2011./2012. mācību gads

Jaunumi

Cienījamie Riebiņu vidusskolas absolventi!
Atestātus par vispārējo vidējo izglītību un sertifikātus varēs saņemt skolā 11. jūlijā plkst. 10.00
 

Administrācija


  

12. klases izlaiduma fotogalerija.


  

Saulainu, drošu vasaru!      
    

     Piederēt vasarai,
     Smaržīgai zālei un nebēdnim vējam,
     Kas iepūš sejā tik mīlīgu dvesmu.
     Piederēt ziediem un nopļautai zālei,
     Kas pāri pār visu ceļ sapņainus tiltus -
     Tik spilgtus, tik siltus.
     Piederēt vasarai...

2012. gads — Eiropas gads aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei. Piedalāmies konkursā generations@school. Foto un aprakstu var apskatīt http://www.panoramio.com/group/60978


  

28.06.2012.| RIEBIŅU NOVADA VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS STRATĒĢIJA

Ar Riebiņu novada vispārējās izglītības stratēģiju var iepazīties šeit


  

 


  

9. klases izlaiduma fotogalerija.


  

12.06.2012 | Mācību gada noslēgums

Jaunie, koši zaļie skolas lietussargi sagidīja skolas saimi zālē uz mācību gada noslēguma pasākumu, kur tika sumināti labākie skolēni, labākās klases, aktīvi ārpusstundu darbu veicēji, teikti pateicības vārdi skolas darbiniekiem.
Šogad labāko skolēnu vidū Rasma Ormane, Andra Struka, Daiga Golubeva, Vija Struka, Jūlija Mihailova, Laura Golubeva, Katerīna Kozireva, Gunda Pastare, Dace Ormane.


  

Informācija 1. klases vecākiem!

Informācija par 1. klasei nepieciešamo!

Mācību gada nogales notikumu plāns

Ar plānotajiem notikumiem, kuri notiks aprīlī, maijā un jūlijā, var iepazīties šeit

  

Aktuāli paziņojumi

Riebiņu vidusskolas izglītojamo sporta rezultatīvo aktivitāšu uzskaitījums 2011./2012.m.g. šeit.

Riebiņu vidusskolas pedagogu aktivitāšu uzskaitījums 2011./2012.m.g. šeit.

Riebiņu vidusskolas izglītojamo ārpusstundu rezultatīvo aktivitāšu uzskaitījums 2011./2012.m.g. šeit.

Mācību līdzekļi 2012./2013. mācību gadam šeit.

Riebiņu vidusskolas (neklātiene) 2. semestra 2011./2012.m.g.sesijas un pārbaudījumu grafiks šeit.

Rīkojums par valsts pārbaudes darbu komisijām šeit.

2012. gada 29. maija pedagoģiskās padomes sēdes darba kārtība šeit.


  

30.05.2012. | Drošības diena

Visi grib justies droši un drošībā – droši braukt un iet, droši atpūsties un izklaidēties, droši doties uz mežu, upi, ezeru. Lai pirms vasaras atcerētos svarīgus drošības noteikumus, 30. maijā skolotājas Innas Zenovjevas vadībā rīkojām Drošības dienu, kurā ceļojām pa Drošības stacijām. Stacijas noorganizējām ne tikai saviem spēkiem, bet arī ar ciemiņu – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākās inspektores Ingas Ziemeles, runča Rūda un bebra Bruno, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Preiļu daļas komandiera p.i. Rolanda Slūkas un inspektora Ērika Pastara, Latvijas Sarkanā Krusta Preiļu komitejas izpilddirektores Zentas Vucānes – palīdzību.
Šajā dienā skolā bija arī CSDD inspektors Māris Ribinickis un skolēniem tika piedāvāta iespēja kārtot eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.  

18.05.2012. | Pēdējais zvans

Pēdējais zvans—zvans, ar kuru beidzas ierastās mācību stundas un sākas trauksmainais eksāmenu laiks. Vai visi tam gatavi, vai tas atnācis negaidot, to rādīs zināšanas un vērtējumi eksāmenos?
Pēdējā zvanā gan ar padomiem un laba vēlējumiem neskopojās nedz skolotāji, nedz skolēni, nedz skolas direktore. Skanēja vēlējumi dzejoļos un dziesmās.
Pirmklasnieki šiem svētkiem gatavojušies ar lielu atbildību: ja 1.septembrī divpadsmitie ieveda viņus, mazus un nobijušos, Riebiņu vidusskolā, tagad nu viss otrādi—pirmie svinīgi saposušies, zvaniņu skandinot, veda divpadsmitos pretim eksāmeniem un izlaidumam.
Lai veicas ne tikai eksāmenos!


16.05.2012. | Nākamie pirmklasnieki Riebiņu vidusskolā

16.maijā uz tikšanos Riebiņu vidusskolā ar savu nākamo skolotāju Anitu Randari, uz svētku koncertu un pētniecisku ekskursiju pa skolu ieradās nākamie pirmklasnieki.

  

16.05.2012. | Konkurss "Stāds savai skolai"

Šogad Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar žurnālu „Ilustrētā Junioriem” organizēja konkursu „Stāds savai skolai”, kurā varēja piedalīties 5.-9. klašu skolēni no Latvijas skolām un gatavot rakstiskus un vizuāli noformētus darbus konkursa uzdevumam. Esam  EKOskola, un tāpēc mums ir svarīgi  un nozīmīgi arvien pilnveidot savas skolas apkārtni. Prieks, ka ar skolotājas Sanitas Upenieces gādību  piedalījāmies konkursā un ieguvām vienu no balvām SIA „Meža Rasas”, kur līdzās kokaudzētavai jau pirms daudziem gadiem  sāka veidot paraugdārzu, kurā apmeklētāji var apskatīt sev tīkamus augus, kādi tie būs pieauguši un iegādāties mazākus izmērus kokaudzētavā. Plašie dekoratīvie stādījumi kompozīcijās veido pastaigu un mācību parku.  .
Skaistumu raudzīt un pēc konkursa „Stāds savai skolai” balvas braucām arī mēs.  

15.05.2012. | Māmiņu diena

Maija sākums jau kuru gadu mūsu skolā iezīmējas ar pasākumu virkni, kas veltīti Mātes dienai  un Starptautiskajai ģimenes dienai(15.05.). Šogad , kā ierasts, 11.maijā māmiņas un citi skolēnu ģimenes locekļi varēja kļūt par tradicionālā atskaites koncerta skatītājiem. Tāpat skolas telpās bija skatāmas vairākas izstādes, kā „Re, ko prot mana māmiņa!”, „Mans tētis armijā”, „Sports Riebiņos (1976-2006)”. Origami pulciņa meistarklasē bija iespēja sagatavot apsveikumu svētkos.
Ciemiņiem patika, mums arī!  

11.05.2012. | Peldēšanas sacensības

10.maijā projekta „Atjaunojamo energoresursu pielāgošanas iespējas Latgales reģionā, Utenas apriņķī un Paņevežas apriņķī” ietvaros tika rīkotas peldēšanas sacensības Lietuvas pilsētā Anikščai, kurās piedalījās 5 skolu komandas no Kupiškis (Lietuva), Anikščai (Lietuva), Rēzeknes un Riebiņiem.

Sacensības notika 3 disciplīnās: zēniem 100 m, meitenēm 50 m un stafete jauktai komandai 4x50. Mums, protams, bija grūti konkurēt ar Rēzeknes sporta skolas peldēšanas nodaļas audzēkņiem, tomēr stafetē sīvā cīņā ar mājiniekiem mēs ieguvām 3.vietu. Stafetes komandas sastāvā bija Elīza Kabakova, Anna Škuratova, Ruslans Daņilovs un Kristaps Pastars. Arī kopvērtējumā mūsu skolas komanda (Elīza Kabakova, Anna Škuratova, Olga Kozlova, Ruslans Daņilovs, Kristaps Pastars, Viktors Maslobojevs un Arturs Stabulnieks) ierindojās 3.vietā. Individuāli mūsējiem augstākos rezultātus sasniedza Anna Škuratova (6.vieta) un Ruslans Daņilovs(8.vieta).

Anatolijs Isajevs, sporta skolotājs  

11.05.2012. | Draudzīgā skola

2012.gada 27.aprīlī  augstskolas "Turība" zālē notika kustības "Draudzīga skola" un projekta NetSafe Latvia konference "Esi drošs, atbildīgs un brīvs!", kuru apmeklēja arī mūsu skolas skolēni un skolotāja Silvija Avotiņa. Konference notiek jau ne pirmo reizi un tās mērķis ir rosināt skolas un to skolēnus būt draudzīgiem un domāt par to, kā sevi un savu kontaktinformāciju pasargāt internetā.
Konferencē dalībnieki iepazinās ar konfliktu risināšanas veidiem, noklausījās citu skolu pieredzi konfliktu risināšanā un draudzīga klimata veidošanos skolā, populārā www.draugiem.lv un vispārēja interneta fenomenu. Skolēniem un skolotājiem tika sniegta iespēja arī darboties darba grupās, kur katra grupa izstrādāja savus paņēmienus konfliktu risināšanā vai kā popularizēt drošu internetu un palīdzības tālruņus. Pasākuma noslēgumā tika dota iespēja uzklausīt un uzdod jautājumus sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kas dalījās savās bērnības atmiņās un atklāja, kā viņi rīkojas konflikta situācijās un vai viņi jūtas droši internetā. Šo cilvēku skaitā bija Fredis, sporta komentētājs, režisore, draugiem.lv administrators un citi pazīstami cilvēki.
Konference sniedza plašu ieskatu, kā varētu pilnveidot skolas psiholoģisko vidi un būt drošam internetā. Skolēni un skolotāja no brauciena un konference guva tikai pozitīvas emocijas. Bildes

Vija Struka, parlamenta prezidente  

11.05.2012. | Parlamenta ekskursija

Ceturtdien, 26. aprīlī mēs – Riebiņu vidusskolas parlaments kopā ar saviem draugiem- devāmies pelnītā atpūtā – ekskursijā uz Rīgu. Mūsu ekskursija sākās Rīgas motormuzejā.
Pēc Motormuzeja apmeklējuma mēs devāmies uz Eiropas Savienības māju.
Pēc Eiropas Savienības mājas apmeklējuma mums bija nedaudz brīvā laika, pusdienām. Un pēc pusdienām mēs varējām mazliet pastaigāt pa Vecrīgu vai kaut kur citur, kur vien vēlējāmies. Pēc maza atpūtas brīža mums bija jādodas uz diezgan nopietnu iestādi – Latvijas banku. Ļoti žēl, ka Latvijas Bankā pavadījām tik maz laika, jo mums jau bija jāsteidzas uz nākamo ekskursijas    vietu – Tehnoannas pagrabiem.
Lielu paldies parlaments saka skolas direktorei Inetai, kas novērtēja mūsu darbu visa gada garumā (kaut mācību gads vēl nav beidzies, un mēs vēl strādājam) un noorganizēja gan ekskursiju, gan arī to, lai šī ekskursija mums būtu par brīvu. PALDIES! Mēs patiešām izbaudījām ar draugiem un skolotājiem kopā pavadīto laiku, īpaši tāpēc, ka tas ar dažiem draugiem no parlamenta sastāva ir pēdējais gads. Bildes.

