2021./2022. mācibu gads

 

25.08.2022 | Nordplus Junior programmas projekts

Nordplus Junior programmas projekta “Noķer mani, ja vari – putnu stāsts”(“Catch me if you can – birds’ story”- Eng.) nr. NPJR-2020/10232. ietvaros Riebiņu vidusskolas 10 skolēni un skolotājas Lolita Šmukste un Arnita Znotiņa kopā ar partneriem aktīvi darbojas Igaunijā.
Fotogalerija

 

  

25.08.2022 | Lepojamies!

Mēs ik dienas kopā atbildīgi izkopjam savu oriģinalitāti, iniciatīvu, pašpaļāvību, rakstura stingrību, izturību! Tā turpināt!
Paldies RIEBIŅU vidusskolas darbīgajai saimei! Paldies Preiļu novada domes vadībai! Pašvaldība ir spēks, ar ko rēķināmies un ko cienām!
Fotogalerija
Ata Kronvalda balvas pasniegšanas ceremonija
Vairāk

 

  

19.08.2022 | Sveicam

LEPOJAMIES!
Apsveicam Gunitu un skolotāju Āriju Puduli!
Fotogalerija

 

  

27.06.2022 | 12. klases izlaidums

 
Fotogalerija

23.06.2022 | Lai gaiši, silti un enerģiski svētki!

 

15.06.2022 | 9. klases izlaidums

  Fotogalerija

09.06.2022 | Sveicam

Mūsu lielais paldies Jums par enerģiju, radošumu un darbu izpildei veltīto laiku! Paldies skolotājām Annai Meluškānei un Innai Kabarei par darboties prieku un veiksmes turpmāk!
Esam priecīgi smelties no kolēģiem neizsmeļamo radošumu!
Fotogalerija

 

  

09.06.2022 | PALDIES Z/S “Viktorija”

Riebiņu vidusskola saka lielu PALDIES Z/S “Viktorija” īpašniekam Ivanam Daņilovam, kurš sponsorēja formas tērpu iegādi sportistiem! Sporta dzīves aktīvists, ar lielisku enerģiju sporta dzīvē- vienmēr atbalstījis mūsu skolas centienus būt sportiskiem, aktīviem un veselīgiem!
Fotogalerija

 

  

09.06.2022 | Sveicam

Latgaļi apliecina savu identitāti! Paldies, par to ko darāt! Jūs esat lieliski! Liels paldies skolotājai Diānai Bravacakai, kas savu darbu dara ar lielu mīlestību!
Fotogalerija

 

  

01.06.2022 | Baltijas valstu sacensības

Baltijas valstu jaunatnes čempionātā vieglatlētikas daudzcīņā 28.-29. maijā, kurš notika Igaunijas pilsētā Pērnavā uz starta izgāja pa četri labākie pārstāvji no katras valsts. Tajā skaitā Latvijas izlasi pārstēvēja divi Preiļu novada sporta skolas audzēkņi.– Nikita Baikovs (U-16 grupa) un Andis Briška (U-20 grupa). Katrs savā vecuma grupā cīņījās ne tikai ar vienaudžiem no Baltijas valstīm, bet arī ar savām spējām- 100m, 400m un 1500m skriešana, 110m barjerskriešanā, kārtslēkšanā, tāllēkšanā, augstlēkšanā, lodes grūšanā, diska un šķēpa mešanā. Otrās dienas izskaņā Nikita Baikovs ierindojās septītajā pozīcijā ar rezultātu 4800 punktiem un pacēlās uz 3.vietu Latvijas izlases U-16 grupā. Andis Briška U-20 grupā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 6191 punkti.
Vasaras sezona pašā plaukumā. Priekšā Latvijas čempionāti. Vēl viena iespēja pārstāvēt Latvijas izlasi Baltijas valstu sacensībās atkarīga no spējas ierindoties pirmajā vietā LČ sacensībās.

 

  

01.06.2022 | Pēdējā skolas diena

Mācību gads ir noslēdzies, atstājot aiz sevis prieku par paveikto, kā arī sakrāto spriedzi un nogurumu. Maijs ir mūsu darba "ražas laiks" - septembrī iesētās sēkliņas, gādīgi koptas un lolotas, ir pārvērtušās skaistos ziedos. Katram sava krāsa, smarža un īpaša vieta šajā dārzā- mūsu Riebiņu vidusskolā. Ikviens savā skolas mugursomā salicis daudz vērtīga: zināšanas, pieredzi, sapratni, izaugsmi. Kāds tur paslēpis blēņas un smieklus, asaras un aizvainojumu. Cits – smagu darbu, pūles un apziņu, ka tikai neatlaidīgs darbs aizved mūs pie gaidītā rezultāta. Vairāk
Fotogalerija

 

  

31.05.2022 | Vasaras brīvlaiks

 

29.05.2022 | Karinas izstāde skolas bibliotēkā

Prieks par 9.kl. skolnieces Karinas uzticēšanos un atsaucību, parādot skatītājiem savas pēdējā laikā tapušās gleznas. Dažādi sižeti, daudzveidīgi tēli, kas prasmīgi vadītas otas skārienos pārvērš audeklu visā krāsu spektrā. Tas ir Karīnas iztēles un prasmīga darba rezultāts, kas sniedz gandarījumu gan jaunajai māksliniecei, gan izstādes skatītājiem ļauj domās doties ceļojumā.
Lai visiem skaists brīdis, kavējoties pie Karinas redzējuma, snieguma un talanta! Paldies, Karina, lepojamies ar Tevi!
Fotogalerija

 

  

27.05.2022 | 7. un 5 .klases ekskursija

Līdz šim vissiltākajā šī gada dienā, 25. maijā, 7.ab un 5.ab klases devās mācību ekskursijā uz Raiņa muzeju "Jasmuiža", kur guva jaunas zināšanas un prasmes. Septītklasnieki spēlēja slēpņošanas spēli "Atrodi Raiņa vietas Jasmuižā" un piektklasnieki piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā "Rainis. Dzimumdiena."
Tālāk skolēnu ceļš veda uz ezeru ieskauto Aglonu. Tur skolēniem bija iespēja aizceļot pagātnē, pielaikojot 2. Pasaules kara formastērpus, paturot rokās reālus ieročus un pasēžot uz vācu armijas motocikla.
Skolēni pēc šīs dienas bija garīgi un fiziski piepildīti un saka lielu PALDIES! Fotogalerija

 

  

24.05.2022 | Jumalāni Liepājā

Šogad beidzot atkal bija iespēja visiem folkloristiem tikties klātienē, pulcējoties uz 38. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem “Pulkā eimu, pulkā teku”.
Mums ceļš bija ļoti tāls, jo svētki notika Liepājā. Lai gan jāatzīst, ka Timofejam un Kasparam ir paticis garais brauciens. Iespējams, ka arī citiem ir tāpat!
Kur gan cilvēks dodas, kad ir nonācis vēju pilsētā Liepājā? Protams, uz jūru. Mēs, Jumalāni, neesam nekāds izņēmums, un, tikko nolikām mantas, gājām skatīties, kāda tad jūra ir Liepājā. Tā bija dzirdama pa gabalu! Un tad ieraudzījām bezgalīgu ūdens klajumu. Sajūsmai nebija gala! Vairāk
Fotogalerija

 

  

21.05.2022 | „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022”

Iemīļotās sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022” ar devīzi #braucdroši atsākās un 19.maijā notika sacensību 1.kārta Preiļos. Foruma” mērķis ir atbalstīt un iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, tolerantiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem. Katra sacensību dalībnieka sniegums tiks vērtēts individuāli. Latvijas fināla sacensības Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā, pārstāvēs arī mūsu skolēni Romāns Zagrebajevs un Anitra Pastare. Sveicam!
Fotogalerija

 

  

20.05.2022 | “Jauno vieglatlētu kauss”

17. maijā Rēzeknē notika Latgales reģiona 2021./2022.m.g. skolēnu sporta sacensībās vieglatlētikā “Jauno vieglatlētu kauss”. Preiļu novadu komandu cīņā pārstāvēja Riebiņu vidusskolas 8.klases zēnu komanda. Ar pamatotām gaidām un ticību uzvarai devāmies cīņā uz Rēzeknes pilsētas stadionu. Cerības attaisnojās! Oļegs Seleckis, Gatis Pokšāns, Ervīns Pīlēģis, Nikita Baikovs, Arturs Valters, Kārlis Kokins savās disciplīnās savāca pietiekamu punktu skaitu, lai sporta skolotājai būtu iespēja kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Vairāk 
Fotogalerija

 

  

18.05.2022 | 8. klases kompetenču diena

Mums, 8. klasei, 3. maija rīts sākās ar braucienu uz Līvānu stikla un amatniecības centru. Tur plašāk izzinājām stikla pūtēja amatu, aplūkojām, kā ir mainījušies Līvānu stikla pūtēju darbi un to stilistika daudzu gadu garumā. Bijām klāt tajā brīdī, kad no izkausētas stikla masas meistari izgatavoja greznu trauku. Pēc brīnišķīgās pieredzes devāmies uz Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju. Apmeklējām izstādi par Borhu dzimtu un gājām uz Preiļu muižas zirgu stalli. Pētījām tā stāvokli, apkārtnē atrodamos augus, dzīvniekus, īpašu uzmanību pievērsām Preiļupes dīķī dzīvojošajiem bezmugurkaulniekiem. Vairāk
Fotogalerija

 

  

16.05.2022 | Sveicam

Šogad Jelgavā dzimušā olimpiskā čempiona Jāņa Lūša vārdā nosauktās starptautiskās šķēpmešanas sacensības Jelgavā notika 10. reizi un tās pulcēja 113 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. 15.maijā sportisti sacentās četrās vecuma grupās: zēni un meitenes jeb U-16 (2007./2008. gadā dzimušie), jaunieši un jaunietes jeb U-18 (2005./2006. gadā dzimušie), juniori un juniores jeb U-20 (2003./2004. gadā dzimušie) un vīrieši un sievietes jeb pieaugušie (2002. gadā dzimušie un vecāki).
U-16 grupā 22 zēnu konkurencē uzvarēja Ņikita Baikovs no Preiļu novada ar personīgo rekordu un rezultātu 50,69 metri. Vairāk

 

  

16.05.2022 |  10.-11.maijā Preiļu pilsētas stadionā norisinājās PREIĻU un LĪVĀNU SKOLU SACENSĪBU VIEGLATLĒTIKĀ

Riebiņu vidusskolas godu devās aizstāvēt 33 skolēni. Sacensību mērķis bija noskaidrot spēcīgākos skolu vieglatlētus, kā arī spēcīgākās skolu komandas. Neskatoties uz to ka mums neizdevās nokomplektēt pilnas komandas visās vecuma grupās,rezultāti ir ļoti labi. Jāatzīmē kā tāda veida likstas piemeklēja teju visas skolas. Mūsu sīvākie konkurenti bija Vārkavas vidusskola, Preiļu 1.psk. un JEPVĢ. Vairāk
Kopvērtējums pa skolām
Fotogalerija

 

  

16.05.2022 | 4. klases kompetenču diena

Alternatīvajā dienā 3. maijā 4. klase apmeklēja uzņēmumu "Volmārkoks".
Iepazināmies ar dažādām iekārtām, darbgaldiem, materiāliem.
Uzņēmumā "Volmārkoks" mums bija iespēja redzēt, cik daudz interesantu lietu var pagatavot no koka. Redzējām kā no finiera ar lāzeri tiek grieztas latvju zīmes. Piedalījāmies un vērojām kā tiek apdrukāta krūzīte. Vērojām T kreklu un somu apdrukas procesu.
Prieks par kopā būšanu, par lietderīgi pavadīto laiku! Ugunskurs, jautras sarunas, spēles, desiņu cepšana padarīja šo dienu, īpašu un neaizmirstamu. Vairāk
Fotogalerija

 

  

15.05.2022 | Zvaniņa diena 12. klasei

"Un atkal skolas bērzi kādiem mās atvadu sveikas, paturēdami sev atmiņas par katru no šiem burvīgajiem jauniešiem Riebiņu vidusskolā. Tiecieties uz pavasari tiecieties uz vasaru, tiecieties dzīvē, kas jūs gaida! Bet skolas bērzi, klusēdami , pacietīgi gaidīs nākamos, vēl nākamos, aiznākamos, un daudzas, daudzas jaunas paaudzes. Skola dzīvo...."
A.Podziņa
Fotogalerija

 

  

15.05.2022 | Zvaniņa diena 9. klasei

Pie zilā padebeša mirdz siltais maija saules stars un spilgti zaļo koku galotnēs vītero putni. ķiršu zari atplaukst koši baltā, neviltotā smaidā, aizkustinoši mirkļi, mīļa un jauka pasēdēšana kopā....
Fotogalerija

 

  

14.05.2022 | Folkloras svētki Sutros

13.maijs Jumalāniem – Ievai Uzuļnikai, Viktorijai Fedotovai, Danielai Koroševskai, Signijai Pastarei, Jekaterinai Komlačovai, Kasparam Bogdanovam, Kirilam Danilovam, Timofejam Smutovam, Imantam Lavrenovam, Zlatai Komlačovai, Kristai Vītoliņai, Jeļizavetai Poņavinai, Elīnai Silkānei, Liānai Jasevičai – un viņu skolotājām Ārijai Bergmanei-Sprūdžai un Ritai Pudānei bija brīnišķīga diena, jo Līvānu novada Sutros pulcējāmies uz Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras svētkiem, kuru dvēsele un organizatore ir mūsu koordinatore Anna Kārkle. Vairāk
Fotogalerija

 

  

13.05.2022 | 7.a klases diena pie Ostrovas ezera

7. a klases izglītojamie 3. maijā devās uz Ostrovas ezeru. Šis pasākums skolēniem attīstīja prasmi:

  • Plānot;
  • Sadarboties;
  • Vienoties;
  • Ieklausīties;
  • Pielāgoties.

