolas 10. klase un 9. klašu audzēkņi no Rušonas un Galēnu pamatskolas devās izglītojošā ekskursijā uz  SIA „Rīgas meži”. Viss sākās ar informatīvu prezentāciju, kurai sekoja jautājumi. Uzzinājām, ka mežs ir bagāta ekosistēma, kurā mīt dažādi organismi, dzīvnieki, augi un koki. Apskatījām mežu un sapratām, ka tas ir ne tikai mājvieta dzīvniekiem, bet arī atpūtas vieta cilvēkam.
Vēlāk devāmies uz kokaudzētavu „Norupe”. Tās galvenais mērķis ir nodrošināt SIA „Rīgas meži” ar nepieciešamo stādāmā materiāla daudzumu Rīgas pilsētai piederošo meža platību atjaunošanai. Bija iespēja pagatavot putnu būrīšus.
 Un, pats galvenais, ekskursijas laikā izdarījām labu darbu, attīrījām no atkritumem nelielu meža teritoriju, jo mēs esam par tīru Latviju!

Laura Zalāne, 10.klases skolniece
 

 

16.04.2018 | Riebiņu novada skolu neklātienes radošais konkurss „Sajūti mežu”

26.03. - 06.04. Riebiņu novada skolās norisinājās neklātienes radošais konkurss „Sajūti mežu”. Konkursa organizētāji bija novada dabaszinību jomas pedagogi. Tā kā mežs ir šī gada mūsu EKOSKOLAS tēma, tad konkursa organizēšanā piedalījās arī Riebiņu vidusskolas ekopadomes dalībnieki: Viktorija Pauniņa, Sintija Verza un Andrejs Vinogradovs.
Apbalvošanas pasākums notika 13.aprīlī Riebiņu novada centrālajā bibliotēkā. Turpat visi konkursa dalībnieku darbi ir eksponēti un apskatāmi izstādē „Sajūti mežu!”
Apvienotā novada žūrija apbalvošanai izvirzīja 12 darbus. No mūsu skolas uzvarētājas titulu ieguva Gunita Vjakse (4. klase) un 3. klases kopējais darbs „Putni”. 3. klases saņēma arī bibliotēkas simpātijas balvu!
Paldies visiem dalībniekiem par iesaistīšanos un Riebiņu vidusskolai par palīdzību un atbalstu konkursa tapšanā! Fotogalerija

Novada dabaszinību jomas koordinatore Ilze Grigule
 

 

16.04.2018 | Latvijas Skolu orientēšanās kauss

11. aprīlī 7 orientēšanās interesenti no Riebiņu vidusskolas devās uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju  mēroties spēkiem ar saviem vienaudžiem. Skaistā vietā Juglas ezera krastā pie senām sētām no visiem Latvijas novadiem, staltām priedēm ar karti rokā un vēlmi sameklēt vajadzīgo kontrolpunktu baudījām sacensību prieku, pārbaudot arī savas spējas.
Latvijas Skolu orientēšanās kausā piedalījās 800 dalībnieki no 90 skolām, kas ir jauns pasākuma rekords. Mēs ierindojamies 57. vietā. Iesācējiem tas ir ļoti labs rezultāts.
Skolu pārstāvēja: Gatis Pokšāns, Ignats Vilcāns, Nikita Baikovs, Raivis Šeršņovs, Evija Bergmane Sprūdža, Sintija Verza un Maksims Piskunovs. Fotogalerija

 

13.04.2018 | Mobilais zināšanu ekspresis

12. aprīlī Riebiņu vidusskolā viesojās Mobilais zināšanu ekspresis – speciāli veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss sākumskolas skolēniem, lai rosinātu viņus atraktīvā spēlē  izzināt par Eiropas Savienību. Katrs skolēns saņēma  savu pasi „PAŠIŅŠ” un balviņas.
Kamēr „Mobilajā zināšanu ekspresī” Eiropu izzināja sākumskolas skolēni, ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem tikās Eiropas Savienības vēstneši – „Eiropas kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un multimākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis. Šī gada vēstnieku tikšanās moto ir „Grāb miljonu!”, miljonu atšifrējot kā miljonu zināšanu, sajūtu, domu, ideju un mirkļu, kas veido mūsu pieredzi, izpratni, vērtību un ļauj apzināties, ka mēs katrs jau esam miljonārs! Un, protams, ikviens skolēns tika aicināts 9. maijā palepoties ar savu zināšanu miljonu un piedalīties Eiropas eksāmenā (http://esmaja.lv/eiropas_eksamens). Fotogalerija

Riebiņu vidusskolas sociālo zinību skolotāja – Ārija Pudule

 

13.04.2018 | Lieldienas krievu tradīcijās

Saulainā pēcpusdienā krievu folkloras pulciņa dalībnieki devās ārā, lai atzīmētu Lieldienas pēc senām tradīcijām. Skolēni ripināja un sitās ar olām, šūpojās. Iemācījāmies rotaļu „Šikutēni, šekutēni”. Mums ilgi negribējās doties atpakaļ skolā, jo laiks beidzot bija īpaši saulains un silts. Fotogalerija

Krievu folkloras pulciņa dalībnieces Laura Stabulniece un Laura Zalāne 

 

13.04.2018 | Riebiņu vidusskolas pārstāvji Lieldienās apciemo SAC "Rušona"

Lieldienu gaišo un priecīgo noskaņojumu, dziesmas, stāstus, dzejoļus un, protams, svētku cienastu Riebiņu vidusskolas pārstāvji aizveda SAC „Rušona” vecajiem ļaudīm Gailīšos. Skolotāja Līga Jermoloviča ar ceturto klasi un skolotāja Solvita Volonte sarūpēja mīļas Lieldienu dāvaniņas aprūpes centra iemītniekiem. Fotogalerija

 

13.04.2018 | Sveicam

Sveicam 6. klases skolnieci Danu Patrejevu ar iegūto atzinību 14. atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē "Mēs Latvijas simtgadei" (tekstila tehnoloģijās) 3. posmā.

Īpašs paldies skolotājai Anitai Punculei.

 

13.04.2018 | Sveicam

Sveicam 10. klases skolnieci Lauru Zalāni ar iegūto III pakāpes diplomu Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības 19. valsts olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Anitai Punculei.

 

10.04.2018 | Reģionālais seminārs "Veiksmes un izaicinājumi" 

Mūsu skolas projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" dalībnieki tikās programmas ieviešanas reģionālajā seminārā "Veiksmes un izaicinājumi" Līvānos, kur skolas dalījās pieredzē par materiālu aprobāciju. Pedagogi varēja iedvesmoties turpmākajai projekta darbībai un ieskicēt sadarbības iespējas jau vasaras nogalei. Tad tiek plānots, ka projektā iesaistījušies un medijpratību metodiku apguvušie pedagogi vadīs kursus jau plašākam interesentu lokam savā reģionā, lai informētu un iedrošinātu medijpratību apguvei arī apkārtējo skolu mācībspēkus. Riebiņu vidusskola šajā aktivitātē sadarbosies ar Līvānu 1. vidusskolu. Tiek plānots, ka seminārs būs kā kursi ar IAC apliecinājumu.
 

 

10.04.2018 | Karjeras atbalsta pasākumi ESF projekta ietvaros

6. un 9. kl. skolēni ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja Līvānu ražošanas uzņēmumus, lai iepazītu ražotņu darba vidi, tajās nodarbinātās profesijas, izzinātu izglītības un karjeras iespējas, kā arī gūtu atbildes uz interesējošiem jautājumiem un izmēģinātu sevi praktiskā darbībā.
4. klases skolēni ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās stikla kausēšanas radošajā darbnīcā “No izejvielas līdz gatavam izstrādājumam”, kur stikla apstrādes meistares un mākslinieces Ingas Salmiņas vadībā iepazinās ar stikla kā izejmateriāla īpašībām un tā apstrādes īpatnībām, stikla izstrādājumu veidošanas procesu un pamatnosacījumiem, kuri jāievēro, lai galarezultāts būtu veiksmīgs. Vairāk Fotogalerija

 

06.04.2018 | Starpnovadu sacensības florbolā

Noslēdzās 20017./2018.m.g. starpnovadu  sacensības florbolā.  Riebiņu vidusskolēnu komanda  izcīnīja otro vietu. Bija liels prieks un gandarījums vērot mūsu zēnu sniegumu uz laukuma. Rezultatīvākais spēlētājs bija Dainis Griboniks, kuram asistēja zēni no 11. klases. Apsveicam! Rezultāti

 

06.04.2018 | Lieldienu nedēļa

Kad svētku sajūta vēl virmo gaisā, Lieldienu nedēļa ir kā radīta dažādiem pasākumiem. Kādiem?
Sākumskolas skolēni Lieldienas izbaudīja, piedaloties „Lielās dienas Lielajā stundā”, kuru vadīja Uldis un Vladislavs (7. klase). Pamatskolas skolēniem bija „Lieldienu pieccīņa", bet 9.-12.klases skolēni darināja savas klases Lieldienu olu. Fotogalerija

 

06.04.2018 | Pulkā eimu, pulkā teku

28. martā Līvānu novada KC norisinājās nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” tradicionālā dejošanas konkursa „Vedam danci 2018” un tradicionālās dziedāšanas konkursa „Dziesmu dziedu, kāda bija 2018” pusfināli.
Dziedātājiem bija ļoti liela konkurence. Mūsu folkloras kopu pārstāvēja Himēna Dzene un ieguva II pakāpi. Šogad uz konkursu „Vedam danci” devāmies ar rotaļdeju un pāru deju programmu, bet puiši (Uldis Pauniņš, Ēriks Ļeonovs un Vladislavs Givoina) bija sagatavojuši skalu dejas.
Gatavošanās bija tā vērts, jo dejotāji – Evija Bergmane-Sprūdža, Viktorija Čubreviča, Katrīna Damba, Himēna Dzene, Angelika Zakutajeva Margarita Zakutajeva, Vladislavs Givoina, Artjoms Kovaļs, Ēriks Ļeonovs, Nils Paško, Uldis Pauniņš, Ritvars Vjakse –parādīja labu sniegumu pāru dejās un ieguva ceļazīmi uz finālu Rīgā 22.aprīlī. Arī skalu dejotājiem I pakāpe, bet Uldim – piedalīšanās finālā Rīgā. Fotogalerija

„Jumalānu” skolotājas Rita un Ārija

 

06.04.2018 | Pieminot deportētos uz Sibīriju

Pieminot un godinot 1949.gada 25.martā deportētos uz Sibīriju, vecāko klašu skolēni noskatījās un pārrunāja režisores Dzintras Gekas dokumentālo kinolenti „Kur palika tēvi?”. Tāpat 7.a un 3.klases skolēni ar audzinātājām un skolas bibliotekāri bibliotēkā sagatavoja informatīvu izstādi par 25.martu. Un ļoti vērtīgi bija tas, ka skolā bija skatāma Latvijas okupācijas muzeja ceļojošā izstāde „Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai” , kuras dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai.

 

06.04.2018 | Pasaules ūdens diena

Riebiņu vidusskolā šogad Pasaules ūdens dienas aktivitātes ievadīja vides pulciņa “Kāpēcīši” veidotā izstāde “Okeāns tavā istabā”. 7. klases skolēni Pasaules ūdens dienā pētīja Latvijas ezeru ekosistēmas, 8. klases skolēnu uzdevums bija noteikt, kāda ir ūdens nozīme dažādu dzīvnieku dzīvē. Savukārt  9. klases  un 11. klases skolēni novērtēja ūdens nozīmi cilvēka dzīvē. 5. un 6. klases skolēni ir iemīļojuši galda spēles, tāpēc Pasaules ūdens dienā tika spēlētas spēles “Ūdens un fakti”, “Ronīša Podziņas ceļojums pa Baltijas jūru”. Fotogalerija

 

05.04.2018 | Tikšanās ar mediju pārstāvjiem

5. aprīlī Riebiņu vidusskolas 10. - 12. klases skolēni tikās ar  Riebiņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālistu Rolandu Nagli un Latvijas Radio raidījuma ”Kolnasāta” producenti, Latgalīšu kulturys ziņu portāla „Lakuga.lv” redaktori Vinetu Vilcāni projekta „Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” ietvaros. Tikšanās laikā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Latgales reģiona mediju pārstāvjiem, noskaidrot žurnālista profesijas izaicinājumus un priekšrocības, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem medijpratības jomā. Īpašs paldies Riebiņu vidusskolas karjeras speciālistei I. Zenovjevai par atbalstu un sadarbību tikšanās organizēšanā. Fotogalerija

Projekta dalībnieces un organizatores Ā. Pudule, N.Smukša

 

04.04.2018 | Sveicam

Sveicam 4. klases skolniekus Gunitu Vjaksi ar iegūto 1. vietu un Kārli Kokinu ar iegūto atzinību Riebiņu novada 4. klases kombinētajā olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Līgai Jermolovičai.

 

04.04.2018 | Ekskursija metālapstrādes uzņēmumā SIA "LīvMet" Līvānos

6.klases skolēni ekskursijas ietvaros apmeklēja metālapstrādes uzņēmumu SIA "LīvMet" Līvānos. Skolēni Zanes Gaidukas vadībā iepazinās ar uzņēmuma rašanās priekšvēsturi, kā arī iepazina metālapstrādes rūpnieciskā procesa soļus. Interesanti bija uzzināt, ka "LīvMet" nodarbojas ar metālapstrādi ļoti augstā un starptautiski sertificētā profesionālā līmenī. Produkciju eksportē uz Skandināvijas valstīm un realizē arī tepat Latvijā, piemēram, dažādu sporta haļļu, angāru u.c. iespaidīgu objektu būvniecībā.
Skolēni uzzināja, kādas ir metālapstrādes profesijas, kā arī par mācību iestādēm, kurās var apgūt specializācijas uzņēmuma ražotnes vajadzībām. Metālapstrāde šodien prasa lielu precizitāti, uzmanību, jo smagākos un darbietilpīgākos pienākumus veic dažādi augstas raudzes elektroniskie instrumenti, mēraparāti un smagumu pacēlāji - pārvietotāji telferi. Visur svarīga darba drošība, un šeit ir arī darbi, kas atbilst meitenēm. Saņēmām atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, tostarp par peļņas apmēriem, kas ir visai iespaidīgi, ja darbiniekam ir atbilstoša kvalifikācija un izglītība.
Pateicamies par mācību ekskursijas organizāciju mūsu novada karjeras konsultantei Lolitai Šmukstei. Fotogalerija

 

 

29.03.2018 | Baltu valstu literatūras diena

Lietuvas bibliotekāri jau otro gadu aicina Latvijas skolu bibliotēkas piedalīties projektā “Baltu valstu literatūras nedēļa (diena)”. Projekta mērķis ir popularizēt lasīšanu, radniecīgu tautu – Lietuvas un Latvijas – literatūru, kultūru, starpkultūru sakarus, sadarbību un uzlabot skolēnu lasītprasmi.
Arī Riebiņu vidusskolas bibliotēka iesaistījās projektā un 28. marta diena bija veltīta Lietuvas rakstniekiem un to darbiem. Notika integrētā latviešu un krievu valodas stunda – nodarbība skolas bibliotēkā 6. klasei. Skolēni uzzināja par lietuviešu bērnu grāmatu autoriem, strādājot grupās, veidoja prezentācijas par vienu no grāmatām un iepazīstināja klasesbiedrus ar to personāžiem. Paldies 6.klases kolektīvam un skolotājai Diānai Bravackai par sadarbību! Lasīt ir stilīgi! Vairāk Fotoglerija

Skolas bibliotekāre Anna Meluškāne

 

 

28.03.2018 | Sveicam

Sveicam 4. klases skolnieci Gunitu Vjaksi un 7. klases skolnieci Anželiku Mihailovu ar iegūto 1. vietu un 6. klases skolnieci Danu Patrejevu un 7. klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto 2. vietu Starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Anitai Punculei.