Skolotāja Silvija Avotiņa  

11.05.2012. | Ģimenes un sporta svētki

28.aprīlī Riebiņu vidusskolas stadionā pulcējās Ģimenes un sporta svētku dalībnieki. Šogad mūs priecēja sešas ģimeņu komandas – Čižiku ģimene (Atraktīvākā ģimene), Vaivodu ģimene (Aktīvākā ģimene), Pauniņu ģimene (Stiprākā ģimene), Givoinu ģimene (Draudzīgākā ģimene), Stabulnieku ģimene (Vienotākā ģimene), Mazjāņu ģimene (Apņēmīgākā ģimene), kā arī 10 klašu apvienotās komandas. Ģimenes piedalījās veselības skrējienā, kur pati ātrākā bija Stabulnieku ģimene. Nākamie uzdevumi bija ar mērķi pierādīt sevi un mēroties spēkiem zābaka mešanā, šķīvīša trāpīšanā mērķī, lielās bumbas bīdīšanā, sievas uznešanā kalnā, olu mešanā un ķeršanā, šķēršļu joslas pārvarēšanā un lekšanā „trakajos maisos”.

Pasākums bija izdevies, jo tika saliedētas ģimenes, kā arī skolas saime kopumā. Bildes    

Sporta skolotāja Skaidrīte Vulāne  

11.05.2012. | Izglītība visiem

2012.gadā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību aicināja visus interesentus pievērsties un analizēt skolotāju lomu un iespējas ilgtspējīgas attīstības veidošanā un īstenošanā:
Kādas ir skolotāju iespējas kļūt uzņēmīgākiem un piedāvāt savas prasmes plašākai mērķauditorijai, kā pārvarēt dažādos šķēršļus un ļauties jauniem izaicinājumiem, paplašinot savu mērķauditoriju, kādas papildus kompetences ir nepieciešams attīstīt, paplašinot skolotāju izglītojamo mērķauditoriju, ko šādas iespējas dotu pašiem skolotājiem, viņu skolēniem un sabiedrībai kopumā? Uz šiem un citiem jautājumiem mēģināja atbildēt Riebiņu vidusskolas uzņēmīgo skolotāju grupa—Alla Solovjova, Anna Meluškāne, Irēna Ormane, Riebiņu novada domes deputāte Ārija Pudule, skolas direktore Ineta Anspoka. Aktīvu līdzdalību ņēma vidusskolēni strādājot grupās un prezentējot savus darbus. Paldies skolas arodbiebiedrības priekšsēdētājai
Irēnai Ormanei un direktora vietniecei Ritai Pudānei par pasākuma organizatorisko darbu. Bildes  

08.05.2012. | Sagaidot māmiņu dienu!

Sagaidot māmiņu dienu, Riebiņu vidusskolā notiks izstāde, tiks gatavotas dāvanas origami tehnikā un koncertā priecēs skolēnu pašdarbības kolektīvi.

Plašāka informācija par pasākumiem šeit.


  

07.05.2012. | Gētes institūta (Vācija) rīkotais konkurss "Vācu valoda gaišiem prātiem"

Gētes institūta (Vācijā) rīkotajā konkursā „Vācu valoda gaišiem prātiem" Latvijas konkursa finālā mūsu skolas audzēkne Laura Golubeva ar pētniecības projektu "Moderno informācijas tehnoloģiju izmantošana vācu valodas apguvē" skolotājas Ināras Vasiļevskas vadībā kļuva par laureāti.
No pērnā gada18.oktobra līdz šī gada 31.martam skolēni varēji iesniegt savu pētniecības projektu kādā no mācību priekšmetiem: matemātikā, informātikā, dabas zinātnēs, tehnikā - un piedalīties tiešsaistes viktorīnā par vācu izgudrojumiem. Bildes


  

07.05.2012. | II Baltijas valstu krievu valodas festivāls

Riebiņu vidusskolas krievu valodas kā svešvalodas skolotāja Anna Meluškāne  no 17. līdz 19. aprīlim piedalījās II Baltijas valstu krievu valodas festivālā, kurš notika Sanktpēterburgā. Šādu iespēju viņa ieguva, pirms tam neklātienē piedaloties krievu valodas skolotāju konkursa pirmajā un otrajā kārtā, kurā uzrādīja labus rezultātus un tāpēc saņēma uzaicinājumu piedalīties klātienes kārtā. Tā notika festivāla ietvaros Sanktpēterburgā. Bija uztraukums, pēc atgriešanās atzina skolotāja, jo žūrijā darbojās pieci Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes profesori. Konkursantiem vajadzēja izpildīt uzdevumus rakstiskajā un mutvārdu daļā. Annas Meluškānes darbs tika novērtēts ļoti augstu- viņa saņēma festivāla laureātes diplomu. Bildes


  

02.05.2012. | Mūsdienu deju lielkoncerts „Durvis vaļā!" – 4.maijā Ķīpsalā

4.maijā plkst.19.30 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā mūsdienu deju lielkoncertā „Durvis vaļā!" uzstāsies vairāk nekā 1300 mūsdienu deju dejotāji no visas Latvijas. Lielkoncerts notiek starptautiskās dejas mākslas izstādes-festivāla „Magic Dance Expo 2012” ietvaros. Plašāku informāciju iespējams iegūt šeit. Bildes


  

27.04.2012. | Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras svētki

Svētkus atklāja Dienvidlatgales novada folkloras kopu koordinatore, folkloras kopas “Ceiruleits” vadītāja Anna Kārkle. Kopā visi dziedājām “Zynu, zynu tāva sātu”, iepazināmies ar ciemiņiem. Lai gan tie, kam šis nav pirmais gads kopā, labi pazīst gan Māru Mellēnu, gan Dinu Liepu, VISC folkloras jomas speciālistes, kopā ar viņām Līvānos bija arī  Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune un kinooperators Dzintars Liepiņš.

Šogad folkloras svētkos piedalījās 9 kolektīvi no Līvāniem, Rožupes, Vārkavas, Riebiņiem, Preiļiem, Andrupenes, Izvaltas, Špoģiem un Vaboles... Pasākums sākās ar svētku koncertu  ”Dzīdi, dzīdi , putineņ(i)…” .
Pēc koncerta bērni tika aicināti uz radošajām darbnīcām „Prasmju skola”.
Pēc tam bija Sadancis un Lielais Putnu rotaļnieks. Novada labāko rotaļnieku vidū ir arī mūsu Evija Meluškāne un Diāna Berovska. Bildes


  

20.04.2012. | Lielā talka

Piedalīsimies LIELAJĀ TALKĀ sestdien, 21. aprīlī no plkst. 9:00, un sāksim realizēt Jūlijas sapņus!
Pulcēsimies pie skolas! Bildes
 

 


  

20.04.2012. | Vuicēsimēs latgalīšu rokstu volūdu!

Biedrība „Latgolys Studentu centrs” (LgSC) projekta „Vuiceisimēs latgalīšu rokstu volūdu” ietvaros organizēja aktivitāti latgaliešu rakstu valodas apmācības Latgales skolu jauniešiem. Projektā ir iesaistītas 12 skolas, tai skaitā arī Riebiņu vidusskola. 2012. gada 13. aprīlī tāda nodarbība notika Riebiņu vidusskolas 8.-12. klašu skolēnu grupai. Pēc nodarbības ir tikai pozitīvas atsauksmes un interese par latgaliešu valodu ir augusi, bet radošākie skolēni ir gatavi rakstīt darbus latgaliešu valodā. Bildes
 

Materiālu apkopoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Irēna Ormane.

 

20.04.2012. | Cīreļputenis 2012

Šī gada 14. aprīlī Preiļos pulcējās 250 skrējēji no visas Latvijas, lai piedalītos jau sestajā skrējienā pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis - 2012”. Ļoti braši cīnījās arī Riebiņu vidusskolas sportistes Evija Meluškāne  un Diāna Berovska skolotājas Skaidrītes Vulānes vadībā . Evija izcīnīja 3.vietu, balvās saņēma a/s „Preiļu siers” T- kreklu ar skrējiena simboliku, Preiļu novada domes diplomu un medaļu. Katrs dalībnieks finišā saņēma a/s „Latgales piens” jogurtu spēku atjaunošanai. Dalībniekiem un līdzjutējiem bija iespēja iepazīties un iegādāties DION SPORTLAB produkciju un sporta preču veikala Sport2000 produkciju un saņemt profesionālu konsultāciju.

 

20.04.2012. | Pasaules ūdens diena

Bez ūdens mūsu dzīve būtu neiedomājama. Kāpēc ūdens mums ir tik svarīgs? Kāpēc tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena? Kā tieši Tu vari atbalstīt Ūdens dienu? To visu varēja uzzināt pasākumā, ko organizēja skolotājas Anita Podziņa, Sanita Upeniece, 11.klases skolniece Indra Kodore. 9.klašu audzēkņi bija sagatavojuši izglītojošas prezentācijas.

Ir daudz un dažādi piemēri kā taupīt saldūdens resursus. Aizdomāsimies par resursu izmantošanu, jo mums ir tikai viena planēta, citas mums nav!
Dzīvosim un domāsim zaļāk! Bildes

 


 

 


 

12.04.2012. | Dārzeņu karuselis

30. martā skolas 1. – 4. klašu skolēni noslēdza šīgada Augļu un dārzeņu programmu „Skolas auglis” ar interesantu, jautru un izzinošu pasākumu „Dārzeņu karuselis.”