Šajā dienā skolēni baudīja vienu no novada bagātībām – Ostrovas ezeru, novērtējot labiekārtoto atpūtas vietu. Dienas laikā izglītojamie vēroja gulbju pāri, mainīgās krāsas ezera atspulgā, pilnveidoja praktiskās iemaņas ugunskura iekuršanā un pusdienu pagatavošanā kā arī meklēja risinājumus neparedzētām situācijām un stiprināja piederību savam novadam. Patīkami, ka skolēni pēc dabā pavadītās dienas atstāja to tīru. Izglītojamie dienas noslēgumā bija enerģijas pilni, pozitīvi noskaņoti un priecīgi par šo dienu. Fotogalerija

 

  

12.05.2022 | 1. un 3. klases kompetenču diena

Aust saulains 2. maija rīts. Jautrā noskaņojumā skolā pulcējas 1. un 3. klašu skolēni.
Šī diena būs savādāka nekā parasti. Skolēni kopā ar audzinātājām Solvitu un Silviju dosies apgūt jaunas zināšanas dabā, vērojot, izjūtot, apbrīnojot savu skaisto Riebiņu apkārtni.
Mūsu ceļojums sākas ar zirgu staļļa apmeklējumu. Kāds prieks dzirkstī bērnu sejās ,vērojot draiskos, mazos kumeliņus! Iepazīstam zirgkopja skaisto un reizē arī grūto profesiju, izbaudām jāšanu 24 gadus vecā zirga „Motora” mugurā. Tam gan vajadzīga liela drosme! Vairāk
Fotogalerija

 

  

12.05.2022 | 7.b klase Kompetenču dienā apmeklē Silajāņus

Apmēram 10km no Riebiņiem atrodas ciemats Silajāņi. Iepazīšanos ar to sākām no veikala, kurš šodien ir kā ciemata centrs, jo tur nopērkams ir viss nepieciešamai lauciniekam-gan spainis, gan kafija. Uzzinājām senās aptiekas vēsturi, apmeklējām Brāļu kapus, pamesto bērnudārzu, kluba ēku, aizslēgto skolu. Pa ceļam ievērojām arī daudz tukšu māju. Runājām par to, kāpēc laukos ir maz cilvēku. Secinājām, ka viss nepieciešamais , lai dzīvotu Silajāņos ir , vajag tikai strādāt gribošus iedzīvotājus. Interesantākais mūs gaidīja pie Oļega Boļšakova, kuram pieder seno auto un sadzīves priekšmetu kolekcija. Iepazinām dažādu veidu un marku auto, minējām, kādam nolūkam ir domātas dažādas senas ierīces. Pagājušā gadsimta autobusā spēlējām galda hokeju. Pusdienu piknikā atpūtāmies un elpojām veselīgo priežu gaisu mājās “Priedkalni”. Diena bija izdevusies!!
Fotogalerija

 

  

12.05.2022 | Ciemos pie SAC “Rušona”

Esam gandarīti par to, ka varam un protam saglabāt mūsu tradīciju – apmeklēt SAC “Rušona” iemītniekus. Centru apmeklējam ar prieku, jo zinām, ka tur mūs gaida. Katru reizi, kad tur ierodamies, cenšamies atnest ne tikai mazas dāvaniņas, bet arī jauku noskaņojumu, jo mēs saprotam, ka katram cilvēkam ir nepieciešama uzmanība, rūpes un labestība, kas nāk no apkārt esošiem cilvēkiem!
Fotogalerija

 

  

12.05.2022 | 5.a un 5.b.klases kompetenču diena

2.maijā Kompetenču dienas ietvaros 5.a un 5.b.klase devās uz Preiļiem, jo zinām, ka laime, prieks un skaistums ir arī tepat blakus.
Dienu sākām ar Kaķu sētas apmeklējumu. Saimniece Kristīne iepazīstināja ar kaķu stāstiem un to izstādi, ļaujot iepazīt šo dzīvnieku no daudzveidīgiem uzvedības un izskata aspektiem. Vārīt ziepes var burtiski, nevis tikai darīt blēņas, savārot ziepes. Meitenes radoši darbojās ar ziepju masu un saimnieču sagatavotajiem kaltētiem ziediņiem un eļļiņām, izveidojot savai gaumei raksturīgas ziepes. Zēni gatavoja koka suvenīrus – atslēgu pakaramos, iededzinot kaķu attēlus uz sagatavota koka dēlīša. Kaķu sētas veiksmes stāsts ir ideja un sapnis, kas tiek realizēts ar darbu, lai citiem ir interesanti. To apzināt tika aicināti arī skolēni. Vairāk
Fotogalerija

5.klašu audzinātājas Ruta un Inna

 

  

10.05.2022 | Vidusskolēnu mācību ekskursija Rīgā

3. maijā programmas Latvijas skolas soma ietvaros visas trīs vidusskolas klases devās uz Rīgu, lai apmeklētu dažādus kultūras pasākumus. Kā pirmais tika apmeklēts A. Upīša memoriālo muzejs – viņa dzīvoklis Rīgā un piedalījāmies literāri finansiālā nodarbībā “Romāns ar zeltu”, kur iepazina šī romāna galvenos varoņus un nelielu ieskatu tā saturā. Pārsteidzoša bija pirms vairāk nekā 100 gadiem uzrakstītā romāna aktualitāte arī mūsdienās un cik nozīmīgs tolaik romānā uzdotais jautājums “Vai zelts pieder mums, vai tomēr mēs – zeltam?” ir arī tagad. Vairāk
Fotogalerija

Lolita Šmukste,
programmmas Latvijas skolas soma koordinatore Riebiņu vidusskolā

 

  

10.05.2022 | 2. klases kompetenču diena “Kaķu sētā”

2. klases skolēni kompetenču dienas 2. un 3. maijā veltīja mājdzīvnieku izpētei, dabaszinātņu mācību jomā apgūstot tematu “Kas nepieciešams dzīvnieku dzīvei”. 2. maijā patstāvīgi tika pētīti izvēlētie mājdzīvnieki – gan mājās esošie, gan meklēta nepieciešamā informācija grāmatās, enciklopēdijās un internetā. Savukārt 3. maijā tika ieplānota aktivitāte “Kaķu sētā” Preiļos, kur skolēni piedalījās ekskursijā pa “Kaķu sētu”, apskatīja kaķu izstādi, pētīja, kā dzīvo kaķi, kas tiem garšo, minēja kaķu balsis, radošajā darbnīca pagatavoja kaķu lielāko gardumu – zivis. Vairāk
Fotogalerija

Lolita Šmukste, 2. klases audzinātāja

 

  

10.05.2022 | Nedēļas nogales sportojot!

2022.gada 30. aprīlī notika Jēkabpils novada atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16 grupas sportistiem. Sacensības pulcēja daudz dalībnieku, tai skaitā arī tuvāko Lietuvas sporta skolu audzēkņus. Preiļu BJSS pārstāvēja Gatis Pokšāns (400m, tāllēkšana), Katrīna Damba (100m, tāllēkšana), Oļegs Seleckis (tāllēkšana, 100m) un Anastāsija Leitāne (100m, lodes grūšana). Pēdējiem diviem izdevās ne tikai uzrādīt sezonas labākos rezultātus, bet arī iekļūt savu pamatdisciplīnu finālā. Līdz medaļai pietrūka veiksmes.
2022.gada 7.maijā Daugavpils pusmaratons svinēja savu 10 gadu jubileju. Šoreiz svētku skrējienu 5km. distancē izbaudīja 8.klases skolēni - Gatis Pokšāns un Ervīns Pīlēģis. Distance tika noskrieta 0:24:41 min. Piemiņas medaļa un atjaunotā pieredze masu skrējienā pa pilsētas ielām paliks abiem spilgtā atmiņā.
Fotogalerija

 

  

07.05.2022 | Sveicam Mātes Dienā!

Tu mīļā, mīļā māmiņa,
Es mīlu tevi kā nevienu,
Tu esi manim dārgāka
Par saulīti un baltu dienu.


Māmiņ, mīļo, māmulīt,
Ļauj man šodien uzsmaidīt, tikai tev!
Māmiņ, mīļo, māmulīt,
Ļauj man tevi noglāstīt un sasildīt!Lai visu maigumu, ko devi,
Tev dienās atdod mana sirds,-
Kā dzīva saulīte pār Tevi,
Lai vienmēr glāstoša tā mirdz

 

05.05.2022 | “Kompetenču diena”

3.maija “Kompetenču dienu” devītās klases kolektīvs izbaudīja pilnā apmērā. Sen nebija tādas fantastiskas iespējas, kā izbraukt, darboties meistaru darbnīcās, skatīt savu novadnieku meistardarbus, justies brīviem un laimīgiem, vērojot apkārtni pa autobusa logu.
Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” un tās īstenotājiem mūsu skolā, plkst. 9:30 izbraucām uz Līvāniem. Līvānu stikla un amatniecības centrā mūs sagaidīja vienreizīgi gidi, profesionāli stikla pūtēji un neskaitāms stikla izstrādājumu klāsts. Izzinošā nodarbībā “Līvānu stikla stāsti” vērojām, klausījāmies un taustījām.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

03.05.2022 | Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

Ik gadu 4. maijs ir valsts svētku diena — šajā datumā 1990. gadā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" un pēc gadu desmitiem Padomju Savienības sastāvā Latvija atkal kļuva par brīvu un neatkarīgu valsti.
Neatkarība ir viena no valsts svarīgākajām vērtībām, tāpēc aicinām ikvienu ar saviem darbiem, domām un rīcību to stiprināt un novērtēt! Vēlam izjust lepnumu, cieņu un gandarījumu par mūsu valsti - Latviju!
Fotogalerija

 

  

03.05.2022 | "Latgaliskums Eiropā"

Latgales kongress notika 2022. gada 27.-29. aprīlī Latgales vēstniecībā GORS un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Kongresa tēma – Latgaliskums Eiropā: no valodas līdz ekonomikai. Kongresa darbs risinājās vairākās sekcijās, kur piedalījās gan kongresa delegāti un dalībnieki, gan arī aicinātie viesi, politiķi. Latgales attīstībai aktuāli zinātniskie priekšlasījumi mijās ar strīdīgu jautājumu publisku apspriešanu, lai kongresa gaitā izstrādātu un apspriestu rezolūcijas pamatpunktus un kongresu noslēgtu ar konkrētiem priekšlikumiem tautsaimniecības, drošības, kultūras, izglītības, valodas un plašsaziņas līdzekļu politikas attīstībai. Riebiņu vidusskolu deleģēti pārstāvēja skolotāja Diāna Bravacka, kas šogad 10.klasē vada latgaliešu rakstu valodas apguvi 10.klasē. Dienas bija tiešām piesātinātas ar izglītojošu un plašu notikumu gammu: tas ļāva paskatīties uz latgaliešu valodas, ekonomikas, kultūras, izglītības jautājumiem tuvākā un tālākā perspektīvā. Ieguvums jādara pieejams plašākām iedzīvotāju masām, lai ļautu Latgales jautājumus arvien paturēt tuvākajā redzeslokā.
Plašāka informācija šeit.
Fotogalerija