 

28.03.2018 | Sagatavošanās pasākums ANO Modelēšanas spēlei

23. martā Zviedrijas vēstniecībā Rīga notika ANO Modelēšanas spēles sagatavošanās pasākums, kurā piedalījās mūsu skolas 11. klases skolniece Austra Katkeviča. Šis pasākums pulcēja jauniešus no 11 Latvijas vietām – Riebiņiem, Kuldīgas, Valmieras, Ozolniekiem, Ādažiem, Cēsīm, Rēzeknes, Pļaviņām, Jaunsilavas, Brocēniem un Rīgas, kuri  aizrautīgi gatavojās ANO Modelēšanas spēlei, kura norisināsies aprīļa beigās Igaunijā, Tallinā. Jaunieši stiprināja savas  argumentēšanas prasmes, ka arī guva zināšanas par tādam tēmām kā pirmiedzīvotāju, sieviešu un bērnu tiesības un medijpratība. Par šiem nozīmīgiem  jautājumiem jaunieši diskutēs ANO Modelēšanas spēles laikā kopā ar saviem vienaudžiem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Ukrainas. Fotogalerija

 

28.03.2018 | Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” ir noslēdzies

2017./2018.m.g. konkursā piedalījās 408 skolas, 100336 skolēni, savāktais makulatūras daudzums - 660251.50kg. Riebiņu vidusskolas savāktais makulatūras daudzums - 4050.00kg, kas ir vidēji 21.429 kg uz skolēnu.
Paldies Riebiņu vidusskolas skolēniem, skolotājiem, vecākiem un visiem Riebiņu pagasta iedzīvotājiem, kas iesaistījās makulatūras vākšanas akcijā! Ļoti čakli pastrādājuši 3. klases skolēni, vecāki, klases audzinātāja Silvija Avotiņa (savākti 1354 kg makulatūras). Liels paldies individuālajiem makulatūras rekordistiem Pauniņu ģimenei (savākts 651 kg)! Pateicība  praktiskā darba koordinatoriem Ilzei Grigulei un Jurim Čižikam!

 

26.03.2018 | Sveicam

Sveicam 11. klases skolēnu Sandi Sparānu ar iegūto III pakāpi Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē DU (ķīmijas sekcijā). Konferences laureātam  ir tiesības pretendēt ārpus konkursa studijām DU bakalaura studiju programmās „Ķīmija”, „Bioloģija”, „Vides zinātne”.
Īpašs paldies par skolēna sagatavošanu Jeļenai Saulītei!

 

 

26.03.2018 | Pasākums "Mana izaugsmes iespēja" 

23. martā Riebiņu vudusskolas 10. - 11. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt karjeras izglītības pasākumu „Mana izaugsmes iespēja”, kas notika Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” Rēzeknē. Pasākuma programma piedāvāja dažādas iespējas un aktivitātes skolēnu nākotnes karjeras izvēlē. Daudzas augstskolas un koledžas prezentēja savas mācību un studiju programmas, aicināja skolēnus iesaistīties konkursos, iegūstot arī balvas. Mūsu grupai bija lieliskā iespēja iepazīt „Zeimuli” no iekšpuses atraktīvās ģides Sarmītes pavadībā, kā arī paviesoties uzņēmumā SIA „Rēzeknes ūdens”, kurā uzzinājām daudz jaunā par dzeramās ūdens kvalitāti, sastāvu un Rēzeknes pilsētas apgādi ar to.
Lielu paldies vēlāmies teikt Riebiņu vidusskolas direktorei I. Anspokai par iespēju piedalīties šajā pasākumā un autobusa šoferim A. Osmanim par sava darba kvalitatīvo izpildi. Fotogalerija

11. klases skolēni un klases audzinātāja N. Smukša
 

 

23.03.2018 | Sacensības jaunajiem vieglatlētiem 

Skolēnu brīvlaikā Jēkabpils sporta skola rīkoja sacensības jaunajiem vieglatlētiem. 2007. g. dzimušajiem bija jāstartē četrcīņā. Katrs skrēja 60 m un 600 m, kā arī lēca tālumā un augstumā. Sacensībās piedalījās 40 dalībnieki no Bauskas, Madonas, Jēkabpils, Ogres, Cēsīm, Lielvārdes, Balviem, Līvāniem, Preiļiem un Riebiņiem.
Ne katrs var būt spēcīgs ikvienā disciplīnā. Kāds labi lec, bet ir lēns 600 m skriešanā un otrādi. Bet tomēr gadās unikāli sportisti. Tādi ir pie mums – Riebiņu vidusskolā. Nikita Baikovs un Arturs Valters to spēja pierādīt sacensību beigās, kāpjot uz goda pjedestāla. Raitis Danilovs ierindojās augstajā 24. vietā.
Apsveicam zēnus ar labiem panākumiem!

 

23.03.2018 | Pavasara saulgriežos 

„Ziema beidzas – sākas pavasaris”, tā krievu tauta izsenis saka par 22. martu un sauc šo dienu par Soroki (krievu val.) – nosaukums saistīts ar skaitli četrdesmit. Mūsu senči uzskatīja, ka šajā dienā no siltajām zemēm atlido cīruļi, un tāpēc tika cepti īpaši cepumi putnu izskatā – cīrulīšus. Ar šādu cienastu arī mēs, krievu folkloras pulciņa dalībnieki, devāmies saukt pavasari:
„Жаворонки, прилетите,/Студёну зиму унесите,/Тёплу весну принесите:/Зима нам надоела,/Весь хлеб у нас поела!*(krievu val.)
*Cīruļi, atlidojiet,/Ledusauksto ziemu aiznesiet,/Silto pavasari atnesiet:/Ziema mums ir apnikusi,/Mums visu maizi apēdusi!”
Cienājām ar cīrulīšiem Salu un dzinām to uz mežu, lai netraucē pavasara atnākšanai. Mēs arī ar spilgtiem tērpiem un krāsainām dekorācijām centāmies pievilināt siltumu. Pavasarīgi saulainajā, bet ziemīgi aukstajā dienā pulciņa dalībnieki ne tikai paplašināja zināšanas par krievu tautas tradīcijām, bet arī labi atpūtās. Fotogalerija

 

23.03.2018 | Sveicam 

Sveicam 4. klases skolnieci Katrīnu Dambu ar iegūto II pakāpi Latvijas izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkursā Latgalē.  Īpašs paldies skolotājai Līgai Jermolovičai.

 

21.03.2018 | Turpinās sadarbība ar biedrību "ØSTEUROPÆISK BØRNEHJÆLP" no Dānijas

Pozitīvs sadarbības modelis starp biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts", "Preiļu veselības veicināšanas biedrību" un ØSTEUROPÆISK BØRNEHJÆLP darbojas jau teju 10 gadus. Šoreiz īpaši pārsteidza ārzemju viesu vienkāršība un sirsnība. Tikšanās laikā skolā 14. martā delegācijas guva daudz patīkamu iespaidu un jaunu ideju jauniem risinājumiem. Riebiņu vidusskola līdz šim saņēmusi dāvinājumā jaunus spilvenus un segas, daudz labu noderīgu skolas mēbeļu. Ziedots daudz drēbju, apavu un virtuves piederumu, rotaļlietas mazajiem, ziemassvētku dāvanas daudzām ģimenēm. Lai aizskan mūsu kolektīva kopīgais PALDIES visiem labas gribas cilvēkiem!

Riebiņu vidusskolas direktore Ineta Anspoka

 

21.03.2018 | Nedēļa kopā ar vecākiem „Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

Galvenais, uz ko aicinām – veltīt saviem bērniem nedalītu uzmanību, runāties, uzklausīt. Tādējādi ne tikai būsiet nozīmīga daļa no bērna dzīves, bet arī uzzināsiet par viņa ikdienas pārdzīvojumiem.
Riebiņu vidusskolā 2018. gada 26. - 29. marts

 • Daiļrades stendi
 • „Iedvesma jāsatiek darba procesā”: vecāku pieredze, stundas kopā ar bērniem
 • 27.martā plkst. 10.00 Rozā zālē  kopsapulce
 • Dažādas palīdzības un atbalsta saņemšanas iespējas
 • Ģimeniskās aktivitātes "Svētku laiks kopā" 2018. gada 30. marts - 1. aprīlis

 „Vecāki kopā ar bērniem var darīt to, kas patīk visiem. Tas ir laiks, kurš bērnam ļaus justies mīlētam. Uzmanība un emocionāls kontakts ļoti pozitīvi uzlādē bērnus.”  Informācija

 

16.03.2018 | Eiropas komisijas žūrijas balva - mini projektors

Riebiņu vidusskola ir saņēmusi balvu – mini projektoru - no Eiropas komisijas žūrijas. Šī balva tika iegūta Consumer Classroom starpskolu konkursā “Gudri enerģijas patērētāji”. Riebiņu vidusskolas skolēni kopā ar Francesko Petrarca (Itālija) skolas audzēkņiem izveidoja kopprojektu "Environment is where we live" ("Vide ir tur, kur mēs dzīvojam"), tas tika atzīts par vienu no 10 labākajiem. Eiropas komisijas pārstāvji pateicas Riebiņu vidusskolas komandai par ieinteresētību un realizētām radošām idejām. Starpskolu konkursā piedalījās Vladislavs Givoina, Aleksandrs Kolesnikovs, Ēriks Ļeonovs, Artjoms Kitajevs un Artis Catlakšs.

Kristīna Tjarvja,
Consumer Classroom kopprojekta koordinatore
 

 

14.03.2018 | 8. starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konference „Mūsdienīga mācību vide – patstāvību un radošumu veicinošs izglītošanās process”

12. martā mūsu skolā notika 8. starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konference „Mūsdienīga mācību vide – patstāvību un radošumu veicinošs izglītošanās process”, kurā piedalījās pedagogi no Dagdas, Krāslavas, Ludzas, Viļānu un, protams, Riebiņu novadiem. Dienas pirmajā pusē ritēja darbs četrās sekcijās, bet pēcpusdienā viesiem tika piedāvātas piecas meistarklases dažādu jomu mācību priekšmetos. Fotogalerija

Raksts par konferenci (Marija Micķeviča, Dagdas novada IKSN vadītāja)

 

14.03.2018 | IAC projekts "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" turpinās

12. marta 8. starpnovadu pedagoģiskās pieredzes konferences "Mūsdienīga mācību vide - patstāvību un radošumu veicinošs process" ietvaros Riebiņu vidusskolas skolotāji Ā. Pudule, N. Smukša, K. Tjarvja organizēja meistarklasi par tēmu "Mediju izglītība skolēnu rīcībspējas veidošanai". Tajā konferences dalībnieki no daudzām Latgales reģiona skolām tika iepazīstināti ar IAC projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" būtību, aktualitātēm, kā arī tika iesaistīti atbilstošās medijpratību aktivitātēs. Fotogalerija

IAC projekta koordinatore Diāna Bravacka

 

14.03.2018 | Lasīšanas maratons "100 grāmatas Latvijai"

 

Mīļie sākumskolas skolēnu vecāki, vecvecāki, brāļi,  māsas,  krustmātes, krusttēvi,  tantes un onkuļi!

 

Aicinām piedalīties lasīšanas maratonā "100 grāmatas Latvijai".
Lasīšanas maratona mērķis: iepazīties ar latviešu rakstnieku un dzejnieku darbiem, attīstīt lasīšanas tehniku skolēniem, paplašināt redzesloku, bagātināt valodu, parādīt, ka grāmatu pasaule ir ne mazāk interesanta, kā mobilie telefoni un datori.
Lasīšanas maratona laiks: No 2017. gada 18. novembra līdz 2018.gada 18. novembrim. Vairāk
.

 

14.03.2018 | Izstāde "Okeāns tavā istabā"

 Vides pulciņš 'Kāpēcīši" organizēja izstādi dabaszinību kabinetā "Okeāns tavā istabā". Izstādes mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dažādiem jūras un okeānu iemītniekiem. Varēja apskatīt jūraszvaigzni, koraļļus, adatzivi un ļoti daudz gliemežvāku. Gandrīz visiem gliemežvākiem bija noteikti arī nosaukumi. Izstādē varēja iepazīties ar indīgajiem konusiem, krāšņajiem porcelāngliemežiem, kauriem un apskatīt arī rotaslietas, kuras bija pagatavotas no gliemežvākiem. Izstādi palīdzēja sagatavot skolotāja Silvija Avotiņa, kura atnesa krāšņo adatzivi. Liela daļa eksponātu bija skolotājas Ilzes Grigules kolekcija. Izstādi papildināja arī relaksējoša mūzika un filma par zemūdens pasauli.

 

13.03.2018 | Sveicam

Sveicam 7. klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto atzinību Latgales reģiona 15. atklātajā matemātikas olimpiādē 5. - 8. klašu olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Allai Solovjovai.

 

09.03.2018 | Skolēnu pavasara brīvdienas

1. - 11. klašu skolēniem: 12. marts – 16. marts;
12. klašu skolēniem: 19. marts – 23. marts.

 

09.03.2018 | Novada pētniecisko darbu konkurss „Vide ap mums”

Tepat, mūsu skolas bibliotēkā 8.martā norisinājās tradicionālais novada pētniecisko darbu konkurss „Vide ap mums”. Šogad tā apakštēma bija „Svētki un svinēšana”. Konkursanti prezentēja darbus par Meteņiem, Ziemassvētkiem, kāzām, vakarēšanu un sporta svētkiem. Bet folkloras kopas „Jumalāni” iemācīja jautru rotaļdanci un spēles svētku programmas kuplināšanai. Mūsu skolu konkursā godam pārstāvēja 7.b klases skolnieks Ritvars Vjakse un ieguva I vietu. Apsveicam! Īpašs paldies skolotājai Ārijai Pudulei. Fotogalerija

 

09.03.2018 | Dienvidlatgales novada rotaļnieku konkurss „Lielais rotaļnieks 2018”

8. martā Līvānos norisinājās Dienvidlatgales novada rotaļnieku konkurss „Lielais rotaļnieks 2018”. Tā mērķis ir tradicionālo rotaļu un spēļu apgūšana, popularizēšana, rotaļnieku sagatavošana bērnu un jauniešu vidū, novadu rotaļu un spēļu aktualizēšana.
No mūsu „Jumalāniem” konkursā piedalījās Himēna Dzene, Evija Bergmane-Sprūdža, Ēriks Ļeonovs un Margarita Zakutajeva. Prieks, ka mūsu rotaļnieki visiem patika, spēja aizraut skatītājus un mājās pārveda vienu II pakāpes diplomu (Himēna) un trīs I pakāpes diplomus (Evija, Ēriks, Margarita). Apsveicam! Paldies skolotājām Ārijai Bergmanei-Sprūdžai un Ritai Pudānei. Fotogalerija

 

09.03.2018 | Preiļu novada BJSS jauno vieglatlētu sacensības "Lecēju divcīņa"

8. martā Preiļu 2. vidusskolas manēžā notika Preiļu novada BJSS jauno vieglatlētu sacensības "Lecēju divcīņa" 2006. - 2007. g. dz. un 2008.-2009. g. dz. skolēniem. Ar labiem panākumiem varam sveikt mūsu skolas 2. - 5.klašu audzēkņus: Evelīnu Rumaku (2.v.), Jūliju Rubļovu (3.v.), Raiti Danilovu (1.v.), Katrīnu Dambu (2.v.), Anastasiju Leitāni (3.v.), Arturu Valteru (1.v.) un Nikitu Baikovu (2.v.). Prieks par jaunajiem censoņiem. Lai viņiem veicas arī turpmāk!