Katra klase karuselim ”piedāvāja” savus dārzeņus. 1. klase iepazīstināja ar kartupeļu rašanās vēsturi un , tā kā kartupeļu stādīšanas laiks vairs nav aiz kalniem, tad roku varēja izmēģināt stafetē „Kartupeļu stādīšana.” 2. klase bija sagatavojuši ludziņu „Kā zaķēni ar tomātiem sadraudzējās”, kā arī ļāva visiem atšifrēt un uzzināt dažādās kāpostu šķirnes. 3. klase uzstājās ar ļoti izglītojošu referātu par bietēm un uzdāvināja pārējiem jauku ķirbju sēkliņu spēli brīvajiem brīžiem. Bet 4. klase visām meitenēm un arī zēniem ļāva iejusties Pelnrušķītes ādā un atlasīt pupas no zirņiem. Tas bija labs pacietības un veiklības treniņš. Noslēgumā, uzminējuši visu vitamīnu karali – ķiploku, cienājāmies ar 4. klases māmiņu saceptajām ķiplokmaizēm un teicām paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri rūpējās, lai arī šogad ziemā katrs bērns varētu mieloties ar garšīgu un veselīgu ābolu. Bildes

Direktora vietniece Silvija Avotiņa

 


 

 


 

12.04.2012. | Riebiņu vidusskolas vecāku sapulce

Pirmdien, 16.aprīlī, Riebiņu vidusskolā Vecāku diena.
Aicinām vismaz vienu vecāku no katras ģimenes apmeklēt skolu šajā dienā un iepazīties ar informāciju par skolas darbību, sava bērna sekmēm un ikdienas gaitām. 

Ar šīs dienas programmu var iepazīties šeit.

 

 

 


 

30.03.2012. | Seminārs - diskusija "Skaties dziļāk - nākotnē"

Lielās Talkas ietvaros 28. martā Riebiņu vidusskolā notika Riebiņu novada domes un Rēzeknes augstskolas organizēts seminārs - diskusija "Skaties dziļāk - nākotnē!". Semināra programmā tika piedāvāta lekcija „Skaties dziļāk - pilsētvidē!", praktiskās nodarbības „Paskaties dziļāk, kur Tu atrodies!" un „Skaties dziļi tepat blakus!", kur Rēzeknes Augstskola informēja
par jaunumiem un studiju iespējām augstskolā.

 


 

 


 

30.03.2012. | Žetonu vakars Riebiņu vidusskolā

Riebiņu vidusskolā 23. martā notika Žetonu vakars 12. klasēm. Fotogalerija no šī pasākuma apskatāma šeit.

 

 

 

 

 

 


 

26.03.2012. | Eiropas e-Prasmju nedēļas 2012 aktivitātes

Riebiņu vidusskolā Eiropas prasmju nedēļas ietvaros notiks:
 • Drošības barometrs – interneta drošības testi skolu jauniešiem;
 • Novada olimpiāde lietišķajā informātikā 7.-9.kl.skolēniem 30.03.

Ar plašāku programmu var iepazīties šeit.
 

 

 

 

 


 

23.03.2012. | Pasākums "Dzīve kā brīnums"

Novadu 11. Grāmatu svētku ietvaros mūsu skolā noritēja jauks pasākums "Dzīve kā brīnums". Tā bija tikšanās ar sešpadsmitgadīgo Ilzi Liliānu Milleri (Muižzemnieci) jau četru aizraujošu grāmatu autori. Kopā ar Ilzi skolā ciempjās Arta Goba, izdevniecības "Jumava" atbildīgā redaktore un Lilita Sauliša no Preiļu Galvenās bibliotēkas.
 

 

 

 


 

22.03.2012. | Iespējamā misija

Skolas direktore Ineta Anspoka un direktora vietniece Rita Pudāne apmeklēja "Iespējamā misija" atvērto durvju dienu, kur bija iespējams tikties ar programmas dalībniekiem , piedaloties divās no piedāvātajām darbnīcām, dzirdēt viņu domas par mācību un audzināšanas darba uzlabošanu, izstādē vērot paņēmienus un idejas, ko jaunie skolotāji izmanto darbā ar skolēniem.
 

 

  

19.03.2012. | Akcija "Dāvināšanas prieks" Riebiņu vidusskolā

8. marts Riebiņu vidusskolā smaržoja pēc hiacintēm, bija dzirdamas sarunas par pavasari, dārzu, ziedu audzēšanu un labestību. Tā bija svētku diena, bet pēcpusdienā – labdarības akcijas „Dāvināšanas prieks” pasākums. Akcija tika rīkota jau otro gadu, arī šogad tā bija izdevusies. Apmierināti bija mantu dāvinātāji,
Riebiņu vidusskolas darbinieki un skolēni, kas bija sanesuši mantas: pārsvarā sieviešu apģērbu un apavus, aksesu- ārus, rotaļlietas un grāmatas. Interesenti
varēja atrast ikdienā vajadzīgas mantas, īpaši bērniem, jo dažu labu reizi tās nākas nomainīt divas reizes gadā. Vismaz divas trešdaļas atnesto mantu tika iz- dalītas, un ir varianti, kam piedāvāt palikušās.
 

 

  

19.03.2012. | Zinātnes festivāls

17. martā Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1, saistībā ar augstskolas 150 gadu jubileju notika vērienīgs un ļoti interesants pasākums „Zinātnes festivāls”. Programmā bija iekļauti dažādi demonstrējumi, konkursi un prezentācijas par tehniskām tēmām visas dienas garumā. Organizatoru piedāvātās iespējas pacentās izmantot arī Riebiņu vidusskolas 5. klases pārstāvji, kuriem nebija par grūtu veltīt brīvdienu
izzinošām nodarbēm.
Ļoti interesantas bija praktiskās modelēšanas un konstruēšanas nodarbības. Tie, kas draudzējas ar lodāmuru, varēja būvēt robotvaboles, bet potenciālajiem galdniekiem bija iespēja konstruēt braucamrīku ar atsperes veida dzinēju. Idejas „aizņemties” varēja turpat esošajā Leonardo da Vinči darbu izstādē. Rezultātā viena „vabole” atceļoja arī uz Riebiņiem, jo Meinards
Rudzāts ar Dairi Ļebedeviču tīri labi tika galā ar visai nogurdinošo meistarošanu dažu stundu garumā.
 

 

  

19.03.2012. | Pedagogu profesionālā pilnveide

Skolotājs ir cilvēks, kurš nemitīgi pilnveidojas un izglītojas, lai, būdams zinošs un mūsdienīgs, ar savu paraugu varētu motivētbūt tādiem arī savus audzēkņus.

 • 9. martā Daugavpils 3.vidusskolā angļu valodas skolotāji tika aicināti uz Oxford University Press izdevniecības dienu. Seminārā skolotāji uzzināja par izdevniecības jaunumiem gan grāmatu izdošanas, gan elektroniskās produkcijas jomā. Šo pasākumu apmeklēja angļu valodas skolotāja Viktorija Ameļohina.
 • Sākumskolas MA seminārs Galēnos un klašu audzinātāju seminārs MA Riebiņu vidusskolā. Skolēniem brīvdienas ir atpūtas laiks. Bet ko brīvdienās dara skolotājs? Nāk uz skolu kārto dokumentus, mācās, dalās pieredzē. “Tā brīvdienu pēdējā dienā visi sākumskolas skolotāji viesojās Galēnu pamatskolā,” stāsta sākumskolas MA vadītāja Silvija Avotiņa.
 • Sveicam Riebiņu vidusskolas skolotājas Ritu Pudāni un Āriju Bergmani-Sprūdžu (folkloras kopa „Jumalāni”) un Allu Solovjovu („Origami mākslas apgūšanas programma”) ar 1.vietas diplomu un iespēju startēt pedagogu metodisko izstrādņu skates 2.kārtā Rīgā.

 


 

12.03.2012. | Priecājamies par katra skolēna sasniegumiem

Īpaši atzinīgi vērtējam tos, kuri mūsu novadu ar panākumiem pārstāv reģionālajos, valsts un starptautiskajos pasākumos. Skolēnu panākumi apliecina to, ka ikdienā tiek veikti ne tikai patīkamie, bet arī grūtie un vajadzīgie darbi.

 • 16.martā starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē Balvos piedalījās Dace Ormane, Rasma Ormane, Jūlija Mihailova, Viktors Titovs (skolotāja Ruta Vjakse). Olimpiādes tēma – Tēli mūzikā.
 • Sveicam Austrumlatvijas 8. atklātās fizikas olimpiādes uzvarētājas Aiju Mūrnieci un Andru Struku, kuras izcīnīja atzinību (skolotāja Aleksandra Masļakova). Olimpiāde notika Rēzeknes valsts ģimnāzijā.
 • Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurā Riebiņu vidusskolas darbi bija arī laureātu sarakstā - Vija Struka „1949.gada 25.marta deportācija Preiļu apkārtnē” (skolotāja Ināra Dronga) un Laura Golubeva „Moderno informācijas tehnoloģiju izmantošana vācu valodas apguvei” (skolotāja Ināra Vasiļevska). 10.klases skolniece Laura Golubeva ieguva III pakāpes diplomu informātikas zinātņu jomā.
 • Uz krievu valodas (svešvalodas) 19.valsts olimpiādi 2012.gada 17.martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē Rīgā uzaicināta arī Riebiņu vidusskolas 11.klases skolniece Jeļena Kolesnikova (skolotāja Inna Kabare).

 


 

08.03.2012. | Riebiņu novada 4. klašu kombinētā olimpiāde

7.marta rītā ne saukta, ne aicināta pa Riebiņu vidusskolu lidinājās Mazā Raganiņa. Un kā nu ne – nevar taču palaist garām tādu interesantu notikumu kā 4.klašu olimpiāde. Raganiņa sagaidīja katru olimpiādes dalībnieku, sasveicinājās, aprunājās, iedrošināja un uzmundrināja, jo kā nu ne – kādam mazajam gudriniekam tā bija pirmā olimpiāde viņa mūžā.
Neizpalika arī rezultāti! 1. vietas goda diploms šogad kopā ar Ievu Kalvāni aizceļoja uz Rušonas pamatskolu (skolotāja Jana Baško). Godpilno 2. vietu izcīnīja Matīss Sondors no Galēnu pamatskolas (skolotāja Irita Livmane), 3. vieta Riebiņu vidusskolas skolniecei Laurai Stabulniecei (skolotāja Anita Randare). Atzinības nopelnīja Dravnieku pamatskolas meitenes Ivita Štika un Baiba Balode (skolotāja Anita Betlere).