 

  

29.04.2022 | Integrētā pāra stunda karjeras izglītībā un mūzikā

Lai dažādotu kompetenču pieejā balstītā mācību satura apguvi, 27. aprīlī 9. klasē tika novadīta integrēta pāra mācību stunda karjeras izglītībā un mūzikā “Traģiskums mūzikā un bīstamās profesijas”.
Stundas sasniedzamais rezultāts – izzina bīstamo profesiju specifiku, apzinās mūzikas emocionālo vēstījumu, atspoguļojot to dramatismu.
Vairāk

 

  

29.04.2022 | Realizēts eTwinning projekts “Rakstu zīmju pētnieki”

2. klases skolēni kopā ar citiem Latvijas skolu otrklasniekiem piedalījās Eiropas skolu kopienas eTwinning projektā “Rakstu zīmju pētnieki”. Kopā projektā piedalījās 10 skolas no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Projektam tika izvirzīts mērķis – iegūt zināšanas par rakstu zīmēm un māla trauku veidošanu, iegūtās zināšanas patstāvīgi realizēt radošā darbībā.
Projekta realizēšanas laikā pētījām un iepazinām latviešu ornamentus, mēģinājām tos saskatīt dabā un apkārtējā vidē, lietišķās mākslas darbos, apģērbā. Vēlāk tos atveidojām dažādos radošajos darbos, veidojām izstrādājumu ar latviešu rakstu zīmēm un savu radošo darbu izstādes klasē. Izzinājām un iepazinām arī sava novada zīmes un simbolus, nozīmīgākos kultūrvēsturiskos objektus – apmeklējām Preiļu pili un parku, Riebiņu pili un parku, Galēnu muižu un parku, Pastaru vējdzirnavas. Kā spilgtākais un pārsteidzošākais piedzīvojums bija izbrauciens limuzīnā un Preiļu pili un parku. Vairāk
Fotogalerija

 

  

27.04.2022 | Kross Preiļu parkā

Saule, Smaids un labi Padarīts darbs – tie bija atslēgvārdi notikušajam skolēnu krosam. 26.04. Preiļu pilsētas parks uzņēma 180 skolēnus no 12 Preiļu un Līvānu novadu skolām. Bērni sacentās piecās vecuma grupās krosa skrējienā 800, 1000, 1500 vai 2000 m distancēs.
Riebiņu vidusskolas godu aizstāvēja 23 skolēni no 3. līdz 10.klasei. Jāatzīst, ka starts bija ļoti veiksmīgs. Uz mājām ar medaļām pārbrauca Katrīna Damba (8.kl.), Ervīns Pīlēģis (8.kl.), Anastasija Leitāne (9.kl.) un Iļja Smoļins (10.kl.) Vēl tikai divām skolām bija tāds ražens medaļnieku skaits. Paldies visai komandai par paveikto!!!
Ar rezultātiem var iepazīties šeit un bildes no sacensību vietas apskatāmas Preiļu sporta skolas mājas lapā šeit.
Fotogalerija

 

  

26.04.2022 | Olimpiskā diena Riebiņu vidusskolā

Olimpiskā mēneša ietvaros 21.aprīlī Riebiņu vidusskolas saime ar sportisko pēcpusdienu noslēdza LOK 100. gadadienas svinības. Šī gada vadmotīvs bija Olimpiskās vērtības – cieņa, draudzība, komandas gars, godīga konkurence, vienlīdzība, solidaritāte, iecietība un izcilība. Par to vairākkārt tika runāts atklāšanas ceremonijā, to uzsvēra arī mūsu Olimpiskais vēstnesis, bijušais Latvijas Jaunatnes Olimpiādes dalībnieks un skolas absolvents Iļja Danilovs. Praktiski to varēja izbaudīt dienas gaitā piedāvātajās aktivitātēs. Katram skolēnam bija iespēja iesaistīties sportiskās aktivitātēs gan individuāli, gan klases un skolas komandā. Vairāk
Fotogalerija

 

  

25.04.2022 | Glītrakstīšanas konkurss

8.aprīlī 113 skolēni no 38 Latvijas skolām piedalījās glītrakstīšanas konkursā „Mēs rakstām krievu valodā”. Konkursā varēja piedalīties 4. un 6. klases skolēni, kuri mācās krievu valodu kā svešvalodu pirmo gadu. Skolēniem vajadzēja ne tikai glīti un pareizi rakstīt, bet arī parādīt savas zināšanas piederības vietniekvārdu lietojumā, salikt tekstu no daļām un kārtīgi to uzrakstīt. Saņemti konkursa rezultāti: Jūlijai Rubļovai (6.kl.) – III vieta, Adelīnai Gribonikai (6.kl.) – Atzinības raksts, Imantam Lavrenovam (4.kl.) – Pateicība.
Fotogalerija

 

  

25.04.2022 | Pirmie secinājumi par latgaliešu rakstu valodas apguvi skolās

 

21.04.2022 | Ciemošanās Malnavas koledžā

Februārī mūsu skolas skolēnu pašpārvalde nolēma, ka jāiesaistās iniciatīvā izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”, ko īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Tad arī pieteicāmies pašpārvalžu komandu mācībām un bijām ļoti priecīgi, kad saņēmām apstiprinājumu, ka esam starp tām pašpārvaldēm, kas izvēlētas dalībai klātienes mācībās iniciatīvas “Kontakts” ietvaros.
Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” tiek īstenota ar mērķi stiprināt izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstību. Tā nu 12. aprīlī mēs, 11.klases skolnieces Evija Bergmane-Sprūdža, Evelīna Upeniece, Sintija Verza un skolotāja Rita Pudāne, devāmies uz Malnavas koledžu, kur trīs dienu garumā norisinājās jauniešu un viņu atbalsta personu mācības. Tajās piedalījāmies ekspertu Sintijas Lases un Sergeja Andrejeva vadītajās nodarbībās, vērtējām situāciju savā skolā, ļoti daudz runājām par pilsonisko līdzdalību un tās nozīmīgumu, radījām idejas, mācījāmies izstrādāt projekta pieteikumu un, protams, iepazināmies ar citu skolu pašpārvaldēm un to pieredzi.
Nākamais solis ir projekta pieteikuma izstrādāšana un tā iesniegšana. Ļoti ceram un ticam, ka mums viss izdosies!
Fotogalerija

 

  

21.04.2022 | Sveicam

Sveicam Riebiņu vidusskolas audzēkņus un pedagogus ar sasniegumiem!
Fotogalerija

 

  

20.04.2022 | Sveicam

Paldies Riebiņu vidusskolas pedagogu komandai par radošumu un neizsīkstošo aktivitāti!
Fotogalerija

 

  

20.04.2022 | Sveicam

Atzinību saņēma Riebiņu vidusskolas skolēni Mareks Veigulis un Lāsma Jurkāne! Paldies visiem, kas piedalījās konkursā!
Fotogalerija

 

  

20.04.2022 | Lieldienas Riebiņu vidusskolā

Lieldienas atnāk ar pirmajiem pavasara vēstnešiem: ar sniegpulkstenīšiem, pūpoliem, pirmajām siltajām dienām. Arī ar svētku rotu. Mūsu skolas vestibilu šogad greznoja Leontīnes Paldiņas Lieldienas zaķu izstāde “Čibu, čabu zaķīts nāca”.
19.aprīlī 1.-4.klašu skolēnus izstādes autore aicināja uz pasākumu, kura laikā pastāstīja par zaķu tapšanu. Kopā Leontīne Paldiņa tos izgatavojusi veselus 118! Savukārt bērni, gaidot šo pasākumu, bija iemācījušies Lieldienu tautasdziesmas, zīmējuši zaķus un glīti rakstījuši tautasdziesmas. Labākie saņēma balviņas. Pēc tam visi piedalījās izlozē, un katrs bērns dāvanā saņēma skaistu, unikālu zaķi. Tam sekoja aktivitātes ārā, ko vainagoja sameklētais saldumu grozs katrai klasei. Bez šaubām, bērni jutās ļoti priecīgi.
Toties vecāko klašu skolēni iejutās mākslinieku lomā un gan komandā, gan individuāli iesaistījās aktivitātē “Es Lieldienas zīmēju uz asfalta”. Kas tik tur nebija! Olas un zaķi, šūpoles un pūpolu zariņi, pa kādam taurenim un pat mīlestības apliecinājums.
Tā kā dzīvojam multikulturālā vidē, daļa no skolas saimes Lieldienas jau nosvinējusi šajā svētdienā, bet citiem svētki vēl tikai būs. Lai tie saulaini un priecīgi!
Fotogalerija

 

  

17.04.2022 | Saulainus svētkus!

 

11.04.2022 | Brīvdienās sportojam!

2.aprīlī Kokneses stadionā norisinājās ziemas Latvijas čempionāts šķēpa mešanā, kurā piedalījās Nikita Baikovs. Viņš veica četrus metienus. 600 g šķēps, Nikitas raidīts, sasniedza 47.87 m atzīmi. Tas kļuva par sportista personīgo rekordu, kā arī U-16 grupas labāko sacensību rezultātu. Mājupceļā sirdi sildīja godam nopelnītā zelta medaļa un gandarījums par paveikto.
9.aprīlī Preiļu ielās bija daudz soļot un skriet gribētāju! Pilsētas tradicionālās sacensības “Cīruļputenis” svinēja ceturto soļošanas un četrpadsmito skriešanas gadskārtu. Šogad uz Preiļiem ceļu mēroja sportisti no Tukuma, Rīgas, Madonas, Gulbenes, Dagdas, Jēkabpils, Ludzas, Līvānu, Daugavpils, Rēzeknes novadiem un Rokiškiem (Lietuva).
Vairāk
Fotogalerija

Sporta skolotāja, trenere M.Pokšāne

 

  

11.04.2022 | "Putnu dienu" ekskursija dabas liegumā "Lubāna mitrājs" Nordplus projekta ietvaros

Šī gada 2. un 3. aprīlī Riebiņu vidusskolas 5a un 5b klases skolēni kopā ar klašu audzinātājām Rutu Vjaksi un Innu Zenovjevu un projekta vadītāju Arnitu Znotiņu devās vērot putnus dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. Pasākumu organizēja Lubāna mitrāja informācijas centrs “Putnu dienu” ietvaros, savukārt mums šī nedēļas nogales aktivitāte tapa pateicoties Nordplus Junior programmas projektam “Noķer mani, ja vari – putnu stāsts”(“Catch me if you can – birds’ story”- Eng.), projekta nr. NPJR-2020/10232.
Fotogalerija 02.04.22
Fotogalerija 03.04.22
Vairāk

Arnita Znotiņa, projekta vadītāja, RVS skolotāja

 

10.04.2022 | Ēnu diena 2022 Riebiņu vidusskolā

Izglītības organizācija Junior Achievement Latvia 6. aprīlī rīkoja Ēnu dienu 2022, kurā aktīvi piedalījās arī Riebiņu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēni. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

10.04.2022 | Sveicam

Riebiņu vidusskolas 11.klases skolniece Agnija Jemeļjanova novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē izcīna 1.vietu! Lepojamies un sirsnīgi sveicam ar panākumiem!
Paldies skolotājai Diānai Bravackai par sirdsdegsmi, sagatavojot audzēkņus olimpiādēm!