 

08.03.2018 | Sveicam

Sveicam 7. klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto atzinību Starpnovadu mājturības un tehnoloģiju zēniem 6. - 7. klašu olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājam Valērijam Jurkānam.

 

08.03.2018 | Tikšanās ar RTU doktoranti Māru Pudāni

Starptautiskā sieviešu diena ir laiks, kad UNESCO īpaši aicina pievērst uzmanību sieviešu iespējām iegūt izglītību un piedalīties sabiedrības veidošanā un lēmumu pieņemšanā.
Tāpēc tās priekšvakarā priecājāmies atkal satikt mūsu skolas absolventi, RTU DITF Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras doktoranti Māru Pudāni, kura šoreiz stāstīja par iespējām darboties zinātnē, prasmju un motivācijas izmantošanu sev un sabiedrībai aktuālo problēmu risināšanai, kā arī iepazīstināja ar savu pētījumu.
Māra ir ikgadēja viešņa skolā, un, tiekoties ar vidusskolēniem, ne vien stāsta par aktualitātēm mākslīgajā intelektā, bet arī mudina vidusskolēnus izglītoties un atbild uz jautājumiem par tālākajām iespējām studēt. Fotogalerija

 

07.03.2018 | Žetonu vakars

Marta sākumā Riebiņu vidusskolā notika Žetonu vakars 12. klasei. Topošie absolventi skolotājiem un ģimenēm bija sagatavojuši aizraujošus priekšnesumus. Noslēgumā 12. klases skolēni saņēma žetona gredzenus kā piederības zīmi Riebiņu vidusskolai. Fotogalerija

 

07.03.2018 | Skolā viesojās ASV Fulbraita stipendiāte Alina Clay

5. martā Riebiņu vidusskolā ar lekciju - meistarklasi viesojās ASV Fulbraita stipendiāte  Alina Clay, kas šobrīd savu zinātnisko darbu izstrādā Latvijā. Viņa vidusskolēnus iepazīstināja ar medijpratības pamatnostādnēm. Jaunieši atraktīvā veidā mācījās nošķirt viltus ziņas no patiesības, atšifrēt informētāju patiesos nolūkus, izvēloties attiecīgu laiku un kontekstu ziņu "pasniegšanai". Vidusskolēniem tika piedāvāta iespēja aizdomāties, kādi draudi un neparedzamas sekas var būt vienkāršai ziņu "laikošanai" un izplatīšanai sociālajos tīklos, kā arī par iespējām un nepieciešamību šādus potenciālos draudus novērst.
Tikšanās bija spraiga, saistoša, turklāt ļāva paplašināt komunikatīvās kompetences un prasmes svešvalodā, jo Alina Clay ar jauniešiem sazinājās tikai angļu valodā.
Tās tika organizētas  IAC projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" programmas materiālu aprobācijas ietvaros, un šo projektu atbalsta ASV vēstniecība.
Paldies mūsu skolas skolotājiem Kristīnai un Guntim Tjarvjām, Nataļjai Smukšai, Martai Račko, kas iesaistījās vieslektores uzņemšanā un skolēnu sagatavošanā tikšanām. Fotogalerija
 

Diāna Bravacka,
projekta koordinatore Riebiņu vidusskolā

 

07.03.2018 | „Sporto visa klase” Daugavpilī stafešu sacensībās

2018. gada 6. martā Daugavpils olimpiskajā centrā notika Stafešu sacensības 4. klases skolēniem projekta” Sporto visa klase” ietvaros. Piedalījāmies 5 interesantās, atraktīvās, aizraujošās stafetēs. Katram skolēnam bija iespēja pielikt roku pie kopējā mērķa sasniegšanas. Daži izskrēja visas piecas stafetes. Malači meitenes, kuras uzdevumus veica bez kļūdām un zēni, kuri bija tik ātri, ka uz tā rēķina, kļūdas tiesneši nespēja pamanīt.
Sīvā konkurencē, kurā piedalījās 13 komandas mūsu skolas 4. klase izcīnīja 2. vietu – sudraba kausu.
Pateicamies sporta skolotājai M. Pokšānei par 4. klases sagatavošanu Stafešu sacensībām.
Pēc sacensībām atpūtāmies un relaksējāmies peldbaseinā.
Brīnišķīgu pašsajūtu un pozitīvas enerģijas lādiņu ieguvām, piedaloties stafetēs un veldzējoties baseinā. Fotogalerija

                       4. klases skolēni un audzinātāja Līga Jermoloviča

 

07.03.2018 | Florbola sacīkstes Maltā

6. martā aizritēja florbola sacīkstes Maltā, kas pulcējās 6 Latgales novadu labākās komandas. Apakšgrupu cīņās divas spēcīgākās turpināja cīņu par vietām. Diemžēl mūsu florbolisti abās spēlēs piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 2:1, tādējādi nekvalificējoties finālspēlēm. Jāatzīst, ka zēni cīnījās, neskatoties uz to, ka pietrūka viena komandas līdera. Vārtus guva Harijs Griboniks un Dominiks Rukmans. Tā bija lieliska pieredze un iespēja startēt šādās sacensībās.  

 

07.03.2018 | Vieglatlētikas trīscīņa

Sestdienu, 3. martu, Riebiņu aktīvākie vieglatlēti pavadīja Vārkavas vidusskolas rīkotajās sacensībās – vieglatlētikas trīscīņā. Jāpiemin, ka šīm sacensībām tika atzīmēta jau 25 gadu jubileja. Sākot ar trešklasniekiem un beidzot ar cienījamiem veterāniem sacensību dalībnieki skrēja 30 m distanci, sacentās augstlēkšanā un tāllēkšanā.
Mūsu skolas komandā startēja 16 skolēni. Sīvākā konkurence bija 2007. gadā dzimušo sportistu vidū. Šajā grupā sacentās 14 dalībnieki, no tiem – 8 no Riebiņu vidusskolas 4. klases. Ar jaunu sacensību rekordu par uzvarētāju kļuva Nikita Baikovs, otrajā vietā – Arturs Valters. Vēl uz mājām ar medaļām un diplomiem brauca Raitis Danilovs – 1.vieta, Uldis Pauniņš – 3. vieta, Raivis Šeršņovs – 1. vieta, Anastasija Leitāne – 1. vieta, Evija Bergmane - Sprūdža – 3.vieta, Viktorija Pauniņa – 1. vieta.
Startiem un pārdzīvojumiem piepildītā sacensību diena beidzās tikai plkst.19.30. Ja ne ar diplomu, tad ar pilnu kabatu konfekšu, pozitīvu emociju uzkrājumu un, galvenais, ar pārliecību, ka nākošgad noteikti brauks vēl, visi atgriezās mājās. 
Paldies organizatoriem – Vārkavas vidusskolas komandai! Fotogalerija

 

 

06.03.2018 | Mācību ekskursija ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  

24. februārī 9. – 12. klašu skolēni no Riebiņu vidusskolas, Dravnieku, Galēnu un Rušonas pamatskolām devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu starptautisko izglītības izstādi “Skola 2018” ar mērķi izzināt plašo izglītības iestāžu piedāvājumu, izpētīt visdažādākās izglītības ieguves iespējas gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī lai “pielaikotu” sev interesējošās profesijas.
Šī brauciena laikā un projekta ietvaros tika realizēta arī mācību ekskursija “Gards var būt arī veselīgs” augļu un ogu pārstrādes ģimenes uzņēmumā IK “SNIGOL” Ķekavā, kur uzņēmuma saimniece Ginta Logina iepazīstināja ar ražotni un kurā no Latvijā audzētu augļu un ogu sulām, izmantojot specifiskas tehnoloģijas, tiek iegūti 100% dabīgi, garšīgi un veselīgi našķi ar atraktīviem nosaukumiem, kam ir ļoti liela nozīme mārketingā (konfelāde, Spicais Tomijs, Niknā Kabaiba un tml.). Fotogalerija

Lolita Šmukste,
pedagogs karjeras konsultants
 

 

02.03.2018 | Florbola sacensības  

28. februāris izrādījās veiksmīga sacensību diena florbolā mūsu skolas 6. - 7.klašu skolēniem. Viņi aizvadīja vairākas spraigas spēles un izcīnīja 3.vietu starpnovadu skolu sacensībās florbolā 2004. - 2005. gadā dzimušiem zēniem. Komandas sastāvā spēlēja: M. Bondarevs, M. Piskunovs, J. Putāns, A. Kitajevs, H. Griboniks, R. Leitāns, U. Pauniņš, V. Givoina, A. Golubevs. Jāatzīst visas komandas ieguldījums un sniegums, bet īpaši gribas uzslavēt rezultatīvāko spēlētāju Hariju Griboniku ar 4 veiksmīgiem metieniem. Vēl vienus vārtus komandas labā guva Vladislavs Givoina. Fotogalerija

 

28.02.2018 | Sveicam 

Sveicam 4. klases skolnieci Katrīnu Dambu ar iegūto 1. vietu, 1. klases skolnieku Arni Pokšānu ar iegūto 2. vietu, 7. klases skolnieci Eviju Bergmani - Sprūdžu ar iegūto 2. vietu, 2. klases skolnieci Evelīnu Rumaku ar iegūto 3. vietu Riebiņu novada skatuves runas konkursā.  Īpašs paldies skolotājām Līgai Jermolovičai, Solvitai Volontei, Irēnai Ormanei, Silvijai Avotiņai.

 

25.02.2018 | Riebiņu vidusskolas absolventes Daces Ormanes personālizstāde "Izlaušanās"  

Dacei Ormanei ir tikai 20 gadi, bet jau tagad gūta bagātīga pieredze gleznošanā, zīmēšanā un interjera dizainā gan dzimtajos Riebiņos, gan mācībās Daugavpilī un praksē ārzemēs. Šobrīd jauniete dzīvo un strādā Jēkabpilī, bet Riebiņos atgriezusies ar savu pirmo mākslas darbu personālizstādi "Izlaušanās". 

 

25.02.2018 | Vieglatlētu sacensības „Mazā balva” 

22. februārī noslēdzās jauno vieglatlētu sacensības „Mazā balva”. Šoreiz, trešās kārtas beigās, labākie sportisti varēja tikt ne tikai pie šokolādēm, bet arī pie kausiem un medaļām par sacensību rekordu uzlabošanu un labu rezultātu sasniegšanu kopvērtējumā.
Nikita Baikovs ir jauna sacensību rekorda īpašnieks tāllēkšanā un 60 m barjerskriešanā, Arturs Valters – augstlēkšanā un 60 m skriešanā un Iļja Smoļins – 60 m skriešanā. Šie zēni bija labākie arī kopvērtējumā minētajās disciplīnās.
Vēl kopvērtējumā medaļas saņēma Gatis Pokšāns (3.vieta sporta soļošanā), Oļegs Seleckis (2.vieta lodes grūšanā), Katrīna Damba (2.vieta augstlēkšanā), Raitis Danilovs (3.vieta 60 m skriešanā), Anastasija Leitāne (2.vieta 60 m barjerskriešanā), Amanda Klindžāne (3.vieta lodes grūšanā).
Priekšā vēl dažas sacīkstes telpās, vienas no tām ir Latgales mēroga sacensības. Rezultāti un sacensību kalendārs ir apskatāmi Preiļu sporta skolas mājas lapā. http://pbjss.edu.lv/category/jaunumi/Fotogalerija

 

 

23.02.2018 | Tikšanās ar bibliokuģi

21. februārī Riebiņu vidusskolas 6.,10.,11.,12. klases skolēniem karjeras izglītības ietvaros bija iespēja piedalīties tikšanās ar bibliokuģi no Salacgrīvas novada bibliotēkas. Bibliokuģa galvenais mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar jūras profesijām (kuģa mehāniķis, stūrmanis), ka arī saistīt savus nākotnes karjeras plānus ar kuģniecību, iegūstot nepieciešamo izglītību Latvijas Jūrakadēmijas Rīgas Jūrskolā un tālāk jau studējot Latvijas Jūrakadēmijā. Fotogalerija
Lielu paldies sakām Riebiņu CB par uzaicinājumu piedalīties tikšanās!

11. klases audzinātāja Natālija Smukša
 

 

23.02.2018 | Riebiņu vidusskolēni – „Ēnu dienas 2018” dalībnieki

14. februārī „Ēnu dienas 2018” ietvaros mūsu vidusskolēni aktīvi izmantoja iespēju ēnot dažādu profesiju pārstāvjus. 11. un 12. klases skolēni Evija Meluškāne, Natālija Hritonenka, Oļegs Dukaļevs un Meinards Rudzāts apmeklēja Preiļu Zemessardzes 35. kājnieku bataljonu. Mediķa profesijas īpašības pētīja Diāna Berovska, Ieva Boļšakova un Austra Katkeviča. Aļona Smoļina apmeklēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāli, kur iepazinās ar friziera profesiju. Ēnu dienu Latvijas Republikas Saeimā pavādīja Lauris Uzulnīks un Sandis Sparāns. Lauris ēnoja 12. Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, bet Sandis – Aldi Adamoviču. Zēniem bija dota iespēja  klātienē iepazīt parlamenta darba ikdienu.  Fotogalerija

Riebiņu vidusskolas karjeras konsultante Inna Zenovjeva

 

20.02.2018 | Sveicam

Sveicam 12. klases skolnieci Anastasiju Kuzmenko ar iegūto atzinību Starpnovadu latviešu valodas un lietartūras 10. - 12. klašu olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Diānai Bravackai.

 

19.02.2018 | Sporta spēles

4. - 5. klašu skolēni šogad izmēģināja savas spējas komandu sporta spēlēs. 7.02. Līvānos basketbolā izcīnījām 3. vietu. Konkurence nebija liela, bet nopietna. Drosme mums ļāva būt trešajiem. 16.02 tautas bumbas sacensības Preiļu BJSS zālē bija savādākas. 6 kolektīvi pretendēja uz uzvarētāja titulu, diemžēl mēs neierindojāmies labāko trijniekā. Šobrīd gatavojamies fināla sacensībām vieglatlētikā „Mazā balva”. Fotogalerija

 

19.02.2018 | Sveicam

Sveicam 6. klases skolnieci Viktoriju Nagli un 7. klases skolnieku Ritvaru Vjaksi ar iegūto 1. vietu, 6. klases skolniekus Maksimu Bondarevu un Aleksandru Rukmanu ar iegūto 2. vietu Riebiņu novada matemātikas 5. - 8. klašu olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājām Marijai Tarasovai un Allai Solovjovai.