 

08.03.2012. | Skatuves runas konkurss un vokālās mūzikas konkurss "Balsis"

Pavasara skatienu jūt debess zilgmē, pavasara elpu jūt gaisā, pavasara mīļumu jūt siltajā saules starā. Bet zeme.. zeme ir ziedu gaidās. Domājot par krāšņo ziedoni, katra Riebiņu novada skola darināja kādu no
pavasara puķēm – sniegpulkstenīti, narcisi, vizbulīti, māllēpīti, pureni un pieneni –, ko atvest līdzi uz Rušonas pamatskolu, kur 1.martā notika neierasts, līdz šim nebijis pasākums. Neparasts tādēļ, ka šoreiz kopā apvienojās
skatuves runas konkurss un vokālās mūzikas konkurss „Balsis”. Šie divi konkursi papildināja viens otru, un skatītājiem neatslāba interese par pasākuma gaitu. Apsveicam laureātus:

 • Ernestu Zalānu (skolotāja Rita Pudāne), kurš novadu pārstāvēs skatuves runas 2.kārtā;
 • Riebiņu vidusskolas 8. –11. klašu vokālo ansambli (vadītāja Ārija Bergmane-Sprūdža) ar izcīnīto II pakāpes diplomu.

Arī pedagogi saņēma pateicības rakstu par mazo un lielo dziedātāju un runātāju veiksmīgu sagatavošanu. Mīļš paldies arī Rolandam Naglim par ieguldīto darbu!


 

08.03.2012. | Labestības diena

Atbalstot Starptautiskās Humānās pedagoģijas centra
aicinājumu, visās Latvijas skolās 2012. gada 1. martā notika Labestības stundas!
Šī gada devīze: "Vārdu labestība rada uzticību.”
Vārdus "Brīnums ir starp mums un mūsos, to dāvāt otram – pašu varā" varam dēvēt par šīs dienas vadmotīvu un devīzi mūsu skolā.
Cilvēks ir brīnums. Brīnums ir arī viņa sirds. Pietiek ar smaidu, ar siltu rokas spiedienu, ar glāstu, ar mīļu vārdu. Tie mums ir klēpjiem, tikai jāprot tos dāvināt...


 

Mīļi sveicam mūsu jaukās Riebiņu vidusskolas sievietes!

Sieviete — tu esi trausla puķe,
Kuru mīlestības reibons šūpo
Smaržīgos un siltos tumšos viļņos,
Galvā mirdzinājot zelta kroni.
Sieviete - tu skaistākā starp puķēm.

/F. Bārda/

Riebiņu vidusskolas vīrieši


 

07.03.2012. | Skolotāja E-Lāde 2012

28. februārī Rīgā notika radošo skolotāju konkursa Skolotāja E-Lāde 2012 noslēguma pasākumus, kurā tika apbalvoti konkursa uzvarētāji un sveikti Latvijas inovatīvākie pedagogi. Konkursu e-Lāde jau ceturto gadu organizē Datorzinību centrs sadarbībā ar Microsoft Latvia. Konkursa galveno balvu šogad ieguva Ogres 1. vidusskolas skolotāja Sandra Graudiņa ar savu darbu „Alfabēta burtu apguve, klausīšanās, runāšanas, rakstīšanas un lasīšanas prasmju apguve” sākumskolas klašu grupā, ar kura palīdzību skolēni interaktīvā veidā var daudz labāk apgūt mācību vielu. Veicināšanas balvas konkursā saņēma Valentīna Matvejeva no Ventspils vakara vidusskolas un Ināra Vasiļevska no Riebiņu vidusskolas


 

07.03.2012. | Viļānu vidusskolā notika seminārs „PĒTNIECISKO DARBU NOZĪME DABASZINĪBU MĀCĪBU PRIEKŠMETU APGUVĒ”

Viļānu vidusskolai piešķirts inovatīvās pieredzes skolas – ekselences skolas statuss. Latvijā ir pavisam tikai 22 šādas skolas. Riebiņu vidusskolai un citām kaimiņu skolām uzsākta veiksmīga sadarbība ar Viļānu vidusskolu ar mērķi apmācīt skolotājus darbam ar jaunajām inovācijām DZM mācību priekšmetos. Semināra darba programmā bija iekļautas daudzas interesantas lietas:

 • Pētniecisko darbu mācīšanas teorētiskie pamati. Direktora vietniece izglītības jomā Nellija Guda.
 • e- klases priekšrocības mācību procesa norisē. Direktora vietnieks IT jomā J. Livmanis
 • Portāla „Uzdevumi.lv „ izmantošana mācību priekšmetu standartu realizēšanā. Skolas direktors P. Tretjuks.
 • Mācību stundas - matemātika 8.b klasē „Romba laukuma aprēķināšana”, fizika   „Loģisko elementu slēgumi”, ķīmija 9.klasē „Laboratorijas darbs - kompozītmateriālu veidošana”, bioloģija 9.klasē „Sauļošanās ietekme uz organisma veselību”

Sekoja Interešu grupu diskusijas dabazinību priekšmetu kabinetos, mācību stundu analīze skolas aktu zālē un tālākizglītības apliecību saņemšana.


 

07.03.2012. | Starpnovadu zinātniski pētniecisko darbu konference 

Devītajā klasē – pirmie eksāmeni, desmitajā klasē – pielāgošanās vidusskolnieku dzīvei, bet 11. un 12. klasē – zinātniski pētniecisko darbu izstrādāšana un aizstāvēšana. Tieši šo darbu prezentācijas ir viens no galvenajiem notikumiem vidusskolas kursā. Kārtīga literatūras un informācijas atlase, pētījumā izvirzītie uzdevumi, lai sasniegtu izvirzīto mērķi, prasa patstāvīgu darbu.
Šī gada 28. februārī Riebiņu vidusskolā notika 2.Starpnovadu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā piedalījās skolēni no Riebiņu, Varakļānu un Viļānu vidusskolām. Skolēnu darbu prezentācija notika 3 sekcijās – sociālo zinātņu, humanitāro zinātņu, matemātikas un dabaszinātņu sekcijā. Savus darbus prezentēja 27 jaunieši.


 

07.03.2012. | Vidusskolēni aizstāv savus pētnieciskos un zinātniski pētnieciskos darbus

Jau vairākus gadus mūsu skolā nozīmīga vieta ierādīta skolēnu pētnieciskajai darbībai, zinātniski pētniecisko vai praktisko darbu izstrādei 10.-12.klasēs. Kam nepieciešams zinātniski pētnieciskais darbs? Lai iemācītos organizēt savu laiku, liktu apjaust savu dzīves aicinājumu, nākošo profesiju, iepazīt nozari, kura interesē, iemācītos novērtēt savas spējas. Augstskolas pieprasa patstāvību, pašiniciatīvu, prasmi integrēt zināšanas. Sagatavot skolēnus dzīvei - mūsdienu skolas galvenais uzdevums.
21.-22.februārī mūsu skolā notika darbu aizstāvēšana. Interesantiem vērojumiem, aptauju un anketu kopsavilkumiem, hipotēžu pierādīšanai sekoja līdz klases audzinātāji un skolotāji, darbu vadītāji un skolēnu vecāki. Komisija bija pārsteigta par zinātniski pētniecisko darbu daudzveidību un kvalitāti. Katrs skolēns izcēlās ar savu individualitāti un pašpārliecinātību. Pēc vērtēšanas komisijas ieteikuma labākie darbi iesniedzami aizstāvēšanai starpnovadu (Viļāni, Varakļāni, Riebiņi) Zinātniski Pētniecisko Darbu konferencē, kā arī sūtīti konkursiem. Paldies darbu vadītājiem, direktora vietniecēm Innai Kabarei un Natālijai Smukšai par vērienīgo praktisko darbu gatavojoties darbu aizstāvēšanai.


 

07.03.2012. | Mūsdienu deju lielkoncerts "Durvis vaļā!"

1300 mūsdienu deju dejotāji no visas Latvijas apvienojās, lai parādītu savu veiklumu - Madonas daudzfunkcionālajā hallē lielkoncertā „Durvis vaļā!”. Riebiņu vidusskolas mūsdienu deju grupai bija iespēja to redzēt ne tikai klātienē, bet pašiem uzstāties uz lielās skatuves. To viņi nopelnīja ar savu darbu skolotājas Rimmas Gavrilovas vadībā. Skolotājas jaunrade un radošā darbība dejas mākslā jau sen ir populāra arī mūsu novadā.
Jaunrades deju konkurss „Mēs un deja” no 2001.gada notiek katru gadu, un Latvijas deju pedagogu vidū tas ieguvis lielu atsaucību un augstu novērtējumu. Konkursā piedalās ne tikai profesionāļi, bet arī deju kolektīvu vadītāji– autodidakti, kuri bērnu deju jaunradei pievērsušies sava praktiskajā darbā. Mūsdienu deju skaistums ir stilu daudzveidība. Koncertā lieli un mazi, no pirmklasniekiem līdz studējošiem jauniešiem rādīja daudzveidīgo horeogrāfiju šova devā, hip-hop, breikā, laikmetīgajā un džeza dejā. Krāšņi tērpi, intriģējošas ēnas, gaismu šovs- tas viss dejiski teatrālā uzvedumā „Durvis vaļā”.


 

07.03.2012. | Skolas auglis

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas skolās norit Eiropas Savienība atbalsta programma „Skolas auglis” jeb „Augļi skolai”. Programma paredz skolēniem bezmaksas augļu piegādi.
Augļi un dārzeņi ir produkti, kas veido vienu no četrām veselīga uztura grupām. Augļi un dārzeņi bagātina uzturu ar vitamīniem, minerālvielām, antioksidantiem, balastvielām, bioloģiski aktīvām augu izcelsmes vielām, kas, nebūdamas uzturvielas, tomēr pasargā organismu no hroniskām slimībām, turklāt tiem ir liela nozīme imunitātes stiprināšanā, jo tajos atrodamas imunitātes palielināšanai svarīgas uzturvielas – antivielu veidošanai un par imunitāti atbildīgo šūnu darbībai nepieciešamais C vitamīns, E vitamīns, beta karotīns un dzelzs.
Šo un vēl daudz ko citu uzzinājām izglītojošā pasākumā, kura nolūks bija sniegt zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, akcentējot augļu un dārzeņu nozīmi.
"Augļi skolai" novērtēti pozitīvi.