 

  

09.04.2022 | Skatuves runas konkurss

7.aprīlī uz Preiļu novada skatuves runas konkursu devās četri mūsu skolas skolēni: Ieva Uzuļnika(1.klase), Mareks Veigulis(2.klase), Zlata Komlačova(5.a klase) un Lāsma Jurkāne(10.klase). Pirms tam bija konkurss skolā, kurā piedalījās visai kupls pulciņš sākumskolas skolēnu: Ieva Uzuļnika, Mareks Veigulis, Artis Dančauska, Normunds Verze, Dinārs Struks, Daniela Koroševska, Nikola Afoņkina, Jekaterina Komlačova, Roberts Jurkāns. Pamatskolas un vidusskolas posmā gan dalībnieku skaits bija mazāks – Zlata Komlačova, Krista Vītoliņa, Romans Zagrebajevs, Vladislavs Šebeko, Laila Putāne, Dagnija Vītoliņa, Lāsma Jurkāne.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

09.04.2022 | Šokolādes mafini ar itāļu bezē krēmu

31.marts, marta pēdējā diena, 6.klases meitenēm un zēniem atmiņā paliks kā interesants, smaržīgs un garšīgs notikums, kurā paši piedalījās gan vērotāja, gan konditora lomā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņa Valtera Grigala meistarklasē.
Šoreiz tika gatavoti šokolādes mafini ar itāļu bezē krēmu. Smalki gan, jo mafiniem turklāt tika pievienota īsta beļģu šokolāde!
Vairāk
Fotogalerija

 

  

09.04.2022 | Anekdošu virpulis 2022

Lai veicinātu bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalību, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību, ik gadu Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, bērnu un jauniešu folkloras kopu reģionālajiem koordinatoriem un pašvaldībām rīko konkursu “Anekdošu virpulis”. Tas neizpalika arī šogad. Tradicionāli šī konkursa fināls norisinās 1. aprīlī – Joku dienā.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

06.04.2022 | Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības

6.aprīlī Riebiņu bibliotēkā notika Skaļās lasīšanas sacensības pirmais posms. Riebiņu vidusskolas 5.a un 5.b klases skolēni sagatavoja stāstījumu par grāmatu un lasīja fragmentu no grāmatām, kuras iepriekš izvēlējās. Visi skolēni bija gatavi sacensībām, un konkurence bija jūtama, bet uz otru posmu, kurš notiks maijā Preiļu Galvenajā bibliotēkā izvirzīti Vladislavs Šebeko un Anitra Pastare. Paldies skolotājām Ritai Pudānei un Žannai Ļebedevičai par skolēnu sagatavošanu! Veiksmi otrajā posmā!
Vairāk
Fotogalerija

 

  

03.04.2022 | Jestro notikumu diena Riebiņu vidusskolā – 1.aprīlis!

Jautras izdarības, atcelta prasība lietot sejas aizsargmaskas, smiekli, simpātisks smaids visas dienas garumā. Par visu - PALDIES skolēnu pašpārvaldei! Ceram, ka aprīļa piliena devu saņēma ikviens skolas skolēns, skolotājs un darbinieks! April, april!
Fotogalerija

 

  

21.03.2022 | 1. – 3. klašu skolēni darina draudzības rokassprādzes Ukrainas atbalstam un viesojas Aglonas maizes muzejā

21. martā 1. – 3. klašu skolēni devās mācību ekskursijā, kuras programmā bija paredzēts apmeklēt Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, lai paustu atbalstu un solidaritāti karā cietušajai ukraiņu tautai un pagatavotu draudzības rokassprādzes Ukrainas valsts karoga krāsās.
Meistarojot un darbojoties laiks paskrēja nemanot, un mums jau bija jādodas tālāk – uz Aglonas Maizes muzeju, kur kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika organizēta nodarbība “Maizes vēsture Latgalē”. Vairāk
Fotogalerija

2. klases audzinātāja Lolita Šmukste

 

  

21.03.2022 | H.Silova turnīrs augstlēkšanā

18.martā Daugavpils Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžā notika 19. H.Silova turnīrs augstlēkšanā. Preiļu novada BJSS komanda pārstāvēja 7 zēni. No tiem trīs Riebiņu vidusskolas 8.klases skolēni. Sasniegtie rezultāti runā paši par sevi.
U-16. gr. 18 dalībnieku konkurencē uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Nikita Baikovs (176cm), un trešā pakāpiena- Arturs Valters (170cm). Oļegs Seleckis ierindojās desmitniekā, ar uzstādīto personīgo rekordu 155cm. Nikitas sasniegtais rezultāts ļauj ierindoties šo sacensību visu laiku labāko 13-14.gadīgo sportistu desmitniekā, kā sestais augstvērtīgākais sniegums.
Paldies organizatoriem par atjaunoto un svinīgi novadīto turnīru. Paldies audzēkņiem par uzticēšanos trenerei un spēju, kārtējo reizi, parādīt savas spējas, zināšanas un raksturu vienlaikus.
Fotogalerija

Sporta skolotāja un trenere Mārīte Pokšāne

 

  

17.03.2022 | Sveicam

Sveicam novada latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētāju – Riebiņu vidusskolas 8.klases skolnieci Gunitu Vjaksi, vecākus un skolotāju Diānu Bravacku ar iegūto ATZINĪBU! Paldies!

 

  

17.03.2022 | Žetonu vakars Riebiņu vidusskolā

Kad gaisā jūtams pavasara spēks, mēs svinam skolas Žetona svētkus, un 12ie izdejo, izspēlē un izdzied savus skolas gadus, ieskicē aktuālus notikumus sabiedrībā un dalās nākotnes nojautās. Atkal aizvadīts jauks un neaizmirstams vakars savā skolā. Paldies 12.klasei, audzinātājai, vecākiem! Žetona gredzens-vai tas ir apliecinājums labi padarītam darbam? Nē. Tas tika tika nodots 12.klases jauniešu apgādībā, lai to sargātu un saudzētu tāpat kā mēs saudzējam visu, kas ir tuvs un nozīmīgs – vecāki, ģimene, izglītība, dzīves vērtības, mūsu sapņi un domas, mūsu pārliecība un apņemšanās, mūsu sasniegumi un ieguvumi. Vairāk
Fotogalerija
L. Uzuļnīka Fotogalerija

 

  

14.03.2022 | Skaļās lasīšanas sacensības

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) turpina Skaļās lasīšanas sacensības. 5. klašu skolēni visā valstī sāk gatavoties aiz¬raujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Mūsu skolas 5.klašu skolēni pirms pavasara brīvdienām apmeklēja Riebiņu bibliotēku un izvēlējas sev grāmatas lasīšanai, lai aprīļa sākumā piedalītos konkursa pirmajā kārtā.

 

  

14.03.2022 | Mācību ekskursija kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

11. martā 6.klases skolēniem bija iespēja doties brīnišķīgā mācību ekskursijā uz vienu no Latvijas jūgendstila pērlēm – Lūznavas muižu. Daļa skolēnu devās apskatīt pili, bet pārējie varēja darboties radošajā darbnīcā, izgatavojot bišu vaska drānas. Ekskursija notika pa muižas ēku gīda pavadībā. Ekskursijas laikā skolēni iepazina jūgendstilu, muižas vēsturi, uzzināja, ka muižas bēniņos ziemas miegu guļ vietējie sikspārņi. Vairāk
Fotogalerija

 

  

09.03.2022 | Sveiciens 8. martā

Lai sirdī, prātā un acīs vienmēr ir pavasaris - skanīgs, ziedošs, silts, radošs un krāsains !
Par laimi, par skaistumu, par mīlestību, kas mums visapkārt! Un par sievietes spēku!
Fotogalerija

 

  

09.03.2022 | “Brīvība – dzīvība”

Dienās, kad visa pasaule saviļņojusies ar notikumiem Ukrainā, arī mūsu skolas skolēni tikās pa klašu grupām, lai izprastu notiekošo. Vēstures skolotājas Ārijas Pudules vadībā skolēni ieskatījās notikumos, kā arī izskatīja rīcības plānu, ja neparedzēti notikumi gadītos arī Latvijā. Sarunas kuplināja jaunsargu vienības vadītājs Valērijs Pastars, kas izskaidroja nepieciešamību būt vienotiem un ārkārtas apstākļos rīkoties koordinēti. Skolēni, solidarizējoties ar Ukrainas tautu, vienojās skolas vestibila iekārtošanai, logu rūtīs pievienojot miera dūjas ar cerību zariņu no katras klases, piedalījās atbalsta akcijā “Brīvība – dzīvība” pie Preiļu novada domes, individuāli arī līdzekļu ziedošanā ukraiņu tautai un bēgļu uzņemšanai. Mēs esam par mieru, par problēmu risinājumu sarunu un miermīlīgā ceļā - to atceramies ikdienā, jo lielās lietas izaug no mazajām.
Fotogalerija

 

  

07.03.2022 | Sveicam

Sveicam Riebiņu vidusskolas 11. klases skolnieces AGNIJU JEMEĻJANOVU un EVIJU BERGMANI-SPRŪDŽU ar iegūto III pakāpes diplomu krievu valodas 3.posma (valsts) olimpiādē!
Izsakām lielu pateicību par pacietību, ieguldīto darbu un personīgo pieeju skolotājai ANNAI MELUŠKĀNEI! Paldies skolēnu vecākiem par atbalstu!

 

  

04.03.2022 | Alternatīva diena Riebiņu vidusskolā

25.februārī mūsu skolā ieplānojām alternatīvo dienu, kurā apvienojām interesanto ar lietderīgo, t.i., katra klase izvēlējās maršrutu īsākam vai garākam pārgājienam, kurā varētu gan izmantot jau apgūtās zināšanas un prasmes, gan iemācīties kaut ko jaunu. Tās mērķis skolēniem iespēju apzināties savas intereses un attīstīt radošās spējas, mācību stundās gūtās zināšanas un veidotās prasmes pielietot ikdienas dzīvē, iepazīt aktīvās atpūtas veidus, saliedēt klases kolektīvu.
Daudzas klases izplānoja maršrutu tepat, Riebiņos. Un kā nu ne! Arī pie mums ir daudz ko redzēt! Piemēram Riebiņu muiža ar parku, uzņēmums “Volmārkoks”, autoserviss, “Trīs vītolu staļļi”, multifunkcionālais jauniešu iniciatīvu centrs “Pakāpieni” u.c. Daži gan devās nedaudz tālāk – uz Galēniem, Preiļiem un Ķepovas pagastu. Lai kur arī ceļotāji nenonāca, ieguvēji bija visi. Skolēniem noderēja apgūtās zināšanas un prasmes, varēja daudz ko pārbaudīt praksē un, protams, varēja daudz ko iemācīties, lietderīgi un interesanti pavadīt laiku. Par to liecina skolēnu pozitīvās atsauksmes.
Fotogalerija

 

  

24.02.2022 | Dzimtās valodas diena

21.februārī tiek svinēta Starptautiskā dzimtās valodas diena (International Mother Language Day) visā pasaulē. Starptautiskās dzimtās valodas dienas ietvaros 5. un 6. klases skolēni zīmēja valodu koku. Tēma skolēniem likās interesanta, un kokos izauga valodu zari, lapas un vārdi. Paldies skolotājai Rutai par sadarbību! Vecāko klašu skolēniem tika piedāvāta lingvistiska spēle, bet sākumskolas audzēkņi aicināti skatīties izglītojošas filmas par latviešu valodu.
Fotogalerija

Valodu mācību joma

 

  

21.02.2022 | 21.gadsimta skola – sadarbības, radošuma un inovāciju skola

Interesanta un aizraujoša izvērtās Olimpisko spēļu nedēļa 8.klasei, kurā piecas stundas kopā darbojās ģeogrāfijas, vizuālās mākslas un krievu valodas skolotājas. It kā tradicionāli nesavienojami un attālināti mācību priekšmeti, bet ar jaunu pieeju un iespēju dažādot mācību procesu, padarīt to interesentāku, veicinot skolēnu un skolotāju savstarpēju sadarbību.
Vairāk

 

  

19.02.2022 | Zefīra meistarklase

18.februārī 9.klases skolēniem bija unikāla iespēja piedalīties Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņa Valtera Grigala meistarklasē. Astoņpadsmitgadīgā Valtera prasmes un zināšanas tika pielietotas, gatavojot zefīru. Kurš zina, no kā gatavo mājas zefīru? Vairāk
Fotogalerija

Mājturības un tehnoloģiju skolotāji Ruta Vjakse un Valērijs Jurkāns

 

  

19.02.2022 | STARPTAUTISKĀ DZIMTĀS VALODAS DIENA

21. gadsimtā ikviena valoda ir unikāls cilvēces kultūras mantojums, etnosu identitātes pamats. Valodu un kultūru dažādība ir cilvēces un civilizācijas bagātība. Valodas vairs netiek uztvertas tikai kā saziņas avots – valoda ir nacionālās identitātes pamats.
UNESCO Starptautisko dzimtās valodas dienu kopš 1999.gada atzīmē 21.februārī, un tās galvenais mērķis ir veicināt valodu un kultūru daudzveidību visā pasaulē, pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.
Vairāk

 

  

18.02.2022 | Sveicam

Radūšūs dorbu konkursa “Kotru godi kuods breinums nūteik” viertejums! Konkurss veļteits Latgolas patriotam i dzejnīkam Ontonam Slišānam:
2.vīta - Agnija Jemeļjanova 3.vīta - Evija Bergmane – Sprūdža Atzinība – Lāsma Jurkāne Pateicība - Anželika Mihailova, Sintija Verza, Uldis Pauniņš Školuotoja – Diāna Bravacka
Priecājamies un lepojamies ar Riebiņu vidusskolas sasniegumiem!