 

18.02.2018 | Zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana

15. februārī notika Riebiņu vidusskolas 10. – 12. klases skolēnu zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana. Šogad mūsu skolēnu sniegumu vērtēja neatkarīgi kompetenti eksperti no Viļānu vidusskolas (direktors P. Tretjuks un direktora vietnieks J. Livmans), Riebiņu novada domes (attīstības un plānošanas daļas vadītāja I. Jakovele, projektu vadītāja I. Kudiņa). Žūrijas komisijas sastāvā darbojās arī Riebiņu vidusskolas direktore I. Anspoka, direktores vietniece N. Smukša, IT speciālists J. Čižiks, psiholoģe A. Šmukste. Žūrija atzinīgi novērtēja vidusskolēnu ieguldījumu ZPD izstrādē. Fotogalerija 

15.02.2018 | Misters Valentīns 2018

Valentīndienas pasākums pulcēja vidusskolēnus un 9. klases skolēnus uz tradicionālajām zēnu sacensībām, lai noskaidrotu šī gada „Mistera Valentīna 2018” titula ieguvēju un pēc tam visi kopā jautri un interesanti pavadītu laiku. Par Misteru Valentīnu 2018 kļuva 11. klases skolnieks Mareks Cakuls, bet skatītāju simpātiju balvu ieguva 12. klases skolnieks Oļegs Dukaļevs. Paldies par pasākuma sagatavošanu un organizēšanu 9. klases skolēniem un viņu audzinātājai Irēnai OrmaneiFotogalerija 

15.02.2018 | Sniega diena

„Sniega diena” Riebiņu vidusskolā šogad notika kopā ar Meteņiem! Ziemas prieki un sniegs padarīja šo notikumu neizmirstamu. Mūsu skolā viesojās folkloras kopas "Vuolyudzeite" no Vārkavas vidusskolas, "Dzeipureņš" no Salas pamatskolas, "Saulrūžeņa" no Sīļukalna pamatskolas, lai atzīmētu Meteņus. 2. - 9. klašu skolēni no Riebiņu vidusskolas, Salas pamatskolas, Sīļukalna pamatskolas un Vārkavas vidusskolas piedalījās arī slēpošanas stafetē (4x300m) un atraktīvākajā nobraucienā no kalna. Paldies dalībniekiem un Meteņdienas organizatoriem par fantastisku pēcpusdienu. Fotogalerija

15.02.2018 | Sadancis Aglonā – „Ceļā uz Deju svētkiem”

Februāra sākumā, Riebiņu vidusskolas jauniešu tautu deju kolektīvs kopā ar vadītāju Anitu Randari, devās uz sadanci Aglonā – „Ceļā uz Deju svētkiem”
Kādam tas bija pirmais sadancis, bet kāds jau ar diezgan lielu pieredzi dejoja kārtējo tautas deju koncertu. Neskatoties uz to, ka deju grīda slīdēja, mēs stingri turējāmies uz kājām un dejojām raitu deju soli. Emociju vilnis pārpildīja mūs visus, kādam uztraukums, kādam laimes sajūta, kāds vienkārši izbaudīja kopā būšanu dejas solī. Sadancī piedalījās dejotāji no Sīļukalna, Rušonas, Ludzas, Aglonas, Feimaņiem. Mūsu tautu deju kolektīvs priecēja skatītājus ar trim dejām-‘’Govju kazāks’’, ‘’Līgo daņči’’ un ‘’Lai tā būda rūc’’. Šīs dejas uzkurināja publiku un ar nebeidzamiem aplausiem mūs pavadīja dejā. Šāda veida kopā būšana ir ļoti svarīga it īpaši 11.klases un 12.klases skolēniem, jo viņi pie skolotājas Anitas Randares ir sākuši savu ceļu tautu dejās jau no 1.klasītes. Un dažam šim gads ir pēdējais, lai izbaudītu katru mirkli dejā.

Diāna Berovska, Evija Bergmane-Sprūdža
 

 

15.02.2018 | Tikšanās ar jūru Riebiņu centrālajā bibliotēkā

Godinot Latvijas valsts simtgadi, Bibliokuģa „Krišjānis Valdemārs” komanda viesosies 19. Latgales novados
Bibliokuģis 21. februārī plkst. 13.00 piestās Riebiņu novada centrālajā bibliotēkā, lai tiktos ar Riebiņu vidusskolas skolēniem un pastāstītu par profesijām, kas saistītas ar jūru, jo tā ir viena no mūsu valsts bagātībām, uz ko jau 19.gs. otrajā pusē norādīja jaunlatvietis Krišjānis Valdemārs, sakot: „Latvji, brauciet jūriņā, zeltu krājiet pūriņā!”. Projektu “Bibliokuģis Latgalē: 19 tikšanās ar jūru” atbalsta VKKF mērķprogrammā “Latvijai – 100” un Salacgrīvas novada dome. Vairāk

 

12.02.2018 | Sveicam

Sveicam 12. klases skolnieci Anastasiju Kuzmenko ar iegūto atzinību Starpnovadu apvienības Krievu valodas (svešvalodas) olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Innai Kabarei.

 

07.02.2018 | Sveicam mūsu skolas absolventi Māru Pudāni 

Konkursa "ResearchSlam 2018" otrā atlases kārta ir veiksmīgi noritējusi un finālā iekļūst Latvijas Universitātes doktorants Ingus Pērkons un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorante Māra Pudāne. Abi konkursa dalībnieki iegūst iespēju sacensties par galvenajām balvām finālā. Vairāk

 

07.02.2018 | Jēkabpils Sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā

1. februārī notika Jēkabpils Sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā U-14 grupai un atlases sacensības uz Latvijas čempionātu. Tajās piedalījās arī 6. klases skolēns Ilja Smoļins. Ar veiksmīgiem startiem un labiem rezultātiem Ilja kvalificējās Latvijas čempionātam abās disciplīnās. Tāllēkšanā iegūta 2.vieta (rez.: 4,39) un 60m skrējienā – 1.vieta (rez.: 8,67). Apsveicam ar labajiem sasniegumiem un vēlam uzlabot personīgos rekordus nākamajās sacensībās!

 

05.02.2018 | Atbalsts jauniešu medijpratībai

1. februārī Riebiņu vidusskola uzsāka darbību projektā "Atbalsts jauniešu medijpratībai", ko organizē Izglītības attīstības centrs (IAC) sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. Projektā tika saņemts 41 skolas pieteikums, bet uzaicinājums piedalīties - 16 Latvijas skolām, un projekta darbība turpināsies līdz 2019.gada 28. februārim. Riebiņu vidusskolas komandā darbosies Ārija Pudule, Nataļja Smukša, Kristīna Tjarvja, kā arī skolas koordinatore šajā projektā - skolotāja Diāna Bravacka. Fotogalerija

 

05.02.2018 | Sveicam

Sveicam 10. klases skolnieci Lauru Zalāni ar iegūto 1. vietu, Starpnovadu mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības olimpiādē.

Īpašs paldies skolotājai Anitai Punculei.

 

31.01.2018 | Sveicam

Sveicam 1. klases skolnieci Anitru Pastari ar iegūto 2. vietu, 3. klases skolnieci Anastasiju Jefremovu ar iegūto 3. vietu, 4. klases skolnieci Gunitu Vjaksi ar iegūto 1. vietu, 5. klases skolnieci Anastasiju Leitāni ar iegūto 2. vietu, 6. klases skolnieci Danu Patrejevu ar iegūto 1. vietu, 7. klases skolniekus Ritvaru Vjaksi ar iegūto 2. vietu un Anželiku Mihailovu ar iegūto atzinību, 8. klases skolnieci Angeliku Zakutajevu ar iegūto 3. vietu, 9. klases skolnieci Karinu Komlačovu ar iegūto atzinību, 11. klases skolnieci Austru Elizabeti Katkeviču ar iegūto 3. vietu un 12. klases skolnieci Anastasiju Kuzmenko ar iegūto 2. vietu Riebiņu novada vizuālās mākslas olimpiādē. Fotogalerija

Īpašs paldies skolotājām Anitai Punculei, Solvitai Volontei, Silvijai Avotiņai.

 

31.01.2018 | Jaunie vieglatlēti mācās un pilnveidojas

No 23. - 25.janvārim mūsu skolas jaunajiem vieglatlētiem bija fantastiska iespēja. 23. janvārī mūs apciemoja Anita Kažemāka un izstāstīja par uzturu - ko un kad ēst, lai gūtu spēku panākumiem. Anita arī novadīja iesildīšanos pirms treniņa. Šajā pēcpusdienā gūtās zināšanas palīdzēja startēt sacensībās 25.01. No 14 dalībniekiem 10 ieguva godalgotas vietas. Rezultāti. Fotogalerija 
Ceram, ka Iļja Smoļins turpinās savu vieglatlētikas cīņu  jau Jēkabpilī un tiks uz Latvijas čempionātu U-14 Rīgā. Paldies tiesnešiem: Evijai (12.kl.) Aleksandram, Laurai un Armandam (10.kl.), Raivim un Viktorijai (9.kl.), Artjomam (8.kl.), Evijai un Sintijai (7.kl.). Iesāktais intensīvais un daudzpusīgais darbs joprojām turpinās. 

6. klases skolēns ​Ilja Smoļins veiksmīgi kvalificējās Latvijas čempionātam vieglatlētikā. Valsts līmenī, U-14 vecuma grupā, Ilja uzrādīja ievērības cienīgus rezultātus. Tāllēkšanā izcīnīta 12. vieta un uzrādīts 10. labākais laiks 60m skrējienā.

  
 

26.01.2018 | Futbola sacensības

16.01. notika starpnovadu skolu sacensības futbolā 6.-7.klašus skolēniem. Mūsu futbolistiem tā bija laba pieredze novērtēt un apzināties savas kļūdas un vājās vietas, lai turpmāk tās neatkārtotos. Ir daudzas lietas, pie kā strādāt, taču var uzslavēt komandas cīņassparu un neatlaidību katrā spēlē.
Savukārt, 25.01. norisinājās telpu futbola sacensības vidusskolu grupā. Pretinieku komandām nācās krietni papūlēties, lai pārspētu mūsu puišus. Nedaudz gan pietrūka līdz medaļām, toties komanda ir apņēmības pilna tādā pat sastāvā startēt nākamgad un cīnīties par godalgām. Ja nezudīs motivācija un azarts, tas, protams, viņiem ir pa spēkam!
 

  
 

26.01.2018 | Diskusija „Kāpēc vērts būt un dzīvot Latvijā?”

Latvijas Republikas starptautiskās (de jure) atzīšanas dienas priekšvakarā 11.un 12.klases skolēni skolas bibliotēkā pulcējās uz diskusiju „Kāpēc vērts būt un dzīvot Latvijā?” Paldies sakām skolotājai Solvitai Volontei, diskusijas viešņai, kas dalījās ar savu pieredzi. Fotogalerija

  
 

24.01.2018 | Veselības kabinets

Vides izziņas pulciņa „Kāpēcīši” nodarbībai „Veselības kabinets” mērķis bija noskaidrot, kas var palīdzēt uzlabot cilvēka veselību, kādi piederumi un ierīces ir lietojamas mājas apstākļos un kā. Protams, gribējās arī patīkami pārsteigt Riebiņu vidusskolas pedagogus, organizējot veselības pēcpusdienu.
Veselības kabinetu apmeklēja skolotāji, skolas pavāre, direktore. Saņēmām ļoti labas atsauksmes. Fotogalerija

„Kāpēcīšu” skolotāja Ilze Grigule

  
 

24.01.2018 | Barikāžu atceres ugunskurs

19. janvārī uz Barikāžu atceres ugunskura iedegšanu pulcējās Riebiņu vidusskolas skolēni kopā ar saviem skolotājiem. 
Pie ugunskura, dzerot karstu tēju, tika pārrunāts, ka Barikāžu laiks ir ļoti nozīmīgs Latvijas vēsturē. To var pielīdzināt Brīvības cīņām pirmās brīvvalsts laikā. Arī barikāžu laikā, lai arī cilvēku upuru, par laimi, nebija tik daudz, barikāžu dalībnieki bija gatavi ziedot savu dzīvību par neatkarīgu Latviju. Tā bija nevardarbīga cīņa par Latvijas brīvību.
Izskanēja Atmodas laika dziesmas, ko visi dziedājām kopā. Tāpat kā 1991.gadā. Skolotājas, kas pieredzējušas Barikāžu laiku, dalījās atmiņās par izjūtām, ko piedzīvoja barikāžu dalībnieku ģimenes un piederīgie, un par visu cilvēku lielo kopības sajūtu un vienotību, par bažām un cerību, un ticību. Fotogalerija 

  
 

24.01.2018 | Samsung Skola nākotnei tiešsaistes programma "Skolēna digitālais IQ"

18. janvārī noslēdzās Samsung Skola nākotnei tiešsaistes programma "Skolēna digitālais IQ". Kopš platformas atklāšanas aizvadītajā septembrī, tajā reģistrējušies vairāk nekā 4000 jauniešu, visus piecus mācību kursus veiksmīgi pabeiguši vairāk nekā 1000 skolēnu no 86 dažādām Latvijas skolām. No Riebiņu vidusskolas šajā tiešsaistes programmā iesaistījās 12. klase skolnieces A. Kuzmenko un D. Berovska. Liels paldies Anastasijai un Diānai, kuras iesaistījās mācībās, pilnveidoja savas digitālās prasmes un zināšanas un mācījās izmantot tehnoloģijas jēgpilni.

  
 

24.01.2018 | Skaļās lasīšanas sacensības 11 - 12 gadus veciem bērniem

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir uzsākusi jaunu Skaļās lasīšanas sacensību 11 - 12 gadus veciem bērniem. Sacensības metode ir aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu. Latvijā tā notiek pirmo reizi.
16.janvārī Riebiņu vidusskolas 6.klases skolnieces Viktorija Nagle, Lāsma Jurkāne (sk. Diāna Bravacka) un piektklasniece Himēna Dzene (sk. Irēna Ormane) piedalījās Skaļās lasīšanas sacensības Riebiņu novada kārtā. Visas meitenes labi tika labi galā ar savu izvēlēto grāmatas fragmentu, taču žūrija atzina, ka gods pārstāvēt mūsu novadu reģionālajā kārtā, kas notiks Preiļos 20. februārī, ir Viktorijai Naglei, Lāsmai Jurkānei kopā ar Galēnu un Sīļukalna skolu meitenēm.
To, cik svarīga un īpaša šī sacensība liecina arī Latgales reģionālās televīzijas klātbūtne šajā pasākumā.

  
 

24.01.2018 | Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona pārstāvji viesojās Riebiņu vidusskolā

17. janvārī, kad mūsu valstī visur notiek Barikāžu dalībnieku, Latvijas neatkarības aizstāvju, godināšana, ciemos pie mums, Riebiņu vidusskolas jauniešiem, bija ieradušies Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona pārstāvji. Šodien par mūsu zemes drošību un aizsardzību rūpējas Nacionālie bruņotie spēki, tai skaitā arī Zemessardze.
Mūsu viesi tikšanas laikā pastāstīja, ko nozīmē Zemessardze, demonstrēja video par pamatapmācības nometni, kurā var gūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas lauka kaujas, šaušanas, pirmās palīdzības un citas iemaņas. Nometnē var iegūt draugus un kļūt kopā ar saviem biedriem par īstu komandu. Daudziem darbošanās šajā nometnē kļūst par motivāciju iestāties Zemessardzē.
Interesants bija arī Ilutas Kudles stāstījums par savu pieredzi.
Šī tikšanās noteikti motivēja ne tikai puišus, bet arī meitenes pārdomāt par nākotni un tās saistību ar Zemessardzi.
 

Anastasija Kuzmenko, 12.klases skolniece

  
 

24.01.2018 | „Jumalāni” „Baltās dziesmas” koncertā Feimaņos

Baltās ziemas noskaņā 18. janvārī Feimaņu kultūras namā izskanēja sadziedāšanās pasākums „Baltā dziesma”. Uz to bija pulcējušies 14 kolektīvi no Maltas, Gaigalavas, Viļāniem, Liepas, Rikovas, Feimaņiem, Riebiņiem, Audriņiem un Aizkraukles. Dziedātāju pulkā bija arī folkloras kopas „Jumalāni” kapela, kas piedāvāja citiem pasākuma dalībniekiem dziesmas folkstilā. Kapelas sastāvā bija ģitāristes Evija, Angelika, Samanta, mandolīnistes Sintija, Margarita, akordeonists Juris, ksilafoniste Viktorija, Ritvars, Uldis, Ēriks, Himēna – ritma instrumentu pavēlnieki. Kapelas dalībnieki guva pozitīvu skatuves pieredzi, arī prieku un gandarījumu par veiksmīgu uzstāšanos un skatītāju aplausiem.