 

06.03.2012. | Pirmssvētku labdarības akcija "Dāvināšanas prieks"

no 5.-8. martam SKOLĀ NOTIEK PIRMSSVĒTKU
LABDARĪBAS AKCIJA "Dāvināšanas prieks"
PALĪDZĒSIM VIENS OTRAM !

ZIEDOSIM APĢĒRBU, APAVUS - VISU, NO KĀ IZAUGUŠI MŪSU BĒRNI, BET KAS IR LABĀ STĀVOKLĪ UN VAR NODERĒT CITIEM!


 

23.02.2012. | Konkurss "Mans vasaras brīvdienu stāsts"

2. – 5. klašu skolēni tiek aicināti piedalīties konkursā, mājās, skolā vai bibliotēkā sacerot domrakstu „Mans vasaras brīvdienu stāsts”
Darba apjoms līdz 3 lapām. Konkursa darbi jāsūta vai jāatnes uz Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru, adrese: Tērbatas iela 75, Rīga, LV-1001, e-pasts: berni@lnb.lv līdz 23.martam.

Plašāka informācija šeit.

 

20.02.2012. | Zinātniski pētnieciskie darbi

Referātu, projektu darbu un ZPD aizstāvēšanas komisijas sastāvs un darbu grafiks;

Referātu, projektu un zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanas recenzentu saraksts.

 

16.02.2012. | Bērnu žūrija

1. - 4. klašu bērnu žūrijas 2012 ekspertu pasākums "No runča Franča līdz degunradzim Mufam".

5. - 12. klašu jauniešu žūrijas 2012 ekspertu pasākums "Raibā pasaule".

 

 

08.02.2012. | Rīkojums par papildus brīvdienām

Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumu Nr.121 „Noteikumi par 2011./2012.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku” 8.punktu, noteikt papildu brīvdienas 1. klases izglītojamajiem Riebiņu vidusskolā no 2012.gada 13.-17. februārim. Ar rīkojumu var iepazīties šeit.

02.02.2012. | Projektu darbs

2012.gada 3.februāris –
PROJEKTU DARBS.
PATSTĀVĪGĀ DARBA DIENA
Riebiņu vidusskolas izglītojamajiem – projektu un pētniecisko darbu, ZPD u.c. konkursu darbu izstrāde

Pamats Ministru kabineta noteikumi Nr.121 „Noteikumi par 2011./2012.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku” 9.punktu - Izglītības iestāde patstāvīgi pieņem lēmumu par projektu nedēļas norises laiku. Projektu nedēļu organizē otrajā semestrī.
Riebiņu vidusskolas direktores 2012.gada 1.februāra rīkojums Nr.1-9/2  


 

 

01.02.2012. | KONFERENCE RIEBIŅU NOVADA IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU PADOMĒM

Ar balto gaismu staro ziemas dienas,
Kļūst visas tāles tuvākas un mirdz,
Ar balto gaismu labi sarod sirds.
(Skaidrīte Kaldupe)

2012.gada 1.februārī, plkst.13:00 Riebiņu vidusskolā notika konference Riebiņu novada izglītības iestāžu padomēm. Piedalījās visu Riebiņa novada izglītības padomes. Konferences laikā bagātinājāmies pieredzē, praktiski darbojāmies, un konferences dalībnieki iepazinās ar Riebiņu vidusskolas dabaszinību kabinetiem. Bildes


 

 

31.01.2012. | Uzņēmējdarbības stunda

Trešdien, 18. janvārī, mēs, vidusskolēni, devāmies uz diezgan neierastu stundu – uzņēmējdarbība.
Šī stunda tiešām bija interesanta. Vispirms jau pats Neils Balgalis... Ienākot klasē, uzreiz varēja redzēt, ka mūs gaida kaut kas īpašs, jo es sastapu interesantu, jauku un komunikablu cilvēku, – tāds bija mans pirmais iespaids. Un tas mani nepievīla. Tā bija tikai viena mācību stunda, kas likās ļoti īsa, jo ne mirkli nebija garlaicīgi. Bildes
 


 

 

31.01.2012. | Vislatvijas jaunrades darbu konkurss

Jau sesto gadu pēc kārtas ir izskanējis Riebiņu novada domes, Galēnu kultūras biedrības un Galēnu pamatskolas rīkotais Vislatvijas jaunrades darbu konkurss, kas veltīts novadniekam, reliģiju pētniekam, filozofam un dzejniekam Robertam Mūkam. Konkursam ir plaša rezonanse un ģeogrāfija, jo tika iesūtīti 266 darbi no Latvijas skolām.
8.-9. klašu grupā atzinību saņēma 9.a klases skolniece Daiga Golubeva, pateicība ir 9.a klases skolniecei Andrai Strukai.
Vidusskolas grupā atzinība ir 12.a klases skolniecei Agnijai Znotiņai, bet pateicības ir 11. klases skolniekam Jāzepam Laizānam un 12.a klases skolniecei Vijai Strukai.
Arī Rēzeknes augstskola vērtē darbus un apbalvo savus favorītu. Jāzeps Laizāns saņēma Rēzeknes augstskolas īpašo godalgu.
Riebiņu novada dome par labāko atzina Agnijas Znotiņas darbu.
Pateicamies konkursa organizētājiem, sponsoriem un Galēnu pamatskolas kolektīvam par konkursa organizēšanu un jauko pasākumu 2012. gada 20. janvārī. Bildes

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Irēna Ormane


 

 

31.01.2012. | На праздновании Рождества Христова

12января участники кружка «Русский фольклор» были в гостях у Силаянской основной школы на праздновании Рождества Христова. Мы  с удовольствием посмотрели инсценировку в исполнении учеников воскресной школы Москвинской общины и с восторгом слушали церковные песнопения мужского хора староверов из Даугавпилса.
 


 

 

31.01.2012. | Старый Новый год

По устоявшейся в нашей школе традиции ученики 8-9 классов 13 января праздновали Старый Новый год.
Волшебный дракон принес каждому участнику вечера предсказание: кому –отличные оценки во втором семестре, кому – хорошее настроение. Тон вечеру задали веселые игры и состязания. Мы «ходили по льдинкам» на скорость, соревновались в ловкости под музыку, проводили конкурс со «снежинками».
Вечер закончили веселой дискотекой, потом довольные и усталые отправились по домам.


 

 

31.01.2012. | Olimpiādes "Svetozor" klātienes turnīrs

Pirms Jaunā gada saņēmu ielūgumu no Maskavas valdības uz krievu valodas klātienes turnīru. Mēs ar māmiņu (viņa ir arī mana krievu valodas skolotāja) uzskatījām to par brīnišķīgu svētku dāvanu, jo sen bijām sapņojušas apmeklēt Krievijas galvaspilsētu un ceļot ar vilcienu.
Olimpiādes organizatori Maskavā bija sagatavojuši pārdomātu pasākumu programmu. Mēs paguvām apskatīt ļoti daudz: Sarkano laukumu, Vorobjova kalnus, Kristus Piedzimšanas katedrāli, Veco Arbatu. Ar interesi sekojām ekskursijas vadītājam gan pa veco Maskavu, gan pa tās jaunajiem rajoniem. Pirmās dienas pārsteigums bija J.Poļakova teātra izrādes „Klasesbiedri” apmeklējums Krievijas armijas teātrī, vienā no lielākajiem Eiropas teātriem.

Tiem, kas vēlas paciemoties Maskavā, varu ieteikt interneta adresi www.svetozar.ru , kur var reģistrēties un atbildēt uz neklātienes kārtu jautājumiem. Uzdevumi, protams, nav vienkārši, taču, tos pildot, pavadīto laiku kompensēs gan jaunas zināšanas, gan iespēja apmeklēt Maskavu. Lai veicas! Bildes

Viktorija Kabare, 11.klases skolniece


 

 

20.01.2012. | Sniega akcija

Negribi brist pa sniegu?

Grūti?

21. janvārī plkst. 10:00 Riebiņu vidusskolas pašpārvalde aicina piedalīties "Sniega akcijā". Un jau pirmdien uz skolu dosimies pa iztīrītu taciņu. Afiša šeit.


 

 


 

 

20.01.2012. | Seminārs dabaszinību un fizikas skolotājiem

9. janvārī  Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa viesojās Riebiņu vidusskolā. Notika seminārs dabaszinību un fizikas skolotājiem un “Dullo zinātnieku” pasākums skolēniem.

Semināra laikā pedagogi no novada skolām varēja iepazīties ar iZvaigzne sērijas interaktīvajiem mācību materiāliem  interaktīvā mācību materiāla "Dabaszinības 5.-6. klasei"  redaktores Kristīnes Pastares, interaktīvā mācību materiāla "Fizika 10. klasei" redaktores Lindas Zemītes vadībā. Bildes


 

 

12.01.2012. | Riebiņu novada attīstības programma 2012. - 2018. gadam

Pašreizējās situācijas raksturojums un analīze 1.redakcija, nodota sabiedriskajai apspriešanai 2011. gada 24. novembrī. Ar Riebiņu novada attīstības programmu var iepazīties šeit.


 

 

 

 

12.01.2012. | 2011. gada bilance pārmaiņu skolā Riebiņos

Mums katram ir savs uzdevums: kādam mācīt un audzināt, citam mācīties un pilnveidoties, vēl citam strādāt un aprūpēt, jo visi vēlamies dzīvot gaišā un sakārtotā skolā. No ikviena darba un veiksmes top vārdu kopa "Riebiņu vidusskola".

Ar 2011. gada bilanci pārmaiņu skolā Riebiņos var iepazīties šeit.


 

 

 

 

12.01.2012. | Pasākumi Riebiņu bibliotēkā

Riebiņu bibliotēka rīko sekojošus pasākumus:


 

 

 

09.01.2012. | Sasniegumi konkursā LIDICE 2011 Čehijā

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra zīmēšanas pulciņa audzēknis MAKSIMS ŽUKOVS (7 gadi) par savu radošo darbu „Mana tehnopasaule” ir saņēmis apbalvojumu 39.Starptautiskajā bērnu radošo mākslas darbu konkursā LIDICE 2011.
2011.gada 25.novembrī Arhitektu namā Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā rīkoja svinīgo pasākumu, kurā tika sveikti 39.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice 2011” laureāti. Svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā Maksimam Žukovam tika pasniegts Atzinības raksts.
Kopā ar Maksima vecākiem un skolotāju Kazimiru Anspaku mēs priecājamies par Maksima lielisko sasniegumu.