 

  

18.02.2022 | Sveicam

21.februārī tiek svinēta Starptautiskā dzimtās valodas diena (International Mother Language Day) visā pasaulē. Starptautiskās dzimtās valodas dienas ietvaros 5. un 6. klases skolēni zīmēja valodu koku. Tēma skolēniem likās interesanta, un kokos izauga valodu zari, lapas un vārdi. Paldies skolotājai Rutai par sadarbību! Vecāko klašu skolēniem tika piedāvāta lingvistiska spēle, bet sākumskolas audzēkņi aicināti skatīties izglītojošas filmas par latviešu valodu.

 

  

18.02.2022 | Pāra stunda „Vakarēšana”

17.februārī notika pāra stunda divos mācību priekšmetos. Kā tēma tika izvēlēta „Vakarēšana.” Mūsdienu bērniem to izprast, iedomāties un iztēloties nav viegli, bet pēc stundas 6.klasei jau radās priekšstats, kas tad ir vakarēšana. Meitenes adīja zeķes, zēni slīpēja kokizstrādājumus – gluži kā senos laikos. Kopā tika dziedātas latviešu tautasdziesmas „Pie Dieviņa gari galdi” un ‘’Auga, auga rūžeņa’’. Izrādās, ka vienlaicīgi dziedāt un darināt rokdarbus nav nemaz tik viegli, jo tas prasa koncentrēšanos. Tika stāstīti dažādi smieklīgi un arī baisi piedzīvojumi no vecmāmiņu dzīves laikiem. Improvizētajā vakarēšanā kopā tika savītas mācību tēmas mūzikā, mājturībā un tehnoloģijās gan zēniem, gan meitenēm. Patīkami bija dzirdēt jautājumu pēc nodarbības: „Vai nākošajā stundā varēs vēl pavakarēt?...” Fotogalerija

Pāra stundas skolotāji - Ārija Bergmane-Sprūdža, Ruta Vjakse, Valērijs Jurkāns

 

  

11.02.2022 | Droša interneta diena Riebiņu vidusskolā

8. februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Mūsu skolā pasākums tika organizēts 9. februārī. Sociālo zinību stundās skolēni iepazinās ar droša interneta lietošanas noteikumiem, ar to, kam pievērst uzmanību meklējot informāciju, kā sevi pasargāt no bīstamām situācijām digitālajā vidē. Katram bija iespēja piedalīties digitālas spēles „Drošs ceļojums pa internetu” izveidē. Savukārt, informātikas stundā tika realizēta spēle, izmantojot „Laimes rata” paņēmienu, kā arī tika pilnveidotas prasmes apstrādāt iegūto informāciju, papildināt to ar vizuāliem materiāliem. Skolēni secināja, ka, bija patīkami darboties, lai gala rezultātā iegūtu iespaidīgu kopdarbu.
Arī 9. klases izglītojamie tika iesaistīti viktorīnā par drošu internetu, kā arī pārbaudīt savas zināšanas E-čempionātā.
Fotogalerija

 

  

11.02.2022 | 8.februāris - Vispasaules Drošākā interneta diena

7.a un 7.b. kl. skolēniem notika tikšanās ar Riebiņu bibliotēkas vecāko bibliotekāri Svetlanu Zahareviču par tēmu “Lietosim internetu droši”. Tikšanās laikā skolēni iesaistījās diskusijā, atbildēja uz jautājumiem, darbojās grupās; tikšanās moto bija “Drošāks internets sākas ar tevi”. Svetlana mudināja ikvienu no skolēniem aizdomāties par to, kā viņi rūpējas par savu drošību un kāds ir viņu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
Fotogalerija

 

  

06.02.2022 | Mini ZPD

Programma “Piens un augļi skolai”, kas nodrošina augļus un pienu 1.-9.klases skolēniem bez maksas, mūsu skolā ir zināma nu jau daudzus gadus.
Katru gadu līdztekus veselīgas ēšanas un uztura paradumu veicināšanai organizējam arī izglītojošus pasākumus. 5.- 9.klasei decembrī un janvārī tā ir mini ZPD izstrāde ar informācijas meklēšanu, sistematizāciju, apkopošanu, secinājumiem un noformēšanu. Tēmas saistītas ar dārzeņiem, dārza un meža ogām, garšaugiem un indīgajiem augiem.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

01.02.2022 | 29.- 30. janvārī Valmierā notika Latvijas čempionāts daudzcīņās

Preiļu sporta skolu pārstāvēja 4 audzēkņi U-16 gr. Katrīna Damba(5-cīņā), Oļegs Seleckis un Nikita Baikovs , U-20 grupā Andis Briška(7-cīņā). Ar zelta medaļu sacensības beidzās Andim Briškam(no Vārkavas vsk.) ar personīgo rezultātu 4609 punkti un izpildot sporta Meistara kandidātu. Nikitam Baikovam -4.vieta ar rez.3126 punkti, Oļegam Seleckim -12.vieta un Katrīnai Dambai -26.vieta.
Vairāk
Fotogalerija

 

  

28.01.2022 | Izzinoši pētniecisks izbrauciens limuzīnā

Ceturtdien, 27. janvārī 2. klases skolēniem Mareka vecāki sarūpēja līdz šim neredzētu pārsteigumu – izbraucienu īstā luksus klases automobilī – limuzīnā. Lai izbrauciens būtu mērķtiecīgs un jēgpilns, nolēmām tā laikā apvienot patīkamo un lietderīgo. Un tā – karjeras izglītības jomā pārrunājām, kādas prasmes ir nepieciešamas limuzīna vadītājam, ar ko limuzīna vadīšana atšķiras no parasta auto vadīšanas. Uzzinājām, ka limuzīna šoferim ir jāprot vairāk nekā vienkārša auto vadītājam, to vadīt ir daudz sarežģītāk, jo tas ir ļoti garš – tam nepieciešams daudz vietas, lai izgrieztos, apgrieztos.
Vairāk
Fotogalerija

2. klases audzinātāja Lolita Šmukste

 

  

28.01.2022 | Interaktīva lekcija vidusskolēniem

27. janvārī notika attālinātā interaktīvā lekcija Zoom platformā, ko piedāvāja Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA.
Lektors iepazīstināja skolēnus ar augstskolas piedāvājumu - bakalauru studiju programmām. Vieslekcijā varēja uzzināt par dažādām mācību formām: pilna laika klātiene, vakara, neklātiene, tālmācība. Ieinteresēja stasts par tādām programmām kā “Arhitektūra”, “Audiovizuālā mediju māksla”, “Biznesa psiholoģija”, “Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments”, “Uzņēmējdarbības vadība”.
Jautājums “Kur mācīties pēc 12.klases?” ir aktuāls ne tikai topošajiem vidusskolas absolventiem. Aktīvi līdzdarbojās, sekoja informācijai, digitālajā vidē atbildēja uz jautājumiem arī 10. un 11. klases skolēni.
Tā, 10.klases skolniece Dana Anspoka kļuva par uzvarētāju un saņems balvu. Apsveicam, Dana!
Paldies mācību priekšmetu skolotājām Ārijai Pudulei, Diānai Bravackai, Ilzei Dudeničai, ka veiksmīgi apvienoja mācību stundas tēmu ar lekcijas materiālu! Skolēni secināja, ka augstskola RISEBA ir viena no augstskolām, kas piedāvā konkurētspējīgu izglītību un sagatavo augsta līmeņa speciālistus.
Fotogalerija

Skolas pedagogs karjeras konsultants Inna Zenovjeva

 

  

26.01.2022 | MJIC “Pakāpieni”

Šonedēļ skolā 7.-12.klases skolēni tiekas ar Riebiņu MJIC “Pakāpieni” jauno vadītāju Sintiju Ančevu.
Skolēni nodarbībā pārrunāja par Jauniešu centra mērķiem, tā piedāvātajām iespējām. Un tās patiesi ir ļoti daudzveidīgas un plašas! Te var brīnišķīgi pavadīt laiku: gan tikties ar draugiem, gan pasportot, gan uzspēlēt kādu spēli. Bet, lai par to pārliecinātos, jādodas uz “Pakāpieniem”. Tiesa, obligāti jābūt sejas maskām, negatīvam testam līdz 18 gadiem un sertifikātam no 18 gadiem. Nepieciešams arī reģistrēties.
Jaunā Preiļu novada jauniešiem tagad arī kopīga info lapa. Sintija ļoti priecājas, ka jauniešiem ir iespēja iegriezties centrā un ka viņi ar ieinteresētību to arī dara. Ik pēcpusdienu apmeklētāju netrūkst!
Fotogalerija

 

  

24.01.2022 | Šogad tika aizvadītas pirmās sacensības Preiļu novada vieglatlētiem

20.01. Preiļu 2.vsk. manēžā tikai Preiļu novada sporta skolas jaunie vieglatlēti (U-14gr.) sacentās savā starpā par ceļa zīmēm uz regionālās atlases sacensībām Jēkabpilī. Jūlijai Rubļovai (6.kl.) 60m skriešanā un augstlēkšanā, Veronikai Ivanovai (7.a.kl.)1000m un 60m skriešanā, spraigā cīņā ar sevi un konkurentiem izdevās izcīnīt iespēju pārstāvēt sporta skolu reģiona atlases sacensībās 25.01. Jēkabpilī. Novada sacensībās labi sevi parādīja arī Jekaterina Komlačova (4.kl.) un Romāns Zagrebajevs (5.b.kl.).
Šajā dienā Līvai Jukšai (5.a.kl.) bija cita smaguma distance - 2000m soļošana, ar ko viņa izcili tika galā un jau 30.01. brauc uz Latvijas čempionātu soļošanā, kurš notiks Valmieras jaunajā manēžā. Ar rezultātiem var iepazīties LVS mājas lapā šeit. Fotogalerija

Trenere Mārīte Pokšāne

 

  

24.01.2022 | 20. janvāris – 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Šogad par šo pasākumu liecināja skaists, stilizēts ugunskurs un patriotisku dziesmu, tik pazīstamu un aizkustinošu, skanējums skolas vestibilā. Bet mācību stundās, sevišķi vēsturē, skolotāji aicināja bērnus atcerēties Barikāžu laika notikumus un to cēloņus, kā arī cilvēkus, kas tajos piedalījās.
Vēstures stundu īpašās viešņas bija Valsts vēstures konkursa “Vēsture ap mums” laureātes, 10. un 11.klases skolnieces Dana Patrejeva un Agnija Jemeļjanova. Meitenes prezentēja savus darbus par tēmu “Garaspēka barikādes”. Fotogalerija

 

  

20.01.2022 | Preiļu novada domes priekšsēdētāja uzruna 1991. gada janvāra Barikāžu aizstāvju atceres dienā

 

20.01.2022 | Tatjanas diena 2022

Tradicionāli katru gadu mūsu skola piedalās Tatjanas dienas konkursos un šogad īpaši aktīvi skolēni piedalījās Kaligrāfijas konkursā BUKVICA. Šogad zīmējām burtu Д. Darbu bija tik daudz, ka nācās grūti izvēlēties, kuri tiks uz nākamo kārtu, jo varēja nosūtīt tikai trīs zīmējumus. Uz Rīgu aizceļoja Roberta Jurkāna (4.kl.), Sannijas Meluškānes (6.kl.) un Agnijas Jemeļjanovas (11.kl.) darbi.
Paldies visiem skolēniem par zīmējumiem un skolotājai Rutai Vjaksei par sadarbību. Gaidīsim konkursa rezultātus! Fotogalerija

Krievu valodas skolotāja Anna Meluškāne

 

  

17.01.2022 | IN MEMORIAM

Faina Teša
19.03.1961.- 11.01.2022.