Rita un Ārija no folkloras kopas „Jumalāni”
 

  
 

24.01.2018 | Jaungada darbinieku balle

13. janvārī Riebiņu vidusskolā notika nu jau tradicionālais Jaungada skolas darbinieku pasākums. Šogad gada darbinieka 2017 titulu ieguva direktora vietniece izglītības jomā Natālija Smukša. Par gada darbinieku tika teikts tā: „Viņa ir suģestējoša un brīnumaina personība, kas prot uzlādēt ar enerģiju un iedvesmot. Uzlādēt citus ar saviem skanīgajiem smiekliem, ar savu optimismu un entuziasmu, izmantojot radošo dzirksti un izplatot ap sevi prieku”. Pasākuma laikā darbiniekiem bija iespēja parunāties neformālā gaisotnē, piedalīties jautrajās aktivitātēs un vienkārši pabūt kopā. Lielu paldies sakām Riebiņu vidusskolas direktorei Inetai Anspokai par vakara noorganizēšanu un sagādātajām pozitīvām emocijām visam kolektīvam. Fotogalerija

  
 

23.01.2018 | Apsveicam

Sveicam 11. klases skolēnus Sandi Sparānu, ar iegūto 2.vietu, Austru Katkeviču un Darju Komlačevu ar iegūto 3. vietu vācu valodas komandu konkursā „Rund um Deutsch”, kas notika Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā, Rēzeknē. Īpašs padies skolotājai Natālijai Smukšai par skolēnu sagatavošanu konkursam. Fotogalerija
 

  
 

20.01.2018 | Preiļu Mūzikas un mākslas skola aicina

Preiļu Mūzikas un mākslas skola aicina uz mākslas skolas un mūzikas izglītības programmu iepazīšanas Tematiskajām pēcpusdienām “Par un ap mūziku”. Tiek ielūgti mūziku apgūt interesējošos bērnus ar vecākiem trešdienās no plkst. 16.45 mūzikas skolas Lielajā zālē. Pirmā tikšanās 2018. gada 31. janvārī. Papildus informācija
 

  
 

20.01.2018 | Sprinta divcīņa

Otrdienas pēcpusdienā 2. - 6. klašu jaunie vieglatlēti pārbaudīja savas ātruma spējas sacenšoties „Sprinta divcīņā”.  Preiļu vieglatlētikas manēžā katrs noskrēja divas disciplīnas- 60 m un 166 m.  Riebiņu vidusskolas audzēkņi  bija nepārspējami savās vecuma grupās Raitis Danilovs (3. kl.), Arturs Valters (4. kl.) un Anastasija Leitāne (5. kl.). Medaļas saņēma arī Himēna Dzene (5. kl.), Nikita Baikovs (4. kl.), Evelīna Rumaka (2. kl.) un Jūlija Rubļova (2. kl.). Cīņā ar Preiļu 2. vsk. stafetes komandām arī guvām uzvaru. Izņemot iepriekš minētos, stafetē skrēja arī Sandis Verza (3. kl.). Paldies Evijai Meluškānei (12. kl.) par izcilo darbu sekretāres amatā. Rezultāti.Fotogalerija

  
 

19.01.2018 | Masku balle 1. – 4. klasēm

Dzeltenā zemes suņa gadu gaidot, 12. janvārī 1.- 4. klašu skolēni pulcējās kuplā pulkā, lai priecātos, līksmotos masku karnevālā „ Ķersim veiksmi aiz astes”.
Pasākumu vadīja jautra, atraktīva suņu kompānija „Labākie draugi.” Tās lomā bija iejutušies 4. klases skolēni un viņu audzinātāja Līga Jermoloviča.
Maskas piedalījās prezentācijā, spēlēja dažādas spēles, minēja mīklas, rotaļājās un dejoja.
Interesantākās, radošākās maskas saņēma balvas.
Paldies karnevāla dalībniekiem par krāsainajiem, spilgtajiem, radošajiem, interesantajiem tērpiem.
Pateicamies skolas direktorei Inetai Anspokai par atbalstu un sarūpētajām balvām. Fotogalerija

  
 

17.01.2018 | Masku balle 5. – 8. klasēm

12. janvārī 5. – 8. klasēm notika masku balle, kuras tēma bija „Zoodārzā dzīve jautra”. Pasākuma dalībnieki bija aicināti ierasties dažādu dzīvnieku tērpos, kuri vēlāk arī tika novērtēti modes skatē. Vakara gaitā klases saliedējās, veicot erudīcijas uzdevumus, piedaloties stafetēs, pazudušo dzīvnieku meklēšanā un, protams, jautrās dejās. Draudzīgā atmosfērā laiks pagāja nemanot, un tā vakara izskaņā visi vienojās kopīgā zvērestā, solot šajā suņa gadā būt arvien pozitīvākiem. Ikviens pasākuma dalībnieks varēja priecāties un būt gandarīts gan par skaistajiem priekšnesumiem, gan par kopā būšanu. Paldies visiem, kas piedalījās masku balles tapšanā un norisē!
Lai ikvienam šis gads ir piepildīts ar jaukiem notikumiem un panākumiem! Fotogalerija

7. klase un audzinātājas Marta un Skaidrīte

  
 

12.01.2018 | Jaungada ballīte 9. - 12. klašu skolēniem

11. janvārī mūsu skolā notika tradicionālais Jaungada pasākums vidusskolēniem. Šoreiz tas noritēja 80.-90. gadu stila ietvaros – gan apģērbā, gan mūzikālos priekšnesumos, ko sagatavoja paši skolēni kopā ar saviem klašu audzinātājiem (I.Ormane, Ā.Bergmane-Sprūdža, N.Smukša, S.Upeniece). Pasākuma laikā visi guva neaizmirstami pozitīvas emocijas, gandarījumu par kopā būšanu un jautro laika pavadīšanu. Lielu paldies, mēs 11.klase, sakām katram klases kolektīvam par sagatavotiem priekšnesumiem un aktivitātēm, kas mūsu vakaru padarīja par tik aizraujošu un atraktīvu mums visiem. Fotogalerija

Pasākuma organizatori 11. klase

  
 

12.01.2018 | Komandu sacensības „Iepazīsti dzejnieku un filozofu Robertu Mūku”

11.janvārī 8. klases skolēnu komanda (Laura Jermoloviča, Samanta Loseva, Juris Kokins, Raivis Luriņš un Dominiks Rukmans) Roberta Mūka muzejā piedalījās komandu sacensībā „Iepazīsti dzejnieku un filozofu Robertu Mūku”. Pēc skolēnu domām, visi uzdevumi bija radoši un interesanti.
Noslēgumā visas komandas demonstrēja mājas darbu – bija izteiksmīgi jānorunā pašu atlasīts Roberta Mūka dzejolis, pamatojot savu izvēli. Šajā konkursa uzdevumā mūsu skolu ļoti veiksmīgi pārstāvēja Laura.
Kopvērtējumā 8. klases komanda ieguva 2.vietu, par ko visi, protams, ir gandarīti. Tāpat lielisks ieguvums ir arī jaunas zināšanas un pieredze, kas gūta šajā pasākumā. Fotogalerija

  
 

12.01.2018 | Programmas Award licence

Valsts izglītības satura centrs Riebiņu vidusskolai ir izdevis licenci, kura dod  tiesības īstenot Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award līdz 2018. gada 11. maijam.

  
 

12.01.2018 | Pateicība

Riebiņu vidusskola ir saņēmusi Latvijas Sporta federācijas padomes pateicības rakstu par aktīvu dalību Eiropas Sporta nedēļā Latvijā.

  
 

22.12.2017 | Pirmā semestra noslēgums

Pirmais semestris ikgadu beidzas ar visas skolas kopā sanākšanu Baltajā rītā, kurā izvērtējam paveikto, vēlam skaistus svētkus ikvienam, noskaidrojam labāko skolēnu TOP 10. Šogad tie ir:

 1. Viktorija Nagle
 2. Ritvars Vjakse
 3. Evija Bergmane - Sprūdža
 4. Agnija Jemeļjanova
 5. Sintija Verza
 6. Evelīna Upeniece
 7. Lāsma Jurkāne
 8. Dana Patrejeva
 9. Matīss Upenieks
 10. Laura Stabulniece

Fotogalerija

  
 

22.12.2017 | Draudzīgo rūķu skrējiens pēc piparkūkas

Tradicionālais skolas pasākums šogad mūs priecēja ar sniegu un gaišu noskaņu. Tas tik tiešām bija draudzīgs un ļoti, ļoti pozitīvs. Fotogalerija

  
 

22.12.2017 | 100 dienas skolā

Kad skolā pavadītas 100 dienas, pirmklasnieki pie sevis ciemos aicina vecākus, 12. klases skolēnus un savus skolas biedrus no sākumskolas, lai rādītu, ko viņi paguvuši iemācīties šajā laikā. Fotogalerija

  
 

20.12.2017 | I semestra noslēgums

Ar gaišām domām Ziemassvētki nāk,
Lai tumsas kupenas mēs izbrist spētu,
Lai saprastu – vien mīlestība māk
Ar sauli sirdi piestarot un sētu!

22.decembrī I semestra noslēgums:

 • plkst.9.00:
  • 5.-12.klasei klases stundas;
  • 1.-4.klasei „Baltais rīts” Rozā zālē;
 • plkst.10.30:
  • 5.-12.klasei „Baltais rīts” Rozā zālē;
  • 1.-4.klasei klases stundas;
 • bibliotēkas gaitenī skatāma izstāde „No Ziemassvētku vēstures”;
 • skolas autobusi:
  • plkst 12.00 Silajāņi;
  • plkst 12.30 pārējie;
 • izglītojamo ziemas brīvdienas 25.12.2017.- 05.01.2018.

Gaiša prieka, labestības un sirdsmiera svētītus Ziemassvētkus!
Lai Jaunais gads ikvienam nāk ar jaunu apņemšanos, darboties gribu un prieku par izdošanos it visa!

  
 

18.12.2017 | Draudzīgo rūķu skrējiens pēc piparkūkas 

Ceturtdien (21.12.2017.) plkst. 14:30  pie skolas zaļā karoga notiks pasākums "Draudzīgo rūķu skrējiens pēc piparkūkas".   

Mērķis - noskaidrot draudzīgāko klases kolektīvu, neparasti,  jautri un veselīgi nosvinēt I semestra noslēgumu.

Dalībnieki: 5.-8.kl.kolektīvi, 9.-12.kl. kolektīvi. Nolikums
 

  
 

18.12.2017 | Atklātās sacensības jaunajiem vieglatlētiem Ludzā

15.12.2017. Ludzas sporta skolas manēžā notika atklātās sacensības jaunajiem vieglatlētiem. Četri sportisti no Riebiņu vsk. kopā ar vienaudžiem no Preiļiem cīnījās ar Latgales stiprākajiem skriešanā un tāllēkšanā.  Ludzas manēžā pulcējās ap 300 bērnu vecumā no 7 - 12 gadi no Balviem, Rēzeknes, Ludzas, Līvāniem, Jēkabpils, Rugājiem, Krāslavas, Gulbenes, Viļāniem un Dagdas. Ksenijai Hritonenka (3.kl.) bija debija vieglatlētikas sacensībās, bet Gatis Pokšāns (4.kl.) guva vērtīgu pieredzi. Nikita Baikovs un Artūrs Valters pilnveidoja savas zināšanas un pārliecinājās par savām spējām. Nikitam 2. vieta tāllēkšanā un 600m. skriešanā, Arturam 1. vieta tāllēkšanā un 2. vieta  60m skriešanā. Apsveicam! Fotogalerija 

  
 

11.12.2017 | Preiļu novada Ziemas čempionāts vieglatlētikā

Tradicionāli vairāku gadu garumā decembra vidū Preiļu 2.vidusskolas vieglatlētikas manēžā pulcējas Latgales reģiona daudzu novadu BJSS audzēkņi, lai pārbaudītu savu gatavību un uzsāktu ziemas  sacensību sezonu ar startiem Preiļu novada čempionātā vieglatlētikā telpās.
Dalībnieki sacentās divās vecuma grupās: 2002.gadā dzimuši un jaunāki un 2001.gadā dzimušie un vecāki. Sieviešu un vīriešu konkurencē pie godalgām 60m barjerskriešanā tika Laura Stabulniece un Raivis Šeršņovs. Abiem otrās vietas. Sveicam!

  
 

07.12.2017 | Pirmā Advente

Adventes laika rota ir Adventa vainags. Sveces gaisma, kas apspīd katru jaunu nedēļu, vēsta par sagatavošanās laiku un Jēzus dzimšanas tuvošanos.
4. decembrī skolas saime sanāca kopā, lai iedegtu pirmo svecīti Adventa vainagā.
Pasākumu vadīja skolotāja Līga Jermoloviča, 12. klases skolniece Evija, 11. klases skolnieki Sandis un Ernests, aicinot atvērt sirdi Dieva mīlestībai.
Svētbrīdī kopā ar skolas saimi bija Pieniņu Romas katoļu draudzes prāvests Aigars Bernāns. Fotogalerija 

  
 

07.12.2017 | Jautrās stafetes 1. - 4.klasēm - „Dārzeņu daudzcīņa”

6. decembrī skolā tradicionāli tika aizvadītas Jautrās stafetes 1.-4.klasēm. Šogad tās bija ar nosaukumu „Dārzeņu daudzcīņa”. Skolēni varēja demonstrēt savas prasmes dažādās interesantās stafetēs: „Tomātu skrējiens”, „Kartupeļu talka”, „Gaisīgie arbūzi”, „Rudens vēji”, „Zirņu ceļojums” un „Ķirbju velšana”. Pasākuma beigās katra klašu grupa arī ieguva savu titulu. 1.kl. tika nominēti kā „Draudzīgie burkāni”, 2.kl. - „Veiklie tomāti”, 3.kl. - „Lecīgie āboli” un 4.kl. - „Ašie zirņi”. Visi stafešu dalībnieki mājup devās ar pozitīvu noskaņojumu, jo, pēc labi padarīta darba, katrs saņēma gardus un vitamīniem bagātus augļu našķus! Fotogalerija

07.12.2017 | Jumalāni Vārkavā

Adventa priekšvakarā folkloras kopa "Jumalāni" viesojās Vārkavas vidusskolā pie "Vuolyudzeites". Tradicionālais vakarēšanas pasākums aizritēja kopīgās dziesmās, rotaļās un dejās. Fotogalerija 
 

  
 

07.12.2017 | Aglonas maizes muzejā

30. novembrī Riebiņu vidusskolas 3 . un 4. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām Silviju Avotiņu, Līgu Jermoloviču un karjeras konsultanti Lolitu Šmuksti devās uz Aglonas Maizes muzeju, lai piedalītos profesiju darbnīcā “Mēs – maiznieki”, kas tika organizēta ESF projekta Nr. 8. 3. 5. 0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”ietvaros.

Vietā, kur var uzzināt, kā no maza grauda, izejot garu, garu ceļu, top smaržīga, bezgala garšīga un spēka pilna maizīte. Labākais ir tas, ka par maizes ceļu mēs ne tikai klausījāmies, bet arī paši sataisījām un izcepām savu rupjmaizes kukulīti. Kāpēc rupjmaizi? Tāpēc, ka baltmaize ir svētku maize, bet rupjmaizē ir spēks.

Mūsu piedzīvojumus Aglonas maizes muzejā varat apskatīt fotohronikā. Vairāk
 

  
 

06.12.2017 | Sveicam!