 

 

 

09.01.2012. | Atklātā starptautiskā krievu valodas olimpiāde

Mūsu skolas 11.klases skolniece Viktorija Kabare ir saņēmusi ielūgumu piedalīties atklātajā starptautiskajā krievu valodas olimpiādē, kura notika 2012.gada 4.janvārī Krievijas galvaspilsētā Maskavā. Šī olimpiāde norisinājās Maskavas valdības kompleksās mērķprogrammas ietvaros, īstenojot valsts politiku attiecībā uz ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem. Tās pilns nosaukums – Ikgadējā Atklātā starptautiskā krievu valodas olimpiāde skolēniem, kas izglītojas krievu mācībvalodas skolās ārvalstīs ar finālu Maskavā (Ежегодная Открытая международная олимпиада школьников по русскому языку среди учащихся школ с русским языком обучения из зарубежных стран с финалом в Москве).

 

 

 

28.01.2012. | Baltais rīts

23. decembrī visi tika mīļi aicināti uz 1. pusgada noslēguma pasākumu Riebiņu vidusskolā ar tradicionālo Ziemassvētku tirdziņu, labāko skolēnu TOP 10 sveikšanu, svētku koncertu, kurā uzstājās Kaža (Kārlis Būmeistars) un Latvijas radošo bērnu un jauniešu studijas „Zvaigžņu sala” solistes Annemarija Moiseja un Anna Zankovska. Bildes
 

 

Sidrabiņa lietiņš lija,
Ziemassvētku vakarā....

23. decembrī aicinām uz 1. pusgada noslēguma pasākumu Riebiņu vidusskolā:
No 9:00 – 10:00 Ziemassvētku tirdziņš.
10:00 – Labāko skolēnu TOP 10 sveikšana.
10:15 – Svētku koncerts, kurā uzstāsies Kaža (Kārlis Būmeistars) un Latvijas radošo bērnu un jauniešu studijas „Zvaigžņu sala” solisti.
Autobusi 12:30
Būsiet mīļi gaidīti!

 

19.12.2011. | Riebiņu bibliotēkā no 19.12. – 25.12. sāksies „Ziemassvētku vecīša nedēļa”

Šajā nedēļā var piedalīties ikviens skolēns. Īpaši tiks gaidīti Bērnu/Jauniešu žūrijas dalībnieki. Šai nedēļai būs trīs posmi ar dažāda  veida uzdevumiem, par kuriem varēsiet izlasīt tālāk.
     1. „Mans Ziemassvētku vecītis.”
Uzdevums: uzzīmē, izšuj, izveido pats savu Ziemassvētku vecīti, saceri stāstu, dzejoli, mīklas! Pēc izvēles!
Darbus jāatnes uz bibliotēku līdz 21.decembrim.
     2. „ Ziemassvētku vecītis. Kas viņš tāds ir?”
Uzdevums: sameklē un uzraksti  uz papīra lapas, ko uzzināji par Ziemassvētku vecīti, kādās valstīs viņš dzīvo, ko dara, kā katrā valstī viņu sauc.
Darbus jāatnes uz bibliotēku līdz 22.decembrim.
     3. „ Lielā Ziemassvētku balle.”
Uzdevums: uz balli jāierodas 29.decembrī plkst. 15:00 uz Riebiņu bibliotēku un katram jāzina kādu dzejoli par Ziemassvētkiem!

 

 

14.12.2011. | 100 dienas skolā

9. decembris – diena, kad skolā esam jau tieši 100 dienas, kopš 1. septembrī atkal visi satikāmies pēc jauki pavadītām vasaras brīvdienām. Visiem pārējiem tās ir tikai kārtējās 100 dienas Zinību kalnā, bet pirmklasniekiem – PIRMĀS 100 DIENAS SKOLĀ.
Pirmklasniekiem tika izsniegtas skolēnu pases, jo viņi tās ir nopelnījuši. Protams, tik svarīgu dokumentu var izsniegt tikai pati Gudrības pils saimniece – direktore, kura ar prieku un laba vēlējumiem arī izsniedza katram mazajam censonim pirmo svarīgo dokumentu – SKOLĒNA PASI. Burtu meitiņa uzdāvināja katram Gudrības pils atslēdziņu. Bildes

 

 

12.12.2011. | Folkloras kopu sadziedāšanās Sīļukalnā

8. decembrī „Jumalāni” viesojas Sīļukalna pamatskolā
Jau kopš mācību gada sākuma „Jumalāni” zināja – decembrī būs jābrauc uz Sīļukalnu, jo arī tur ir nodibināta folkloras kopa, otrā mūsu novadā. Protams, bija jāizdomā, ko rādīsim, un jāapgūst repertuārs. Kad novembrī tika saņemts ilgi gaidītais oficiālais ielūgums, visi, bez šaubām, bija priecīgi.
Bet kas tad tas par pasākumu, uz ko mūs mīļi aicināja sīļukalnieši? Viņi bija piedalījušies Hipotēku bankas Klientu kluba "Mēs paši" izsludinātajā projektu konkursā.

 

 

07.12.2011. | Angļu valodas olimpiāde

6. decembrī pirmo reizi Riebiņu novadā notika angļu valodas olimpiāde. Novada skolas uz to deleģēja 8.klases skolēnus – labākos angļu valodas zinātājus. Dalībniekiem bija iespēja apliecināt gan savas zināšanas rakstu valodā un gramatikā, gan prasmi uztvert klausīšanās tekstu, gan lasāmā teksta izpratni.
Apkopojot gūtos rezultātus, par uzvarētājiem kļuva Rušonas pamatskolas skolēni Ričards Kraupša – 1.vieta, Anita Gžibovska – 3.vieta (skolotāja Solvita Ķibere) un Riebiņu vidusskolas skolnieces Anastasija Jemeļjanova, Gunda Pastare – abām 2.vieta, Lāsma Mazjāne – atzinība (skolotāja Natālija Smukša).

 

 

06.12.2011. | Erudīcijas konkurss "Green energy"

2. decembrī projekta „Atjaunojamo energoresursu pielāgošanas iespējas Latgales reģionā, Utenas apriņķī un Paņevežas apriņķī” ietvaros notika erudīcijas konkurss angļu valodā vidusskolēniem Rēzeknē International Quiz  for the secondary school students „Green energy” terms and references. Riebiņu vidusskolas audzēkņi arī piedalījās šajā erudīcijas konkursā, kurā izcīnīja godpilno 3. vietu. Apsveicam! Bildes.

 

 

30.11.2011. | Notikumi 2011. gada nogalei un 2012. gada sākumam

Ar Riebiņu vidusskolas plānotajiem notikumiem, to datumiem un koordinātoriem 2011. gada nogalei un 2012. gada sākumam var iepazīties šeit.

 
 

 

 

29.11.2011. | Konference "Brīvprātīgais darbs un es"

Latvijas Sarkanā Krusta Preiļu komiteja un Riebiņu vidusskola organizē salidojumu – konferenci „Brīvprātīgais darbs un Es”.
Konferences galvenais mērķis - lokālās pašapziņas attīstība. Konferences uzdevumi ir popularizēt vietējo brīvprātīgo darbu, kas dod iespēju iepazīties ar dažādu organizāciju „labās prakses” piemēriem, godināt brīvprātīgā darba veicējus un kopīgās diskusijās meklēt veidus, kā katra ikdienā iekļaut ilgtspējīgai s attīstībai saturiskos jautājumus.
LSK vārdā uzaicinu Jūs piedalīties konferencē 2011.gada 5.decembrī, kura notiks Riebiņu vidusskolā.
Pielikumu par 2011.gada 5.decembra konferences „Brīvprātīgais darbs un Es” darba kārtība un informācija par grupu darbu var apskatīt šeit.

Ar cieņu,
LSK valdes priekšsēdētāja                                          Ineta Anspoka 28669397


 

 

 

11.11.2011. | Tēvzemes nedēļa

Šo pašu svētāko tu neaizmirsti –
Vai celies debesīs, vai jūras dzīlēs nirsti,
Vai draugu pulkā dali savu prieku,
Vai viens pats satiecies ar pretinieku –
Tu esi LATVIJA!

 

11.11. Lāčplēša diena – karavīru dziesmas (sarkanbaltsarkanas lentīte pie apģērba, godinot Latvijas karavīrus);
13.11. Ērģeļu iesvētīšana Riebiņu Sv. Franciska katoļu baznīcā. Garīgās mūzikas koncerts plkst.10.00;
14.11. Zīmējumu izstāde „Nāk rudens apgleznot Latviju”. Bildes;
15.11. Sarunas ar priesteri A.Bernānu par ekspedīciju pie Sibīrijas latviešiem (vidusskolēniem) plkst.14.15. Bildes;
16.11. Faktu spēle „Latvija” (7. – 9. klasēm) plkst.13.30 (vada Preiļu galvenās bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Ina Rusiņa). Bildes;
17.11. Ierindas skate plkst.13.00. Bildes;
18.11. Riebiņu novada Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienas svētku svinības Galēnu sporta hallē plkst.18.00. Bildes.

  

14.11.2011. | Starptautiskais konkurss "Russkij medvežonok" ("Krievu lācītis")

«Медвежонок» -  так в школе мы коротко называем международную  игру-конкурс по русскому языку «Русский Медвежонок – языкознание для всех», которая проводится в во многих странах мира с 2000 года.
В этом году в конкурсе участвовали Артем Бондарев, Марина Скачкова, Юлия Михайлова, Ольга Козлова, Анастасия Емельянова, Виктор Маслобоев, Анна Шкуратова, Виктория Кабаре, Арина Рублева, Елена Колесникова и Эдгар Стабулниекс.
Совсем скоро на сайте конкурса будут опубликованы правильные ответы и мы с интересом сравним их со своими. А вот индивидуальных результатов придется подождать – даже комьютеру, который проверяет бланки ответов, понадобится немало времени.
                       

Учительница русского языка и литературы Инна Кабаре

 


 

 

 

11.11.2011. | Riebiņu vidusskolas (neklātienes) 1. semestra 2011./2012.m.g. sesijas un pārbaudījumu grafiks

Ar neklātienes mācību programmas sesijas un pārbaudījumu grafiku var iepazīties šeit.
 