2022. gada 11. janvārī apstājās mūsu darbabiedres Fainas sirds, apstājās viņas šīs saules gaitas.
Riebiņu vidusskola, draugi un kolēģi saglabās piemiņu par mūsu Fainu. Izsakām dziļu un patiesu līdzjūtību Fainas Tešas tuviniekiem.
IN MEMORIAM

 

14.01.2022 | Karjeras attīstības atbalsts

Karjeras attīstības atbalsts ir pasākumu kopums, kas ietver informācijas, karjeras izglītības un individuālo konsultāciju pieejamību izglītojamajiem karjeras mērķu noteikšanai un plānošanai, izdarot izvēli saistībā ar izglītību un darbu. Karjeras izglītība ir sistemātiski, mācību procesā integrēti daudzveidīgi pasākumi, lai nodrošinātu izglītojamo karjeras vadības prasmju apguvi un attīstīšanu, kas ietver savu interešu, spēju un iespēju apzināšanos tālākās izglītības un profesionālās karjeras virziena izvēlei.
 
ESF projekts
Karjeras konsultācijas
Karjeras izglītības programma
Aktuāli
Resursi

 

  

08.01.2022 | Sveicam

Sirsnīgi sveicam krievu valodas (svešvaloda) olimpiādes uzvarētājus! Izcils sniegums!

1.vieta – Lauris Bjalkovskis, Evija Bergmane-Sprūdža, Anastasija Leitāne, Lāsma Jurkāne, Agnija Jemeļjanova, Vadims Baluhto
2.vieta – Vladislavs Leitāns, Dana Patrejeva,, Anželika Mihailova, Amanda Klindžāne, Dagnija Vītoliņa


Paldies skolotājām Annai Meluškānei un Innai Kabarei par lieliski organizēto darbu un komunikāciju

 

  

05.01.2022 | Veiksmi un panākumus Jaunajā gadā

 

03.01.2022 | Baltu literatūras nedēļa

Jau ceturto gadu Riebiņu vidusskola piedalās starptautiskajā Lietuvas un Latvijas projektā „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa”. Ar katru gadu vairāk uzzinām par lietuviešu literatūru, kultūru un tradīcijām. Tā tam arī jābūt, jo esam taču ne vien kaimiņi, bet arī radu un brāļu tautas! Šogad saņēmām Pateicības rakstu, kuru ir parakstījis Lietuvas Republikas vēstnieks Latvijā Valdas Lastauskas. Paldies projekta organizatoriem, atbalstītajiem un sponsoriem par interesantajām grāmatām un citām dāvanām! Priecāsimies par sadarbību arī turpmāk! Fotogalerija

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Jonavas rajona skolu bibliotēku metodiskais pulciņš.
Projekta partneri: Vītauta Dižā universitāte, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība, Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas kino centrs.
Projekta atbalstītāji: „Kafijas Draugs”, „RT TAX”, „Baltic Logistic Solutions”, „Power Sport” , „Save24”.

Projekta koordinatore Riebiņu vidusskolā Anna Meluškāne

 

  

29.12.2021 | GADA cilvēks 2021

   

28.12.2021 | Riebiņu baznīca ir skaisti izrotāta arī šogad!

Pateicamies mūsu skolas audzēkņiem, kuri darināja eglītēm rotas, skolotājām Rutai, Lolitai, Solvitai un Innai Zenovjevai, kuras palīdzēja ar padomu un darbu!
Fotogalerija

 

  

24.12.2021 | Gaišus svētkus

Putniņš pārlidoja, vakars nolaidās,
Visos ciema logos sveces iedegās,
Tie bij Ziemassvētki, kas tur ieradās,
Un ar savu gaismu namos apmetās!

 

23.12.2021 | Baltais rīts

Šogad ziemas saulgriežos ar baltu un pūkainu sniedziņu pie mums atsteidzās Baltais rīts – skolas pasākums, kas saistās ar darba cēliena noslēgumu un līksmi par gaidāmajiem svētkiem.
Arī šogad mēs nevarējām pulcēties visi kopā. Bet katrā klasē tomēr virmoja svētku rosība, prieks un pirmssvētku kņada.
Ikviens, liels vai mazs, kopā ar savu klasi sagaidīja Ziemassvētku vecīti, atskatījās uz aizvadītajā gadā paveikto, uz labajiem darbiem, vēlēja cits citam laimes un novērtēja dāvanu saņemšanas prieku.
Īpaši priecājamies par skolēniem, kas I semestrī ir čakli mācījušies, veiksmīgi piedalījušies mācību priekšmetu olimpiādēs un dažādos konkursos.
Lai mīļi, gaiši Ziemassvētki un laimīgs Jaunais gads! Fotogalerija

 

  

22.12.2021 | Sveicam

Sirsnīgi sveicam starpnovadu vēstures olimpiādes uzvarētājus! Izcils sniegums!

1.vieta - Agnija Jemeļjanova, Evija Bergmane-Sprūdža, Evelīna Upeniece
2.vieta – Vjačeslavs Litvjakovs
3.vieta – Matīss Upenieks


Paldies skolotājai Ārijai Pudulei par lieliski organizēto darbu un komunikāciju!

 

  

21.12.2021 | Ziemas brīvdienas – no 2021. gada 22. decembra līdz 2022. gada 4. janvārim

 

21.12.2021 | Riebiņu vidusskola lepojas ar labāko e-skolotāju!

“PLATĪNA PELE” ir nozīmīgākā gada balva digitālajā nozarē, kuru jau gandrīz 15 gadus piešķir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija. Šogad vienīgais apbalvojuma saņēmējs ir informātikas skolotājs Guntis Tjarvja no Latgales. Viņa vadībā Riebiņu vidusskola veiksmīgi startē visdažādākajos augsta līmeņa IT konkursos, kā arī iesaistās starptautiskos projektos, kuros skolēni izstrādā lietotnes.
Info paņemt no ltv.lsm.lv mājaslapas.

 

21.12.2021 |  Rūķu skrējiens

Mazie un lielie smiekliņi, svarīgi skatieni, patiesas emocijas un sajūtas, sportiskais gars un lieliska kopā būšana, nesamākslots prieks un svaigs gaiss - lūk kādas ir MŪSU patiesās vērtības! Fotogalerija

 

  

18.12.2021 | Uz tikšanos Rūķu skrējienā un Baltajā rītā Riebiņu vidusskolā!

 

16.12.2021 |  Uzcel arī Tu savu sniegavīru!

15. decembra dienā laika apstākļi bija tieši tādi, lai sniegs būtu piemērots sniegavīru celšanai. Mūsu skolēni sporta stundās devās ārā, lai pie skolas uzceltu katrs savu sniegavīru. Dažas sniega bumbas bija varenas, citas pavisam nelielas. Dažs bija rotājies ar pērnajām koku lapām, dažiem parādījās kāds rotājums ap kaklu vai uz galvas. Visiem bija jautri, interesanti, bet galvenais – kopā būšana svaigā gaisā. Fotogalerija

 

  

14.12.2021 | Sveicam

Sirsnīgi sveicam starpnovadu bioloģijas olimpiādes uzvarētājus!

1.vieta - Agnija Jemeļjanova
3.vieta - Evija Bergmane-Sprūdža, Anželika Mihailova


Paldies skolotājai Ilzei Grigulei par lieliski organizēto darbu un komunikāciju!

 

  

08.12.2021 | “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos”

 

Nolikums šeit.

08.12.2021 |  Kompetenču izglītība krievu valodas stundās

11.klases skolēni izmantoja Sanktpēterburgas valsts universitātes Valodas testēšanas centra piedāvāto iespēju un apguva krievu valodas kā svešvalodas tiešsaistes kursu „Krievu valoda”. Skolēni noskatījās videolekcijas, nokārtoja noslēguma testus un saņēma sertifikātus par attālināto apmācību. Turpinājumā būs kursu otrā daļa „Krievu kultūra”. Interesanti, saistoši un noderīgi! Fotogalerija

Krievu valodas skolotāja Anna Meluškāne

 

  

03.12.2021 |  LSK zīmējumu konkurss bērniem 2021 "Gribu Tev palīdzēt smaidīt"

2021. gada 22. novembrī noslēdzās #LSK rīkotais bērnu zīmējumu konkurss “Gribu Tev palīdzēt smaidīt”.  Konkursa mērķis bija mudināt bērnus aizdomāties par to, kā viņi spēj iepriecināt savus līdzcilvēkus. Dažkārt, lai kādā citā raisītu smaidu un prieku, nav nepieciešamas lielas pūles – tas var būt laipns vārds, jauks novēlējums vai sniegta palīdzīga roka. Šajā sarežģītajā laikā jo īpaši svarīga ir līdzjūtības, labestības un savstarpējās cieņas veicināšana sabiedrībā.
1. vieta: Jūlija Rubļova,
3./4. vieta: Evelīna Rumaka

Apsveicam!
Riebiņu vidusskolas zīmējumi

 

  

03.12.2021 |  "Latvijas Skolas soma"

Kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros skolā notika fonda “Viegli” vadītā Izlaušanās spēle “Blēņas un pasakas” 5.-12.klašu izglītojamajiem. Interaktīvā nodarbība veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība.
Fotogalerija

 

  

03.12.2021 |  Sveicam

Riebiņu vidusskolas direktora vietnieks, informātikas skolotājs GUNTIS TJARVJA LIKTA konferencē saņem E-skolotāja specbalvu! Sirsnīgi sveicam un lepojamies! E-skolotāja speciālbalvu pasniedza SIA Latvijas Mobilais Telefons, godinot Riebiņu vidusskolas informātikas un programmēšanas skolotāju Gunti Tjarvju, kurš ne tikai veicinājis digitālo pratību visā skolā, bet arī spējis motivēt skolēnus piedalīties informātikas olimpiādēs, hakatonos un citos konkursos.

Video šeit.
Raksts šeit.

 

  

03.12.2021 |  Turpinās projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” realizācija

30.novembrī Riebiņu vidusskola notika šūšanas meistarklase. Izdevās foršs pasākums ar vērtīgām atziņām un skaistām somiņām.
Nodarbību vadīja skolotāja Ruta Vjakse.
Fotogalerija

 

  

03.12.2021 | 8. globālās izglītības konference “Tepat ārā: Globālajā kompetencē balstīta rīcība”

26. novembrī noslēdzās starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda 2021”. Šogad tās uzmanības centrā bija klimata jautājumi.
Akcijas noslēgums noritēja 8. globālās izglītības konferences “Tepat ārā: Globālajā kompetencē balstīta rīcība” laikā. Tajā bija iespēja uzzināt citu skolu pieredzi akcijas ritējumā. Arī mūsu skola dalījās savās atziņās un praksē.
Kopumā īpaša konferences uzmanība bija vērsta globālās kompetences lomai nevienlīdzības mazināšanā, sabiedrības noturības veidošanā un klimata taisnīguma nodrošināšanā. Darbs norisinājās gan visiem 70 dalībniekiem kopā, gan tematiskajās grupās. Konferences dalībnieku vidū bija arī mūsu skolas skolotāji Anna Meluškāne, Ruta Vjakse, Ārija Bergmane-Sprūdža, Rita Pudāne un Jeļena Puzāka, starptautiskās akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” dalībnieki.
Fotogalerija

 

  

01.12.2021 | Radām mūsu egli kopā!

 

29.11.2021 | Adventes laiks

Kopā ar priesteri A.Kursīti iededzam pirmo svecīti Adventes vainagā! Kamēr svecītes deg, kamēr mūsu sirds liesmiņas plīvo, iespējams taču tik daudz - daudz patiesāk sajust un saklausīt savējos, daudz dziļāk sadzirdēt mēmu palīgā saucienu, daudz skaidrāk saredzēt vienīgo ceļu - Mīlestības ceļu uz Gaismu. Kamēr sirds svecītes deg... Lai katram kaut mirklīti izdodas ieklausīties Adventes klusumā un ar ļoti gaišām domām sagaidīt Ziemassvētkus, un tad doties tālāk, nepārstājot spītīgi ticēt, cerēt un mīlēt!
Fotogalerija

 

  

29.11.2021 | Ziemas mirkļi Riebiņu vidusskolā

Baltās, vieglās pūkas kā baltas domas pār cilvēkiem klājas…
Gaišs, neizjusts svētums ar mieru un klusumu sirdīs līst..
Lai steiga paliek aiz durvīm, bet RIEBIŅU vidusskolas saimei - mīļi vārdi un siltums! Klusums un miers sev un līdzcilvēkiem! Neizšķiedīsimies steigā! Baudīsim skaistu ziemas mirkli! Brienot caur tumšajiem vakariem – kopā gaidīsim gaismu!
Fotogalerija

 

  

27.11.2021 | “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos”

Projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” ietvaros 25.novembrī Riebiņu vidusskolā notika 3D modelēšanas un printēšanas apmācība jauniešiem. Jaunieši tika iepazīstināti ar 3D lietojumprogrammām, printera drukāšanas iespējām un daudzveidīgo izmantošanu ražošanā. Turpmāk skolai būs daudz vairāk iespēju, lai plānotu aktivitātes gan mācību satura padziļinātai apguvei, gan dažādas aktivitātes interešu izglītībā. Paldies skolotājam Valērijam Jurkānam par profesionālo atbalstu!
Fotogalerija

 

  

27.11.2021 | Mūsu prieks un lepnums, mūsu lieliskie!