Sveicam Riebiņu vidusskolas folkloras kopas dalībnieci Eviju Bergmani - Sprūdžu ar iegūto titulu "Dižā stāstniece" (I pakāpe) XXI stāstnieku konkursā "Teci, teci valodiņa 2017". Paldies skolotājām Ā. Bergmanei - Sprūdžai un R. Pudānei
 

  
 

24.11.2017 | Ierindas skate

17. novembrī mūsu skolā ik gadu valda īpaša noskaņa – Tēvzemes nedēļas kulminācija klāt! Ierindas skate prasa ievērojamu sagatavošanās darbu no klasēm, audzinātājām un sporta skolotājām Mārītes Pokšānes un Skaidrītes Vulānes. Visām klasēm tas ir arī savstarpējās sapratnes, draudzīguma un īpašas vienotības laiks.
Skolas saimi un viesus svētkos sveica skolas direktore Ineta Anspoka un pasniedza skolas Atzinības rakstus skolas darbiniekiem: Allai Solovjovai, Lailai Vibornajai, Irēnai Ormanei, Sanitai Upeniecei, Inārai Vilcānei, Marinai Stabulniecei.
Šogad par Ierindas skates uzvarētājiem kļuva 4.klase (audzinātāja Līga Jermoloviča), 7.klases (audzinātājas Marta Račko un Skaidrīte Vulāne) un 12.klase (audzinātāja Sanita Upeniece). Savukārt labākie komandieri bija Andrejs Gorbans (2.klase), Raivis Šeršņovs (9.klase) un Ernests Zalāns (11.klase). Fotogalerija
 

  
 

24.11.2017 | Radošo darbu konkurss „Latgale Latvijā”

16. novembrī norisinājās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas un RSEZ SIA “Verems” organizētā konkursa „Latgale Latvijā” noslēguma pasākums Rēzeknē. 8. klases skolnieks Juris Kokins bija konkursa laureātu vidū – Jurim otrā vieta un lieliska balva – Latgales vēstniecības GORS dāvanu karte 40 eiro vērtībā. Noslēguma pasākumā skanēja fragmenti no konkursantu darbiem, un tos caurvija mīlestība pret Latgali, lepnums par latviešiem, piederības sajūta dzimtajai zemei, apņēmība strādāt, lai mūsu zemei būtu nākotne. 

  
 

24.11.2017 | Starptautiskā krievu valodas olimpiāde

Pēc veiksmīga starta pirmajā neklātienes kārtā, mūsu skolnieces Jūlija Vaivode (10. klase) un Karina Komlačova (9. klase) ieguva iespēju pārbaudīt savas zināšanas klātienē, piedaloties Starptautiskās atklātās olimpiādes otrajā kārtā, kura notika 14. novembrī Daugavpils Universitātē. Olimpiāde bija organizēta sadarbībā ar Pleskavas Universitāti. Dalībniekus sveica Krievijas Federācijas konsuls, profesori un pasniedzēji no Pleskavas un Daugavpils. Konkurence bija ļoti nopietna. Olimpiādē piedalījās 30 skolēni no Latvijas un Igaunijas. Viņu vidū bija arī tādi, kas mācās krievu valodu kā dzimto valodu. Meitenes tika galā ar visiem olimpiādes uzdevumiem, kas bija veltīti A. Puškina daiļradei un biogrāfijai. Rezultāti būs zināmi novembra beigās. Novēlēsim mūsu meitenēm veiksmi! Fotogalerija

 Krievu valodas skolotājas Inna Kabare, Anna Meluškāne
 

  
 

24.11.2017 | Spēlfilma "Vienīgā fotogrāfija"

14. novembrī vidusskolēni un citi interesenti tika aicināti uz kinoseansu brīvā dabā, lai visi kopā pie ugunskura ar zāļu tēju sajustu novembri un noskatītos režisores Brigitas Eglītes spēlfilmu „Vienīgā fotogrāfija” par vienu diennakti, kuras laikā tika nodibināta mūsu valsts Skolotājas Ārijas Pudules uzruna, pati filma, karstā tēja, drauga plecs pat drēgnā un vēsā novembra krēslas stundā radīja omulīgu un arī pārdomu pilnu gaisotni. Par tehnisko nodrošinājumu un ugunskuru paldies Jurim Čižikam un Sandrim Volontam! Fotogalerija

  
 

24.11.2017 | Stāstu laiks skolā

„Stāstu laiks skolā” – tā stāstniece Līga Reitere no Ventspils nodēvējusi savas nodarbības skolēniem. Viņa liek aizdomāties par glītrakstīšanas likumiem, cilvēka dzīves vērtībām, iepazīstina ar tāmnieku dialektu un liek apjaust, cik bagāta valoda un kultūra ir mūsu mazajā zemē.
2.klases audzinātāja S.Avotiņa stāsta: „Pēc glītrakstīšanas stundas, kuru vadīja Līga Reitere, mums palika prātā glītrakstīšanas zelta likumi:

 • Visam ir savs sākums.
 • Visam ir sava kārtība.
 • Visam ir sava vieta.
 • Visam ir savas robežas.

Glītrakstīšanas likumi ir glītas dzīves sākums. Kas neglīti raksta, tas neglīti dzīvo. Kas karaliski raksta, tas karaliski dzīvo. Līga Reitere aicināja dzīvot pēc glītrakstīšanas likumiem, un vēl viņa atgādināja, ka galvenais likums skolā ir: „Mācies un netraucē mācīties citiem!” Pēc šīs tikšanās emociju bija daudz – no sajūsmas līdz noliegumam, bet aizdomājās visi.”
Atvadoties viešņa skolas bibliotēkai dāvināja grāmatu par ventiņu izloksni ar šādu ierakstu: „Šī maģa grāmat i dāvinājums Riebiņ skols bibliotēkai. Le jums i dīž lust un patikšan šķūrstit un pētit cik letiņ mēl i bagāt.” Fotogalerija

  
 

22.11.2017 | Līvenhofas skrējiens

Valsts svētkus sākām svinēt īpaši – skrienot! 18. novembrī Līvānos notika skrējiens pa ielām. Arnis (1.kl.), Gatis, Ignats un Nikita(4.kl.), Uldis (7.kl.), Raivis (9.kl.), Laura un Kristaps (10.kl.), kā arī Arturs Stabulnieks startēja savās distancēs. Visjaunākajam bija 400m jāskrien, mazākiem - 1500m,  Laurai un Raivim - 4000m, bet Kristapam ar Arturu - 8000m. Šajā dienā nācās cīnīties ne tikai ar vienaudžiem un ar sevi, bet arī ar laika apstākļiem. Gandarījums un svētku sajūta bija īpaši pēc finiša, baudot sava darba augļus, sportisko sabiedrību, silto tēju un putru. 
Apsveicam Nikitu ar iegūto otro vietu 1500m distancē. Paldies organizatoriem-Līvānu vieglatlētikas klubam par sacensībām un Preiļu BJSS par dalības maksas un transporta nodrošināšanu.  Rezultāti. Fotogalerija

Trenere M.Pokšāne
 

  
 

Latvijas Republikas Proklamēšanas diena 18. novembris ir svētku diena. 20. novembris šogad ir brīvdiena.

  
 

15.11.2017 | Konkursa "Mūsu mazais pārgājiens 2017" noslēgums

Sveicam mūsu skolas uzvarētājus, kuri bija devušies uz noslēguma pasākumu Tērvetē. Fotogalerija

  
 

14.11.2017 | Helovīna svētki

Oktobra nogalē 6. klases skolēni pulcējās Riebiņu JIC, lai kopīgi noslēpumainā gaisotnē realizētu klases dzīvē pašu rakstītā pasākuma scenāriju Helovīna svētkiem. Skolotāja Diāna izgaismoja šo svētku vēsturiskās izveidošanās versiju, bet skolēni gādāja par aktivitātēm un cienastu šajā pasākumā. Laiku piepildījām ar dažādām spēlēm un rotaļām, bet gaisotni atbilstošāku darīja tērpi, grims un svētkku dekorācijas.
Nospriedām, ka nākamajā gadā svinēsim latvisko Mārtiņdienu, kas visādā ziņā atbilst importētajiem Helovīna svētkiem. Fotogalerija

  
 

13.11.2017 | 1.-5. klašu ansamblis sadraudzības pasākumā „Mana dziesma Latvijai”

Šogad Latvijas mēnesi ieskandinājām ar piedalīšanos koru un vokālo ansambļu sadraudzības dziedāšanas pasākumā “Mana dziesma Latvijai”, kas notika Dricānu Tautas namā 7.novembrī un pulcināja apmēram 180 mazākus un lielākus dziedātājus no Maltas, Dricānu, Tiskādu un Kaunatas vidusskolas, no Sakstagala J. Klīdzēja, Gaigalavas, Feimaņu, Rikavas un Liepu pamatskolas, no Maltas speciālās internātpamatskolas un no Viļānu vidusskolas. Mēs bijām paši tālākie. Koncerts tika atklāts ar U.Stabulnieka dziesmu “Nāk rudens apgleznot Latviju”, ko dziedāja viss lielais kopkoris. Koncerta laikā izskanēja dažādas dziesmas par Latviju, dzimteni, pavasari, sapņiem, starp tām bija arī mūsu skolas 1.-5.klašu ansambļa dziesmas, kuras dziedāja Evelīna Rumaka, Jūlija Rubļova, Katrīna Damba, Himēna Dzene un Karīna Semeņuga. Svētku noslēgumā mūs uzrunāja un sveica Dricānu draudzes prāvests Māris Laureckis, uzsverot, ka mēs katrs atsevišķi un visi kopā esam Latvija.
 

Vokālā ansambļa vadītāja Ārija Bergmane-Sprūdža

  
 

13.11.2017 | Lācplēša tvēriens

Kārtējo reizi, nu jau piekto gadu pēc kārtas, Riebiņu vidusskolā notika Riebiņu novada skolēnu un jauniešu roku spēka sacensības ’’Lāčplēša tvēriens”. Zēni pievilkās un atspiedās, meitenes atspiedās no sola un izpildīja kārienu saliektās rokās ar apakštvērienu. Liels prieks, ka mūsu novadā ir skolēni, kuri gatavi pierādīt savu spēku pie stieņa. Šoreiz noskaidrojām, ka stiprākie zēni mācās Riebiņu vsk.- Juris Vaivods (9.kl.) un Aleksandrs Danilovs (10.kl.). Ilggadējās sacensību dalībnieces Lauras Stabulnieces (Riebiņu vsk., 10.kl.) rekords kārienā saliektās rokās arī šogad palika nepārspēts - 101 sek. Fotogalerija

Sporta MA vadītāja M.Pokšāne

  
 

12.11.2017 | Riebiņu vidusskolas Ierindas skates nolikums

Mērķi un uzdevumi:

 • Audzināt skolēnos kārtības sajūtu, disciplinētību, ritma un tempa izjūtu;
 • Skolēnu vidū veicināt patriotisma un piedrības apziņu, kā arī lepnumu par savu kolektīvu, skolu, novadu, Latviju;
 • Pievērst uzmanību skolēnu stājai;
 • Noskaidrot labākos komandierus un saliedētākās skolas klases, izpildot ierindas mācības vingrinājumus un patstāvīgi sagatavotos radošos uzdevumus.

Laiks un vieta:
Sacensības notiks 2017.g.17.novembrī skolas sporta zālē plkst.13:00. Nolikums
 

 

  
 

12.11.2017 | Riebiņu vidusskolas skolēns startē Eiropā

3. - 4. novembrī Slovēnijas kalnu pilsētā notika starptautiskās sacensības džudo. Dalībnieku vecuma grupa bija U-16 un U-18. Latvijas izlases komandu pārstāvēja 3 zēni un 5 meitenes. Zēnu vidū mūsu skolnieks - Juris Vaivods. Komanda mēroja 26.st. braucienu ar autobusu lai izietu uz tatami un cīnītos ar vienaudžiem no 34 valstīm. Juris cīnījās svara kategorijā līdz 73 kg. Vienas dienas laikā notika 11 cīņas, kuru rezultātā Juris ierindojās augstā 9. vietā
Šajā mācību gadā Jura kontā jau ir divas godalgotas medaļas no starptautiskām sacensībām Latvijā un pamatotas cerības, ka līdz mācību gada beigām medaļu skaits var dubultoties. Priecājamies kopā ar Juri un viņa ģimeni par sasniegto. Būsim kopā ar Vaivodiem 18. novembrī, kad ģimene tiks apbalvota ar Riebiņu novada domes Atzinības rakstu.

Sporta skolotājas

  
 

08.11.2017 | 4. - 5. klases ekskursija projekta "Sporto visa klase" ietvaros

Vienreizēja ekskursija  4.-5.klases kolektīviem projekta „Sporto visa klase” ietvaros notika 3. novembrī. Ekskursijas laikā mācījāmies sadzirdēt un cienīt viens otru, palīdzēt un būt iejūtīgiem, dzirdēt un baudīt lektoru darbu, lepoties par savu Dzimteni. Bijām uzkāpuši augstākajā Latvijas kalnā - Gaiziņā, iepazinām plašāko Latvijas ezeru, atradām trešo lielāko akmeni, baudījām ēdienu pie vienas no Latvijas labākajām saimniecēm un paši pagatavojām gardāko našķi  kopā ar Madonas karameļu ražotājiem. Labā noskaņojamā un fantastiskā sabiedrībā pagāja diena. Paldies skolas ēdnīcai par garšīgām pusdienām un direktorei par atbalstu ekskursijas organizēšanā. Fotogalerija

Klases audzinātājas Mārīte un Līga 

  
 

06.11.2017 | Konkurss “Vidzemes ainavu dārgumus meklējot”

Tika izlozētas veiksmīgās klases, kas laimējušas ekskursijas uz interesantiem galamērķiem Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā. Tajā skaitā arī Riebiņu vidusskolas 3. klase kopā ar audzinātāju Silviju Avotiņu. Sveicam! Izlozes video 

06.11.2017 | Saku paldies!

Latvijas patriotiskākā nedēļa tuvojas lieliem soļiem. Riebiņu vidusskolas absolvente Aija Mūrniece saka paldies Riebiņu vidusskolai!
 

  
 

06.11.2017 | Konkurss „Mūsu mazais pārgājiens 2017”

Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2017” laureātu apbalvošanas pasākums notiks š.g.10.novembrī Tērvetes dabas parkā. Starp uzvarētājiem 1.-4. klašu grupā ir Riebiņu vidusskolas 4.klase un starp uzvarētājiem 5.-9. klašu grupā ir Riebiņu vidusskolas 8.klase. Sveicam klases un klašu audzinātājas Līgu Jermoloviču un Allu Solovjovu!
 

  
 

06.11.2017 | Diskusija „Kāpēc ir vērts dzīvot un būt Latvijā?”