 

 

 

 

 

28.10.2011. | Izglītojošs seminārs

27. oktobrī notika seminārs "Divdesmit pirmā gadsimta lauku skolas kā izglītības vides mainība Latvijā un ārzemēs", ko vadīja Mg.Paed, zinātniskā grāda pretendente Anna Laizāne.
Seminārā tika skarti jautājumi par Latvijas lauku skolu ilgtspejību, runāts par tendencēm.
Praktiskajā daļā semināra dalībnieki prezentēja savu lauku skolas attīstības redzējumu. Tajā piedalījās Riebiņu novada skolotāji.
 

 

 

21.10.2011. | Tradicionālais pasākums "Nāc pulkā"

20. oktobrī 11. klase uz tradicionālo pasākumu "Nāc pulkā" aicināja desmitās klases skolēnus, lai viņi varētu kļūt par pilntiesīgiem vidusskolēniem. Bildes

  

 

 

16.10.2011. | Zelta rudens - skaistākais ekskursijas laiks

Neviens rudens neizpaliek bez kārtīgas ekskursijas. Šoruden 8.-12.klašu skolēnu ceļamērķis bija Rundāles pils un tās dārzs.
Pa ceļam iegriezāmies Skrīveru Mājas saldējuma kafejnīcā, kur īpašniece mūs iepazīstināja ar īstu mājas saldējumu un, protams, ļāva nodegustēt to. Vienaldzīgo nebija. Labi paēduši, devāmies uz Rundāli.
Rundāles pilī un dārzā vēl joprojām kavējas domas, jo tāds skaistums, kāds ir tur,  ir vārdiem neaprakstāms.
Mājupceļā iegriezāmies Bauskas Motormuzejā, kas saistīja ne tikai puišus, bet arī meitenes, apskatot dažādus auto moduļus, kas sāka parādīties Latvijā vieni no pirmajiem! Bildes

Savukārt 5. klases skolniece Rasma Ormane saka tā: "Mūsu ekskursijas mērķis bija apskatīt Krāslavu un tās apkārtni. Pirmais pieturpunkts bija Krāslavas Romas Katoļu baznīca.
Nākamā vieta bija Krāslavas Grāfu Plāteru pils. Tālāk sekoja Zemnieku saimniecība „Kurmīši”.Pēdējā vieta bija „Strausu audzētava mini ZOO”".  Bildes


 

 

16.10.2011. | Pasākuma jauniešiem "Programma AWARD - tavs izaicinājums"

14. – 15.oktobrī Līvānu 1. vidusskolā notika izglītojoši atraktīvs pasākums jauniešiem „Programma AWARD – tavs izaicinājums!”, ko organizēja Līvānu novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
17 mūsu skolas jaunieši no 9. līdz 12.klasei devās aplūkot, kas slēpjas aiz AWARD nosaukuma.
 

 

14.10.2011. | Asociēto skolu projekts

Atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO), no šā gada 10. līdz 14. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) rīkoja UNESCO nedēļu Latvijā.
Tās ietvaros mūsu skolas komanda Ineta Anspoka, Rita Pudāne un Natālija Smukša kopā ar viesiem, kaimiņskolu pārstāvjiem, 12. oktobrī piedalījās UNESCO LNK organizētajā UNESCO Asociēto skolu projekta 2008. – 2011. noslēguma konferencē „Skolu ieguldījums, veidojot ilgtspējīgu sabiedrību Latvijā".
Tās sastāvdaļa bija arī Konsultatīvās padomes „Izglītība visiem” sanāksme. Bildes

 

 

07.10.2011. | EKO karogs jau otro gadu...

30. septembrī LU lielajā aulā notika EKO skolu apbalvošana. Jau otro gadu pēc kārtas mūsu skolai ir piešķirts EKO skolas zaļais karogs. Ceremonijas laikā bija iespēja uzzināt par skolu veiksmes piemēriem un aktivitātēm, kuras tās īstenoja gada laikā.
Zīmīgi ir arī tas, ka 20 Latvijas Ekoskolas tika apbalvotas par starptautiskā konkursa „Vide un inovācija” projektu izstrādi un iekļūšanu. Mūsu skola ir viena no tām un esam saņēmusi arī sertifikātu.
Arī Riebiņu vidusskolā katrs zaļais darbiņš ir darīts ar skolotāju skolēnu un vecāku atbalstu. Katru gadu ekoskola izvēlās tematu ar kuru tā pastiprināti strādā visu mācību gadu. Šogad mūsu izvēlētā tēma skolā būs „Ūdens.” Atliek vien novēlēt mums visiem veiksmi un apvienojot mūsu domāšanu un radošo garu, mēs varam panākt labāku, zaļāku dzīvi.
EKO skolas koordinatore – Sanita Upeniece

 

06.10.2011. | Riebiņu novada skolotāju diena

Otro gadu pēc kārtas Riebiņu novada skolotāji pulcējās savas profesionālajos svētkos kopā. Pateicoties izglītības jautājumu koordinātorei Evelīnai Visockai šajā dienā bija gan apsveikumi, gan jauks koncerts, gan pārsteigumi. Mūsu skolas skolotāja Ārija Bergmane - Sprūdža saņēma IZM Atzinības rakstu par efektīvu, pārdomātu un aktīvu darbošanos, izkopjot tautas tradīcijas vietējā sabiedrībā, bet Anita Randare un Ruta Vjakse - IZM pateicības rakstus. Bildes

 

 

 

 

 


 


 

06.10.2011. | Skolotāju diena

Valsts prezidents Andris Bērziņš, sveicot Skolotāju dienā, novēl pedagogiem izglītoties arī pašiem un just gandarījumu par savu darbu.

"Jūsu rokās ir nākamo paaudžu zināšanu atslēgas, bet katra paša rokās ir prasme tās lietot savas nākotnes labā. Savukārt valsts labklājības un izaugsmes pamats ir izglītota nācija. Laba un konkurētspējīga izglītība paver durvis uz veiksmīgu karjeru, tā ir cilvēka pašapziņas un arī labklājības garants. Izglītība ir tas stingrais pamats, uz kura balstāma un būvējama arī Latvijas nākotne. Šo neapgāžamo likumsakarību apzinās ikviens, kam nav vienaldzīga savas valsts un tautas nākotne. Paldies jums par to dzīves laiku, ko nesavtīgi esat veltījuši izglītošanas darbam paaudžu paaudzēs!" norādīja prezidents.

Arī mūsu skolā 30. septembris ienāca ar visai nopietniem vaibstiem vidusskolēnu sejās - kā nu ne - viņi taču šodien ir skolotāji, tātad draiskošanos pie malas!
Bet skolotājiem Skolotāju dienas priekšvakars ir svētki, kad apstāties, papriecāties par audzēkņu izdomu, radošumu un atbildību.

Paldies, mīļie bērni, par jaukajiem brīžiem, ko sagādājāt! Bildes

 


 


 

31.09.2011. | Vella rats 2011

Pēdējā rudens dienā  pēc rīta lietutiņa un siltas pusdiensaules uz jaukā  emocionālā gaisotnē  aizritēja 3. Riebiņu  novada atklātās sacensības „Vella rats 2011” , MTB riteņbraukšanas sacensības. Kuplajā pedāļu minēju pulkā bija gan vietējie velodraugi, gan arī ciemiņi no Skanstes, Līvāniem, Preiļiem, Vaboles un Aglonas novadiem. Jaunākajam dalībniekam 3  gadi, vecākajam – 78 gadi.
Sacensības notika piecās vecuma grupās. Paši jaunākie sacentās 8  kilometru garā distancē. Meitenēm par uzvarētāju kļuva Ilva Valdone no Preiļiem. Kā nākošās iebrauca mūsu meitenes R.Ormane un E.Meluškāne. Zēnu grupa bija kuplāk pārstāvēta. Mūsu skolas sporta ministrs S.Stuburs var būt lepns par sava brāļa panākumiem. D.Griboniks atbrauca pirmais, apsteidzot  5. klases puišus. Iļjam Danilovam pietrūka 1.5 min., lai zelta medaļa neaizceļotu uz Aglonu pie M.Pīnupa. Grūtāk gāja 15 km distancē. Trasē gan dubļi, gan kalni, upe, krūmi un lēns motorollers bija par šķērsli, lai viegli tiktu pie uzvaras. No mūsu skolas vienīgi K.Pastaram(9.a kl.) izdevās dabūt bronzas medaļu. Pārējās ieguva sacensību ciemiņi. Žēl, ka vietējie riteņbraucēji bija tik kūtri.
Komandu cīņā uzvara „ Vienalga” komandai no Preiļiem un Līvāniem , aiz sevis atstājot „Agloniešus” , bet trešā vieta „Riebiņi-Skanste”. Bildes

Mārīte Pokšāne, sacensību organizatore

 

 

 


 


 

30.09.2011. | Izstāde "Grozi, ķoči, ķerbeļi..."

Latviešu literārajā valodā saka „grozs”. Kurzemnieki teic „ķocis”, bet latgalieši to sauc par ķerbeli vai ķerzeni.
Un tā no 26. septembra skolas vestibilā aplūkojama muzeja pulciņa veidotā izstāde „Grozi, ķoči, ķerbeļi.”
Kāpēc tieši grozi? Nu rudens taču ir ražas laiks! Ejot uz kartupeļu talku, katram talciniekam rokās kartupeļu grozs, sēņotāji nāk mājās no meža ar brangiem sēņu groziem, ogotāji- ar pilniem ogu groziem. Pie mājas uz soliņa stāv ābolu grozs, bet vecmāmiņa virtuvē cep ābolmaizes, vēl siltas saliek tās pīrāgu groziņā un apsedz ar dvielīti, lai tik ātri neatdziest. Māmiņa nāk no dārza ar asteru pušķi, kuru ieliek ziedu groziņā, bet tētis nes pagales malkas grozā. Grozs ir rudens simbols.