 

27.11.2021 | Sveicam

Lielu gandarījumu sniedz tās aktivitātes, kurās skolēni ar prieku piedalās!
Paldies Riebiņu vidusskolas pedagogiem par atbalstu!
Fotogalerija

 

  

17.11.2021 | Ierindas skate

Mūsu LATVIJA… Riebiņu vidusskolai tā ir par tradīciju kļuvusī ierindas skate, disciplīna un komandas gars, silta svecītes liesmiņa, glīts svētku noformējums, maza vietiņa pasaulē, kur mūs vienmēr gaidīs un sveicinās… Sirsnīgs paldies visiem, kas šajās nozīmīgajās dienās vēl Latvijai labu, kas tic Latvijas izaugsmei un nākotnei! Priecīgu dzimšanas dienu! Man, Tev un visiem pārējiem, gan savējiem, gan citādi domājošiem!
Fotogalerija

 

  

17.11.2021 | "Citāds Lāčplēša tvēriens"

Noslēdzās foto konkurss "Citāds Lāčplēša tvēriens" No mūsu skolas jauniešu grupā uzvarēja Evelīna Upeniece! Kā nominanti ir Lavrenovs(10.kl.), Litvjakovs(12.kl.), Bergmane - Sprūdža(11.kl.), Seleckis (8.kl.) Valters(8.kl.) Damba(8.kl.) Verze(7b.kl.)

Pielikums 1
Pielikums 2
Pielikums 3
Pielikums 4
Pielikums 5

 

  

17.11.2021 | Sveicam

Lepojamies un sveicam Riebiņu vidusskolas 11.klases skolnieci Agniju Jemeļjanovu ar izcīnīto 2.vietu starpnovadu angļu valodas olimpiādē. Liels paldies skolotājai Martai Račko par zināšanām, ieguldīto laiku un darbu!
Vairāk informācijas šeit.

 

  

13.11.2021 | DROŠAS SKOLAS principi

No 15. novembra izglītības process visās pakāpēs atkal notiks klātienē!

Tomēr atceramies un stingri ievērojamam drošas skolas pamatprincipus - maskas, distancēšanās, telpu vēdināšana, higiēna, testēšana! Fotogalerija 
Vairāk informācijas šeit.

 

  

13.11.2021 | Novembra notikumi Riebiņu vidusskolā

Gadu ritumu apturēt nav iespējams. Dienas nomaina viena otru, veidojot nedēļas, mēnešus, gadalaikus, gadus… Ikdienā mēs reizēm nemaz nepievēršam uzmanību šai dienu maiņai. Tomēr sajūtot dabā jauna gadalaika ienākšanu, mēs piestājam, pierimstam savās ikdienas gaitās un atskatāmies uz paveikto, notikušo… Lai jaukas atmiņas!
Prezentācija šeit.

 

  

10.10.2021 | 11. – 18.11. Tēvzemes nedēļā

 

10.11.2021 | Pasaules lielākā mācību stunda

Starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” notiek ik gadu rudenī, atzīmējot dienu, kad tika apstiprināti ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi. Šoreiz dalos ar dažādu mācību priekšmetu skolotāju stāstiem par to, kā norisinājās Pasaules lielākās mācību stundas Riebiņu vidusskolā. Fotogalerija
Vairāk informācijas šeit.
Pielikums 1
Pielikums 2
Pielikums 3

 

  

02.11.2021 | IN MEMORIAM

Klavdija Petrova
07.05.1934.- 01.11.2021

Rudens vējiem līdzi…

Riebiņu vidusskolas saime saņēma sēru vēsti no Baltkrievijas, kur savu tuvinieku lokā mūžībā aizgāja Riebiņu vidusskolas pensionētā skolotāja Klavdija Petrova.
IN MEMORIAM

 

29.10.2021 | DROŠAS SKOLAS principi

Pirmdien – 1.novembrī - beidzas pagarinātais skolas brīvlaiks un atsākas mācības.
Būsim gan klātienē, gan attālināti, bet jebkurā gadījumā mums jāievēro DROŠAS SKOLAS principi.
Izglītības un zinātnes ministrija apkopoja lietas, kas jāņem vērā mācoties, dodoties pastaigās vai uz skolu, izvēloties brīvā laika nodarbes un rūpējoties par savu un apkārtējo veselību. Fotogalerija
Vairāk informācijas šeit.

 

  

27.10.2021 | Sadarbība ar “Datorium”

Riebiņu vidusskola 2021./2022. mācību gadā sadarbojas ar jauniešu programmēšanas skolu "Datorium" programmēšanas priekšmeta 11. klasei īstenošanā. Šī kursa ietvaros jaunieši apgūst HTML, CSS un JavaScript.
Tāpat skolā tiek realizētas interešu izglītības nodarbības programmēšanā "Aplikāciju izstrāde ar C#" 7. - 9. klašu skolēniem sadarbībā ar Datorium.
Eiropas kodēšanas skola "Datorium" ir viena no vadošajām interešu izglītības mācību iestādēm, kas palīdz pusaudžiem viegli apgūt digitālās prasmes un programmēšanu.
Šobrīd 8. - 12. klašu meitenēm bezmaksas ir iespējams apgūt programmēšanas valodu "Python", ko nodrošina "Datorium" sadarbībā ar informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem "Google" un "Tietoevry". Priekšzināšanas dalībai kursā nav nepieciešamas. Vietu skaits grupā ir ierobežots. Lai pieteiktos, meitenēm ir jāaizpilda pieteikuma anketa līdz 15. novembrim: šeit.

Guntis Tjarvja, datorikas, informātikas un programmēšanas skolotājs

 

  

22.10.2021 | Karjeras nedēļas pasākumos Riebiņu vidusskolā iepazīst IKT nozari

 

Vairāk šeit.

18.10.2021 | UNESCO nedēļā

Šogad, kad Latvija svin trīsdesmit gadus UNESCO, Baiba Moļņika, UNESCO LNK ģenerālsekretāre, aicināja “talkā, veidot pasauli par mierpilnu vietu ikvienam.” Viņa uzsvēra, ka ikviena cilvēka rīcība ir nozīmīga.
Mūsu skolas 4.klases skolēni ar savu klases audzinātāju Līgu Jermoloviču pētīja savu vecāku skolas laikus. Ir ļoti svarīgi, ka ikviens cilvēks zina savas ģimenes, savas dzimtas vēsturi. Ģimenes stāsti vieno paaudzes un veido piederības sajūtu.
Šis pētījums kļuva par pamatu izstādes izveidošanai un atklāšanai UNESCO nedēļā, kuru var apmeklēt visu klašu skolēni. Savukārt 4.klases skolēni bija gidi un izstādes apmeklētājiem pastāstīja par uzzināto, tādējādi izglītojot savus skolasbiedrus. Tāpat bija sagatavoti ļoti interesanti uzdevumi. Jāsaka gidi šoreiz darbojās attālināti, jo klasēm satikties liedz pašreizējie drošības nosacījumi. Taču tas nebija nekāds šķērslis!
Piektklasnieki atzinīgi novērtēja redzēto izstādē. Bērniem ļoti patika darboties pašiem, veicot piedāvātos uzdevumus
Arī paši izstādes veidotāji – 4.klases skolēni – šo notikumu sauc par interesantu un saistošu pasākumu. Kas tad viņiem likās vislielākais ieguvums? Cik vērtētāju, tik viedokļu. Lūk, daži no tiem: “man patika vecās grāmatas, un es uzzināju, kādas agrāk bija skolas somas”, “man patika veidot izstādi”, “es uzzināju, kāds agrāk bija kopējamais papīrs”, “es uzzināju, kāds agrāk bija kalkulators”, “man patika fotogrāfijas”.
Šī izstāde ir mūsu labais darbs – dāvana, atzīmējot Latvijas trīsdesmit gadi UNESCO. Fotogalerija

 

  

15.10.2021 | Klāt rudens brīvdienas!

Rudens nokrāsās dominē dzeltenais, ugunīgi sarkanais un brūnais tonis, un skaistās krāsas tā vien sauc doties dabā, lai baudītu skaisto ainavu. Lai rudenīgās dienas padarītu krāsainākas, dodoties aizraujošās pastaigās ģimenes un draugu lokā! Fotogalerija

 

  

15.10.2021 | “Mans nams ir mana pils. Tās saimnieks-skolas gariņš!”

Skolas gariņš sargā no ļaunā, ja vien tu par viņu gādā. Gariņi nav ne labi, ne ļauni – nu gluži tāpat kā mēs, cilvēki. Viņi sargā, bet spēj arī blēņoties un nerātnības sastrādāt. Sargi viņu, un viņš sargās tevi! Paldies visiem, kuri piedalījās klases Gariņu veidošanā un padarīja tos tik krāšņus! Lai mūsu skola ir mūsu mazā pasaulīte, kurā vienmēr varam patverties! Fotogalerija

 

  

10.10.2021 | "Skolas soma"

Projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” un programmas “Skolas soma” ietvaros 10.-12.klašu izglītojamie apmeklē Rāznas Nacionālā parka dabas centru, kurš mājvietu radis Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta pārvaldes ēkā Rāznas ezera krastā. Tajā varēja iepazīties ne vien ar bagātīgu informatīvu un foto materiālu, bet arī aktīvi darboties pie vairākiem aktivitāšu galdiem. Latgales Kultūrvēstures muzejs skolēniem sniedza iespēju iepazīt pastāvīgās ekspozīcijas. Rēzeknes teātra ‘’Joriks’’ piedāvājumā vidusskolēni baudīja poētisku ceļojumu -"Pērs Gints. Dzīves fikcija". Laiks mūs palutināja, dāvājot skaistu un saulainu rudens dienu un daba dāvāja visu, lai sirds justos piepildīta… Fotogalerija

 

  

08.10.2021 | Karjeras nedēļas 11.10. - 15.10. aktivitātes

No 11. oktobra līdz 15. oktobrim Riebiņu vidusskolā notiks Karjeras nedēļas 2021 aktivitātes. Aicinām būt aktīviem un iesaistīties nodarbībās un tiešsaistes pasākumos.
Karjeras nedēļas plāns pielikumā.
Jautājumu gadījumā griezties pie skolas karjeras konsultantēm skolotājas Innas Zenovjevas un Lolitas Šmukstes.

 

  

05.10.2021 | Gandrīz uz pjedestāla

25.09. atklātajās mešanas sacensībās Koknesē Nikita Baikovs atkārtoti izmēģināja savus spēkus šķēpa mešanā. Šoreiz viegli izdevās iekļūt finālā, bet līdz pjedestālam pietrūka 50cm. Sveicam ar 6. vietu!
30.09. starpnovadu sacensībās futbolā, kas notika uz Preiļu mākslīgā seguma, mūsu skolas aktīvākie un veiklākie vidusskolēni cīnījās pret sporta skolu audzēkņiem no Preiļiem, Līvāniem un Aglonas. Drosme un pašaizliedzība aizvadītajās spēles tomēr neļāva pieveikt meistarību. Mūsu komanda palika 4.vietā.
1.10. republikas skolēnu stafešu krosā Riebiņu vidusskolu pārstāvēja viena komanda- Evelīna Upeniece, Amanda Klindžāne, Vjačeslavs Litvjakovs un Harijs Griboniks. Spraigā cīņā ar Gulbenes, Kārsavas, Jēkabpils un Preiļu 2.vsk. komandām ierindojāmies 4.vietā. Paldies par cīņas sparu skolas goda aizstāvēšanā! Fotogalerija

 

  

05.10.2021 | Orientējamies projekta ietvaros

24.09. Riebiņos notika nakts orientēšanās sacensības. Pasākums tapa divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā jau ir tradīcija - rudens tumšākos vakarus pavadīt kustībā. Pasākums notiek ceturto gadu pēc kārtas. Un, otrkārt, aktivitāte organizēta projekta “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” ietvaros.
Riebiņu naksnīgās ielās ar lukturīšiem izgaismoja 30 dalībnieki. No tiem 20 bija mūsu skolas audzēkni no 7. līdz 12.klasei. Prieks par sacensību veterāniem un ne mazāks - par jauniņiem. Dalībnieki saņēma piemiņas dāvanas no Riebiņu vidusskolas, medaļas no Riebiņu teritoriālās pārvaldes un našķus no JC ’’Pakāpieni”. Fotogalerija

 

  

01.10.2021 | Skaisti un sirsnīgi! Mīļš PALDIES!