Valsts izglītības satura centrs Latvijas simtgadei veltīto projektu „Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” uzsācis šogad, 2017.gadā. Tā pirmais posms ir „Augam Latvijai", kurā tiek īstenota pedagogu tālākizglītotāju sagatavošana par pilsoniskās audzināšanas jautājumiem, notiek radošās darbnīcas, lai turpinātu pedagogu tālākizglītotāju sagatavošanu un lai uzsāktu skolu jauniešu sagatavošanu nākamajam projekta posmam 2018.gada sākumā, kad notiks jauniešu reģionālie festivāli, kā arī aktivizētu labo darbu maratonu visā Latvijā, kura iniciatori ir izglītības darbinieki un skolu jaunieši.
3.novembrī tāda radošās darbnīcas notika Daugavpilī. Tajās piedalījās mūsu skolas skolotājas Solvita Volonte un Rita Pudāne, bet skolēnus pārstāvēja 10.klases skolniece Laura Stabulniece un 11.klases skolnieks Sandis Sparāns. Dienas otrajā pusē jaunieši iesaistījās diskusijā „Kāpēc ir vērts dzīvot un būt Latvijā?” Fotogalerija Afiša
 

  
 

06.11.2017 | Ekoskolu rīcības dienas Riebiņu vidusskolā

Rīcības dienu aktivitātes Riebiņu vidusskolā sākās ar izstādes “Medību trofejas “ atklāšanu. 2.novembrī mājturības skolotāja Anita Puncule organizēja radošo darbnīcu „Linu maisiņu apgleznošana spiedogu tehnikā”. Tās mērķis bija popularizēt auduma maisiņu izmantošanu, lai samazinātu plastmasas maisiņu iegādi. Vidusskolas klasēs notika diskusija „Izšķērdīgs pārtikas patēriņš”, kuru vadīja bioloģijas skolotāja Ilze Grigule. Tā lika aizdomāties par pārtikas atkritumiem gan par pārtikas atkritumiem pasaulē, gan pašu skolēnu ikdienā. Fotogalerija

  
 

06.11.2017 | Izstāde "Medību trofejas"

Izstāde "Medniecības trofejas" Riebiņu vidusskolā izveidota Ekoskolas gada tēmas "Mežs " ietvaros. Tās mērķis ir novērtēt mūsu mežu bagātību – dzīvniekus! Un vislabāk to prot tieši mednieki. Izstādes eksponātus sagādāja gan paši skolēni, kuri tās atnesa no mājām, gan mednieki. Ar trofejām bagātākie ir Riebiņu mednieki Ivans Rumaks un Jānis Litaunieks. Izstādē apskatāmas gan godalgotas trofejas-aļņa ragi, lūša āda, gan arī neparastas-trīsragu buciņi. Izstādi papildina Riebiņu CB grāmatas par dzīvniekiem. Izstāde skolā būs apskatāma vēl līdz 8.novembrim! Fotogalerija

  
 

25.10.2017 | Sacensības "Lāčplēša tvēriens"

Mērķi un uzdevumi

 • Pievērst skolēnu uzmanību savu fizisko spēju attīstīšanai un sevis pilnveidošanai brīvajā laikā.
 • Izglītot skolēnus par spēka vingrinājumu nozīmi cilvēka attīstībā un veselības saglabāšanā.
 • Noskaidrot spēcīgākos novada pamatskolas vecuma skolniekus, kā arī jauniešus roku spēka vingrinājumos.
 • Skolēnu vidū veicināt patriotisma apziņu un lepnumu par savu skolas biedru un novadnieku sasniegumiem un spējām.

Laiks un vieta
Sacensības notiks 2017.g.10.novembrī. no 13.00-15.00 Riebiņu vidusskolā
Dalībnieki
Sacensības piedalās 2 zēni un 2 meitenes no katras novada skolas- 2002.g.dz. un jaunāki, kā arī 2001.g.dz. un vecāki Riebiņu novada jaunieši. Nolikums
 

 

  
 

25.10.2017 | Veselības diena - 28. oktobris

Mīļi aicinu visus piedalīties Veselības dienā - 28. oktobrī Riebiņu vidusskolā un tās teritorijā. Piedalieties paši un aiciniet līdzi ikvienu iedzīvotāju. Visi pasākumi Veselības dienā būs bez maksas. Programma

Ilze Kudiņa
Riebiņu novada dome
Projektu vadītāja

 

  
 

23.10.2017 | Vecāku nedēļa no 30. oktobra līdz 3. novembrim

Gaidām vismaz vienu no vecākiem no katras ģimenes skolā šajā nedēļā:

 • iepriekš saskaņojot ar mācību priekšmetu skolotājiem, ēnot savu bērnu mācību priekšmetu stundās, interešu izglītības nodarbībās;
 • iepazīties ar informāciju par sava bērna ikdienas gaitām pie klases audzinātāja un mācību priekšmetu skolotājiem;

Vari būt dalībnieks, vari būt vērotājs, bet pavadītais laiks kopā ar mums paies ātri un interesanti!
 

2.novembrī plkst. 10.00  VECĀKU KOPSAPULCE Rozā zālē.

 

  
 

 

20.10.2017 | Skolēnu rudens brīvdienas

Skolēnu rudens brīvdienas ir no 23. - 27. oktobrim.

  
 

 

17.10.2017 | Labo darbu nedēļā paveiktais 

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu rīko akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus. „Labo darbu nedēļa” turpina Latvijas valsts simtgades aizsākto aicinājumu, dāvināt savu laiku labiem darbiem pašiem sev un Latvijai.
Mēs – no mazajiem līdz lielajiem – šogad īpašu uzmanību pievērsām skolas teritorijas sakopšanai. Darbs tika veikts ar prieku. Kā nu ne – paši vien tepat pavadām darba dienas, arī novakarēs un brīvdienās daudziem patīk uzturēties mūsu skolas skaistajā, sakoptajā apkārtnē.
Bet par darbu un noskaņojumu vislabāk stāsta fotogrāfijas.

 

 

17.10.2017 | Labo darbu nedēļa 2017

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. 
Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!
Un ko darīs Tava klase?

 

 

17.10.2017 | UNESCO nedēļa 2017

Aicinot iesaistīties UNESCO nedēļas 2017 aktivitātēs UNESCO LNK mājas lapā rakstīts: „Zināšanas par savu vietējo un valsts daudzveidīgo dabas un kultūras mantojumu ir nenovērtējams resurss iedvesmai, inovācijām un attīstībai, tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir “Kultūras mantojums lietojumā”.”
UNESCO nedēļa norisinājās no 9. līdz 15. oktobrim.
Mūsu skolā notika daudz aktivitāšu. Eko pulciņa dalībnieki un viņu skolotāja Ilze Grigule sev sarīkoja „Saldo ceturtdienu”. Tika pētītas senas un jaunas vafeļu receptes. Senākajai receptei bija 100 gadu. Trešās klases skolēni ar audzinātāju Silviju Avotiņu skābēja kāpostus pēc skolotājas vecmāmiņas receptes. Skolotāja Anita Randare pastāstīja, ka 2.klase runāja, rādīja, pārsteidza, ļāva citiem nogaršot savas dzimtas firmas ēdienus. Savukārt 7.klase un skolotāja Anita Puncule izmēģināja Latgalē tik ļoti iecienīto sirniku recepti. 4.klasei skolotāja Līga Jermoloviča iemācīja savas mammītes rauga pankūku recepti, bet 11.klase ar skolotāju Solvitu Volonti gatavoja iecienīto maizes zupu. 12.klasē ar skolotāju Natāliju Smukšu un audzinātāju Sanitu Upenieci norisinājās “Pasaules lielākā mācību stunda”, kuras laikā skolēni angļu valodā runāja par tradicionālajiem ēdieniem un arī demonstrēja tos. Skolas bibliotēkā bija sarīkota recepšu grāmatu izstāde. Fotogalerija

 

  
 

 

17.10.2017 | Sacensības "Skolas rekords"

Eiropas sporta nedēļas ietvaros skolā norisinājās sacensības „Skolas rekords” 4.-12.kl. skolēniem, četrās vecuma grupās. Priekšsacīkstes notika sporta stundā, kurā noskaidrojās viens labākais zēns un meitene klasē trijās disciplīnās - plankā, tāllēkšanā no vietas un presītes vingrinājumos (90 sek.). Laboti arī 2013. gada uzstādītie skolas rekordi.
Jaunie rekordi!

 • 4.-5.kl. Tāllēkšana no vietas - Katrīna Damba 168 cm (4.kl.), Arturs Valters 198 cm (4.kl.).
 • Presīte (90 sek.)
 • 4.-5.kl.  Arturs Valters -71 (4.kl.), Himēna Dzene -59 (5.kl.),
 • 6.-7.kl.  Sintija Verza - 54 (7b.kl.), Uldis Pauniņš -76 (7b.kl.),
 •  8.-9.kl. Juris Vaivods- 74 (9.kl), Angelika Zakutajeva -58 (8.kl.),
 • 10.-12.kl. Evija Meluškāne - 66 (12.kl.).

Paldies Latvijas Sporta federāciju padomei par balvām, kuras tika pasniegtas rekordistiem. Fotogalerija
 

 

 

17.10.2017 | Olimpiskās Dienas konkursa rezultāti 

Olimpiskās Dienas ietvaros bez dažādām fiziskām aktivitātēm, izglītības iestāžu audzēkņiem bija iespēja piedalīties arī radošajos foto, zīmējumu un eseju konkursos.  No Riebiņu vidusskolas zīmējumu konkursā tika nosūtīts Lāsmas Jurkānes (6.klase) darbs un foto konkursam tika izvēlēts Kristapa Lisicina darbs (10. klase). Otro gadu pēc kārtas esam starp apbalvojamajiem foto konkursā.
Apsveicam Kristapu Lisicinu, kurš OD bija kopā ar sākumskolu un piedaloties āra nodarbībās Riebiņu zirgu ''Trīs vītolu" stallī, bija aktīvs un darbojās kā fotogrāfs. Apbalvošana notiks 30. oktobrī Rīgā. Rezultāti 

 

 

17.10.2017 | Sacensības „Pusstundas skrējiens”

11.10.2017. Preiļu parkā norisinājās sacensību „Pusstundas skrējiens” noslēguma pasākums. Paralēli skrējēju sumināšanai arī Viduslatgales pārnovadu fonds apbalvoja labākos Preiļu BJSS sportistus, piešķirot tiem vienreizējo stipendiju. Starp saņēmējiem bija arī mūsu skolēns A.Briška. Trenere Armandu var raksturot kā labu, talantīgu audzēkni, kurš aktīvi piedalās dažādās vieglatlētikas sacensībās - spēcīgākā disciplīna lodes grūšana. Labākais sasniegums šajā gadā ir iekļūšana finālā Latvijas čempionātā, kur uzstādīts personīgais rekord 5kg lodes grūšanā - 12,69m. Arī Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Riebiņu novada komandas sastāvā cīnījās lodes grūšanas sektorā.
Apsveicam Armandu un ceram, ka tā būs papildus motivācija darboties vēl cītīgāk un apzinīgāk.
 

Sporta skolotājas

  
 

 

09.10.2017 | Nūjošanas nodarbības

Iespēja piedalīties nūjošanas nodarbībās katru trešdienu sākot no 11. oktobra.

Piedalīties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs bez vecuma ierobežojuma un neatkarīgi no dzīvesvietas.

Vairāk informācijas afišā.

  
 

 

09.10.2017 | Filcēšana

14. oktobrī plkst. 11.00 Riebiņu novada centrālajā bibliotēkā notiks radošā darbnīca "Filcēšana soli pa solim".
Bibliotēka aicina piedalīties visus interesentus.
P.S. Darbam līdzi jāņem ziepju gabaliņš.

  
 

 

09.10.2017 | Sveicam

6.oktobrī notika Latgales brīvprātīgo forums, kurā piedalījās vairāk nekā simts jaunatnes lietu speciālisti, NVO pārstāvji, jauniešu līderi un aktīvie jaunieši no 11 Latgales pašvaldībām. Viņu vidū bija arī mūsu skolas 11.klases skolniece Darja Komlačeva.
Sveicam Darju ar saņemto PATEICĪBAS RAKSTU par ieguldījumu pilsoniskas sabiedrības veidošanā, pašaizliedzīgu brīvprātīgā darba popularizēšanu un veikšanu Latgales reģionā! Fotogalerija

  

 

09.10.2017 | VII Riebiņu novada jauno mākslinieku miniplenērs Silajāņos

Kā katru rudeni, turpinot aizsākto tradīciju, nu jau septīto gadu Riebiņu novada jaunie mākslinieki dodas plenērā. Šogad ceļš aizveda uz Silajāņiem. Un.....Silajāņu skolā atkal skanēja zvans, kurš aicināja bērnus izstaigāt ne tikai apkārtni, bet arī klusos, tukšos skolas gaiteņus un klases. Tāda jušana, ka skola pa šo laiku bija nedaudz iesnaudusies, bet jauno mākslinieku čalas to atkal atdzīvināja. Katrs dalībnieks par savu iedvesmas avotu varēja izvēlēties jebkuru vietu sakoptajā skolas teritorijā. Jaunie mākslinieki apvienojās kopīgā radošā darbībā – mirkļa tveršanā, sajūtu un emociju atspoguļojumā. Caur viņu gleznām Silajāņu skola izstāstīja savu stāstu par to, ka šeit kādreiz arī mācījās bērni. Arī mūsu skolas meitenes piedalījās šī stāsta atspoguļojumā caur saviem darbiem. Viktorija Nagle, Dana Patrejeva no 6.klases un Anželika Mihailova kopā ar Evelīnu Upenieci no 7.b klases izvēlējās zīmēt skolas apkārtnes rudenīgo ainavu. Protams, skolotāja Anita Puncule bija liels palīgs un iedrošinātājs jaunajām māksliniecēm, kuras jau meklē ceļu glezniecībā.

  

 

06.10.2017 | 10. klases iesvētības

5. oktobrī mūsu skolā notika tradicionālais pasākums Riebiņu vidusskolas skolēniem viņu uzņemšanai vidusskolēnu saimē. Šogad pasākuma vadmotīvs bija „Laižam kopā jūriņā”, kur nākamajiem „kuģa jūrniekiem” vajadzēja izturēt nopietnus pārbaudījumus un parādīt savas vispusīgas prasmes un iemaņas gan dziedāšanā, gan dejošanā, gan fiziskajā sagatavotībā. Sveicam 10. klases kolektīvu ar viņu pievienošanos mūsu vidusskolēnu saimei!!! Fotogalerija

Pasākuma organizatori - 11.klase

  
 

04.10.2017 | Radošais pārgājiens “Gaujas sākuma meklējumos”

27. septembrī, Starptautiskajā tūrisma dienā, Riebiņu vidusskolas 7. kl. skolēni – E. Bergmane-Sprūdža, S. Verza, U. Pauniņš, un audzinātājas - M. Račko un S.Vulāne, devās izzinošā un aizraujošā pārgājienā, kas divu dienu garumā norisinājās Amatas novada apkārtnē. To organizēja Skujenes pamatskola, kas ir viena no 32 UNESCO ASP skolām. Starptautiskajam Tūrisma gadam veltītajā pasākumā, dodoties radošā pārgājienā “Gaujas sākuma meklējumos”. Pateicamies Riebiņu vsk. direktorei I. Anspokai un UNESCO koordinatorei R. Pudānei par iespēju un atbalstu piedalīties šajā izzinošajā ekskursijā! Fotogalerija

  
 

04.10.2017 | 2. un 3. klases ekskursija

Septembris skolas bērniem ir ne tikai atkalredzēšanās prieka mēnesis, bet arī rudens ekskursiju un pārgājienu laiks. 
Beidzot sagaidījuši siltās atvasaras dieniņas, devāmies uz Preiļiem. Galvenā viesošanās bija paredzēta Preiļu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Šajā dienā dežurējošā brigāde ar savu vada komandieri mūs laipni sagaidīja, izrādīja visas telpas, nodemonstrēja ugunsdzēsēja – glābēja aizsargapģērbu, piedāvāja pašiem uzvilkt tērpu. Tālāk mūs pārsteidza Preiļu parks, jo tur ir daudz ko redzēt - iespaidīgie parka vārti, atjaunotā Kapella, Mīlestības kalniņš, noslēpumainā Preiļu pils, kura beidzot ir sagaidījusi atjaunošanas darbus, vecie staļļi, tiltiņi, pludmale.... Vienu gan mēs secinājām vienbalsīgi: kad ir interesanti, laiks paiet nemanot. Fotogalerija
 

  
 

04.10.2017 | Ekselences balva 2017

Sveicam ekonomikas un komerczinību skolotāju Sandru Eiduku ar iegūto Ekselences balvas 2017 nomināciju "Labākais ekonomikas skolotājs".  Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis: "Pateicamies par Jūsu nozīmīgo ieguldījumu Latvijas nākotnē, sniedzot jauniešiem mūsdienīgu izglītību. Lai arī turpmāk spēks un izturība, iedvesmojot ikvienu sasniegt vairāk!" Fotogalerija

  
 