 

 

 


 


 

30.09.2011. | Miķeļdiena

Vai redzējāt, cik līksmi 29. septembra rītā violetie miķelīši pie skolas mirkšķināja mazās ziedu actiņas?
Vai pamanījāt, cik resns ķirbis atvēlies uz skolu? ( Tā saimnieks ir Kristaps no 5.klases)  Vai iepazināties ar šāgada brūnajiem nerātņiem kastanīšiem, kuri nolekuši no kastaņkoka un mazu, siltu roku apmīļoti ienākuši mūsu skolā?
 Un tad tik sākās! Āboli un ķirbji, avenes un medus, pīrāgi un ābolmaizes, cepumi un kliņģeri, ievārījumi un svaigi spiestas sulas, eļļā vārīti žagariņi un sēnītes... Ai, cik garšīgi un kārdinoši!
 Kā jau tirgū - pārdevēji slavēja savu preci, pircēji mēģināja mazliet padiņģēties, bet pēc stundas izpirkts bija viss. Ļoti čakli šogad bija 2., 3., un 4. klases tirgotāji. Dažiem no viņiem talkā nāca māmiņas. Arī 1. klase, uzzinājuši par tādu neparastu tirdziņu, nepalika malā, bet Vera, Ērika, Ritvars un Uldis droši stājās tirgotāju rindās. Pārējie ar prieku tērēja iedoto naudiņu. Bildes

Silvija Avotiņa, direktora vietniece


 


 

30.09.2011. | Eiropas valodu nedēļa

„Bez valodu zināšanām tu jūties tā, it kā tev nebūtu pases,” kādreiz ir teicis izcilais krievu rakstnieks Antons Čehovs. Un, es domāju, katrs piekritīs, ka tā ir absolūta taisnība.
No 24. līdz 29.septembrim mūsu skolā notika Eiropas valodu nedēļa. Katra diena bija veltīta kādai valodai Pirmdiena – krievu valodai, otrdiena bija angļu valodas diena, kurā vidusskolēni varēja paspīdēt ar savām šīs svešvalodas zināšanām, rakstot sacerējumus „English around me”. Trešdiena tika veltīta latviešu valodai. Savukārt 6.klases skolnieces Diāna Berovska, Natālija Hritonenka un Anastasija Kuzmenko organizēja pasākumu 1.-5.klases skolēniem „Ko mēs, bērni darīsim? Ķēniņspēli spēlēsim!” , kas bija veltīts rakstniecei un dzejniecei Mārai Cielēnai.
Savukārt 6.klases skolnieces Diāna Berovska, Natālija Hritonenka un Anastasija Kuzmenko organizēja pasākumu 1.-5.klases skolēniem „Ko mēs, bērni darīsim? Ķēniņspēli spēlēsim!” , kas bija veltīts rakstniecei un dzejniecei Mārai Cielēnai. Visbeidzot ceturtdien – vācu valoda. 12.klases skolēni gatavoja radošus darbusvācu valodā par tēmām „Deutsch ist meine Wahe”, „Deutsch ist prima”, „Deutsch um mich”.

Vācu valodas skolotāja Natālija Smukša

  


 

29.09.2011. | Ceļojošā izstāde Riebiņu vidusskolā

Septembra trešajā nedēļā mūsu skolas vestibilā pieturas punktu sev atrada UESCO programmai “Pasaules atmiņa” veltīta ceļojošā izstāde – “ “Pasaules atmiņa” Latvijā: nacionālais un starptautiskais reģistrs”. Tā tapusi, atzīmējot 20. gadadienu, kopš Latvija 1991.gada 14.oktobrī ir pievienojusies UNESCO, un  iepazīstina ar programmu „Pasaules atmiņa”. 2011. gada 15.aprīlī ar svinīgu atklāšanu šī izstāde savu ceļojumu uzsāka Talsu Valsts ģimnāzijā. Izstādei ir izveidots īpašs ceļojuma grafiks ar pieturas punktiem UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolās un UNESCO LNK sadarbības bibliotēkās.
Mēs esam lepni, ka arī mums, Riebiņu vidusskolas skolēniem, darbiniekiem, kā arī skolas viesiem, bija iespēja apskatīt izstādi, rosinot apzināt atmiņas un dokumentāro mantojumu, kas glabājas ikvienās mājās, dokumentāro liecību nozīmīgumu.

Rita Pudāne, direktora vietniece
  


 

29.09.2011. | "Inovāciju busiņš" piestāj mūsu skolā

Pie mums skolā viesojās “Inovāciju busiņš”, ar kuru bija ieradušies Dabas muzeja darbiniece un Banku augstskolas studenti. Skolēniem tika sniegts ieskats jaunajās tehnoloģijās un izgudrojumos, kas radušies Latvijā.
“Inovāciju busiņā” varēja aplūkot dažādus izgudrojumus, kā “Ūdeņraža mašīnu”, “Adatu krēslu”, “Balansējošo putniņu” un citus, kuru darbību demonstrēja paši organizatori. Skolēni arī paši varēja iedarbināt un padarboties ar eksponātiem. Bet mūsu radošo domāšanu pārbaudīja, demonstrējot prezentāciju ar kopsavilkumu un atjautības uzdevumiem.

Vija Struka 


 

28.09.2011. | 1. Riebiņu novada mākslinieku miniplenērs Riebiņu vidusskolā

27. septembra rīts bija saulains un rudenīgi silts. Bet vēl jo īpašāku to darīja Riebiņu novada 1.mākslinieku miniplenēra dalībnieku klātbūtne. Uz šo pasākumu tika aicināts ikviens, kam tuvas krāsas un to burvība. Ir jauki kopā sanākt cilvēkiem, kas gūst prieku no mirkļa, kas saredz neparasto ikdienišķajā. Šoreiz vienuviet, Riebiņu vidusskolā, sanāca cilvēki, kas vēlas radoši darboties, zīmēt un gleznot. Ko guva mūsu plenēra dalībnieki? Pieredzi, gandarījumu, skaisti pavadītu dienu, iedvesmu un pozitīvas noskaņas, kas tik ļoti vajadzīgas rudenī un ziemā.
Šis plenērs bija aizsākums skaistai tradīcijai Riebiņu novadā. Lai tiekamies arī nākošruden! Bildes

Riebiņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Ruta Vjakse, Riebiņu novada Mākslu jomas MA vadītāja Ārija Bergmane-Sprūdža
  


 

23.09.2011. | Lasīšanas prieks

Par konkursu „Krauklis iesaka izlasīt”  (Rīkoja Preiļu galvenā bibliotēka) uzvarētāja, 5. klases skolniece Rasma Ormane saka tā: "Šajā konkursā man ieteica piedalīties skolotāja Silvija Avotiņa. Domāju: tāpat vien palasīšu prieka pēc. Bet pēc pāris dienām es jau uz bibliotēku braucu divreiz nedēļā. Aptuveni augustā sapratu, ka būšu viena no pirmajiem. Tad izdomāju, ka jāpacenšas dabūt pirmo vietu. Pēdējā reizē pirms 25. augusta, konkursa pēdējās dienas, es paņēmu astoņas grāmatas un jau aiznākamajā dienā tās atdevu izlasītas.
1. septembrī man pateica, ka esmu pati pirmā un braukšu uz Rīgu uz Latvijas Nacionālo lasīšanas kongresu bērniem. Rīgā bija ļoti interesanta izrāde „Sprīdītis”, vēl mēs medījām autogrāfus. Es gribētu uz turieni aizbraukt vēlreiz!"

 


 


 

20.09.2011. | Parlamenta vēlēšanas

Tāpat kā citus gadus, arī šogaduzsākot jaunu mācību gadu darbs sākās arī mums – skolēnu parlamentam. Daži skolēni no mūsu iepriekšējā sastāva pagājušajā mācību gadā skolu jau pabeiguši un līdz ar to atstājuši brīvu savu vietu skolēnu parlamentā. Mēs bijām palikuši septiņi, un trīs vietas bija brīvas. Līdz ar to bija nepieciešams rīkot vēlēšanas. Apkopojot rezultātus, mūsu parlamentam pievienojās šādas personas: Andra Struka 9.a klase, Arina Rubļova 11.klase, Romāns Harlamovs 12.a klase. Sveicam!

 

 


 


 

15.09.2011. | Dzejas dienas konkursa uzvarētāji

Sveicam Preiļu galvenās bibliotēkas Dzejas dienu konkursa balvu ieguvējus, kuru vidū ir arī MŪSĒJIE!

Kristīne Ananjeva
Ligita Iesalniece
Jolanta Loseva
Rasma Ormane
Jānis Pastars

 

 


 

13.09.2011. | Dzejas dienas 2011

Dzejniekam ir jābūt izturīgam, ar pārliecību, ka viņš raksta tāpēc, ka nevar nerakstīt, pat tad, kad nav pārliecības, vai tiks lasīts un saprasts. Dzeja tomēr nepadodas.
Arī mūsu skolā festivāla "Dzejas dienas 2011" ietvaros norit pasākumi, kas veltīti dzejai.
12. klase aicināja interesentus uz dzejas stundu, kurā tikās ar radošu cilvēku Viju Struku un strādāja radošajā darbnīcā. Savukārt 8. klases skolēni dzejas stundā notika dzejas lasījumi.
Vija raksta ne pirmo gadu un piedalās konkursos, taču dara to drīzāk sava prieka pēc, jo grib runāt ar vienaudžiem.

 

 

 

 


 

 

01.09.2011. | Skolas padomes sēde

1.septembrī pulcējās skolas padome metodiskajā centrā, lai apspriestu plānus nākamajam mācību gadam.
Direktore Ineta Anspoka informēja vecāku, skolotāju un pašvaldības pārstāvjus par skolas resursiem, ēdināšanu, skolēnu pārvadāšanu un to, kas izdarīts skolā vasaras laikā.
Par skolas padomes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Jānis Znotiņš.
Padomes locekļi vienbalsīgi piekrita arī tam, ka pusdienas skolas ēdnīcā maksās 40 santīmus, jo visi produkti paliek arvien dārgāki.
Skolas padome novēl visai skolas saimei panākumiem bagātu, ideju pilnu un radošu mācību gadu!

Anna Meluškāne, skolas padomes locekle

 

 


 


 

31.08.2011. | 1. septembris - Zinību diena

Dienas norises kārtība:

 • plkst. 9.00  - klases audzināšanas stunda;
 • plkst 10.00 - svinīgā līnija sporta zālē.

 Zinību dienas norise fotobildēs.

 

 


 

30.08.2011. | Riebiņu novada izglītības iestāžu pedagogu konference

Pedagogi tikās metodisko apvienību sanāksmēs. Konferences sākumā katra izglītības iestāde sveica pārējos jaunajā mācību gadā ar 1. septembra vēstnesēm gladiolām. Visus priecēja izglītības koordinatores sagatavotais apsveikums "Gladiolu rudens valsis".   

Turpinājumā konferences dalībnieki iepazinās ar aktualitātēm un jaunumiem 2011./2012. mācību gadā.

Konferences laikā tika izanalizēti Riebiņu novada izglītības iestāžu skolēnu sasniegumi valsts pārbaudes darbos.