 

26.09.2021 | Iesvētības “Ceļojums uz Riebiņu vidusskolu”

Kā jau katru gadu, Riebiņu vidusskolā septembra beigās notika tradicionāls pasākums, kura mērķis ir iesvētīt 10. klasi vidusskolēnu kārtā. Šogad organizatori (11.klase) kā iesvētību tēmu izvēlējās “Ceļojums uz Riebiņu vidusskolu”.
Jaunajiem vidusskolēniem, proti, 10.klasei tika izsniegtas pases, kā arī bagāža, lai veiksmīgi un laicīgi ierastos uz reisu Pamatskola – Vidusskola. Taču cerības uz sen pelnītu atpūtu aprāvās, kad skolēnu koferos un somās tika atrastas aizliegtas lietas: špiķeri, baldriāna tabletes, pat skolotāju kontroldarbi ar pareizām atbildēm! Vidusskolnieka statusu ātri nomainīja „aizdomās turamais”, katram tika piešķirtas iesaukas, bet uzdevumi ļāva pielāgoties jaunajai situācijai, piemēram, attīstīt fiziskās spējas, izejot šķēršļu joslu. Pasākuma izskaņā notika tiesas sēde un zvēresta nolasīšana, kura punktiem skolēni piekrita un apsolīja nepārkāpt.
Paldies desmitajiem un audzinātājai Diānai par aktīvu dalību iesvētībās, priekšnesumu un pozitīvu noskaņojumu! Fotogalerija

11. klases skolniece Agnija Jemeļjanova

 

  

26.09.2021 | Dzejas pēcpusdiena 11. klases skolēniem Riebiņu centrālajā bibliotēkā

Meklējām, lasījām un radījām dzeju – tas viss notika 23. septembra pēcpusdienā Dzejas dienu ietvaros Riebiņu centrālajā bibliotēkā.
Paldies par sadarbību un iespēju iepazīt vērtīgos bibliotēkas dzejas krājumus! Fotogalerija

 

  

24.09.2021 | Baltu literatūras nedēļa

Š.g. 20.–24. septembrī mūsu skola jau ceturto reizi piedalījās starptautiskajā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”. Projekts „Baltu literatūras nedēļa” Lietuvas un Latvijas skolās tiek organizēts kopš 2017.gada.
22. septembrī Lietuvā un Latvijā tiek atzīmēta Baltu vienības diena, tāpēc projekta iniciatori no Lietuvas – Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, kā arī partneri – Vītauta Dižā universitāte, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība, Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas Kino centrs – aicināja atverties radošai un vienojošai draudzībai – lasīt, interesēties vienam par otru, sazināties un atbalstīt.

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Jonavas rajona skolu bibliotēku metodiskais pulciņš.
Projekta partneri: Vītauta Dižā universitāte, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība, Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas kino centrs.
Projekta atbalstītāji: „Kafijas Draugs”, „RT TAX”, „Baltic Logistic Solutions”, „Power Sport” , „Save24”.

Projekta koordinatore Riebiņu vidusskolā Anna Meluškāne

 

  

24.09.2021 | Baltu vienības diena

22.septembrī, atzīmējot Baltu vienības dienu, projekta „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa” ietvaros skolas bibliotēkā notika „Lasīšanas stunda” 2.klasei, nodarbība „Latvieša koferis” 7.b klasei un pasākums 9.klasei „Sibīrijas haiku”. Skolēni uzzināja par baltu tautu vēsturi, lietuviešu literatūru un notikumiem, kuri vieno mūsu kaimiņvalstis. Paldies skolotājai Ritai Pudānei par aktīvu iesaistīšanos projekta aktivitātēs Riebiņu vidusskolā! Fotogalerija

 

  

22.09.2021 | Mazā parlamenta vēlēšanas

Pirmo reizi skolas vēsturē izveidots mazais parlaments.
Šo trešdien, 22.septembrī, skolēnu pašpārvalde aicināja ikvienu doties uz skolas vestibilu un nobalsot par jaunāko klašu skolēnu parlamenta kandidātiem. Zināmi balsošanas rezultāti - mazajā parlamentā darbosies Emīls Bramanis, Katrīna Damba, Anastasija Leitāne, Sannija Meluškāne un Matīss Upenieks. Apsveicam! Fotogalerija Video

 

  

21.09.2021 | Pludmales volejbola sacensībās

Pirmo reizi skolas vēsturē mūsu komanda startēja pludmales volejbola sacensībās. Latvijas Skolu sporta federācija 17.augustā Siguldā pulcēja drosmīgus pārus spēlei pie tīkla Gaujas smilšainajā krastā. Vidusskolu grupā mūsu skolu pārstāvēja Amanda Klindžāne (10.kl.) un Sintija Verza (11.kl.). Dienas garumā notikušo cīņu rezultātā meitenes ierindojās 9.vietā. Apsveicam ar debiju!
Nu jau 13. gadu pēc kārtas 18. septembrī Vārkavas vsk. stadions pulcēja vieglatlētus no visas Latgales. Riebiņu komandu šoreiz pārstāvēja 11 audzēkņi, no kuriem divi, kaut arī nemācās Riebiņu vidusskolā, tomēr to joprojām atzīst par savējo. Ar labiem rezultātiem izvēlētajās disciplīnās izcēlās vairāki: 1.vieta Nikitam Baikovam šķēpa mešanā, Oļegam Seleckim 100m skriešanā un Jūlijai Rubļovai, 2.vieta Katrīnai Dambai augstlēkšanā, Gatim Pokšānam 400m skriešanā un Vladislavam Leitānam 1000m soļošanā. Labu sacensību pieredzi cīņā ar stipru vēju un konkurentiem ieguva Anastasija Leitāne, Nils Paško un Kārlis Kokins. Ar tiesneša pienākumiem izcili tika galā Arturs Valters un Katrīna Nagle. Priecājamies kopā par izcīnīto un iegūto! Fotogalerija

Sporta skolotāja Mārīte Pokšāne.

 

  

17.09.2021 | Literāri muzikālā nodarbība “Iepazīsti dzeju caur mūziku”

Kompetenču izglītības ietvaros Dzejas nedēļā 3.klase apmeklēja izglītojošu pasākumu Riebiņu CB. Šobrīd izglītībā populārās blokstundas dod iespēju skolotājam kopā ar skolēniem strādāt un darboties ne tikai skolā, bet doties iegūt zināšanas arī ārpus tās. Bērni guva pieredzi, kā meklēt sev vajadzīgo dzejas grāmatu bibliotēkas plauktos. Izvēlējies grāmatu, katrs lasīja dzejoli, nosaucot tā autoru. Īpaša nozīme bija starppriekšmetu saiknei, kad skolēni spēja pielietot iegūtās zināšanas ārpus viena mācību priekšmeta “rāmja.” Latviešu valoda – lasīja dzeju. Mūzika – skatījās animācijas filmu “Zelta sietiņš” un klausījās noskaņas mūzikā. Vizuālā māksla – ilustrēja galvenos varoņus. Kā teica paši bērni, bija interesanti mācību stundas laikā doties uz bibliotēku, lasīt dzeju pašam un klausīties citus, tik īsā laikā, tik daudz izdarīt.
Protams, mums bija iespēja arī apskatīt bibliotēkā esošās izstādes.Fotogalerija

Mūzikas skolotāja Ārija Bergmane-Sprūdža.

 

  

16.09.2021 | Dzejas diena

12.klases skolēniem Riebiņu centrālajā bibliotēkā notika dzejas dienu pēcpusdiena "Mēs saceram dzejoli". Fotogalerija

 

  

16.09.2021 | Dzejas diena

Dzejas dienu pasākums 5.a klases skolēniem notika 15.09. Zoom platformā. Skolēni tikās ar dzejnieci Ēriku Bērziņu. Fotogalerija

 

  

15.09.2021 | Paldies

Sakām lielu paldies par ieguldīto darbu šajā sarežģītajā mācību laikā skolotājai Annai Meluškānei! Fotogalerija

 

  

11.09.2021 | Vārkavas bezceļi

Vārkavas bezceļi pieveikti! Un ir uzvarētāji - Anastasija Leitāne 1.v. savā vecuma grupā un 3.v. kopvērtējumā. Vladislavs Leitāns 3.v. savā vecuma grupā. Fotogalerija

Skolotāji Mārīte Pokšāne un Mārtiņš Vilcāns

 

  

10.09.2021 | Rakstpratības diena

8. septembris pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā rakstpratības diena, kad visi tiek aicināti pievērst lielāku uzmanību rakstītprasmei, lasītprasmei un aktivitātēm, kas to veicinātu.

Mūsu skolas 1. – 5.klases skolēni savās klasēs sagaidīja savus vecākos skolasbiedrus no 11.klases, kuri gan lasīja pasakas un pārrunāja tās, gan aicināja mazākos glīti un pareizi norakstīt tekstu. Fotogalerija

 

  

10.09.2021 | Raiņa muzejs "Jasmuiža"

9.septembrī Raiņa muzejs "Jasmuiža" aicināja vidusskolēnus apmeklēt pasākumu – radošās darbnīcas "Raiņa dzeja latgaliski", kurās bija iespēja iepazīt jaunieti Jāni Pliekšānu, viņa jaunības literāro devumu, ieklausīties, kā Raiņa dzeja skan viņam mīļajā latgaliešu valodā, un iesaistīties spēlēs ar dzeju. 10. klasei bija dota iespēja pavadīt šo saulainu rudens pēcpusdienu dzejas un mūzikas gaisotnē.

Atdzejošanas darbnīcu vadīja rakstnieks un literatūrzinātnieks Valentīns Lukaševičs. Mūzikas darbnīcu - mūziķis, grupas "Dabasu Durovys" līderis Arnis Slobožaņins, savukārt sajūtu teātra darbnīcu – aktrise un režisore Liena Šmukste. Fotogalerija

 

  

10.09.2021 | 6.klases Meža ekspedīcija Kalupes mežā

8.septembrī 6.klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Āriju un dabaszinību skolotāju Solvitu devās ikgadējā Meža ekspedīcijā, ko organizēja AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs Kalupes mežā. Tā bija kopīgi veidoto mācību stunda atbilstoši dabaszinību standartam par meža nozīmi un meža kopšanu Latvijā.

Meža ekspedīcijas maršruta noslēgumā, skolēni saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē. Veicot praktiskus un radošus uzdevumus stacijās, izvērtēja cilvēka ietekmes nozīmi uz meža ekosistēmu. Diena tiešām tika pavadīta jēgpilni - saulaina, informatīvi piesātināta, notikumiem un emocijām bagāta. Fotogalerija

 

  

09.09.2021 | Sveicam

Pamanīt, novērtēt un kļūt pozitīvam!
Sirsnīgs paldies tiem, kuri ikdienā palīdz, un tiem, kuri pamana un novērtē paveikto darbu! Fotogalerija

 

  

09.09.2021 | Paldies

Ar gandarījumu, prieku par atkal satikšanos, gavilēm, kuras veltītas dalībniekiem, organizatoriem un skatītājiem noslēgušās XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises! Paldies, ka esat Dziesmu un deju svētku iedvesma un spēks! Fotogalerija

 

  

02.09.2021 | Zinību diena

Sveicam visus uzsākot 2021./2022.m.g. Novēlam labu veiksmi, cienošus skolēnus un saprotošus bērnu vecākus! Lai neatslābst zinātkāre un interese! Lai mācības dod prieku! Fotogalerija

 

  

28.08.2021 | Uz tikšanos 2021.gada 1.septembrī Riebiņu vidusskolā!