03.10.2017 | Zinātnieku nakts

Jau otro gadu pēc kārtas Riebiņu vidusskolas 10.-12.kl. skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkotajā pasākumā „Zinātnieku nakts”, kur vidusskolēniem ir iespēja iesaistīties dažādās radošās darbnīcās, diskusijās, interaktīvās nodarbībās, noklausīties interesantas lekcijas, kā arī izmēģināt sevi nākamā zinātnieka lomā.
Šogad „Zinātnieku nakts” vadmotīvs bija „Zinātnes sasniegumi – ideju avots inovācijai”. Skolēni varēja iegūt jaunas prasmes un zināšanas par inovācijām, inovatīvajām tehnoloģijām, mēģināt radīt inovācijas paši. Par iespēju apmeklēt pasākumu un paviesoties Rēzeknē savu paldies sakām Riebiņu vidusskolas direktorei Inetai Anspokai un autobusa šoferim Jānim Betleram. Fotogalerija
 

11.klases audzinātāja Natālija Smukša

  
 

03.10.2017 | Skolotāju diena

Skolotāju dienas priekšvakarā tradicionālā skolēnu pašpārvaldes diena norisinājās arī šogad. Ļoti sirsnīga, mīļa un pārdomāta.
Paldies skolēnu pašpārvaldei un tās prezidentei Evijai Meluškānei par sarūpētajiem superpārsteigumiem, visiem tiem jaukajiem līdzcilvēkiem, kas neatteica mūsu jauniešiem viņu idejas realizēšanā un kas atrada tik daudz labu vārdu, ko pateikt skolotājiem svētku reizē, paldies SIA „M13” par garšīgo kliņģeri, paldies skolas padomei par sveicienu mūsu profesionālajos svētkos! Fotogalerija

 

  
 

03.10.2017 | Orientēšanās prieks

 27. septembrī Līvānos norisinājās ‘’Līvānu kauss” orientēšanās sportā Gunāra Jāņa Mīkuļa piemiņai. Pēc labi pavadītām sacensībām orientēšanā Riebiņu vsk. 14.09. vēlējās turpinājumu. Tāpēc, ilgi nedomājot, entuziastu grupiņa devās izlūkos uz kaimiņu novadu –Līvāniem. Meklēja KP Līvānu pilsētā -  Kristaps Lisicins (10. kl.), Nikita Baikovs un Gatis Pokšāns (4. kl.), sk. Mārīte Pokšāne. Gandarījums, pārliecība par savām zināšanām, prieks no paveiktā, rūgtums, ka tik ātri viss izdevās, godalgotās medaļas kaklā, jauni draugi un jauni horizonti šajā sporta veidā ir mūsu krājumā. Paldies LOF metodiķim A.Vārnai, ka iedrošināja mūs un nu mums ir savi uzvarētāji -  Nikita - I.v., Kristaps - II.v., sk. Mārīte – II.v.

  
 

27.09.2017 | Vēstule no absolventes Rasmas Ormanes

Savu vēstuli Rasma iesāk šādi: "Sveiciens no ASV Mičiganas štata pilsētas St Johns." Rasma tur mācās FLEX programmas ietvaros.
Savu vēstuli Rasma Ormane noslēdz ar šādiem vārdiem: "Nevaru ierasties savā bērnības skolā un apsveikt visus skolotājus svētkos, bet ļoti gribētos, jo ASV skolās šos svētkus nesvin tā, kā pie mums dzimtenē. Man vēl priekšā mācību gads, kur prezentēšu savu valsti un arī dzimto novadu. Izmantošu iedotos suvenīrus un arī Latvijas Republikas karogu. Pateicos visiem, kas palīdzēja man sagatavoties braucienam. Īpašs paldies Rolandam Naglim un Inetai Anspokai.
Riebiņu vidusskolas skolotāji, man ļoti palīdzēja jūsu dotās zināšanas, cīnoties par FLEX vietu braucēju grupā. Paldies par jūsu nesavtīgo darbu, attieksmi un labestību! Jaukus svētkus – Skolotāju dienu!" Ar visu vēstuli var iepazīties šeit.
 

  
 

27.09.2017 | Nikodema Rancāna gada balva

Šī gada 24. septembrī Viļānu kultūras namā, sagaidot Latvijas valsts simtgadi un turpinot tradīciju novērtēt skolotāja profesiju un pedagogu ieguldījumu latviskās un latgaliskās kultūras un tradīciju ieaudzināšanā jaunajā paaudzē, Latgalīšu kulturys bīdreiba jau trešo reizi pasniedza Nikodema Rancāna gada balvu Latgales reģiona izcilākajiem pedagogiem. Sveicam skolotāju Āriju Puduli nominācijā par inovācijām izglītības procesā! Fotogalerija

  
 

27.09.2017 | Vello rats 2017

Tradicionāli, nu jau septīto gadu pēc kārtas, Riebiņos notika riteņbraukšanas sacensības „Vello rats - 2017”. Šogad trasē devās 83 dalībnieki. Katram bija iespēja pārbaudīt savas spējas īsākā vai garākā distancē. Spēkus finišā sportisti atguva, baudot putru un siltu tēju. Liels paldies tiesnešu brigādei un visiem, kas iesaistījās pasākuma organizēšanā un vadīšanā! Rezultāti Fotogalerija

  
 

27.09.2017 | Olimpiskā diena 2017

22. septembrī 563 norises vietās visā Latvijā notika "Olimpiskā diena 2017", kas kopā pulcēja 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām. Tai skaitā arī Riebiņu vidusskola. Fotogalerija

  
 

27.09.2017 | Pasaules lielākā mācību stunda

Lai skolēni izprastu un palīdzētu 17 Globālos mērķus sasniegt tiek organizēta starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisinās vairāk kā simts pasaules valstīs. Tā ir PASAULES LIELĀKĀ MĀCĪBU STUNDA.
Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LAPAS – Latvijas platforma attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.
Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs bija ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids. Protams, ka Riebiņu vidusskola, būdama UNESCO ASP dalībskola, atsaucās šim aicinājumam.
Otrdien, 19.septembrī, pasaules lielākā mācību stunda “Katram šķīvim savs stāsts” notika Riebiņu vidusskolas 6.klasē. Skolēni, iepazinušies ar stundas mērķiem, čakli ķērās pie darba. Katrs skolēns izpētīja vienu no savām ēdienreizēm, atbildot uz 5 diezgan sarežģītiem jautājumiem. Pēc tam šķīvim tika ielikts vērtējums. Un risināts jautājums – BET KO ES VARU DARĪT CITĀDĀK? Katrs skolēns izteica savu apņemšanos kaut ko mainīt savā ikdienas dzīvē, lai veicinātu kādu no 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Fotogalerija

Skolotāja Ilze Grigule

  
 

22.09.2017 | Starpnovadu skolu sacensības Rudens krosa stafetēs

Sveicam Riebiņu vidusskolas audzēkņus, kuri 20.septembrī starpnovadu skolu sacensībās Rudens krosa stafetēs Aglonā izcīnīja 2.vietu! Komandas sastāvā: L.Andra Silkāne, E.Bergmane-Sprūdža, S.Verza, H.Griboniks, I.Smoļins un M.Piskunovs. Šie un pārējie mūsu labākie skrējēji trasē cīnījās kā lauvas. Līdz ar to lauku vidusskolu un pilsētu skolu konkurencē izcīnīja 3.vietu, kas ir ļoti uzteicami. Ikviens no viņiem bija tikai un vienīgi ieguvējs. Mēs, sporta skolotājas un skolas saime, priecājamies par skolēnu veikumu. Kopvērtējuma rezultāti. Fotogalerija

Skaidrīte Vulāne, sporta skolotāja

  
 

18.09.2017 | Pirmais pasaules čempionāts erudīcijā jauniešiem

16. septembrī 8. klases skolēns Juris Kokins devās uz Rīgu, kur norisinājās pirmais pasaules čempionāts erudīcijā jauniešiem no 14 līdz 18 gadiem. Konkurss vienlaicīgi noritēja ASV, Malaizijā, Indijā, Krievijā, Lielbritānijā, Vācijā, Lietuvā, Horvātijā, Austrālijā, Ukrainā, Serbijā, Armēnijā un Kuveitā. No Latvijas piedalījās 35 skolēni, bet kopumā konkursā piedalījās 526 jaunieši. Tas notika divos posmos, katrā posmā bija 60 jautājumi, uz kuriem bija jāatbild rakstiski ar laika limitu 45 minūtes. Jautājumi bija sagrupēti 8 tēmās: dzīves stils, izklaide, kultūra, mediji, ģeogrāfija, sports, vēsture un zinātnes. Juris uzradīja ļoti labu rezultātu - viņš ierindojās 185. vietā starp 526, pierādot, ka viņš ir erudīts! Skolotāja  - konsultante Kristīna Tjarvja. Konkursa kopējie rezultāti ir pieejami Starptautiskās erudīcijas mājaslapā https://quest.quizzing.com/#/season/100019/quiz/100180.

  
 

18.09.2017 | Vārkavas 9. atklātais čempionāts vieglatlētikā

16. septembrī Vārkavas vidusskolas stadionā norisinājās Vārkavas 9. atklātais čempionāts vieglatlētikā. Jaunākajā grupā medaļas izcīnīja: U. Pauniņš (2), A. Kitajevs (1), E. Bergmane-Sprūdža (2), E. Upeniece (2). Vidējā grupā: D. Rukmans (1) un V. Pauniņa (4). Jauniešu grupā: R. Šeršņovs (3), A. Briška (2), A. Litvjakova (2). Vecākajā grupā: E. Meluškāne (4) un K. Lisicins (4). Prieks, ka labā fiziskā formā sevi uztur un piedalās sacensībās Riebiņu vsk. absolvents A. Stabulnieks. Viņam izcīnīta zelta medaļa 1500 m skrējienā. Sacīkstēs kopumā iegūtas 27 godalgas. Prieks par mūsu sportistu sasniegumiem, lepojamies! Ar rezultātiem var iepazīties pielikumā. Fotogalerija

  
 

17.09.2017 | Skolu Orientēšanās sprinta tūre Riebiņu vidusskolā

Orientēšanos skolā par godu Olimpiskai dienai 2017 izskanēja. Guvām jaunu pieredzi un "citu adrenalīnu" pievarot pavēles distanci 2-3km. garumā pa Riebiņu ielām. Sacensībās piedalījās skolēni no 4. - 12. klasei. Rezultāti. Tūres organizatori skolas apkārtnē sagatavo vienu līdz divus kilometrus garu orientēšanās distanci, bet skolēni - veic to individuāli vai arī nelielās grupās.
Latvijas Orientēšanās federācijas sporta metodiķis Aigars Vārna atzina, ka īpaši pozitīvas emocijas Skolu orientēšanās sprinta tūres organizatoriem saistās ar Riebiņu vidusskolu. Vairāk
Novada skolu konkurencē Riebiņu vidusskolas 9. klases komanda izcīnīja Olimpiskās dienas kausu. Apsveicam! Fotogalerija

  
 

17.09.2017 | Mežs - dakteris

Konkurss „Mūsu mazais pārgājiens” mūsu skolā ir labi pazīstams un iecienīts. Viena no tā daļām ir pārgājiens. Šogad mūsu izpētes objekts bija Preiļu lauku tipa ainaviskā parka mežainā josla.
Pasaulē labākais dziednieks – daba – klusi un nemanāmi dzīvo mums līdzās. Jāprot tikai sadraudzēties ar to un atrast kopīgu valodu. Un ekskursijas laikā mums to palīdzēja bioloģijas skolotāja un EKOSKOLAS koordinatore Ilze Grigule.
Diena tiešām bija izdevusies, jo ļoti daudz uzzinājām un arī laiks bija brīnišķīgs.
Mēs sākām paldies visiem labajiem cilvēkiem, kas palīdzēja šai ekskursijai notikt un būt ļoti saistošai – skolas direktorei Inetai Anspokai, skolotājai Ilzei Grigulei un Jura mammai Andrīdai Kokinai. Fotogalerija

8. klases audzinātāja Alla Solovjova

  
 

17.09.2017 | Ekoskolu apbalvošanas pasākums Rīgā.

Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notika 12. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ekoskolu Programmu Lavijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda programmu darbību un attīstīšanu. Programmā var piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Riebiņu vidusskola arī šogad var būt lepna par iegūto „Zaļo karogu”, kas rosina un motivē darboties arī turpmāk. 

  
 

11.09.2017 | Dzejas dienas

• 7. – 17. 09. Dzejas stundas klasēs Dzejas dienu ietvaros
• 12.09. plkst.15.00 viktorīna 10.klasei „Dzejas šarms” Riebiņu novada CB
• 12.09. plkst. 9.00 Dzejas stunda 5.klasei Riebiņu novada CB
• 14.09. plkst.13.00 „Dzejas autobuss” Lasītāju kluba dalībniekiem
• 19.09. Kolāža 2.klasei „Rudens māksla” Riebiņu novada CB
• 21.09. plkst.14.00 Dzejas pēcpusdiena ar radošo apvienību „Mūka ķēķis” „Vai tu dzirdi, vai tu jūti?” Riebiņu novada CB vidusskolēniem
• Dzejas dienām veltītā grāmatu izstāde skolas bibliotēkā „Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 150”

  
 

11.09.2017 | Vārkavas bezceļi 2017

8.septembrī Vārkavā divpadsmito gadu pēc kārtas notika tradicionālais piedzīvojumu skrējiens “Vārkavas bezceļi - 2017”. Pasākuma sauklis „Trakajiem pieder pasaule” izsaka visu. Tas pulcēja tikai drosmīgākos, neatlaidīgākos un izturīgākos skrējējus, kurus 7 km garajā trasē nebiedēja ne dubļi, ne vējš, ne upes, ne citi šķēršļi. Riebiņu vidusskolu šogad pārstāvēja 6 sportisti. Lieliskus rezultātus finišā uzrādīja K.Lisicins, R.Šeršņovs, P.Hritonenka, K.Sidorova, K.Komlačova. Visveiksmīgāk distance noslēdzās Evijai Meluškānei, kura, pavisam nedaudz atpaliekot no savas sāncenses, ierindojās 2.vietā. Šis izaicinājums nav pa spēkam ikkatram, tādēļ jāuzslavē apņēmīgākie mūsu skolas sportisti!

  
 

11.09.2017 | Olimpiskā diena 2017

Mērķi un uzdevumi:

 1. Popularizēt aktivitātes svaigā gaisā caur orientēšanos skolēnu vidū;
 2. Pasākuma moto ‘Vingro svaigā gaisā!’
 3. Noskaidrot veiklākos orientieristus pa klašu grupām.
 4. Saskatīt iespējas mūsu pagastā nodarbībām ārā.

Norises laiks un vieta:
Riebiņu vsk. teritorijā 14.09.2017. no plkst. 10.30-16.00 un 22.09.2017. no plkst.9.50 - 11.30
Organizatori:
Riebiņu vidusskola, sadarbībā ar LOF sporta metodiķi Aigaru Vārnu.

Nolikums 

  
 

06.09.2017 | Vello Rats 2017

Būsim kopā 23.septembrī, baudot Riebiņu vidusskolas viesmīlību, Riebiņu pagasta ainavu, Riebiņu novada domes atbalstu un līdzcilvēku smaidu Eiropas sporta nedēļas ietvaros notiekošajās velokrosa sacensībās -Vello Rats 2017. Nolikums

 

 

 

  
 

28.08.2017 | 1. septembrī - Zinību diena

Labrīt, manas taciņas sīkās,
šorīt atkal sacīšu to,
ka jūs mīlu.
Labrīt, atvērtie vārti, atslēga kabatā, un,
labrītiņ, sapņu pilis, - 
šodien atkal sākšu jau iesākto...


Norises secība:
• plkst. 9.00 klases audzinātāja stunda;
• plkst. 10.00 svinīgā līnija. Fotogalerija